Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodumasinad teevad elu ikka nii mugavaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Kodumasinad teevad elu ikka nii mugavaks

Postitas:
Kägu

Nädalavahetusel andis nõudepesumasin otsad ja parandaja tuleb alles järgmine teisipäev. Sain aru, mis mugavus on pärast söögitegemist panna nõud masinasse ning ise hoopis televiisorit vaadata, selle asemel et pool tundi nõusid nühkida. Ma üldse vihkan mõudepesu. Maailma nõmedam tegevus üldse. Täna pole mul tuju hakata perele süüagi tegema, sest muidu kasvab jälle nõudevirn. Vahepeal leppisime mehega kokku, et mina teen süüa ja tema peseb, aga täna ta väga pikalt tööl ja tundub ebaõiglane panna veel hilja õhtul nõusid pesema.

Millised kodumasinad teil asendamatud on? Mul pesumasin, nõudepesumasin ja köögikombain.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise olen üsna asendamatu. Nõudepesumasin ja pesumasin muidugi ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil pole nõudepesumasinat. Nendel sugulastel ja tuttavatel kellega rohkem suhtleme ning külas käime ka ei ole. Perekooli lugedes jääb mulje, et kõigil on nõudepesumasin kodus olemas. Köögikombaini ka ei ole, kuigi süüa teen pea iga päev. Nutividinaid ka ei ole. Oleme mingid vaesed vist? Ise pole arugi saanud, aga Perekool paneb end vaesena tundma küll.

Muidu minu lemmik kodumasin on pesumasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesukuivati loomulikult (ei pea triikima, pesu kuhugi kuivama riputama, koerakarvadest puhastama) – tõstad asjad otse pesumasinast kuivatisse ja sealt kappi.

Nõudepesumasinat ei kasuta enam kuna see masin on rõvedus kuubis – oled sa kunagi seda puhastanud, oled vaadanud, mis sodi selle kummitihendite ja sõela sisse koguneb? Ja samal ajal loksutab ta sinu nõusid sellesamas kümnes liitris vees, mis seal selle sodi sees tund aega ringi käib.
Sisuliselt peaks peale igat pesukorda nõudepesumasinat puhastama (ja ma ei ole loll, kes toidujäätmetega koos nõusid sinna topib).
Sellepärast ei kasuta ma ka mingit toidukombaini või hakklihamasinat kuna nende puhastamine peale igat toidukorda on mõttetu ajaraisk

Ma ei kasuta ka tolmuimejat (ning meie majas pole vaipu), Sapax on võtmesõna. Palju kiirem ja tulemusrikkam kui tolmuimejaga küürutamine või robottolmuimeja kasutamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasinat ei kasuta enam kuna see masin on rõvedus kuubis – oled sa kunagi seda puhastanud, oled vaadanud, mis sodi selle kummitihendite ja sõela sisse koguneb? Ja samal ajal loksutab ta sinu nõusid sellesamas kümnes liitris vees, mis seal selle sodi sees tund aega ringi käib.

??? Loomulikult tuleb nõudepesumasinat ja tema sõela puhastada, niisama harja ja pesuvahendiga kui ka spetsiaalsete pesumasina pesemise vahenditega. Veider mõte on, et parem ei kasuta nõudepesumasinat kui puhastan teda kord nädalas või vastavalt vajadusele. Tihendite vahele mul aga küll midagi ei kogune.

Please wait...
Postitas:
pritnispeeers

Meil nõudepesumasinat pole. Esialgu ei näe seda ette ka, et tuleb. Ma olen ülikiire nõudepesija, ohkima ei hakka. Lupslups ja valmis, potid-pannid kaasa arvatud.
Köögikombaini meil ka pole. On saumikser ja mingi tavaline mikser, millega teen vahel vahukoort.
Minu lemmikkodumasinad on tolmuimeja, pesumasin, kohvimasin, triikraud ja….külmkapp. : )
Ah, üleüldse. Oleme me ka üldises mõttes vist puruvaesed. Vaatan, kuidas need “pangamajade” inimesed elavad, kukub karp ikka korralikult lahti.
Kõige jubedam on, kui saba annavad külmkapp või pesumasin. Kõige muuga saab veel kuidagimoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesukuivati loomulikult (ei pea triikima, pesu kuhugi kuivama riputama, koerakarvadest puhastama) – tõstad asjad otse pesumasinast kuivatisse ja sealt kappi.

