Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodumüük hüpoteegiga majas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kodumüük hüpoteegiga majas

Postitas:

Küsimus neile, kes asjast teavad. Soovin kindlat vastust.
Kui müün korterit, kus korteriühistul on võetud peale laen fassaadi renoveerimiseks ca 10 aastaks. Kas siis: a) ostjal on õigus nõuda, et mina, kui praegune omanik maksaksin kogu laenu ära ehk võtan selle korterihinnast maha? (selle osa, mis kuulub meie korterile)
b) see on siiski MAJA laen ja kuulub korterile, mitte selle praegusele omanikule ja uus omanik kohustub maksma seda laenu edasi?

Mina saan asjast nii aru, nagu kirjutasin b) variandis. Mina vbl ei tahtnud seda laenu otseselt võtta, selle otsuse langetas ühistu enamuste nõusolekul ja maja tuli ju korda teha. Kui inimene ostaks korteri majja, kus see tehtud ei oleks, oleks see ilmselt varsti ees ja ikka ta seisaks laenumakse kohustuse ees. Leian, et ma ei pea maksma laenu ära, kui ma ei saa seda teenust nö kasutada enam (kolin ju ära).
Praegu on paljud korterelamud sellises olukorras, kus on võetud laenud, et renoveerida, soojustada elamud. Ehk on keegi lähiajal sellega kokku puutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kukkuleppe küsimus, kuid tavaliselt variant B

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ei seata kortermajale hüpoteeki.
Uuel omanikul ehk siis KÜ uuel liikmel ei ole õigust nõuda, et sina laenu tasuksid. Laen on seotud korteriga, mitte selle omanikuga.
Korteriühistuseadus
§ 5.1. Korteriühistu liikme õiguste ja kohustuste üleminek

Korteriühistu olemasolul lähevad korteriomandi võõrandamisel või pärimisel korteriomandi võõrandajale või pärandajale kuuluvad korteriühistu liikme õigused ja kohustused üle korteriomandi omandajale korteriomandi ülemineku hetkest

Seega laen kui kohustus läheb üle uuele omanikule.
Mingit kokkuleppe küsimust ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kostermajal ei saa olla hüpoteeki.

Igatahes müüja küll ei peaks kuidagi hinnast seda maja laenu maha arvama kuna see on mõeldud ikkagi kogu maja ja ka oma korteri heaoluks. Kui poleks näiteks laenu võetud ja fassaadi remonditud siis äkki see ostja poleks seda maja vaadanudki üldse.

Ma saadaks sellise ostja kohe pikalt kes hakkaks sellise asja üle vaidlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes ikka ju on kokkuleppe küsimus, et keegi ei saa keelata ostuhinnast nii- või naapalju maha tingimast. Aga kui müügiga hirmkiiret ei ole ja praegune hind on adekvaatne, siis ma samuti ei võtaks selliste nõudmistega ostjat jutule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu ostja soovi sisu on tegelikult ju korteri hinna alla kauplemine. Vahet pole, kuidas ta seda serveerib. Ise tead, kas annad hinnas alla või ei anna.
Kas on õigus küsida hinda alla? On.
Kas müüja peab hinnas järeleandmisi tegema? Mis sa ise arvad? Küll oleks ilus elu, kui ma saaks valida maja ja siis minna ja nõuda, et see müüdaks mulle lihtsalt mulle sobiva hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodumüük hüpoteegiga majas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.