Esileht Pereelu ja suhted Koduperenaised

Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )

Teema: Koduperenaised

Postitas:

Need töökohad, kus mees saab kohe oma koormust suurendada, kui naine kodune, on pigem sellised vähesema palgaga liht- või oskustöö kohad. Ehitaja ehitab natuke rohkem, pesumasinate paigaldaja teeb ka töötunnikese päevas rohkem. Kui mees on saja töötajaga ettevõtte juht, kuidas ta oma töökoormust naise sissetulekutega vastavalt kohandab?

Muidugi. Kõigil naistel on mehed ikkagi juhid. Sest ükski normaalne naine ei tee ju sellise mehega lapsi, kes pole juht.
See ei ole reaalselt võimalik ju. Tavatöötajaid on oluliselt rohkem kui mingeid juhte. Nagu ütlesid, siis 100 töötajaga ettevõtte juht. Tähendab, suurem enamus karja on siiski tavatöötajad. Neid juhte ja firmaomanikke on vähe.
Sa siin eeldad, et kõigi mehed on automaatselt juhid (nagu sul?)

Kui naine on kodune, on mehe kodune töökoormus ju kohe väiksem. Mees tuleb koju, ta ei pea hakkama süüa tegema, poodi minema, pesu pesema.

Mees ei pea nädalavahetusel poolt laupäeva kulutama kodu koristamisele, sest naine on nädala sees millalgi selle ära teinud.

Ma alati naeran nende koduste naiste vabanduste peale, kuidas just tänu naise kodus olemisele on mehe koormus ju hoopis palju väiksem.
Kas te tahate öelda, et enamikes peredes siis oleks muidu nii, et kui mõlemad käivad tööl, siis mees tuleb töölt, käib oste tegemas, siis koju tulles hakkab pikalt vaaritama ja pesu pesema. Ja laupäeval koristab pool päeva kodu. Hea naerukoht minu jaoks!
Hea, kui mees pooltel päevadel ise süüa teeb. Pesu pesemine on lihtsalt nupuvajutus, ei ole mingi ajakulu. Ja ülivähesed mehed on sellised pedandid, et peavad tarvilikuks iga nädal pool päeva koristamisele ja küürimisele kulutada.
Olgem ausad, kõiki neid loetletud asju teeb enamjaolt siiski naine. On ta siis kodune või käib tööl.

Mehe koormust nüüd naise koduseks olemine küll eriti palju ei vähenda. Jah, nii palju, et hoiab paarkümmend minutit ehk toidupoes käimiselt kokku (tegelikult valib ju nagunii pigem naine, mida süüa osta) ja kui muidu teeks ehk 2-3 õhtut nädalas süüa tunnike, siis nüüd ei pea seda tegema. Aga nagu siin ka öeldi, siis töölt naastes eeldatakse ikkagi, et siis algab naise vaba aeg ja mees peab lapsed ja kodused toimetused üle võtma. Nii et kustotsast see mehe koormus siis (palju) väheneb?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 21:44; 22.08 20:33; 23.08 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole reaalselt võimalik ju. Tavatöötajaid on oluliselt rohkem kui mingeid juhte. Nagu ütlesid, siis 100 töötajaga ettevõtte juht. Tähendab, suurem enamus karja on siiski tavatöötajad. Neid juhte ja firmaomanikke on vähe.

Aga ka tavalisel kontoritöötajal ei ole ju eriti nii, et tahan ja hakkan nüüd suurema koormusega töötama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:15; 23.08 14:50; 23.08 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need töökohad, kus mees saab kohe oma koormust suurendada, kui naine kodune, on pigem sellised vähesema palgaga liht- või oskustöö kohad. Ehitaja ehitab natuke rohkem, pesumasinate paigaldaja teeb ka töötunnikese päevas rohkem. Kui mees on saja töötajaga ettevõtte juht, kuidas ta oma töökoormust naise sissetulekutega vastavalt kohandab?

Muidugi. Kõigil naistel on mehed ikkagi juhid. Sest ükski normaalne naine ei tee ju sellise mehega lapsi, kes pole juht.

See ei ole reaalselt võimalik ju. Tavatöötajaid on oluliselt rohkem kui mingeid juhte. Nagu ütlesid, siis 100 töötajaga ettevõtte juht. Tähendab, suurem enamus karja on siiski tavatöötajad. Neid juhte ja firmaomanikke on vähe.

Sa siin eeldad, et kõigi mehed on automaatselt juhid (nagu sul?)

Kui naine on kodune, on mehe kodune töökoormus ju kohe väiksem. Mees tuleb koju, ta ei pea hakkama süüa tegema, poodi minema, pesu pesema.

Mees ei pea nädalavahetusel poolt laupäeva kulutama kodu koristamisele, sest naine on nädala sees millalgi selle ära teinud.

Ma alati naeran nende koduste naiste vabanduste peale, kuidas just tänu naise kodus olemisele on mehe koormus ju hoopis palju väiksem.

