Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenust veel: hindamis aktil hind vs müügihind

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kodulaenust veel: hindamis aktil hind vs müügihind

Postitas:

Ääretult pettunud olen. Leidsin ideaalse korteri. Maakleriga käisime vaatamas ja peale seda hakkas tehing tohutult venima- korteri vaheseina eemalduse dokumentide korda ajamine. Hindamis akti ootamine. Kõik see võttis aega 1,5 kuud! Ja lõpuks- LÕPUKS! Sai hindamine tehtud ja üllatus suur- korter hinnati 15% odavamaks. Omanik hinnas pole nõus alla tulema ja samas ei anna pank mulle üle nö. turuhinna laenu. Ja kogu see aeg on mahavisatud. Tehing jääb katki, kuna mul lihtsalt pole kuskilt võtta seda vahelt puudu olevat raha.

Siit küsimus, kuidas Teil läinud on? Kas see ongi tavaline, et hindaja hindab sageli kinnisvara hinna odavamaks? Ja tavaline, et müüja ootab suuremat kasu?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 00:01; 24.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüjal mingit kiiret pole ja tunneb, et korter on rohkem väärt, ega siis ostjal miskit teha pole jah. Kas ta sellise hinnaga ka müüdud saab või mitte, müüja oma otsus. Katsetada ju ikka võib.
Meie ka mõned head aastad tagasi mõtlesime korteri maha müüa. Hindamisakti järgne hind tundus liiga madal, hinnad olid tõusuteel. Oli paar ostjat, kes tahtsid ka hinda meie soovitust väga alla kaubelda, et kohe hommepäev on raha meie arvel jne. Me ei müünud. Ja õigesti tegime.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ostakski kinnisvara kallimalt, kui professionaalne hindaja on hinnanud. Liiga riskantne. Ja samas hea indikaator, et saaksite madalama hinna eest suure tõenäosusega samaväärse, tuleb lihtsalt oodata ja otsida.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 06:48; 23.08 08:27; 23.08 21:28; 25.08 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei pruugi sugugi nii olla, et saabki kortereid nii odavalt, kui hindaja hindab. Eriti, kui tegu on piirkonnaga, kus kortereid harva ostetakse-müüakse, sest ta arvestab ka mingeid ümbruskonna müügitulemusi (vähemalt see peaks kehtima, et võtab arvesse ainult samaväärsete korterite omasid), aga mida vähem müüki, seda ebaobjektiivsemad need tulemused on.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei pruugi sugugi nii olla, et saabki kortereid nii odavalt, kui hindaja hindab. Eriti, kui tegu on piirkonnaga, kus kortereid harva ostetakse-müüakse, sest ta arvestab ka mingeid ümbruskonna müügitulemusi (vähemalt see peaks kehtima, et võtab arvesse ainult samaväärsete korterite omasid), aga mida vähem müüki, seda ebaobjektiivsemad need tulemused on.

