Esileht Kodunurk Koduparfüümid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koduparfüümid

Postitas:

Mida arvate koduparfüümidest? Kuidas neid kasutatakse? Kas need võiksid nt WC-s asjalikud olla? Milline kaubamärk teie lemmik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pieri oma kasutusel – vetsus, vetsuvärskendina vajadust pole küll aga oleme lasknud kui kass korraliku haisuka vetsus maha paneb 😀
Pigem on eesmärk sama, mis lõhnaküünlal. Valinud hea lõhna, mis meeldib ja olen tekstiili peale (nt rätt) pihustanud, et lõhnastaks tuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et mõttetud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasuta, minule ei meeldi selline kunstlik lõhn kodus.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 07:38; 09.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord koorin apelsini ja jätan koored seisma, siis natuke aega lõhnavad, lavendliõisi ka. Ei kasuta sünteetilisi lõhnaaineid kodus.
Nt maailma ei mahugi niipalju sidrunipuid, kui oleks vaja kõikide sidrunilõhnaliste asjade tootmiseks 😛 kõik lillelõhnad, kõik maasikamaitsed on keemiatoodand, estrid. Aldehüüdid on magusalõhnalised. Karboksüülrühma (ülal) esinemine molekuli otsas kaldus andma vastikuid riknevaid lõhnu (okse, mustad jalad jne.) kuid kui otsas olevale -OH hapnikule lisandus lihtsalt süsinikahel, siis saab sellest lillelise lõhnaga ester. Nummi!
LINK::
4-(4-hüdroksüfenüül)butan-2-oon on vaarika lõhnaga.
Sinnamaldehüüd on kaneeli lõhna ja maitsega.
Atsetofenoon on meeldiva apelsiniõie/kirsi lõhnaga.
Etüül metüülfenüülglütsidaat on üks maasika maitse andja, mida lisatakse toitudele (tavaliselt lihtsalt süütult “maasika lõhna- ja maitseaine”, kes ikka julgeb osta, kui etüülmetüül… rida pakendilt loeb).
Etüül butüraat on ananassi ja apelsini lõhnaline kuigi seda lisatakse paljude puuvilja maitseliste toodete sisse.

http://otseomadelt.ee/uudis/276/parfuumid-pesupulbrid-ohuvarskendajad-seavad-tervise-tosisesse-ohtu/

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joik lõhnastaja (Pihustatav ruumiparfüüm Primavera) on kodus. See meil vetsus, toimib küll. Vahel kui kass haisutab, lasen igas toas ühe sussu. Selline mõnus lõhn, pole liiga tugev ja ei kesta ülikaua. Seda ei tea jah kahjuks, kas kassile ka meeldib ja sobib see.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need koduparfüümid on jubedad ja haisevad kõik, keemiapommid nagu nad on. Parim parfüüm on lahtine aken.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 16:13; 16.05 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavaid ma ei kasutaks, need tõesti lõhnavad jäledalt.

Küll aga olen pikka aega kasutanud Castelbeli kodulõhna, Portus Cale Black Orchid – enne külaliste tulekut või ka niisama pihustanud kardinale, diivanipadjale, lambivarjule… Kodu lõhnama ei jäta, pigem annab väikese nüansi. See lõhn ise on aga nii hea, et ma võikski seda nuusutama jääda!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgist lõhna ma loomulikult kodus ei lase.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kasuta, sest mul on kass. Mõelge, millisena loomade ninad seda lõhna tajuvad, kui õudne neil võib olla. Loomaomanikud peaksid selle peale ka mõtlema, et neil on kodus pereliikmed, kelle haistmismeel on 1000 korda tugevam kui inimesel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ja mõtlesin esmalt, et ei tea, kas “koduparfüümid” on kodus tehtud parfüümid… Kui ma rase olin, siis proovisin seda kookosrasvast, soodast ja tilgast teepuuõlist deodoranti (võibolla pidi veel midagi lisama, täpset retsepti ei mäleta), ega ta just väga head tulemust ei andnud.
Aga vastuseks küsimusele: koduõhku ma küll ei lõhnasta. Ainult kui vahel on hüatsint või liilia vmt vaasis, siis muidugi on selle lähem ümbrus lõhnastatud. Samuti piparkoogiküpsetamise ja leivaküpsetamise ajal paariks tunniks. Kapsasupi-parfüümi ma eelistan rutem välja tuulutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduosakondades müügilolevad keemiapommid ei meeldi, ostan Body Shopist neid “Body mist” lõhnu ja kasutan wc värskenduseks, täitsa head on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valmistan sellise pihustatava segu – vesi, väike törts nõudepesuvahendit ja naturaalset eeterlikku õli (sidrun, mandariin vms,) – seda pihustan mööbli, aknalaudade, uste puhastamiseks ja hõõrun kuivaks. Õli jätab sellise õrna meeldiva aroomi tuppa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 07:38; 09.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhas keemia, elu sees ei kasuta mingit keemialõhna kodus. Tee parem aken lahti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan difuuseris naturaalseid eeterlikke õlisid, mis parajasti meeldib-sandel, bergamot, sidrun jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need koduparfüümid on jubedad ja haisevad kõik, keemiapommid nagu nad on. Parim parfüüm on lahtine aken.

Eriti, kui elad lihakombinaadi tapatsehhi lähedal (kunagised kogemused Tartuga).

Kodus ei kasuta ühtegi kunstlikku parfüümi. Meil on õnneks kamin, pliit ja ahi – neid küttes kaovad igasugused võõrad lõhnad. Kõik tsitruseliste koored rändavad samuti tulle.
WC-s tõmban loomulikult tikku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need koduparfüümid on jubedad ja haisevad kõik, keemiapommid nagu nad on. Parim parfüüm on lahtine aken.

Eriti, kui elad lihakombinaadi tapatsehhi lähedal (kunagised kogemused Tartuga).

Kodus ei kasuta ühtegi kunstlikku parfüümi. Meil on õnneks kamin, pliit ja ahi – neid küttes kaovad igasugused võõrad lõhnad. Kõik tsitruseliste koored rändavad samuti tulle.

WC-s tõmban loomulikult tikku.

Mina ei ela nimetet asutuse läheduses ja tuppa tuleb vaid puhast värsket õhku. Lähim sõidutee asub 50m kaugusel.
WC-s võib ka absoluutselt turvalise koha olemasolul natukeseks küünla põlema jätta. Tiku puhul matab väävli põlemise lõhn eelneva. Küünal kasutab põledes palju kergeid gaase, kõhugaasid ja muud seonduvad lõhnad kuuluvad nende hulka ja lõhnad kaovad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 16:13; 16.05 19:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Koduparfüümid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.