Esileht Koolilaps koduõpe

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Teema: koduõpe

Postitas:
Kägu

Laps on 9. klassis ja tervislik seisund ei võimalda praegushetkel koolis käia. Suure osa ajast on ta sunnitud viibima haiglas, siis taastub pisut aega kodus ja peab minema taas haiglasse. Seega peame ilmselt vormistama lapse n-ö ametlikult koduõppele, muud ei jää üle. Kooliga on räägitud, seal ollakse nõus.

Olen huvitatud rohkemast infost selle teema kohta. Saan aru, et kooli poolt mu lapse õpetamist kui sellist ei toimu, vaid kooli ülesanne piirdub õpetajate poolt antavate ülesannete ja nende hindamisega?

Seega peaksid hakkama 16-aastast noort õpetama tema vanemad. Ent materjal on ausalt öeldes selline, et meie abikaasaga peame enne ise selle endale selgeks tegema. Pealegi õpetati meie ajal paljusid neid asju teisiti. Lisaks peaksime olema päeval palgatööl ega saa noort kodus õpetada.

Noor on akadeemiliselt võimekas, kuid iseseisva õppimise kogemus puudub.

Seega tuleks meil palgata eraõpetaja jaanuarist kuni maikuuni. Ilmselt ei hakkaks ta iga päev käima, kuid nt 3 päeva nädalas võiks siiski noorega kokku saada. Kas oleks vaja mitu  õpetajat, st erinevate ainete jaoks? Ehk on keegi leidnud eraõpetaja lapse koolist?

Ei teagi, kust alustada, sestap oleks kogemuste ja kas või kontaktide jagamise eest hästi tänulik! Võib ka mulle kirjutada: karukamber@gmail.com

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin lisada, et asukohaks on Tallinn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervislikel põhjustel koduõppe korraldab kool, sh on ette nähtud minimaalne hulk tunde, mida õpetajad lapsele annavad. https://www.riigiteataja.ee/akt/13349120

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige link ka https://www.riigiteataja.ee/akt/106032018001

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minuteada peaks olema või oli veel mõned aastad tagasi nii, et tallinna lastehaiglas on õpetaja(d) ja haiglasolevate lastega viiakse haiglas läbi õppetööd, ta saab haiglas hindeid. ametlikult toimub nende tundide andmine mingi konkreetse kooli nime alt, võib juhtuda, et haiglasviibimise ajaks on vaja ajutiselt vahetada kooli (et haiglaõpetajad saaksid hindeid e-kooli/stuudiumisse “oma” koolis panna ja pärast vahetad tagasi.

endal olnud aastaid tagasi kogemus aineõpetajana, kui mingi õpilane oli vahepeal haiglas, ajutiselt vahetas kooli talveks, kevadel tuli tagasi, haiglas saadud hinded kanti vanasse kooli üle ja  sai oma vanast koolist aastahinnetega tunnistuse

eestis on olemas lausa mingi eraldi eesti haiglaõpetajate selt või ühing. uuri sealt või lapse haigla sotsiaaltöötajalt või haiglapedagoogilt.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://haiglaope.ee/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tsiteerin ühest Pätsi vabaõhukooli töökuulutusest “Haiglaõpetaja ülesandeks on õpilase haiglas viibimise ajal säilitada järjepidevus õpingutes, hoida ja taastada õpilase õpimotivatsioon ning koolitee toetamiseks teha koostööd kõigi osapooltega. Haiglaõpet viiakse läbi Tallinnas PERH-i psühhiaatriakliinikus ja Lastehaiglas.”

nii et tundub, et tallinnas on haiglas õppivad lapsed pätsi vabaõhukooli nimekirjas. vist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin lapsega Tallinna Lastehaiglas 7 aastat tagasi, laps oli algklassis. Tavapalatis oli u2-3 päeva intensiivis 4-5 päeva. Temal mingit ôpet ei pakutud ja ka tema palatis olnud lapsele, kes seal oli üle kuu. Teismeline  laps oli. Ôppisid môlemad ise. Minu oma käis koju saades koolis ôpetajale järgi vastamas ja töid tegemas. Niidid kôhus kooli ta pikaks päevaks istuma ei läinud. Kooli minnes tal vôlgnevusi ei olnud. Lastehaiglas tuleb personalilt ôpetajate kohta küsida ja kuidas see korraldatud on, osakonniti vôi.,, ei tea