Just, hindaja põhikriteerium on analoogsete tehingute väärtus, hind, millega reaalsuses samaväärset kinnisvara on müüdud. Ja see peaks olema väga oluline indikaator tulevasele ostjale.
Aga vähene müük on samuti riskifaktor.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 06:48; 23.08 08:27; 23.08 21:28; 25.08 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline. Töötan ise maaklerina ja enamasti hindavad müüjad enda kinnisvara väärtust julgelt üle. Lisatakse ka emotsionaalne väärtus, aga seda sa võõrale inimesele ja pangale maha ei müü. Just oli üks juhtum, kus meie büroo teine maakler müüs enda laste ehitatud maja. Enda kinnisvarabüroo hindas tema arvates 220 000eur väärt maja 145 000 peale. Lõpuks pandi müüki 195 000 euroga. Ostjad kutsusid hindama teise ettevõtte maakleri, kes hindas selle 140 000eur peale ja nad olid nõus selle 150 000eur ära ostma. Ei oldud nõus, kuna nii hea kvaliteediga maja. Ostjad saatsid sinna peale eelnevalt ka ehituseksperdi, kelle aktis oli välja toodud 3lk vigu ja hinnatud maja kvaliteet keskmisest kehvemaks, vigade likvideerimise hinnaks kalkuleeritud praeguse turuhinnaga ca 50 000eur. Müüvad siiani, minu kliendid leidsid endale samasse piirkonda uue maja ja elavad juba sees.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hinnati hoopis 3% kallimaks. Olime müüjaga juba hinnas kokku leppinud, tellisin hindamisakti. Sealne number tuli hoopis suurem. Müüja siiski hinda ei hakanud tõstma, notarisse läksime ikkagi kokkulepitud hinnaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 17:11; 01.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline. Töötan ise maaklerina ja enamasti hindavad müüjad enda kinnisvara väärtust julgelt üle. Lisatakse ka emotsionaalne väärtus, aga seda sa võõrale inimesele ja pangale maha ei müü. Just oli üks juhtum, kus meie büroo teine maakler müüs enda laste ehitatud maja. Enda kinnisvarabüroo hindas tema arvates 220 000eur väärt maja 145 000 peale. Lõpuks pandi müüki 195 000 euroga. Ostjad kutsusid hindama teise ettevõtte maakleri, kes hindas selle 140 000eur peale ja nad olid nõus selle 150 000eur ära ostma. Ei oldud nõus, kuna nii hea kvaliteediga maja. Ostjad saatsid sinna peale eelnevalt ka ehituseksperdi, kelle aktis oli välja toodud 3lk vigu ja hinnatud maja kvaliteet keskmisest kehvemaks, vigade likvideerimise hinnaks kalkuleeritud praeguse turuhinnaga ca 50 000eur. Müüvad siiani, minu kliendid leidsid endale samasse piirkonda uue maja ja elavad juba sees.

No just! Eriti “tore” osta 220 000 eest maja ja mõne aasta pärast avastada, et müües saaks 80 000 vähem selle eest. Eksperte siiski tasub usaldada.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 06:48; 23.08 08:27; 23.08 21:28; 25.08 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soetasin korteri 72 000 eest aga hinnati 100 000 peale, kuna tellis pank selle ise – või kuidagi nii oli, siis müüjale me seda ei rääkinud, hinda ei maininud. Ja üldiselt vähemalt Tartus olen kuulnud, et pigem hinnad madalamad kui hindamisaktil olemas või suht samad. Pigem ingi prbleeme nende 30-40 km tartust majadega, kus vanad elavad sees ja hindavad oma vara kõvasti üle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ääretult pettunud olen. Leidsin ideaalse korteri. Maakleriga käisime vaatamas ja peale seda hakkas tehing tohutult venima- korteri vaheseina eemalduse dokumentide korda ajamine. Hindamis akti ootamine. Kõik see võttis aega 1,5 kuud! Ja lõpuks- LÕPUKS! Sai hindamine tehtud ja üllatus suur- korter hinnati 15% odavamaks. Omanik hinnas pole nõus alla tulema ja samas ei anna pank mulle üle nö. turuhinna laenu. Ja kogu see aeg on mahavisatud. Tehing jääb katki, kuna mul lihtsalt pole kuskilt võtta seda vahelt puudu olevat raha.

Siit küsimus, kuidas Teil läinud on? Kas see ongi tavaline, et hindaja hindab sageli kinnisvara hinna odavamaks? Ja tavaline, et müüja ootab suuremat kasu?

