Esileht Tööelu, raha ja seadused. kodune ema 1,6 ja 3 a lapsega – koondamine!

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: kodune ema 1,6 ja 3 a lapsega – koondamine!

Postitas:

Kuna mainisin töö juures käies et soovin sügisel tööle naasta sain järgneval päeval juhatajalt telefonikõne teemal et vabu töökohti ei ole. Kuna kliente on vähe jne ja praegused asendajad suurepärased. Nüüd on nii et emapalk on mul läbi, pakuti ettevõttest koondamist (kokkuleppel). Kuna tean et nad mind koondada tegelikult ei saa siis ma ei tea mida teha, kas oodata augustini (siis võimalik tööle asuda) esitada avaldus tööle naasmiseks ja vaadata mis saab või võtta koondamise pakkumine vastu. Tegemist sellise töökohaga et vajadusel saavad mind hoopis kodukohast eemale tööle kupatada aga see mulle ei sobiks. Küttekulu ei tasuks ära. Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 22:38; 07.05 21:46; 09.05 00:03; 09.05 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokkuleppel koondamine? mis see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kokkuleppel koondamine? mis see on?[/tsitaat]
eks see on see, et seaduse järgi võib väikelapse vanem koondamise vaidlustada, kuid lepitakse kokku, et ta seda ei tee.
mina valiks koondamise, sest ei taha töötada kohas, kus mule on juba öeldud, et mind seal tegelikult näha ei taheta. aja jooksul leitakse siis ikka põhjus vabanemiseks, kasvõi lapse 3seks saamisel. samas koondamise korral saaks koondamisraha ning TKH, töötukassalt koolitusi ning lapsega kauem kodus olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt see on, et asendajad suurepärased? Asendaja võetaksegi tööle täpselt selle ajani, kui lapsehoolduspuhkusel viibiv naine tööle naaseb. Asendaja peab seda teadma ja loomulikult peab seda ka tööandja teadma. Ärgu ajagu lolli juttu suust välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse kohaselt ei saa koondada põhikohaga töötajat, kellele on võetud asendaja.

Asendaja tööleping lõpeb asendatava tööle naasmisel.

Samuti on alla 3a lapse vanemal eelisõigus tööle jääda st teda EI SAA koondada, kui on olemas tema töölepingujärgse ametinimetusega ametikohti, täpsemalt-teda saab koondada alles siis, kui on koondatud kõik teised sama ametinimetusega töötajad, kel ei ole alla 3a lapsi või kui on kaotatud kõik selle ametinimetusega kohad.

Variant, et asendaja jääb tööle ning põhikohaga töötaja, liiati alla 3a lapse vanem, koondatakse-see on seadusevastane.

Teemaalgataja esitagu lhp lõpetaise avaldus, 14p ette, kirjalikult. Ja mingu I tööpäeval tööle.
Tööandja on kohustatud andma tööd+ maksma palka
või saatma kirjaliku korraldusega töö puudumise kohta koju+maksma ikka palka.

Samas, kui ei soovi just sinna ja just nüüd naasta, võib olla rahulikult lhp-l lapse 3a saamiseni
ning
samal ajal uut tööd otsida, töötada jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel:

kodukohast mujale \”tööle kuptada\” saab ainult juhul, kui sinu töölepingus töökoht on määratletud väga laialt (näiteks eesti Vabariik).Kui töökoht on kirjas konkreetse aadressiga või vähemalt OV (linna, valla) täpsusega
siis
see on tööandjale kohustuslik ja mujale saata võib vaid sinuga kokkuleppel. Kui sa nõus pole ujale minema, tuleb tööd võimaldada lepingus kirjasolevas kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii on, saab asja vaidlustada Tööinspektsioonis, suur tõenäosus on võita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 23:48; 08.05 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen teemaalgataja. Kui ma juhatajalt küsisin, et asendajad on ju võetud asenduslepinguga vastas tema et ei, on tehtud tähtajatu leping.
KOHALIK – kas ma saan õigesti aru, et kui ma hetkel antud kohta tööle ei naase siis võin ametlikult töötada teises ettevõttes ja soovi korral naasta ikka endisesse ettevõttesse tööle?