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi jäi minu lapse klassikaaslane “istuma” tervislikel põhjustel. Samuti põhikooli viimane klass ja tark laps. Sai tervise korda ja lõpetas hiljem ka ilusti gümnaasiumi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool peab koostama su lapsele individuaalse õppekava. Selle õppekava alusel ja koolist saadavate õppematerjalide abil saab haiglaõpetaja lapsega tegeleda siis kui ta haiglas viibib. Kui laps on kodus, siis peab kool korraldama õppe sinu kodus, st õpetaja(d) tuleb koju ja selgitab lapsele edasivõetava materjali. Mitte iga päev, aga vähemalt 8 tunni ulatuses nädalas, loomulikult nii, nagu lapse tervis lubab ja ajaliselt kokku on lepitud. Seega – tervislikel põhjustel koduõpet korraldab ja selle eest vastutab kool ja lapsevanema asi on seda toetada ja tingimused luua, aga lapsevanem EI PEA ei eraõpetajat palkama ega ise kõrgemat matemaatikat tudeerima hakkama, et seda lapsele seletada osata. Nii et suhtle kooliga põhjalikumalt, mulle tundub küll, et oled millestki valesti aru saanud, kui väidad, et kool koduõppel last ei õpeta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõppel jah vastutab siiski pere. Aga kui on selline haige laps, kas, siis haiglas enam õpetajaid ei ole?

Kas oleks mõeldav laps jätta aastat kordama? Et ehk järgmine aasta on tervis parem?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool peab koostama su lapsele individuaalse õppekava. Selle õppekava alusel ja koolist saadavate õppematerjalide abil saab haiglaõpetaja lapsega tegeleda siis kui ta haiglas viibib. Kui laps on kodus, siis peab kool korraldama õppe sinu kodus, st õpetaja(d) tuleb koju ja selgitab lapsele edasivõetava materjali. Mitte iga päev, aga vähemalt 8 tunni ulatuses nädalas, loomulikult nii, nagu lapse tervis lubab ja ajaliselt kokku on lepitud. Seega – tervislikel põhjustel koduõpet korraldab ja selle eest vastutab kool ja lapsevanema asi on seda toetada ja tingimused luua, aga lapsevanem EI PEA ei eraõpetajat palkama ega ise kõrgemat matemaatikat tudeerima hakkama, et seda lapsele seletada osata. Nii et suhtle kooliga põhjalikumalt, mulle tundub küll, et oled millestki valesti aru saanud, kui väidad, et kool koduõppel last ei õpeta.

See on teoorias ilus.

Samas, mina matemaatikaõpetajana töötan niigi ülekoormusega. Mul on 28 kontakttundi.

Tunnid lõppevad enamasti kella 15 paiku. Siis tulevad konsultatsiooni soovijad, järelevastajad, üks teistest käitumise tõttu eraldatud IÕK järgi õppija. Lisaksklassijuhataja töö, arenguvestlused. Veel loovtööde tegijad. Siis veel tööde parandamised, töölehtede, järelvastajatele uute tööde koostamine. Järgmiste tundide materjal üle vaadata, mõnikord ka mõni põnevam video või e-materjal tunniks otsida. Kui nüüd peaks veel peale seda mõnele lapsele koju minema… Kelle transpordi abiga?   Kas transpordikulud hüvitatakse? Ja sellele kulunud aeg? Ja kas pole loogiline, et mul on õigus lisatööst keelduda, kui ma niigi ülekoormusega töötan? Ma tahaks ikkagi õhtupoolikux oma lastele kulutada. Keegi peab ju minu lapse ka lasteaiast tooma, algklassikuga kodutöid tegema ja teismelist trenni viima-tooma.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd peaks veel peale seda mõnele lapsele koju minema… Kelle transpordi abiga?   Kas transpordikulud hüvitatakse? Ja sellele kulunud aeg? Ja kas pole loogiline, et mul on õigus lisatööst keelduda, kui ma niigi ülekoormusega töötan?