Miks ta katki peaks jääma? Kas ostjad on ukse taga järjekorras? Hakkad raha korjama, hetkel saad ju raha kõrvale panna, sest laenu ju veel pole peal. Las see korter siis seisab ja sina korjad raha. Kui oled ainukene huviline, siis ehk saate veidi ajapärast kusagil vahepeal kokku. Sinul on raha korjatud ja omanik ehk annab alla, kui näeb, et ikkagi ei osteta. Omanik on kindel, et sa laenad selle raha ja ta saab oma. Omanikul on õigus küsida täpselt sellist hinda nagu tema tahab, aga otsustab ikkagi ostja, kas ta maksab või mitte küsitud hinda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ostavad väga paljud ilma laenuta. Müüsin hiljuti kolm objekti ja kaks neist läksid ilma laenu võtmata. Sel juhul pole hindamisaktil suurt tähtsust, üldiselt selline ostja ka teab, mida otsib ja hindamisaktil mingi number neid ei huvitagi. See number kehtib niikuinii vaid 6 kuud ja muutub kohe, kui näiteks naabrimehel õnnestub oma kinnisvara keskmisest kasumlikumalt müüa. Hoppaa- kohe tõuseb ka sinu hindamisakti hind. Seega see akt on pigem mingi mõttetu pidevalt muutuv keskmine ja ei näita mingit tegelikku, vaid ainult hetkeväärtust. Aga nojah, laenu väljastamisel tuleb tõesti midagi orientiiriks võtta. Olgu siis see akt. Müüja ei pea sellest aga suurt hoolima, kui tal müügiga kiire pole. Kust ostja vahesumma leiab, on tema probleem. Muidugi kui müüja soovib kahekordset hinnavahet nt müüb panelka korterit 60000 asemel 120000-ga, siis on selge, et seda ei osta keegi. Kui aga müüd mõnd haruldasemat objekti nt maja piirkonnas, kuhu eriti maja saada pole, siis võid vabalt 15% rohkem küsida ja saad ka. Viimase piirini laenu võtvad isikud ei olegi sel juhul sihtrühmaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind alati imestab “mul pole puuduvat raha kuskilt võtta”! teemad…
Isaand jumal-tegu pole ju puuduva summaga. vaid reaalseslt nõutakse turuhinnast oluliselt kõrgemat hinda. Kas inimesed raha ei loegi?

Arendajad järjest ehitavad tuhadeid kortreid. Kui hind ei sobi liigud edasi-easy

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 10:06; 25.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind alati imestab “mul pole puuduvat raha kuskilt võtta”! teemad…

Isaand jumal-tegu pole ju puuduva summaga. vaid reaalseslt nõutakse turuhinnast oluliselt kõrgemat hinda. Kas inimesed raha ei loegi?

Arendajad järjest ehitavad tuhadeid kortreid. Kui hind ei sobi liigud edasi-easy

Ei ole jah võtta. See tähendab veel aastaid kogumist. Rahapuudus on ajakulu. Lootsin, et katab ära akt. Aga näed. Ei katnud. 10 000€ ei pane ma ju kõrvale paari kuuga. Ma realistlikult öeldes läheb selleks 3 aastat. Kiirnuudlitega ehk 2 aastat.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 00:01; 24.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinnad ongi hetkel kõrgemad kui majad reaalselt väärt. Ostdime 5a tagasi maja ja hetkel meil naabruses müügis 3 sama suurt või isegi nõks väiksemat maja 100000 kallimalt kui me 5a tagasi ostsime. Müüjad kõik arendajad ehk emotsioon puudub. Ei taha uskuda, et majade reaalne väärtus on 5a nii palju tõusnud. Kõik majad juba pool aastat müügis, kliendid muudkui käivad, aga müüdud ei saa. Varasemalt on siin piirkonnas kõik majad paari kuuga müüdud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinnad ongi hetkel kõrgemad kui majad reaalselt väärt. Ostdime 5a tagasi maja ja hetkel meil naabruses müügis 3 sama suurt või isegi nõks väiksemat maja 100000 kallimalt kui me 5a tagasi ostsime. Müüjad kõik arendajad ehk emotsioon puudub. Ei taha uskuda, et majade reaalne väärtus on 5a nii palju tõusnud. Kõik majad juba pool aastat müügis, kliendid muudkui käivad, aga müüdud ei saa. Varasemalt on siin piirkonnas kõik majad paari kuuga müüdud.