Sisuliselt peaks peale igat pesukorda nõudepesumasinat puhastama (ja ma ei ole loll, kes toidujäätmetega koos nõusid sinna topib).
Sellepärast ei kasuta ma ka mingit toidukombaini või hakklihamasinat kuna nende puhastamine peale igat toidukorda on mõttetu ajaraisk

Sa ei pese nõusid kraanikausis ka, sest oled näinud mis sodi äravoolu ja tihendi ümber koguneb?
Paljud pesevad ju ka käsitsi niimoodi nõusid, et pesevad ühes vees kõik nõud puhtaks (ehk loksutavad seal sodi sees nõusid) ja pärast loputavad. Ega siis nõudepesumasina loputusvesi seesama vesi pole, millega ta nõusid peseb.
Mõnda aega tagasi oli artikkel, et pärast nõudepesumasinate laialdast levikut on järjest vähem toidumürgitusi. Teate ju isegi neid nõudepesulappe ja köögikäterätte, kõige räpasemad asjad köögis.
Mu vana nõudepesumasin hakkas otsi andma ja siis pesin mõnda aega nõusid käsitsi. Nõud ei tundunud üldse puhtad, vähemalt mitte nii puhtad, kui nõudepesumasinast tulnuna. Mul on paar potti, mida masinasse panna ei või ja nende põhjad ei ole üldse nii puhtad, kui neil pottidel, mis käivad nõudepesumasinas.
Minu lemmikabimehed kodus on nõudepesumasin, külmkapp ja pesumasin.

Please wait...
Postitas:
Miia-Miia

Meil pole nõudepesumasinat. Nendel sugulastel ja tuttavatel kellega rohkem suhtleme ning külas käime ka ei ole. Perekooli lugedes jääb mulje, et kõigil on nõudepesumasin kodus olemas. Köögikombaini ka ei ole, kuigi süüa teen pea iga päev.

Mina olin alguses kogu nelja jalaga nõudepesumasina vastu, sest mulle tundus see niivõrd mõttetu masinana. Pealegi meeldis mulle nõusid pesta. Eriline nauding oli (on siiani) klaaspokaalide pesemine je nende veatuks poleerimine-kuivatamine 🙂 Ja siis tuli meie ellu nõudeesumasin ning ma sain aru, kui mõnus riistapuu see on.
Suure küpsetaja ja hoidistajana hindan väga ka mikserit ja saumikserit (hea püreesid teha) ja muidugi köögikombaini, kui piparkoogitaigna teoks läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest on ka nõudepesumasin asendamatu. tähtsad on ka pesumasin, külmkapp, tolmuimeja, pliit ja espressomasin. köögikombain, veekeetja, krokkpott, mikroahi, saumikser, mikser, leivaküpsetaja, röster, vahvlimasin – nendeta saaks hakkama. viimase aja hea avastus oli akuga varstolmuimeja. seisab esikus laadijas ja koguaeg kasutusvalmis, esikuvaiba puhastamiseks või wc-põrandalt kassiliiva eemaldamiseks. unistan pesukuivatist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nõudekas on mu lemmikmasin just emotsiooni ja selle koguse mõttes. igapäevane puhas rõõm 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen muidugi sõela vaadanud ja tihendeid puhastanud, masinatel on isegi spets vedelikud puhastamiseks. mingit rõvedat toiduläga seal pole kunagi olnud, rasvakiht pigem. ju sa siis ikka panid jääkidega taldrikuid…

asendamatud mu jaoks on pesumasin, pesukuivati ja nõudepesumasin. kuivatit tükk aega polnud, aga kuna ei tahtnud kogu aeg nagu pesumajas elada, siis lõpuks ostsime ja ei jõua ära kiita. väikelaste riideid mahub pesumasinasse nii palju, et nende kuivama riputamine on pärast ikka tõeline tüütus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sapax on võtmesõna

Mis asi on Sapax ja kust seda saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu vana nõudepesumasin hakkas otsi andma ja siis pesin mõnda aega nõusid käsitsi. Nõud ei tundunud üldse puhtad, vähemalt mitte nii puhtad, kui nõudepesumasinast tulnuna.

Ma olin ka alguses nõudepesumasinast (Bosch ja puha) vaimustuses. Eks see on nii ja naa, kuidas keegi nõusid käsitsi peseb. Ma pesen ikka voolava vee all ja nii pealt kui alt.
Te teinekord libistage käsi restoranis üle taldriku, nii alt kui pealt, või libistage õlleklaasi läbi käe, võite üllatuda. Ma olen ka kõige peenemates restoranides tundnud taldrikul või klaasi küljes kuivanud toidujääke. Tõesti, katsetage seda, sest silmale tunduvad nõudepesumasinat välja tulnud nõud tõesti läikivalt puhtad.
Teine huvitav ja väheräägitud teema on see, et nõudepesumasinas kasutatavad pulbrid jätavad nõudele läikekihi, mille me kõik rõõmsalt endale sisse sööme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oled sa kunagi seda puhastanud, oled vaadanud, mis sodi selle kummitihendite ja sõela sisse koguneb?

imelik küsimus. mismõttes “kunagi”?
otseloomulikult tuleb masina sisse vaadata ja vajadusel sõela jm puhastada. see on ka manuaalis kirjas.
mingist isepuhastuvast masinast ei ole kuulnud.

aga tõsi on ka see, et masinad on erinevad. mul üks oli kunagi selline, mida pidi palju tihedamini harima ja mis oli üldse üks logu ja vilets masin.

