Esileht Hobinurk Kodumajutus reisidel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kodumajutus reisidel

Postitas:

Tänases ” Hommikutelevisioonis” oli teema, et Tallinna vanalinnas elavad inimesed ei soovi, et nede majas asuvaid korteireid nö. hotellitubadena välja renditakse ( Booking.com jt.)
Küsingi, et kas omal käel reisides kasutate pigem hotelle või üürite maja/ korteri ?
Kas siis korteris on mugavam või odavam kui hotellis? Hommikusööki ju reeglina ei pakuta.
Peab ise midagi poest ostma ja kombineerima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ukrainas võtsin Bookingust korteri, võti toodi kokkulepitud kellaks maja ette, lahkudes jätsime võtme mati alla. Maksime kohe sulas, korter nagu korter ikka. Hommikusööki ei pea ju ise kombineerima, tavaliselt oled seal linnas mingi eesmärgiga, lähed välja kuhugi kohviku vms. Samas köögis olid kõik vajalikud vahendid olemas. Mul tavaliselt hotellis pole ka hommikusööki olnud. Ju siis korterites peatuv seltskond tunneb end vabamalt, peab pidu ja muud läbu. Seal tihti rohkem ruumi ja mööblit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on hotellis ikka mugavam. Nn kodumajutust on mõtet võtta siis kui on plaani kuskil pikemalt peatuda, ntx 2-4 nädalat. Kuni nädalase reisi puhul mina igal juhul eelistan hotelli.

Ja täiesti loogiline, et teised kortermaja elanikud ei ole rahul sellega, kui pidevalt mingid võõramaalased neil seal trepikojas ringi kolistavad. Ise ka ei tahaks, kui mingi naaberkorter oleks hotell.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

linnareisidel oleme mõlemat moodi võtnud, mulle meeldib korter rohkem – palju ruumi, “nagu elaks seal”-tunne, söögitegemisvõimalus.
Puhkuseriesil kuskil soojas (Vahemere ääres) igal juhul korter või apartement.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:28; 07.03 09:38; 30.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases ” Hommikutelevisioonis” oli teema, et Tallinna vanalinnas elavad inimesed ei soovi, et nede majas asuvaid korteireid nö. hotellitubadena välja renditakse ( Booking.com jt.)

Küsingi, et kas omal käel reisides kasutate pigem hotelle või üürite maja/ korteri ?

Kas siis korteris on mugavam või odavam kui hotellis? Hommikusööki ju reeglina ei pakuta.

Peab ise midagi poest ostma ja kombineerima.

No mille üle need vanalinnas elavad inimesed veel ei vingu….varsti on häda, et keegi tänavapoolse akna alt mööda jalutab…
Eks see, kas valida hotell või korter, oleneb vastava piirkonna hindadest aga ka sellest, kui suure seltskonnaga reisitakse. Mitme pere peale tuleb ilmselt odavam korter võtta.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korterit eelistan, sest mees norksab, ka kodus magame eraldi tubades. Korteri puhul saan sama raha eest kahetoalise, mis ma hotellis maksaks ühe toa eest. No võibolla kuskil Gruusias võiks ka kaks hotellituba võtta, see oleks veel eriti mugav muidugi, ikka on tore hommikul lihtsalt sööma minna, mitte ise jännata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistan korterit, sest meil on lapsed ja korteris on lihtsam nii söömist kui magamist korraldada. Hotellitoas pead-jalad koos peaksime kõik sel ajal magama minema kui 2-aastasel uneaeg saabub.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistan hotelli, et ei peaks ise süüa tegema. See on pool puhkamise võlust, et oled olmemuredest prii. Meile meeldib ka kohalikku kööki alati nautida. Hotellis h/s, aga õhtuti alati erinevad valitud restoranid.
Ühe korra oleme võtnud Itaalias kodumajutuse, villa Toskaanas. See nägi lihtsalt nii äge välja. Oli ka. Peatusime seal ka pikemalt, viis päeva vist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistan hotelli, et ei peaks ise süüa tegema. See on pool puhkamise võlust, et oled olmemuredest prii. Meile meeldib ka kohalikku kööki alati nautida. Hotellis h/s, aga õhtuti alati erinevad valitud restoranid.