Jah, muidugi on Sinul õigus lisatööst keelduda. Keegi pole Sind  haiglasse ega lapsele koju saatnud. Siin on viidatud seadusele, mille järgi KOOL korraldab koduõppe, kui põhjuseks on lapse tervislik seisund. Kool on kohustatud leidma selleks õpetajad, kui vaja palkab juurde, kui vajab selleks lisaraha, küsib seda koolipidajalt. Sina loe oma tööleping läbi, seal on kirjas mida Sina pead tegema ja kui suures mahus ja mis on Sinu põhitöö ja mis on lisatöö.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool peab koostama su lapsele individuaalse õppekava. Selle õppekava alusel ja koolist saadavate õppematerjalide abil saab haiglaõpetaja lapsega tegeleda siis kui ta haiglas viibib. Kui laps on kodus, siis peab kool korraldama õppe sinu kodus, st õpetaja(d) tuleb koju ja selgitab lapsele edasivõetava materjali. Mitte iga päev, aga vähemalt 8 tunni ulatuses nädalas, loomulikult nii, nagu lapse tervis lubab ja ajaliselt kokku on lepitud. Seega – tervislikel põhjustel koduõpet korraldab ja selle eest vastutab kool ja lapsevanema asi on seda toetada ja tingimused luua, aga lapsevanem EI PEA ei eraõpetajat palkama ega ise kõrgemat matemaatikat tudeerima hakkama, et seda lapsele seletada osata. Nii et suhtle kooliga põhjalikumalt, mulle tundub küll, et oled millestki valesti aru saanud, kui väidad, et kool koduõppel last ei õpeta.

Teoorias jah. Aga tegelikult ei ole koolidel isegi klassi ette kedagi saata…

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõppel jah vastutab siiski pere. Aga kui on selline haige laps, kas, siis haiglas enam õpetajaid ei ole?

Kas oleks mõeldav laps jätta aastat kordama? Et ehk järgmine aasta on tervis parem?

See kehtib kui koduõppele on mindud vanema soovil. Koduõpe tervislikel põhjustel on muu teema.

/Kaks last põhikoolis koduõppel

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõppel jah vastutab siiski pere. Aga kui on selline haige laps, kas, siis haiglas enam õpetajaid ei ole?

Kas oleks mõeldav laps jätta aastat kordama? Et ehk järgmine aasta on tervis parem?

See kehtib kui koduõppele on mindud vanema soovil. Koduõpe tervislikel põhjustel on muu teema.

/Kaks last põhikoolis koduõppel

Tegelikult see koht on sageli nn hall ala. Meie situatsioon on selline, et laps on sellel sügisel veetnud haiglaravil kokku umbes 2 kuud, ülejäänud ajast suurema osa kodus taastunud. Koolis on räägitud, et ta võiks jääda siis koduõppele, ja et las vanem kirjutab avalduse, et koduõppele vanema soovil.

Mina ei ole seda avaldust seni kirjutanud, kuna mind hirmutab just see, et kuidas mina talle selle õppe organiseerin ja kui palju ma ise teda õpetada oskaksin. Nüüd siit loen välja, et kui panen kirja selle “vanema soovil”, võtan sellega koolilt igasugused ootused ja pean korraldama koduõppe ise. Seega peaksin kirjutama avalduse, aga ütlema seal, et koduõpe toimuks küll vanema soovil, kuid tervislikel põhjustel?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaksin kirjutama avalduse, aga ütlema seal, et koduõpe toimuks küll vanema soovil, kuid tervislikel põhjustel?

Just nimelt. Viitad konkreetsele seadusele ja teed avalduse. Kui kool ei reageeri, siis pöördud koolipidaja poole. Inimesed, miks Te ei tee endale selgeks oma õigusi ja lasete enda peal liugu lasta ja teie laste haridus kannatab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoorias jah. Aga tegelikult ei ole koolidel isegi klassi ette kedagi saata…

Koolil on juhtkond, kes saab palka selle eest, et leida need inimesed, keda klassi ette saata ja keda koduõppe õpilaste juurde saata. Ja igal koolil on omanik ehk koolipidaja kelle kohus on tagada, et kool oma kohustusi täidaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoorias jah. Aga tegelikult ei ole koolidel isegi klassi ette kedagi saata…

Koolil on juhtkond, kes saab palka selle eest, et leida need inimesed, keda klassi ette saata ja keda koduõppe õpilaste juurde saata. Ja igal koolil on omanik ehk koolipidaja kelle kohus on tagada, et kool oma kohustusi täidaks.

