Esileht Hobinurk Koduloom allergikule

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Koduloom allergikule

Postitas:

Mu abikaasal on väga tugev allergia kasside ja koerte vastu ning üsna tugev allergia ka rottide vastu. Teiste näriliste kohta ei oska hetkel öelda, sest nendega ta pole pikalt koos aega veetnud, aga kuna ta on niivõrd allergiline, siis raudselt nende vastu ka. Me mõlemad aga tohutult armastame loomi ning väga tahaks kellegi eest hoolitseda seni, kuni veel lapsi ei ole. Ma poputan oma maitsetaimi ja potililli, aga noh, see pole see eks ole.

Selle postituse eesmärk ei ole saada õpetussõnu selle kohta, kuidas allergiat leevendada. Sooviks allergikute või allergikust lähedastega inimeste soovitusi, millised lemmikloomad on minimaalsete allergeenidega.

Olen suure googeldamise peale valikust välja jätnud kodusiilid ja minisead.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:59; 29.03 14:05; 29.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HEPA-filtriga robottolmuimeja

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HEPA-filtriga robottolmuimeja

Talle teeks küll pai

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:59; 29.03 14:05; 29.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilpkonn, madagaskari tarakan.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:08; 29.03 20:13; 30.03 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise samasugune ja mõtlen vaikselt kameeleoni peale, nii nummid 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akvaariumikalad. Võiks arvata, et on nagu sisustuselement. Aga tegelikult nõuab hoolt ja toimetamist üksjagu. Ka erinevate kalade kokkusobivust on vaja teada jne.
Sfinksi tõugu kass. Pakun, kuna ühel tuttaval, kes on samuti allergik on majapidamises selline kass ja täiesti sobib. Aga siiski peab arvestama, et karvutu ei tähenda koheselt allergiavaba – mõnele sobib, mõnele mitte.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad koera ja kassitõud ei tekita allergiaid. Uurige ja käige kasvatustes nuusutamas erinevaid tõuge

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mõlemad aga tohutult armastame loomi ning väga tahaks kellegi eest hoolitseda seni, kuni veel lapsi ei ole.

Võin siia sama kirjutada, mida eelmine kord:

Palun ärge võtke looma. Põhjus tsitaadis boldis.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab loomast kui allergia süveneb? Uskumatu egoism. Lapse ja lemmiklooma koos eksisteerimise peale oled mõelnud, lemmikloomad elavad ka mõnda aega?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mõlemad aga tohutult armastame loomi ning väga tahaks kellegi eest hoolitseda seni, kuni veel lapsi ei ole.

Võin siia sama kirjutada, mida eelmine kord:

Palun ärge võtke looma. Põhjus tsitaadis boldis.

See lause kukkus halvasti välja. Tahaks pärast laste saamist ka ikka hoolitseda. Arvasin, et mõni kindlasti pakub suures hoolitsemisvajaduses laste saamist..

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:59; 29.03 14:05; 29.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad koera ja kassitõud ei tekita allergiaid.

Ma olen senimaani elanud teadmisega, et puudel aretati just allergikuid silmas pidades.

Pragu aga maailmas ringi vaadates, pannakse ta hoopis kuhugi tahapoole, lausa 10ndaks, vaata pilte: https://www.petfinder.com/dog-breeds/collections/hypoallergenic-dogs/

Siin on ta 7ndal kohal: https://www.bustle.com/p/20-best-dog-breeds-for-people-with-allergies-because-there-is-some-hope-8598629, kusjuures temast mitte kaugel pole Airedale, kes minus kui üldsegi mitte allergikus, tekitab vastikustunde. (oma lõhnaga, eriti märjalt)
Mingit muud märga koera ma ei tunnegi ja kasutaks vabalt padja asemel.

Aga seal on vist see teema, et peab katsetama.
Ja vblla on isegi nii peen värk, et mõni habemikust šnautser sobib väga ja teine samasugune üldsegi mitte.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 17:30; 30.03 01:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekitas allergiat akvaariumikalade toit hoopis.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:08; 29.03 20:13; 30.03 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiidtigu!