Ühe korra oleme võtnud Itaalias kodumajutuse, villa Toskaanas. See nägi lihtsalt nii äge välja. Oli ka. Peatusime seal ka pikemalt, viis päeva vist.

Miks arvatakse alati, et kodumajutus kohustab süüa tegema?

Meil on erinevaid kogemusi ja suudan mõista, et hommikusöök võib selline olla, kus tahaks kiirelt ja kohapeal.
Nii nagu sa lähed hotellis hommikusöögile, saad minna lähimasse kohvikusse. Ja vahest ka erinevasse igal hommikul. Isegi lähedal asuvates hotellides saab hommikusöögi osta.
Muidugi võib küll jah ise võikusid või omletti teha, mida ma ei nimetaks väga hulluks ajaröövliks.
Oleme võtnud ka sellist kodumajutust,kus kokk käib süüa tegemas või saab tellida kohaletoomise perenaiselt.
Aga mis takistab kodumajutsuest õhtuti väljas söömas käia? Kui keegi suudaks selle mulle üks kord selgeks teha…

Meile meeldib kodumatus sest ma saan ise otsustada, kas teen süüa või lähen sööma. Tihtilugu saab sama raha eest rohkem ruumi, tubasid ja võimalusi. Näiteks meeldib mulle ise oma pesu pesta, mitte seda pessu anda. Kuigi mõnes kliimas pole see eriti mugav, kui kuivatit pole.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 18:42; 05.03 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korterit eelistan, sest mees norksab, ka kodus magame eraldi tubades.

Meile meeldib kodumatus sest ma saan ise otsustada, kas teen süüa või lähen sööma.

Niisiis võime kokkuvõtvalt öelda, et kodudes-korterites peatuvad tavaliselt need, kellel mees norksab (kõlab millegi üpris kelmikana!) või kellele meeldivad lisaks ka kodumatused (see ei kõla kuigi kelmikalt kahjuks). :DDD

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korterit eelistan, sest mees norksab, ka kodus magame eraldi tubades.

Meile meeldib kodumatus sest ma saan ise otsustada, kas teen süüa või lähen sööma.

Niisiis võime kokkuvõtvalt öelda, et kodudes-korterites peatuvad tavaliselt need, kellel mees norksab (kõlab millegi üpris kelmikana!) või kellele meeldivad lisaks ka kodumatused (see ei kõla kuigi kelmikalt kahjuks). :DDD

OI, sa oled nii andekas 🙂

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 18:42; 05.03 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suurema perega on kodumajutus väga mõnus, sest peretube on hotellides piiratud määral ja tihtipeale ei ole need üldse odavamad kui lihtsalt kaks tuba võtta. sõpradega koos käies on kodumajutus (nt mingi villa) otsatult mõnusam kui hotell, kus võivad kõik eraldi korrustele sattuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati hotell, mitte mingil juhul kodumajutus. Hotellis on ette-taha teenindus, tuba või sviiti koristatakse iga päev, hommikusöök jne. Hotelli võtame alati linna südames ja vähemalt 4*. Enne teen ka korraliku kodutöö. Ma ei lähe reisile olmeasjadega tegelema, ma lähen nautima kultuuri, toitu, teenindust, loodust. Väikesi lapsi ei ole, kui veel olid, siis neid kultuurireisidele kaasa ei vedanud, ainult rannapuhkusele. Suurematena küll, siis neil oli oma tuba või oli võetud kahe magamistoaga sviit.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 19:25; 05.03 21:00; 09.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistan korterit, sest meil on lapsed ja korteris on lihtsam nii söömist kui magamist korraldada. Hotellitoas pead-jalad koos peaksime kõik sel ajal magama minema kui 2-aastasel uneaeg saabub.