Ka kuitahes suure palga eest pole võimalik leida inimesi, keda pole.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on võimalik jääda koduõppele tervislikel põhjustel, aga selleks ei piisa ainult märkest vanema avaldusel, et tervislikel põhjustel. Selleks, et kool koostaks individuaalse õppekava tervislikul põhjusel koduõppel olevale lapsele, siis on vaja selleks ka arsti ja nõustamiskomisjoni tööd ja soovitust.

Lugege ka seda punkti seadusest:

Tervislikel põhjustel koduõppel õppivale õpilasele koostab kool koostöös vanemaga tema võimeid ja erivajadusi arvestava individuaalse õppekava, lähtudes raviarsti või eriarsti ja koolivälise nõustamismeeskonna soovitustest ning temale kohaldatavas riiklikus õppekavas sätestatud kohustuslikest ainetest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga keegi polegi ju väitnud, et tervislikel põhjustel koduõppele saab jääma ilma vastavat näidustust omamata. See peaks niigi nagu selge olema, et ainult lapsevanema arvamusest, et tema laps haige on, ei piisa.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaksin kirjutama avalduse, aga ütlema seal, et koduõpe toimuks küll vanema soovil, kuid tervislikel põhjustel?

Just nimelt. Viitad konkreetsele seadusele ja teed avalduse. Kui kool ei reageeri, siis pöördud koolipidaja poole. Inimesed, miks Te ei tee endale selgeks oma õigusi ja lasete enda peal liugu lasta ja teie laste haridus kannatab.

No sellest arutelust saab küll siin nii aru, et lapsevanem teeb aga avalduse, viitab seadusele ja asi ants. Tegelikult nii lihtsalt need asjad ei käi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoorias jah. Aga tegelikult ei ole koolidel isegi klassi ette kedagi saata…

Koolil on juhtkond, kes saab palka selle eest, et leida need inimesed, keda klassi ette saata ja keda koduõppe õpilaste juurde saata. Ja igal koolil on omanik ehk koolipidaja kelle kohus on tagada, et kool oma kohustusi täidaks.

Meie kool otsib mitmendat aastat matemaatikaõpetajat juurde. Mida pole, seda pole. Tööturul pole inimesi, kes sooviks seda tööd teha. Seetõttu ju õpetajad ülekoormusega töötavadki.  Kui juba ülikoolidest selle eriala lõpetajaid ei tule, kuidas siis neid tööturule üldse piisavalt tekkima peaks. Puhta matemaatika õppijad liiguvad üldjuhul mõnele muule kaugelt tasuvamale, mugavamate tingimustega ametikohale  (IT, pangandus, kindlustus, analüütikud, statistikud, suurte andmehulkade info töötlemine, bioinformaatikud, jne, jne, jne).

Tõenäoliselt hakkab tuleval aastal mõnedele klassidele matemaatikat andma senine mitmes koolis ühiskonnaõpetust andev inimene. Väljavaateid õige kvalifikatsiooniga inimest leida lihtsalt pole. Kui Tallinnas, Tartus tööta mõni noor kasvõi olude sunnil ajutiselt koolis,   siis väikelinnadesse ja perifeeriasse ju keegi ajutiselt ei tule.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoorias jah. Aga tegelikult ei ole koolidel isegi klassi ette kedagi saata…

Koolil on juhtkond, kes saab palka selle eest, et leida need inimesed, keda klassi ette saata ja keda koduõppe õpilaste juurde saata. Ja igal koolil on omanik ehk koolipidaja kelle kohus on tagada, et kool oma kohustusi täidaks.

Meie kool otsib mitmendat aastat matemaatikaõpetajat juurde. Mida pole, seda pole. Tööturul pole inimesi, kes sooviks seda tööd teha. Seetõttu ju õpetajad ülekoormusega töötavadki. Kui juba ülikoolidest selle eriala lõpetajaid ei tule, kuidas siis neid tööturule üldse piisavalt tekkima peaks. Puhta matemaatika õppijad liiguvad üldjuhul mõnele muule kaugelt tasuvamale, mugavamate tingimustega ametikohale (IT, pangandus, kindlustus, analüütikud, statistikud, suurte andmehulkade info töötlemine, bioinformaatikud, jne, jne, jne).

Tõenäoliselt hakkab tuleval aastal mõnedele klassidele matemaatikat andma senine mitmes koolis ühiskonnaõpetust andev inimene. Väljavaateid õige kvalifikatsiooniga inimest leida lihtsalt pole. Kui Tallinnas, Tartus tööta mõni noor kasvõi olude sunnil ajutiselt koolis, siis väikelinnadesse ja perifeeriasse ju keegi ajutiselt ei tule.