Please wait...
Postitas:
Kägu
Te teinekord libistage käsi restoranis üle taldriku, nii alt kui pealt, või libistage õlleklaasi läbi käe, võite üllatuda. Ma olen ka kõige peenemates restoranides tundnud taldrikul või klaasi küljes kuivanud toidujääke. Tõesti, katsetage seda, sest silmale tunduvad nõudepesumasinat välja tulnud nõud tõesti läikivalt puhtad.
Teine huvitav ja väheräägitud teema on see, et nõudepesumasinas kasutatavad pulbrid jätavad nõudele läikekihi, mille me kõik rõõmsalt endale sisse sööme.

vaatan alati üle kõik asjad, mis masinast tulevad ja tõesti on aegajalt kuivanud tükke. neid kappi muidugi ei pane niimoodi vaid pesen ära. aga 1-2 taldrikut mitmekümne masinatäie kohta ei kaalu üles seda ajavõitu. Loputusvahendina võib vabalt ka äädikat kasutada, ei pea keemiat sööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sapax on võtmesõna

Mis asi on Sapax ja kust seda saab?

See on üliuhke poroloonist pürst. Mõtetu vidin minu arust, teen parem tolmuimejaga (sellel masinal on ka filtrid mida saab ja peab puhastama)

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on üliuhke poroloonist pürst. Mõtetu vidin minu arust, teen parem tolmuimejaga (sellel masinal on ka filtrid mida saab ja peab puhastama)

Kus sa siin porolooni näed?
http://www.sappax.fi/fi/yritys.html
http://www.sappax.fi/fi/?yiiPath=reference/category&option=com_jumi&fileid=3
http://www.kiiltoclean.fi/component/tuotteet/sappax-valineet?task=view&Itemid=90&dspProd=0&toimiala=8&mc=8201&sc=820104&additemtocart=1231
http://www.kiiltoclean.fi/component/tuotteet/tuote/1221-sappax-liinanpidinrunko

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaksin väga nõudepesumasinat, aga paraku tuleb ilma läbi ajada, srst köök on nii väike, et no mitte kuhugi ei annaks seda riistapuud mahutada. 🙁 Ma arvan, et meil on kõige asendamatum kodumasin ikka külmkapp, järgneb elektripliit, siis pesumasib ja igasugu köögi pisividinad (veekeetja, mikrolaineahi jne). Ah jaa, kuna meil pole tsentraalset sooja vett, sius muidugi boiler peaks ka kohe kõige esimeses reas olema, vahest siiski külmkapi ja pliidi järel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ka nõudepesumasin ja pesumasin.
Hiljuti sain aga pesukuivati omanikuks ja ohsamumeie….Saate aru, ma saan kogu musta pesu ÜHE PÄEVAGA ära pesta!! Ei peagi enam ühe masinatäie kaupa restil kuivatama ja ustele riputama jne. Superluks ja hetkeseisuga on meil kogu aeg majas kõik pesu pestud:) Nelja inimesega peres seda ikka jagub.. Avastasin veel, et riideid pole üldse enam nii palju vaja, kahe tunniga on pea iga asi pestud ja kuiv ning selga panekuks valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nõudepesumasin on asendamatu meilgi, kuigi peres vaid 2 inimest.
Väiksematest vidinatest on mu lemmikud robot-tolmuimeja, röster, keedukann ja käsimikser. Kombainita elaksin ära, aga kasutan teda üpris palju – taignad, pasteet, salatid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesumasin.
Muu nagu nii oluline pole. Nõudepesumasin meil on nüüd ka mõni aasta olnud, aga siiski ei pea ma seda nii oluliseks. Sest nõud saab käsitsi ka puhtaks, ja aega eriti ei võta, lihtsalt pealehakkamist peab olema, aga muidu jah aega ei nõua. Kui aga pesumasinat pole, siis pere pesu sa 15 minutiga iga päev ära ei pese.
Ma olen oma täiskasvanuelu elanud noore perena ilma selle tänapäevase pesumasinata ja kasutanud aastaid Rigat ja veel nii, et vesi oli õues kaevus ja masin pesuköögis õue peal. Pesu eelmine päev likku, siis vett vedama, siis vett kõik tünnid ja vannid täis tassida kaevust, siis vett soojendama, pesemise ajla tuli ka paar korda masinas vett vahetada, kui liiga mustaks läks. Käsitsi loputada ja väänata ja nii käis see üle nädala laupäevasel päeval ja kestis terve päeva. 93a oli meil ka aeg, kui masin katki läks ja polnud üldse masinat. Oli pesulaud ja hari. 98 a saime esimese kasutatud automaatmasina ja ma hindan seda väga kõrgelt ja tean seda hinda, tänase päevani.
Olen inimene, kes ei pea enam ammu pesupesemist tööks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viieliikmelise pere nõusid ka just 15 minutiga ära ei pese, lisaks rikub see käsitsi pesemine jubedalt käenahka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesumasin.
Muu nagu nii oluline pole. Nõudepesumasin meil on nüüd ka mõni aasta olnud, aga siiski ei pea ma seda nii oluliseks. Sest nõud saab käsitsi ka puhtaks, ja aega eriti ei võta, lihtsalt pealehakkamist peab olema, aga muidu jah aega ei nõua. Kui aga pesumasinat pole, siis pere pesu sa 15 minutiga iga päev ära ei pese.
Ma olen oma täiskasvanuelu elanud noore perena ilma selle tänapäevase pesumasinata ja kasutanud aastaid Rigat ja veel nii, et vesi oli õues kaevus ja masin pesuköögis õue peal. Pesu eelmine päev likku, siis vett vedama, siis vett kõik tünnid ja vannid täis tassida kaevust, siis vett soojendama, pesemise ajla tuli ka paar korda masinas vett vahetada, kui liiga mustaks läks. Käsitsi loputada ja väänata ja nii käis see üle nädala laupäevasel päeval ja kestis terve päeva. 93a oli meil ka aeg, kui masin katki läks ja polnud üldse masinat. Oli pesulaud ja hari. 98 a saime esimese kasutatud automaatmasina ja ma hindan seda väga kõrgelt ja tean seda hinda, tänase päevani.
Olen inimene, kes ei pea enam ammu pesupesemist tööks.