Väga armas sinust! Mina eelistan ka hotellides lastega peresid mitte näha.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtame korteri vanalinnas tavaliselt siis, kui selles piirkonnas mõistliku hinnaga (alla 250 euro öö) hotelle ei ole. Ja siis, kui oleme suurema seltskonnaga, et hea õhtul istuda ja jutustada, ei pea kuskil kitsas toas vooditel rullima.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pikemalt (alates 2-3 ööd) kuskile peatuma jääda, siis alati kodumajutus. reisime viimasel ajal tavaliselt abikaasaga kahekesi, või siis koos sõprade perega.

miks eelistada kodumajutust (airBnb-d)?
kodus elame korteris, seega sooviks reisil puhates olla nagu suvilas – selliseid pakkumisi on AirBnb-s piisavalt (sobiva hinna/kvaliteedi suhtega koha valimine on ka juba nauding omaette) – mõnus majake mägedes või mere ääres. meeldib privaatsus, vaade, rohkem ruumi kui hotellitoas, suhtlus kohalikega maja/korteri üürimise käigus. basseini järgi vajadust ei ole, rendiauto on ka olemas, et sõita kuhu parasjagu soov on.

toiduvalmistamine, hommikusöök – hotellis peab kindlal kellaajal tõusma, et hommikust sööma jõuda. mul ei ole midagi selle vastu, et magada isu täis ja siis vaikselt tiksuda, hommikusööki valmistada, oodata, kuni pere ärkab. meeldib võõral maal poes käia, proovida erinevaid maitseid. ega siis kõiki söögikordi ei pea kodus tegema, väljas söömas käia on ka tore.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotellis on ette-taha teenindus, tuba või sviiti koristatakse iga päev, hommikusöök jne.

Novot, ja mulle näiteks ei meeldi, kui keegi käib MINU toas MINU asju näppimas iga jumala päev.

Ja nagu eelpool keegi kirjutas, et kodumajutuses on võimalik valida, kas teha ise või süüa väljas. Äkki ma tahan hommikul kohvi juua enne, kui olen end kamminud ja riidesse pannud, näiteks. Eridieedil lapse puhul on nagunii väljas söömine selline võimlemine (tasapisi on see küll paremaks läinud), et “kodus” kokkamine on ajavõit ja vähem stressi pealekauba.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 20:48; 06.03 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotellis on ette-taha teenindus, tuba või sviiti koristatakse iga päev, hommikusöök jne.

Novot, ja mulle näiteks ei meeldi, kui keegi käib MINU toas MINU asju näppimas iga jumala päev.

Ja nagu eelpool keegi kirjutas, et kodumajutuses on võimalik valida, kas teha ise või süüa väljas. Äkki ma tahan hommikul kohvi juua enne, kui olen end kamminud ja riidesse pannud, näiteks. Eridieedil lapse puhul on nagunii väljas söömine selline võimlemine (tasapisi on see küll paremaks läinud), et “kodus” kokkamine on ajavõit ja vähem stressi pealekauba.

Keegi ei näpi su asju niisama. Korralikus hotellis on kohvimasin toas ka. Ise süüa teha ei taha ma reisil olles kindlasti mitte. Mul on alati ka kõik restoranid ette valmis vaadatud ja vajadusel broneeritud. Reisil me üldiselt raha ei loe. Reis on hedonistlik nauding.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 19:25; 05.03 21:00; 09.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on hotellis ikka mugavam. Nn kodumajutust on mõtet võtta siis kui on plaani kuskil pikemalt peatuda, ntx 2-4 nädalat. Kuni nädalase reisi puhul mina igal juhul eelistan hotelli.

Ja täiesti loogiline, et teised kortermaja elanikud ei ole rahul sellega, kui pidevalt mingid võõramaalased neil seal trepikojas ringi kolistavad. Ise ka ei tahaks, kui mingi naaberkorter oleks hotell.

Olen sama meelt. Mina ise olen kortereid võtnud ainult Eestisiseselt ringi käies, kui on olnud vaja võimalikult soodsat lahendust. Reisile minnes mulle meeldib, kui söök on soovi korral valmis ja tuba koristatakse. Ise süüa tegema puhkusel olles ei kutsu ja olenevalt sihtriigist võib kogu reisi vältel kõik toidukorrad väljas süües kujuneda reisi lõppmaksumus koos kohapeal kulutatud rahaga oluliselt kõrgemaks kui maksta kohe natuke rohkem ja võtta kas või osalise toitlustusega hotell. Samuti mulle meeldib hotellides, et kõik vajalik on vajadusel olemas – kui vaja arstiabi, siis hotelli personal tegeleb organiseerimisega, kui vaja midagi küsida, siis samuti saab retseptsiooni pöörduda jne.

