Esileht Koolilaps Koduõpe välismaal

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Koduõpe välismaal

Postitas:
Kägu

Pole riigisaladus, aga poeg tuntakse ära. Neid Eesti koondisesse kuuluvaid ja välisklubisse siirdunud sportlasi on käputäis.

No eks see GAG ole. Ja isegi kui ei ole, siis ära arva, et su poega ära ei tunta. Sest justnimelt, selliseid lapsi on meil ükskuid.

Mis sellest käsitööst kasu? Kõige mõttetum aine üldse. Kes tänapäeval veel koob ja heegeldab? Milleks?

Minu gümnasist näiteks heegeldab endale asju. Tuleb välja, et noorte hulgas on moes.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu noor sugulane õmbleb, koob ja heegeldab küll nii, et mul võtab suu lahti. Mida iganes ta ka valmis ei tee. Minu ajal ei osanud küll keegi selliseid asju valmis teha.  Eks aastaid tagasi leidub hulgim neid, kelle arvates polnud vaja ajateenistust, kaitseväge ega relvi jne, sest egas Venemaa ju ei hakka ometigi kellelegi kallale tungima. Mingi aeg peeti ka hoidiste tegemist ja aiamaa pidamist iganenud nähtuseks, issversussver seda kõike saab ju poest, aga nüüd jälle igati popp ise teha.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sellest käsitööst kasu? Kõige mõttetum aine üldse. Kes tänapäeval veel koob ja heegeldab?

No eks ikka need, kes käsitsi tehtud asju hinnata oskavad. Käsitööd õpetatakse lausa kõrgkooli tasemel, mitu kutsekooli veel lisaks. Jätkub õppijaid, jätkub tegijaid, järelikult jätkub ka tarbijaid.

Igal norrakal on kapis vähemalt üks rahvarõiva komplekt. Ja see pole üldse odav lõbu. Seega taipad isegi, et suure nõudluse tõttu peab olema ka päris suur hulk käsitöölisi, kes neid komplekte tikivad, õmblevad ja heegeldavad. Minu teada on Norra rahvariiete tegemiseks isegi Eesti käsitöölisi palgatud.

Muideks, kui satute Oslo ooperimaja juurde, siis  kasutage võimalus vaadata akendest esimesel korrusel asuvasse suurte õmbluskotta, kus tehakse kostüüme, parukaid jne.

Seega, kellele käsitöö meeldib ja sobib, saab sellest vabalt omale elukutse teha ka tänasel päeval. Ei ole teps mitte mingi väljasurev eriala.

Kui paljudest muusikakooli saadetust lastest hiljem muusikuks hakkavad? Pakun, et üllatavalt vähesed. Kas maha visatud raha ja aeg, kui saadad lapse muusikakooli? Ei arva nii. Saab eluks päris toredad oskused ja südant kosutava vabaaja harrastuse.

Nii muusika kui ka käsitöö on teraapilised tegevused.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole riigisaladus, aga poeg tuntakse ära. Neid Eesti koondisesse kuuluvaid ja välisklubisse siirdunud sportlasi on käputäis.

Aga seda oli vaja ikka mainida, et “eesti ihaldatuimas koolis” käis eks ????

Muide, kõik kolm last käivad selles koolis. Lihtsalt andsin tagasisidet, et eliitkoolid ei tolereeri kaugõpet. Mina ei tohi tagasisidet anda, teised võivad?

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks see GAG ole. Ja isegi kui ei ole, siis ära arva, et su poega ära ei tunta. Sest justnimelt, selliseid lapsi on meil ükskuid.

Mis sellest käsitööst kasu? Kõige mõttetum aine üldse. Kes tänapäeval veel koob ja heegeldab? Milleks?

Minu gümnasist näiteks heegeldab endale asju. Tuleb välja, et noorte hulgas on moes.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Ei ole GAG, seda kooli oma lastele isegi ei kaalunud. Ma vastupidi tunnetuslikult arvan, et GAG võib isegi koduõppega nõus olla. Aga ma tõesti ei tea GAG-ist midagi. Täna ju tavaline piirkonnakool ka.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide, kõik kolm last käivad selles koolis. Lihtsalt andsin tagasisidet, et eliitkoolid ei tolereeri kaugõpet. Mina ei tohi tagasisidet anda, teised võivad?

Tagasiside on okei, aga see ihaldatuima kooli tiitliga upitamine oli küll su enda lõbuks. Keegi ei saanud arugi, mis koolist juttu.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole GAG, seda kooli oma lastele isegi ei kaalunud. Ma vastupidi tunnetuslikult arvan, et GAG võib isegi koduõppega nõus olla. Aga ma tõesti ei tea GAG-ist midagi. Täna ju tavaline piirkonnakool ka.

Ilmselgelt sa isegi ei tea, millised on Eestis ihaldatuima koolid. GAG on põhikooli osas piirkonnakool, aga GAG’i gümnaasiumiossa on vähemalt Tallinna koolidest kõige suurem konkurss ja sinna soovitakse kõige rohkem sisse saada.