Mida sa mõtled reaalse väärtuse all?
Turumajanduses ongi väärtus see, mis turul välja kujuneb. Mitte ehituseks kulunud summa vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa mõtled reaalse väärtuse all?
Turumajanduses ongi väärtus see, mis turul välja kujuneb. Mitte ehituseks kulunud summa vms.

Ta väidabki seda, et hind on pandud arendaja poolt nii kõrge, et ostjaid ei ole ja tehinguid ei toimu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 06:48; 23.08 08:27; 23.08 21:28; 25.08 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Uus Maa 2x järjest korterit valesti hinnanud: 1. juhul, kui ostsin korteri 2003. aastal, hindas maakler selle kõvasti üle. Mis jama ikka sinna eellepingusse sisse sai pandud: elektrijuhtmed vahetatud – kuigi vahetati vaid üks osa ja seegi oli veetud mööda põrandaliiste, remont tehtud (emulsiooniga üle tõmmatud laed!), polnud luba seinte mahavõtmiseks ja vahetatud malmtorud juba roostetasid ja lasid läbi müügihetkel. Hind oli müügihetkel tavalisest paneelikakorterist üle keskmise kõrgem.
Ja kui uuesti Uuelt Maalt hindamisakti tellisin 2014., sest kogu see pakasuuhha-remont vajas kiirkorras kapitaalset ümbertegemist, siis hinnati korter turuhinnast 30% odavamaks!

Nii et kui korteri müümiseks läheb, siis Uus Maa minu juurde küll hidamisakti tegema ei tule!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal kogemus
Eks hindmaisakti saab ka väänutada. Nt remondiga
remontimata paneelikas 60k,remonditud tippremont 85k
Ja sul on tehtud selline odav 1k-ne müügiremont…
hindamisakt nt lajatatati mingi 80k. Olin ise ka üllatnud, et ülemisse äärde pandi.
Loomulikult 80k huvi eriti polnud, eks ostjad ka lollid pole, tuli hinda langetada alla
Ma ei imesta kui uus omanik kõik remondi maha võttis ja uue remondi tegi…
Seega jah hindamisaktiga saab mängida küll

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 10:06; 25.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Uus Maa 2x järjest korterit valesti hinnanud: 1. juhul, kui ostsin korteri 2003. aastal, hindas maakler selle kõvasti üle. Mis jama ikka sinna eellepingusse sisse sai pandud: elektrijuhtmed vahetatud – kuigi vahetati vaid üks osa ja seegi oli veetud mööda põrandaliiste, remont tehtud (emulsiooniga üle tõmmatud laed!), polnud luba seinte mahavõtmiseks ja vahetatud malmtorud juba roostetasid ja lasid läbi müügihetkel. Hind oli müügihetkel tavalisest paneelikakorterist üle keskmise kõrgem.

Ja kui uuesti Uuelt Maalt hindamisakti tellisin 2014., sest kogu see pakasuuhha-remont vajas kiirkorras kapitaalset ümbertegemist, siis hinnati korter turuhinnast 30% odavamaks!

Nii et kui korteri müümiseks läheb, siis Uus Maa minu juurde küll hidamisakti tegema ei tule!

Samuti halb kogemus ühe Uus Maa noorhindajaga.
Seda bürood päris kindlasti ei soovita.

Soovitaksin nt Domust – vot seal on asjalikud inimesed.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 aastat tagasi oli see mängupiir 3000-5000 eurot. Kui hindamisakti ja müüja küsitud hinnal oli umbes sellises suurusjärgus vahe, siis pank ei hakanud pidurit tõmbama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 17:11; 01.09 15:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenust veel: hindamis aktil hind vs müügihind