Mul endal naaber tegeles ka paar suve (põhiliselt) soomlaste majutamisega. Tal olid küll alati viisakad puhkajad, mingeid probleeme majarahval ei tekkinud ja parkimine oli ka külalistele alati selliselt ära organiseeritud, et kunagi kellegi autod ei seganud naabreid, keegi külalistest ei parkinud kellegi teise kohale. Natuke aga ikka häiris, et iga paari päeva tagant olid uued võõrad näod platsis ja kuna meil on väike maja, mille hoov on aiaga piiratud, siis kunagi ei teadnud, kas nüüd on järjekordsed puhkajad või keegi võõras luusib maja ümber ringi (on ka seda juhtunud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahekesi alati hotellid, alla 4 tärni kindlasti mitte(ja ka nendest mitte standard vaid superior, deluxe või sviit). Suurema kambaga oleme maja võtnud-Pariisis ja Amsterdamis, Hispaanias luksusvilla. Pariisis olid inimese asjad kodus, vot see oli vastik. Teised majad olid tühjad, siis oli ok.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole siiani veel kodumajutust kasutanud. Tundub kuidagi kahtlane ja ebaturvaline. Uurides neid võimalusi olen arusssnud, et peab ettemaksu tegema ja pahatihti saabuded sihtpunkti ilmneb, et sellist elukohta pole olemaski.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei näpi su asju niisama. Korralikus hotellis on kohvimasin toas ka. Ise süüa teha ei taha ma reisil olles kindlasti mitte. Mul on alati ka kõik restoranid ette valmis vaadatud ja vajadusel broneeritud. Reisil me üldiselt raha ei loe. Reis on hedonistlik nauding.

Kohv oli piltlik, pigem on asi näiteks selles, et väikelapsele, kes nisu ja piima tarbida ei tohi, ei pruugi hotelli hommikusöögilauast midagi peale puuvilja võtta ollagi.
Ja mul on paraku (ilmselgelt põhjustel küll aastatetagused) kogemused viietärnihotellidest, kus ikka näpiti küll minu asju ja või üritati hoolimata väljapandud sildist tolmuimejaga tuppa tungida. Sealtmaalt eelistan kindlalt varianti, et minu saabumise ja lahkumise vahel võõrad minu toas ei käi. Mitte et sinu valikutes midagi valesti oleks – mina lihtsalt olen nõus privaatsuse nimel magama nädal aega samade linadega ja mahaaetud puru ise kokku pühkima, sina ei ole, puhas maitseküsimus.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 20:48; 06.03 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks tähendab sõna “kodumajutus” reaalselt ikka tõesti seda, et elatakse kellegi inimese oma kodus.
need korterid, mida airbn ja booking.com kaudu välja renditakse pole seda üldjuhul küll mitte. need on ikka hotellid või külaliskorterid.

kodumajutust olen kasutanud nt teises linnas või riigis elavatel sugulastel-tuttavatel külas viibides, aga ka nn vahetusõpilasena nädalakese teises riigis elades või oma kodus sõpruskooli vahetusõpilasi või nende õpetajaid majutades.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma Tallinnas elasin sugulaste juures kodus ,ma olin õnnelik. Aga ma olen kuulnud, et korterid on tulistada odavam kui hotellides. Tallinn ei ole üldse odav linn kui et. On pileteid https://tickets.ee/ küll päästis seekord ,aga see on väga kallis tuli oleks reis

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ise süüa teha ei taha ma reisil olles kindlasti mitte. Mul on alati ka kõik restoranid ette valmis vaadatud ja vajadusel broneeritud. Reisil me üldiselt raha ei loe. Reis on hedonistlik nauding.

