Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenuga teise panka?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kodulaenuga teise panka?

Postitas:
Kägu

Kas keegi on kolinud oma kodulaenuga teise panka üle (refinantseerimine?). On see üldse võimalik?
Ühes teises pangas on praegustele laenuvõtjatele paremad kodulaenu tingimused kui minu kodupangas, kus on ka minu laen. Mõtlesin, et äkki on võimalik juba olemasoleva laenuga ka ringi kolida. Eks siis tuleb muidugi arvutada, kas see kõik on mõistlik ja mis kulud kaasnevad.

Olen oma kodupangale tingimuste üle vaatamise kirja saatnud, aga vastust veel ei ole. Kuid huvitab, kas keegi on kolinud kodulaenuga mujale?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arvestama, et uues pangas lisandub lepingutasu ning vanas panga lepingust pead lugema tingimusi, et kuidas on etteteatamine, kui soovid lepingu ennetähtaegselt lõpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul just kodulaenu refinantseerimise tee läbi käidud. Kaasnevad kulud olid uus hindamisakt (ca 400 €), mis näitab, et kinnisvara väärtus on sama või suurem, kui laenusumma ning notaritasu/riigilõiv (ei mäleta praegu summat, umbes paarsada eurot). Ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu ei olnud, sest jaksasin selle kolm kuud ära oodata – kui teatada laenu lõpetamisest kolm kuud ette, siis ennetähtaegse lõpetamise tasu ei ole vähemalt seal pangas, kus mul kodulaen oli. Uues pangas ka lepingutasu ei olnud, sest tegemist refinantseerimisega, mitte uue lepinguga.

Saada päringud erinevatesse pankadesse laiali ja uuri, mis tingimustel nad refinantseerimist pakuvad. Kui olin teinud vanas pangas lepingu lõpetamise taotluse ära, siis nad pakkusid ka mulle uut, madalamat baasintressi, et ma ikka ei läheks ära, aga see oli siiski kõrgem, kui uues pangas. Proovida tasub, ega see küsimine halba ei tee 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul just kodulaenu refinantseerimise tee läbi käidud. Kaasnevad kulud olid uus hindamisakt (ca 400 €), mis näitab, et kinnisvara väärtus on sama või suurem, kui laenusumma ning notaritasu/riigilõiv (ei mäleta praegu summat, umbes paarsada eurot). Ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu ei olnud, sest jaksasin selle kolm kuud ära oodata – kui teatada laenu lõpetamisest kolm kuud ette, siis ennetähtaegse lõpetamise tasu ei ole vähemalt seal pangas, kus mul kodulaen oli. Uues pangas ka lepingutasu ei olnud, sest tegemist refinantseerimisega, mitte uue lepinguga.

Saada päringud erinevatesse pankadesse laiali ja uuri, mis tingimustel nad refinantseerimist pakuvad. Kui olin teinud vanas pangas lepingu lõpetamise taotluse ära, siis nad pakkusid ka mulle uut, madalamat baasintressi, et ma ikka ei läheks ära, aga see oli siiski kõrgem, kui uues pangas. Proovida tasub, ega see küsimine halba ei tee ????

Kas olete nõus avaldama, kui palju oli esimeses pangas põhiintress ja palju järgmises? Vahe pidi olema ilmselt selline, et oli mõtet üle kolida.
Ja milline pank pakkus teie kogemuse juures kõige paremad uued tingimused?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanas oli 2,18, uues 1,80. Kui hakkasin kolima, siis vana pakkus uueks intressiks 1,90, nii et 20 aasta peale, mis mul veel laenu on jäänud maksta, tuleb vahe korralik. Oleks paar aastat jäänud, siis ilmselt selle 1,90 intressiga jäänud vanasse panka. Liikusin Swedist Luminori.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli mõnda aega tagasi, aga Luminoris oli lausa 0,8, SEB pakkus 1,7. Luminoris muidugi agent võimles ka korralikult, et meid sinna saada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin ka hiljuti kodupangast laenulepingu ülevaatamist. Pank langetas oma marginali, aga arvutused näitasid, et kui lepingumuutmise tasu juurde arvestada ma lõppkokkuvõttes ei võida midagi.

Soovitaks igal juhul küsida pakkumisi teistest pankadest, aga sel juhul kui nad tahavad lisaks lepingutasule ka uut hindamisakti on väga kaheldav, et pangamarginal nii madal tuleb, et see kõik ennast ära tasub. Kui on laenujääk alla 80 000 on see väga ebatõenäoline.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummalised inimesed, kummalised probleemid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenuga teise panka?