Ja kui me räägime siin profilepinguga välismaale siirdunud lapsest, siis ilmselgelt me ei räägi ju põhikoolilpasest. Aga gümnaasiumiharidus teatavasti pole kohustuslik. Nii et miks üldse peaks üks kool kaaluma omale sellist lisatööd? Õpetajad korraldama su lapsele eraldi arvestusi ja töid? Eriti kui tegu on eliitkooliga, kus pole mingit probleemi kohtade täitmisega.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Käsitöö treenib aju ja käte koostööd, arendab loomingulisust. Tänapäeva lastel on seda pigem rohkem vaja kui minevikus. Sest minevikus tehti aju-käte koostööd arendavaid asju rohkem igapäevaelu käigus, tänapäeval mõni laps ei teeks neid tegevusi ilma koolita üldse.

Kuigi selle viimasega on ka nii ja naa, nagu mõni kägu kirjutas, on osa tänapäeva lapsi ka usinad endale asjade tegijad. Meil ka teismelised tüdrukud tegid endale ise ehteid jms., kusjuures, ei kopitud 1:1 teise pealt maha, vaid igaüks püüdis lisada midagi isikupärast. Kindlasti arendas see loomingulisust.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kui nunnu, kohe lausa kõik sinu kolm last käivad selles koolis ja seda imet tuleb perekooli kägudele kuulutada 🙂

Nali naljaks, aga minu laps käib ka G5 koolis ja tema puhul lubati koduõpet küll. Ei läinud ta kuskile uhkesse profiliigasse, oli lihtsalt palju haige. Ehk siis, ilmselt sõltub palju ka koduõppele jäämise põhjustest, mitte sellest, mis kooliga täpselt tegu.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt sa isegi ei tea, millised on Eestis ihaldatuima koolid. GAG on põhikooli osas piirkonnakool, aga GAG’i gümnaasiumiossa on vähemalt Tallinna koolidest kõige suurem konkurss ja sinna soovitakse kõige rohkem sisse saada.

Ja kui me räägime siin profilepinguga välismaale siirdunud lapsest, siis ilmselgelt me ei räägi ju põhikoolilpasest. Aga gümnaasiumiharidus teatavasti pole kohustuslik. Nii et miks üldse peaks üks kool kaaluma omale sellist lisatööd? Õpetajad korraldama su lapsele eraldi arvestusi ja töid? Eriti kui tegu on eliitkooliga, kus pole mingit probleemi kohtade täitmisega.

Tean väga hästi, mis koolid on need, kus ideaalis oma lapsi koolitada. Mul õnneks läks hästi, said kõik 1. klassi juba sisse. Ei peagi kool lisatööd tegema, loe mu postitust. Kõik, mis ma ütlesin oli, et Eesti ihaldatuim kool ei aktsepteeri.

Tuli tagasi, tegi viimase aasta gümnaasiumis, lõpetas kiitusega ning läks nüüd tagasi välisriiki.

Meil on kõik korras, miks teie nii kibedad olete?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kui nunnu, kohe lausa kõik sinu kolm last käivad selles koolis ja seda imet tuleb perekooli kägudele kuulutada ????

Nali naljaks, aga minu laps käib ka G5 koolis ja tema puhul lubati koduõpet küll. Ei läinud ta kuskile uhkesse profiliigasse, oli lihtsalt palju haige. Ehk siis, ilmselt sõltub palju ka koduõppele jäämise põhjustest, mitte sellest, mis kooliga täpselt tegu.

Ju siis alles kuskil väiksemas klassis, mitte 12. klass. Ja no oleneb, mida te eliitkooliks peate, osad peavad ka 21.kk eliitkooliks:=) Meie koolis pole lubatud.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik, mis ma ütlesin oli, et Eesti ihaldatuim kool ei aktsepteeri.

No kaua sa luulutad oma Eesti ihaldatuimast koolist?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas saab üldse nii rumalalt küsida? Käsitöö (sh kunst, keraamika, nikerdamine) on närvilises maailmas ideaalne stressimaandaja.

Ja sa ei kujuta ette, kui suur on nt USA-s käsitööga seotud toodete turg! Ilmselgelt on seega ka tegijaid-harrastajaid palju.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest loogiline, et “tippkool” ei soovi lihtsalt formaalselt lõpuklassi noort, kelle prioriteedid sel hetkel on teised ning kelle edasijõudmist ja häid riigieksamitulemusi ei saa seesama “tippkool” n-ö oma kvaliteedis tagada. See ei tähenda, et nt tervislikel põhjustel ei võiks vastu tulla lapsele, kellele õppimine on prioriteet.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuli tagasi, tegi viimase aasta gümnaasiumis, lõpetas kiitusega ning läks nüüd tagasi välisriiki. Meil on kõik korras, miks teie nii kibedad olete?

Kibe oled siin ainult sina. Kujuta ette “ihaldatuim” kool ei ihaldanudki iga hinna eest sinu last.

Võiksid juba ükskord aru saada, et kool ei pea tegema mingeid eritingimusi lapsele (või tegelikult juba täiskasvanule), kel on muud prioriteedid. See oli sinu lapse ja teie pere valik ning otsus.

Teine asi on tervislikud põhjused. Keegi ei vali haige olemist.

+1
0
Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Koolilaps Koduõpe välismaal