Kas korteris elav turist ei saa restoranis käia ja hedonismi harrastada? Minumeelest saab, ja veel topelt – tema päralt on ka turud ja toidupoed. Kui oleme kuskil nädala, siis kindlasti teeme 1-2 õhtul ise süüa, ja naudime mõnusasti rõdul pudeli veiniga.
Ka hommikusöök on välismaal ise tehes palju ägedam kui hotelli oma. Kui ei viitsi, saab alati kohvikusse minna.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:28; 07.03 09:38; 30.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisime kahe perega ja ei ole kordagi hotellis peatunud. Ei meeldi rahvarohked kohad ja pidev kellaga arvestamine (toitlustamine, koristamine, basseiniajad jne). Rendime tavaliselt 4 magamistoaga villa, vanematel oma magamistoad, poistel oma ja tüdrukutel oma. Söömas käime väljas, hommikusööki teeb või võtab kapist igaüks ise. Reisi alguses käime toidupoes või turul ja ostame süüa hommikuteks, vahepaladeks ja snäkkideks, külmik ja kapp ilusti täis. Muide villades toimub täpselt samamoodi koristamine ja voodipesude-rätikute vahetus nagu hotellides, selle vahega, et valid konkreetse aja ja sageduse ise.
Plussid lisaks ajaplaneerimise vabadusele on ka privaatsus ja vajadusel öörahu. Basseini ei pea võõrastega jagama, hoovis saab asju vedelema jätta (ujumisrõngad, rätikud, kuivavad ujumisriided jne), rendiautode parkimise pärast ei pea muretsema, saab külalisi kutsuda ja võõrustada – lühidalt elad nagu kodus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha reisil olles elada nagu kodus. Tahan elada hotellis, kõik ette-taha ära tehtud. Eelistatud on alati väikesed hotellid.
Basseinipuhkused ei ole minu jaoks reisid, vaid lihtsalt puhkus kodust eemal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 19:25; 05.03 21:00; 09.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistus on kindlasti väiksem hotell. Mulle meeldib, et on toateenindus, rikkalik hommikusöök ja ei pea selles osas ise midagi kombineerima hakkama. Ka hotellides on n.ö. peretoad, mis koosnevad mitmest vaheuksega ühendatud toast ja seega suurematele peredele sobivad. Samuti on hotelli eelis 24h sisseregistreerimine ja ei pea enne mõne kohalikuga kokku leppima täpseid aegasid, millal tuleme, et üldse sisse saaks.
Aga kuna hotell on alati kallim, siis reisidel, kus on eelarvega kitsam, olen kasutanud ka n.ö. kodumajutust. Kuigi ka seal eelistan kohti, kus on koristusteenus ja vähemalt päevasel ajal kogu aeg keegi olemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 14:01; 09.04 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis korteris on mugavam või odavam kui hotellis?

Jah, korteris on tunduvalt odavam. Mina käin oma kolme lapsega. Hotelliarve ületaks minu eelarve võimalused, eriti kui tahame reisil kaks nädalt veeta ja pidevalt uutesse kohtadesse edasi liikuda. Tihtipeale on kodumajutus ka eraldatum, lapsed saavad vabalt joosta, kilgata, ilma et neid peaks kogu aeg vaikseks sundima. Hotellinaabrid üldiselt eeldavad, et nad saavad rahus ja vaikuses olla, hotelli seinad kostavad paremini läbi. Lastega on ka lihtsam, kui söögi saab süüa pitsaamas ilma, et peaks enne lapsi rivvi, pesema, kammima, riietuma kamandama. Mina käin reisil selleks, et võimalikult palju näha, mitte selleks, et välja puhata, seega mind see söögitegemine ei sega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 13:28; 08.04 16:52;
To report this post you need to login first.

Ma ei taha reisil olles elada nagu kodus. Tahan elada hotellis, kõik ette-taha ära tehtud. Eelistatud on alati väikesed hotellid.

Basseinipuhkused ei ole minu jaoks reisid, vaid lihtsalt puhkus kodust eemal.

naljakas, see “kõik ette-taha ära tehtud” kõlabki minu jaoks nagu AI basseinipuhkus…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:28; 07.03 09:38; 30.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Hobinurk Kodumajutus reisidel