Ma saan aru, et sa elasid maal. Linnainimestel oli võimalus pesumajas käia. Said pesu sinna jätta või ise automaatmasinates pesta. Mulle õudselt meeldis see pesurull, mis hetkega tekikotid ja linad sirgeks rullis.

Please wait...
Postitas:
kitah

Viieliikmelise pere nõusid ka just 15 minutiga ära ei pese, lisaks rikub see käsitsi pesemine jubedalt käenahka.

ma ütleksin, et isegi mitte niivõrd käenahka, kuivõrd nõudepesuvahendid rikuvad küüsi. eriti kui kasutad svammi, siis parema käe pöidla ja nimetissõrme küüs muutuvad kihiliseks. pole viitsinud kindaid ka kätte panna selle pärast.
minu lemmik on pesumasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asendamatu on majapidamises kindlasti pesumasin.
Nõudekas on ka olemas, aga seda kasutan pigem mugavusest, võiks ja saaks käsitsi ka pesta 2 pereliikme nõud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5 inimese nõud+toiduvalmistamise nõud (enamasti teeme toidud algusest lõpuni ise, seega on palju kausse- potte jmt). Nõudepesumasin on asendamatu, neid asju peseks vähemalt 40 min, kui pesta veel voolava vee all, on ka veekulu suurem kui masinas.

Please wait...
Postitas:
bregovic

Sama siin. Esimesel kohal on nõudepesumasin. Teist ja kolmandat jagavad pesumasin ja külmkapp. Sealt edasi tulevad suvalises järjekorras igasugu muud suuremad ja väiksemad apastraadid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest on ka nõudepesumasin asendamatu. tähtsad on ka pesumasin, külmkapp, tolmuimeja, pliit ja espressomasin. köögikombain, veekeetja, krokkpott, mikroahi, saumikser, mikser, leivaküpsetaja, röster, vahvlimasin – nendeta saaks hakkama. viimase aja hea avastus oli akuga varstolmuimeja. seisab esikus laadijas ja koguaeg kasutusvalmis, esikuvaiba puhastamiseks või wc-põrandalt kassiliiva eemaldamiseks. unistan pesukuivatist.

Varstolmuimejas jõuad varsti pettuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praeguse ilmaga tahaks óelda õhksoojuspump 😀
kuid tegelt: pesumasin, pliit ja külmkapp. Ilma nendeta on raske

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varstolmuimejas jõuad varsti pettuda.

Mul on varstolmuimeja üle aasta olnud. Veel pole pettuma pidanud, ootan edasi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodumasinad teevad elu ikka nii mugavaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.