Kooli sa matemaatikaõpetajat ei leia, samas meie mataõpetaja annab hea meelega läbi zoomi järeleaitamistunde, sest kõiksugu lisakohustusi ( E- kool, IÕK, LÕK, arengukavad, ainekaardid, liikuma kutsuv kool jne jäävad seal veebitunnis ära)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kuitahes suure palga eest pole võimalik leida inimesi, keda pole.

Eks see kehti enamikul elualadel meil siin Eestis, v.a vist ainult kinnisvaramaaklerid ja psühholoogid, keda tuleb nagu kirjusid koeri.

Paraku sõltub nii inimeste kodu kui ka vaimne tervis suuremalt osalt ikkagi sellest, kui hästi nad konkreetsete murede korral abi saavad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas viimane postitus peaks teemaalgatajat tema mures aitama?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kuitahes suure palga eest pole võimalik leida inimesi, keda pole.

Eks see kehti enamikul elualadel meil siin Eestis, v.a vist ainult kinnisvaramaaklerid ja psühholoogid, keda tuleb nagu kirjusid koeri.

Paraku sõltub nii inimeste kodu kui ka vaimne tervis suuremalt osalt ikkagi sellest, kui hästi nad konkreetsete murede korral abi saavad.

See tähendab seda. et kui sa tahad, et su laps hiljem kuhugi edasi saab minna õppima, siis sa kas valid kooli või leiad eraõpetaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koolikohustus kuni 17.eluaastani k.a. või põhihariduse omandamiseni. Seega peab KOV leidma variandi kuidas tervislikel põhjustel koduõppele jäänud last koolitada.

Minu lapsel jäi ka aastaid tagasi tervislikel põhjustel 9.klass pooleli. Koju jäi rajaleidja otsusega. Lõpetas aasta pärast. Alustas järgmisel õppeaastal uuesti klassi.

Ta ei olnud küll haiglas aga tervislik seisund ei võimaldanud õppida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõppel jah vastutab siiski pere. Aga kui on selline haige laps, kas, siis haiglas enam õpetajaid ei ole?

Kas oleks mõeldav laps jätta aastat kordama? Et ehk järgmine aasta on tervis parem?

See kehtib kui koduõppele on mindud vanema soovil. Koduõpe tervislikel põhjustel on muu teema.

/Kaks last põhikoolis koduõppel

Tegelikult see koht on sageli nn hall ala. Meie situatsioon on selline, et laps on sellel sügisel veetnud haiglaravil kokku umbes 2 kuud, ülejäänud ajast suurema osa kodus taastunud. Koolis on räägitud, et ta võiks jääda siis koduõppele, ja et las vanem kirjutab avalduse, et koduõppele vanema soovil.

Mina ei ole seda avaldust seni kirjutanud, kuna mind hirmutab just see, et kuidas mina talle selle õppe organiseerin ja kui palju ma ise teda õpetada oskaksin. Nüüd siit loen välja, et kui panen kirja selle “vanema soovil”, võtan sellega koolilt igasugused ootused ja pean korraldama koduõppe ise. Seega peaksin kirjutama avalduse, aga ütlema seal, et koduõpe toimuks küll vanema soovil, kuid tervislikel põhjustel?

kas haiglas pole sotsiaaltöötajat (või muud ametnikku, kellelt nõu seaduse kohta küsida nagu nt rasedatele võimaldatakse)?

kindlasti ei tohiks kaaluda kõige “kergemat teed”, et avaldus koduõppele ja ise vastutad, kui tegelikult on sul õigus teiste abile.

on muidugi võimalus ka arstitõendiga õppepuhkusele jääda (meil oli sedasi 11. klassis), kuid kui vähegi võimalik ja laps saab, siis kindlasti kasutada riigi või kooli poolt vms õpetajaid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konsulteeri Rajaleidjaga, millist varianti nemad pakuvad. Aga kardetavasti lõpeb kooliaasta enne ära, kui lahendus saabub.  Lastehaiglas ma pole õpetajavariandist kuulnud, kuigi oleme seal ka palju viibinud. Mul on see kogemus, et see on ainult lapsevanema asi, kas laps käib koolis ja saab haridust, mitte kedagi teist see ei huvita.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )


Esileht Koolilaps koduõpe