Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenuga majale lisalaen renoveerimiseks

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kodulaenuga majale lisalaen renoveerimiseks

Postitas:

Tere! Sooviks teie mõtteid ja arvamusi 🙂
Mul on kodulaenuga ostetud vanem maja väikses linnas, paari aasta jooksul on osaliselt renoveeritud. Vaja oleks lisa laenu, et maja lõpuni ehitada, ehitustöid teeb mees ise. Vaadates praegust turgu, oleks maja turuväärtus ~65000, laenujääk 33000. Kas mina, 3 lapse ema, saades VH ja lapsetoetusi kokku ~2100€, võiks üldse panka minna lisaenu jutuga või naerdakse kohe välja? Laenu tahaksin üksi, olemas kodulaen ~150€ kuus ja õppelaen ~85€, olemas ka krediitkaart kuid seda suurt ei kasuta ning raha on tagasi pandud, lihtsalt igaksjuhuks. Panen iga kuu ~800€ kõrvale probleemideta.
Olen kursis, et pangast saaks vastuse aga uurin maad ennem 🙂 Soovin lihtsalt arvamusi ja kui mõni laenuhaldur ka vastaks, oleks tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 13:30; 15.11 15:33; 16.11 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 800 paned iga kuu kõrvale, miks ise pole kogunud siis? Aastaga oleks ligi 10 tuhat juba olemas ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, kui suurest summast jutt käib? Kõik oleneb ju taolistest detailidest.
Kui maja kahepeale omandis, siis ei anta tõenäoliselt laenu ühele omanikule üksi, vaid ikka kahasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulaen on eelnevalt üksi võetud, ülalpidavaid siis ei olnud. Kogutud raha on pidevalt siiski majja läinud, vaikselt kogun ja siis jälle miskit ära teinud. Tahaks kiiremini majja saada, ise kogudes ja siis jupiti tegemine võtab liiga kaua aega.
Laenu suurusjärk jääks nii ~20000 ringi, point siis selles, et sooviks hüpoteeklaenu, olemasolev maja mis juba hüpoteegi all läheks tagatiseks. Eelnev laen SEB pangast. Kui maja väärtus tagaks nii 15-20000 lisalaenu, kas see oleks minu puhul reaalne? Üksi, kolme lapsega ja vanemahüvitist saades????????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 13:30; 15.11 15:33; 16.11 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nii palju lapsi pole, ka nii suurt sissetulekut mitte. Sissetulek 1500 keskmiselt, 2 last, üksikema ja minule pakutakse hetkel pangas laenu kuni 20 000 eurot. Olemas eluasemelaen umbes samas suuruses, õppelaen (millelt võtsin maksepuhkuse kuni lapse 3-aastaseks saamiseni) ja krediitkaart (mida ei kasuta). Laenu ei plaani võtta. Olen hoopis iga kuu keskmiselt 500 eurot kõrvale pannud ja sellest ehitanud. Kõik toetused, mis lapse sündides sain, panin ka kõrvale. Ka tm tagastuse. Meeldibki tasapisi ise teha, sest vajadused, mõtted ja võimalused muutuvad nii kiiresti.

Seega arvan, et võid küsida, aga samuti tekib küsimus, et 800 eurot kõrvale pannes iga kuu annab ikka palju võimalusi. Palju sa laenu soovid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlen. Kuskil maal mingi maja ja kui mees omapead nokitseb siis kahtlane kui palju see värtus üldse tõuseb.
Aga miks pangast ei küsi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurem miinus on, et oled LHP. Pank võib karta, et nö naastes tööle pole sul enam töökohta. Kui mul VH lõppes ja paar kuud polnud laekumisi, pank kohe uuris, et mis toimub ja millal tööle. Maksetega meil probleeme polnud, sest olime kogunud selleks raha, et saaksin kodus veel olla (laenumakse läks minu kontolt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht on kindlasti alles peale lhp-st, töötan meditsiinis. Tegelikult olen lph-l isegi kahest töökohast. Olen kuulnud, et mõned inimesed on pidanud töökohast tõendi võtma, et neil töökoht säilib vms, ka minul poleks probleemi seda tõendit saada kui vajadus peaks tekkima.
Ilmselt kaaslaenajaga oleks laenu saamine tõenäolisem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 13:30; 15.11 15:33; 16.11 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole sellisest asjast kuulnudki, ma Swedis. panka ju ei huvita püsiva sissetuleku kadumine vaid see kui laenumaksed jäävad hiljaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenuga majale lisalaen renoveerimiseks