Esileht Kodunurk Kodune söögikultuur

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kodune söögikultuur

Postitas:

Rääkige oma kodusest toidu(söömis)kultuurist.
Kas teil on traditsiooniks vähemalt korra päevas koos süüa? Sööte laua taga või on igaüks oma nurgas, teleka-arvuti ees? Kas katate laua või käib igaüks pliidilt ise võtmas? Kas annate toidud lauale nende valmistamise nõudes või tõstate ümber serveerimisnõudesse?
On teil lauas midagi tabu (teatud jututeemad, käitumine, väljanägemine)?

Lihtsalt huvi pärast küsin.
Tänapäeval kodustes tungimustes vaevalt, et enam õhtusöögiks keegi ümber riietub, aga meie peres näiteks küll ei tulda aluspesus, mustade tööriiete või poolpaljalt söögilauda.
Kunagi ei serveeri toite tegemise pottidest-pannidest, välja arvatud suured ahjupraed-vormid, mis nagueeldavadki valmistusnõusid.
Sööme korralikult laua taga, mingit teleka ees kökutamist ei ole. Selle pool/kolmveerand tundi saavad kõik pereliikmed rahulikult koos oldud.
Üldiselt mingit sõjaväekorda ei ole, kuigi jutust võib selline mulje jääda. Tahan vaid, et mingi osa kodu- ja toidukultuurist oleks elementaarne ja lapsed saaks sellise \”vea\” maast-madalast külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult riietume ümber, meesperel kindlasti lips ja mansetinööbid, einestame vaid söögitoas suure laua taga, istume nahkkattega toolidel, räägime kultuurist ja poliitikast. Telefonid jm lülitame selleks ajaks välja.
Kindlasti ei ole vaja mainida, et kes pool minutit hiljaks jääb, peab tühja kõhuga voodisse minema. Seda ei pea ilmselt samuti ütlema, et süüakse noa ja kahvliga (jah, ka võileiba ja õuna), õnneks sai ka 11kuune selle lõpuks selgeks, ei pea enam piinlikust tundma restoranis käies. Elementaarne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga õhtu on kindlal kellaaajal õhtusöök.
Keegi ei hiline, keegi ei ole poolpaljas:)
Laud on kaetud, toit on serveeritud laual kas siis valmistamise vormis või serveerimisnõudel. Salatid ei ole purkides vaid söögi ajaks kaussides, pärast valan nt kõrvitsasalati purki tagasi. Sööme ümber laua istudes ja räägime juttu, lapsed on hilisteismelised ja räägivad päevasündmustest. Keegi enne laua äärest ei lahku kui viimane on oma toidukorra lõpetanud. Vahel istume veel peale sööki ja räägime koristamata laua ääres natuke aega juttu, teeme plaane, arutame asju.
Vahel joome mehega hea toidu juurde klaasi veini, seda pigem nädalavahetustel. Lastele ei paku:) aga jah – nad teavad, et hea vein käib täiskasvanutel hea toidu kõrvale
NB – ma ei tunne ise ühtegi perekonda, kellel samad traditsioonid oleks. Ei peagi – meie pere, oma asi kuidas oma elu korraldame, kõigile ei peagi meeldima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööte laua taga või on igaüks oma nurgas, teleka-arvuti ees?

Igaüks oma nurgas.

Kas katate laua või käib igaüks pliidilt ise võtmas?

Ei kata lauda.

Kas annate toidud lauale nende valmistamise nõudes või tõstate ümber serveerimisnõudesse?

Ei ole serveerimisnõusid.

Ei olnud ka lapsepõlvekodus köögis laua taga söömist, vähemalt teismelise east alates.