Saan aru et tööandjale on suur kulu koondada keegi teine ja võtta mind uuesti tööle, kuna tegemist sellise spetsiifilise alaga kuluvad minu esimesed kaks tööle asumise kuud minu koolitamisele, mis hõlmab lähetuskulusid, hotelli makse jne ning lisaks ikkagi täispalk. Odavam on neil minust lahti saada. Veel üks küsimus – olen kuskilt kuulnud, et kui olen juba ikkagi tööle naasnud siis võivad nad mind vallandada või koondada ikka kuigi olen alla 3 a lapse ema? Et nagu koondamise reegel kaoks tööleasumisega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 22:38; 07.05 21:46; 09.05 00:03; 09.05 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult tohib lhp ajal mujal töötada, isegi informeerima oma tööandjat sellest ei pea.
Lhp-l ollakse konkreetsest töökohast ikka max lapse 3a saamiseni.

Ja loomulikult võib alati naasta varem, teatades ette 14p. Kui ei naase varem, tuled lihtsalt järgmisel päeval pärast lapse 3a saamist.
Lhp kestab sinu lhp lõpetamise avalduseni või lapse 3a saamiseni, hoolimata sellest mid sa teed st oled kodus, õpid, töötad mujal.

Ainus takistus võib olla konkurentsipiirang, kui see on töölepingus. Kui seda pole, tööta kui palju soovid ja kus soovid.

Koondada sind EI SAA enne lapse 3a saamist, kui on veel sinu ametinimetusega ametikohti enne kui on koondatud kõik need sama ametinimetusega töötajad, kel pole alla 3a lapsi.
Seda jälgib Tööinspektsioon rangelt.

Pärast lapse 3a saamist kaob see eelis.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis rõõm on töötada töökohas, kus sisuliselt öeldakse sulle, et sinu asendajad teevad su tööd sinust paremini. Võib küll sõdida tööandjaga ja nõuda, ja tõepoolest võid saada ka õiguse, aga päevapealt, kui su laps saab 3, leiab tööandja põhjuse sinust vabanemiseks- siis juba näiteks vallandab, sest sa ei sobi oma tööülesannete täitmiseks. Mine siis vaidle nendega kohtus ja tõesta, et sobid. Minule selline kemplemine ei sobiks, seda enam, et tööandja pakub võimalust koondada, mispuhul saad ju koondamishüvitise + töötukassast kenasti 180 p töötuskindlustushüvitist + koondamishüvitist, kui oled töötanud üle 5 aasta sama tööandja juures. Kui töö sisaldab pidevaid komandeeringuid, mida väikelapse ema ju endale lubada ei saa, siis milleks protsessida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja rikub seadust kui koondab antud töötaja, kellel on alla 3a laps.

Töötaja käitub täiesti õigesti, kui ta on rahulikult lhp-l ja töötab hoopis mujal.

Rahul tööandja(ei pea seadust rikkuma) ja töötaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 23:48; 08.05 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, mis rõõm on töötada töökohas, kus sisuliselt öeldakse sulle, et sinu asendajad teevad su tööd sinust paremini. Võib küll sõdida tööandjaga ja nõuda, ja tõepoolest võid saada ka õiguse, aga päevapealt, kui su laps saab 3, leiab tööandja põhjuse sinust vabanemiseks- siis juba näiteks vallandab, sest sa ei sobi oma tööülesannete täitmiseks. Mine siis vaidle nendega kohtus ja tõesta, et sobid. Minule selline kemplemine ei sobiks, seda enam, et tööandja pakub võimalust koondada, mispuhul saad ju koondamishüvitise + töötukassast kenasti 180 p töötuskindlustushüvitist + koondamishüvitist, kui oled töötanud üle 5 aasta sama tööandja juures. Kui töö sisaldab pidevaid komandeeringuid, mida väikelapse ema ju endale lubada ei saa, siis milleks protsessida? [/tsitaat]

täiesti nõus sinuga. lisaks ju on tööandja öelnud, et kliente on vähem jne… kas näpuga seaduses järje ajamine ja enese jõuga tööle surumine toob äkki tööd juurde?

mina valiks ka koondamise. lisaks küsiks väga hea soovituskirja tulevaste tööandjate tarbeks. elu sees ei sooviks end suruda ükspäev tööle, seadus kaenlas, et sellega väljendada enda meeleheidet ja vähendada enda väärtust töötajana tulevaste tööandjate silmis.