Kunagi ma sattusin seda artiklit lugema ja see jättis nii sümpaatse mulje.

https://m.lemmikloom.delfi.ee/article.php?id=72813187

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kindlasti võta praegu endale looma, kui keegi peres on allergiline. Allergikuna ja alergilise mehega on meil mitu looma – aga need on võetud enne kriisi. Meil olid vajalikud ravimid, meetodid toimetulekuks, kidnel soov ja pühendumus teiste eest hoolitseda. Lapsed on ka kusjuures olemas. Hetkel noore allergilise perena ma ei pressiks seda loomavõttu vaid lükkaks edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ei sobi allergikule ka sfinksi kass, kui tegu pole just ainult karvade vastu oleva allergiaga. Rohkem kiputakse ikkagi allergiline olema kassi/koerte higis, nahas ja süljes leiduva Fel D1 vastu. See sfinks võib vabalt hullem reatsiooni tekitada.

On olemas tõud, mis on aluskarvata ja aja oma higi ja tatti igale poole. Aga see pigem müüt, kui on tegu tõsise allergiaga, ei sobi need puudlid, Yorkied, siberlased ja ragdollid ka mitte.

Sveitši teadlased on loomas hetkel vaktsiini, mis tehakse loomale, milletõttu tema kehas ei ole seda Fel D1,loomale see kuidagi eluvajalik ei ole. Lootus on, et paari aasta pärast tuleb ka turule, kas Euroopasse ka nii ruttu, ei tea.
Aa ja Purina on loomas ka kassitoitu, mis vähendab kassil inimesele allergia tekkimist. Ei kujuta ette, millal selline asi reaalselt ka turule tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldivad siiami tapluskalad. Nad tunnevad peremehe/perenaise ära ja suhtlevad hea meelega läbi klaasi. Ma õpetasin enda oma pulga järel ujuma. Neid saab isegi õpetada läbi rõnga hüppama https://m.youtube.com/watch?v=usV9xBihWg8

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtaks ühtegi katsetamiseks. Siil on tige ja räpane ning veidi karvane ka.
Tigu on mittekontaktne muhe mollusk.
Kalad tahavad rohkem tegememist kui oletatakse, kuid nad on vahvad ning see maailm on väga suur.
Mitte mingil juhul lasta mehe allergiat astmaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem kiputakse ikkagi allergiline olema kassi/koerte higis, nahas ja süljes leiduva Fel D1 vastu.

Need ülal toodud koertelehed väitsid, et pigem ikka nahaosakeste vastu, mis naha pinnalt lenduvad ja sina sisse hingad.

Karv on karv, mingi samojeed või pärsia kass ainult karvast koosnebki, aga ta nahk ei mädane elusast peast küljest ja sa ei pea seda pidevalt sisse hingama.
Sfinks võibki tekitada.
Samas, teisel inimesel on samuti palju paljast nahka, me ise vist ka tolmame oma surnud naharakke laiali…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 17:30; 30.03 01:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoosite nii kassi-, kui koera allergia. Ma ei soovita kellelgi katsetada – aga minule ei tekita minu loomad allergiat – hetkel kass magab minu kõrval, küll aga võõrad kassid-koerad. Pean külla minnes alati rohtu võtma, muidu hakkavad silmad vett jooksma ja tuleb nohu.
Mul oli ka puudel, lisaks puudlile ei tekita allergiat ka snautser ja on veel mõned koeraliigid. Siis ma soovitan minna juba kennelisse ja olla koos nende koertega mõni aeg kinnises ruumis.
Kõige hullme on see, kui peate allergia tõttu looma äraandma, samuti, kui mees on allergiline – või see lüüa välja ka lapsel. Seega väga suur risk on võtta lemmiklooma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:08; 29.03 20:13; 30.03 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingisugune kuskil natuke aega loomaga koosolemine ei anna ju mingitki garantiid ega isegi aimu, kas allergia tekib või ei teki selle looma vastu. Allergeenid kuhjuvad organismis ja sa võid isegi mitu aastat elada loomaga ja siis ühtäkki üleöö on astma või hingamisraskused või anafülaktiline šokk, sest allergeenide tase organismis on nii hull.
Peab puuduliku mõtlemisvõimega olema, et isegi mõelda niisugusele asjale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel toidan tihaseid (ja muid aia/metsalinde), suvel panen siilidele vett ja kassitoitu (spetsiaalselt ostan, endal muidugi kassi pole). Täielikult rahuldab minu ‘loomavajaduse’.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Hobinurk Koduloom allergikule