Tegelikult võiks ju olla 🙂

Liigume sinnapoole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, sööme koos, laua taga. Noa ja kahvliga. Ei, serveerimisnõusid oma perega reeglina ei viitsi kasutada. Õhtust sööme ikka riietes, aga hommikusöögilauda võib vabalt ka hommikumantlis ilmuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Iga õhtu on kindlal kellaaajal õhtusöök.
Keegi ei hiline, keegi ei ole poolpaljas:)
Laud on kaetud, toit on serveeritud laual kas siis valmistamise vormis või serveerimisnõudel. Salatid ei ole purkides vaid söögi ajaks kaussides, pärast valan nt kõrvitsasalati purki tagasi. Sööme ümber laua istudes ja räägime juttu, lapsed on hilisteismelised ja räägivad päevasündmustest. Keegi enne laua äärest ei lahku kui viimane on oma toidukorra lõpetanud. Vahel istume veel peale sööki ja räägime koristamata laua ääres natuke aega juttu, teeme plaane, arutame asju.
Vahel joome mehega hea toidu juurde klaasi veini, seda pigem nädalavahetustel. Lastele ei paku:) aga jah – nad teavad, et hea vein käib täiskasvanutel hea toidu kõrvale
NB – ma ei tunne ise ühtegi perekonda, kellel samad traditsioonid oleks. Ei peagi – meie pere, oma asi kuidas oma elu korraldame, kõigile ei peagi meeldima.[/tsitaat]
No saame siis tuttavaks. Sinu nimekirjast tõmbame maha ainult salati ümbervalamise, sest teengi salati kohe kaussi valmis, purkides ei ole. Veini ka ei joo, me ei tarvita kumbki alkoholi. Muu on sama, telefonid võivad heliseda palju tahavad, ega neile ei vastata. Mitte midagi ei ole nii kiire tööasjus, et neid peab väljaspool tööaega lahendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädala sees on söögiajad kaootilised, sest kojusaabumise aeg on nii erinev. Siis on toit enamasti pliidil ja salatit saab purgist.
Nädalavahetustel istume ikka laua äärde koos ja toidu panen lauale serveerimisnõudest. Nädalavahetuse hmk istume sageli ka hommikumantlis lauda. Kindlasti ei olda laua ääres palja ülakehaga (mõnede meeste jaoks tundub tavapärane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on piinlik tunnistada, et meil ei ole kindlat korda. Elamine on nii väike. Köök on nagu auk seinas. Seal sööme hommikuti putrugi nii, et ei mahu ühise laua taha. Kui kogu pere on koos õhtusöögi ajal, siis sööme elutoas, aga ega sealgi korralikku kõrget söögilauda pole. Seda küll, et teleka lülitame välja. Meile kummalegi mehega ei meeldi mingi lärm ja pealegi siis lapsed vahiksid rohkem telekat ning toit jahtuks ära. Matsutamine ja täis suuga rääkimine ka ei meeldi.
Aga sageli juhtub ka seda, et me kõik ei saa söömise ajal kokku. Mehel on selline vabakutselise töö, liigub ebaregulaarselt ning alati pole meiega koos söömas. Kas sööb ennem midagi või pärast meid, vastavalt oma liikumisgraafikule. Sinna pole midagi parata ja sellega olen leppinud, aga suurt kööki ning korralikku söögilauda igatsen küll taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 19:38; 22.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, serveerimisest oli ka juttu. Argipäevadel ei serveeri eraldi. Nagu öeldud, on meil köök nii väike, et ma püüan minimaalse nõude kuhjaga hakkama saada. Pesen ma neid niigi käsitsi. Pidupäevadel ja külaliste ajal katame jah laua ja toome oma tirinad ja vaagnad välja, aga igapäevaselt ma tõesti püüan lihtsamalt hakkama saada. Toitu tõstan lastele ise, sest nad on veel liiga väikesed ning ajaks seda maha. Täiskasvanud tõstavad endale ise.
Muide olen olnud külas peres, kus oli kombeks peremehel kõikide taldrikud täita, ka külaliste omad. Ta isegi eelnevalt ei uurinud meie eelistusi ning jagas enam-vähem võrdsed portsud kõikidele, ka lasteaialapsele. Pisem oli siis aastane ja temale sain ma eraldi portsukese teha toitdest, mida üks aastane süüa saab. Naljakas kogemus oli 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 19:38; 22.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtusöök ikka ühine, argipäeval köögis, pidupäeval elutoas. Elutuppa serveerimisnõudes. Köök pisike, laud väike, seal laual salatid jm lisandid, põhiroa võtab igaüks ise pliidiservalt või kõrvallaualt.
Nuga iga toidu puhul kasutama ei pea.
Ei lurista ega matsuta, täis suuga ei räägi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katame alati laua elutoas, seal on meil suur söögilaud. Toidu tõstan serveerimisnõudesse – midagi udupeent, aga ikka kenam kui kardulas potiga laual:) Tihtipeale aga tõstan köögis portsojonid taldrikule valmis ja siis ei olegi vaja midagi eraldi serveerida.
Söögiajaks ümber riietuma ei pea, puhkepäeva hommikul istume kõik uneriietes laua ääres 🙂 Aga meil on kirjutamata seadus, et palja ülakehaga lauda ei tulda, ka mitte suvel maal päikest võttes ja vahepeal aias einestades. See on mehe poolt tekkinud harjumus ja mulle ka külge jäänud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on traditsiooniks vähemalt korra päevas koos süüa?
Ei ole

Sööte laua taga või on igaüks oma nurgas, teleka-arvuti ees?
Igaüks oma nurgas.

Kas katate laua või käib igaüks pliidilt ise võtmas?
Igaüks võtab ise, lauda ei kata

Kas annate toidud lauale nende valmistamise nõudes või tõstate ümber serveerimisnõudesse?
Ei tõsta serveerimisnõudesse, milleks asjatult nii palju nõusid määrida?

On teil lauas midagi tabu (teatud jututeemad, käitumine, väljanägemine)?
Matsutamine, luristamine ei ole just meeldivad, aga muus osas piiranguid pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe teema:)

Iga päev sööme õhtust koos köögi laua taga, laud kaetud- tõsi, serveerimisnõusid iga päev ei viitsi kasutada.
Meil ka see reegel, et poolpaljalt söögilauas ei istuta. Söögi ajal jutustame päevast, laps räägib, kuidas koolis läks jne jne. Hiljem koristab iga üks oma nõud.

Laup-pühap. on kõik söögikorrad koos. Hommikusöögid on mu lemmikud. Siis saan mina hommikumantlis ilmuda mehe poolt tehtud kohvi jooma:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ikka kenasti koos laua ääres, purgist ja potist ei söö, ilusad nõud on mu kirg!
Mingit igaüks-oma-nurgas söömist pole kunagi sallinud. Ka lapsepõlvekodus söödi ikka koos laua ääres ja ilusatest nõudest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kodune söögikultuur

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.