ma ei väsi kordamast, et selline 3-a-iga-titega-kodus-seadus elimineerib ideaalselt naisi tööturult. miks ei võiks olla lapsega kodusolemine paindlikum, näiteks et naised käiksid osalise koormusega tööl pikema aja jooksul, mitte nii, et kaovad täiesti ekraanilt x aastaks ja siis hüppavad pildile tagasi sama ootamatult jälle hops! ja tööandja on siis see paha-paha, kes ei viskagi silda selle kõige peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Aitäh, Kohalik asjakohase info eest! Käole 15:10 ja 15.34 loomulikult seda kõne saades oli ka minul selline mõte et loomulikult ja misasja et mina ei lähe enam sinna tööle kus mind ei taheta AGA asi pole selles nagu ma mainisin läheb minu ( ja mis iganes uue töötaja värbamine) ettevõtjale maksma koolituse. Kust te välja lugesite et ma peaks pidevalt komandeeringus olema? Pole seda sõnagagi lausunud AGA AGA AGA.. kõige lihtsam oleks vastu võtta pakutav raha eks? vanemahüvitis ka lõppenud jne aga kas praegusel hetkel tööd leida on lihtne, et kohe selline asi ära kasutada? kus on kirjas et ma leian normaalse palgaga sobiva töö selle aja jooksul mil saan töötukassast hüvitist?
HUVI pärastt küsin veel KOHALIKULT – kui nüüd koondamisrahadele mõelda, kas keskmine palk siin tähendab seda palka mida ma saaks siis kui tööle läheksin, või seda mis ma olen emapalgana saanud (viimane 2x suurem). Lisaks kuidas maksab edaspidi mulle töötukassa ja kui pikalt? Kas oleks koondamise puhul õigus küsida ka mingit lepingurikkumise tasu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 22:38; 07.05 21:46; 09.05 00:03; 09.05 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamistasu arvestab tööandja ikka töötasu põhjal. Vanemahüvitis ei puutu kuidagi asjasse.

Ja Töötukassa arvestab töötuskindlustushüvitist tulu põhjal, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse (VH-lt TK makset ei maksta).

Etteteatamisaeg, kui töösuhe kestnud
– alla ühe aasta – 15 päeva;
– 1-5 aastat – 30 päeva;
– 5-10 aastat – 60 päeva;
– 10 ja rohkem aastat – 90 päeva.

Tööandja maksab koondamishüvitist 1 kuu töötasu ulatuses.

Etteteatamisaja mittejärgimisel õigus saada hüvitist ulatuses, mis oleks saanud etteteatamisaja järgimisel.

Edasi Töötukassa:

Kui töösuhe kestnud üle 5 a, maksab ka Töötukassa koondamishüvitist:
1) töösuhe kestnud 5-10 aastat – ühe kuu keskmise töötasu ulatuses;
2) üle 10 aasta – kahe kuu keskmise töötasu ulatuses.

Töötuskindlustushüvitis:
– Kindlustusstaa¸i vähem kui 56 kuud, hüvitis 180 päeva,
– Kindlustusstaa¸i 56-110 kuud, hüvitis 270 päeva,
– Kindlustusstaa¸i 111 kuud või enam, hüvitis 360 päeva.

Hüvitis arvestatakse viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul makstud tasudelt, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. Esimesel 100 päeva hüvitis 50% ning seejärel 40% ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin

Aga kui ma olen saanud vanemahüvitist siis ma töötukassalt peale koondamisrahade ei saa midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 22:38; 07.05 21:46; 09.05 00:03; 09.05 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saad.

Töötuskindlustushüvitist.

Lhp periood ja töövõimetus(dekreet) jäävad ju 36k arvestusest välja, mille jooksul pead olema vähemalt 12k töötanud.
Seega kas oled enne dekreeti jäämist 3a jooksul vähemalt 12k tööötanud?
Kui oled, saadki töötuskindlustushüvitist.

Mis see VH siia puutub?

Arvutatakse viimase 12 TÖÖANDJA POOLT MAKSTU 9 esimese alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kodune ema 1,6 ja 3 a lapsega – koondamine!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.