Kas te tahate öelda, et enamikes peredes siis oleks muidu nii, et kui mõlemad käivad tööl, siis mees tuleb töölt, käib oste tegemas, siis koju tulles hakkab pikalt vaaritama ja pesu pesema. Ja laupäeval koristab pool päeva kodu. Hea naerukoht minu jaoks!

Hea, kui mees pooltel päevadel ise süüa teeb. Pesu pesemine on lihtsalt nupuvajutus, ei ole mingi ajakulu. Ja ülivähesed mehed on sellised pedandid, et peavad tarvilikuks iga nädal pool päeva koristamisele ja küürimisele kulutada.

Olgem ausad, kõiki neid loetletud asju teeb enamjaolt siiski naine. On ta siis kodune või käib tööl.

Mehe koormust nüüd naise koduseks olemine küll eriti palju ei vähenda. Jah, nii palju, et hoiab paarkümmend minutit ehk toidupoes käimiselt kokku (tegelikult valib ju nagunii pigem naine, mida süüa osta) ja kui muidu teeks ehk 2-3 õhtut nädalas süüa tunnike, siis nüüd ei pea seda tegema. Aga nagu siin ka öeldi, siis töölt naastes eeldatakse ikkagi, et siis algab naise vaba aeg ja mees peab lapsed ja kodused toimetused üle võtma. Nii et kustotsast see mehe koormus siis (palju) väheneb?

Kui sinu mees sind ära kasutab, laseb sul kahel kohal rabada, ei tähenda, et kõik mehed sellised oleks. Käisin mina tööl, tegime koduseid toimetusi võrdselt ja laupäeval koristasime koos pool päeva. Minu mees on tõesti juht, saab vastavat palka ja saan mina rahus kodus olla. Võimaldades nii mehele rohkem vaba aega. Rohkem kvaliteetaega koos perega. Kõigi naiste mehed ei saa tõesti olla juhid, teenida head palka, nii et pere saaks hakkama ühe palgaga. Aga ütlemegi selle siin siis otse välja: enamus naisi tahaks olla kodused või vähemalt poole koormusega tööl käia, kui mees teeniks nii palju, et see oleks võimalik. Aga seda ei öelda välja, kuna kadedus on nii suur. Selle asemel jauratakse mingist eneseteostusest, vaimsest mandumisest, parasiitlusest jne. Klassikaline hapude viinamarjade juhtum!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 21:09; 13.08 17:31; 23.08 19:04; 23.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu mees sind ära kasutab, laseb sul kahel kohal rabada, ei tähenda, et kõik mehed sellised oleks. Käisin mina tööl, tegime koduseid toimetusi võrdselt ja laupäeval koristasime koos pool päeva. Minu mees on tõesti juht, saab vastavat palka ja saan mina rahus kodus olla. Võimaldades nii mehele rohkem vaba aega. Rohkem kvaliteetaega koos perega. Kõigi naiste mehed ei saa tõesti olla juhid, teenida head palka, nii et pere saaks hakkama ühe palgaga. Aga ütlemegi selle siin siis otse välja: enamus naisi tahaks olla kodused või vähemalt poole koormusega tööl käia, kui mees teeniks nii palju, et see oleks võimalik. Aga seda ei öelda välja, kuna kadedus on nii suur. Selle asemel jauratakse mingist eneseteostusest, vaimsest mandumisest, parasiitlusest jne. Klassikaline hapude viinamarjade juhtum!

Minu mees on ka juht ja mul pole vaja raha pärast pere eelarvesse panustada.
Kui arutasime, et mul on koormus liiga suur, siis tema ütles et ta parem vähendame mõlemad natuke koormust ja mees teeb kodus rohkem, või võtab koristaja, aga minul ei luba erialaselt töölt täielikult ära tulla. Sest pikalt kodus olnud naisi ei võta keegi tagasi kuhugi, kui peaks tekkima vajadus naisel jälle tööle minna.
Tegime siis ‘kompromissi’ ja meil käib nüüd koristaja.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 15:56; 23.08 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega käin tööl hambad ristis “ennast teostamas”. Kusjuures mul on hästi tore töö,

Kust otsast see töö siis tore on:)?

On ikka. Ma nimelt töötan lastega ja see on toredaim töö, mida oskan ette kujutada ja mida üldse raha eest teha tahaksin. Kahjuks vaid see väike probleem, et tegelikult ei taha ma üldse tööl käia. Sest kuigi lapsed on toredad, on minu enda isiklik aeg (eriti kui raha pärast muretsema ei peaks) palju toredam.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:09; 23.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tuleb koju, ta ei pea hakkama süüa tegema, poodi minema, pesu pesema. Ta võtab kerge ampsu ja on kohe valmis trenni minema.

Oot-oot. Mees tuleb ikka koju ja hakkab lapsi hoidma, et naine lõpuks ilma lasteta olla saaks ning trenni/sõbranna juurde/shoppama saaks minna. Või see vaene naine peabki koguaeg lastega aega veetma?

Koduste naiste lapsed ei ole tingimata terve päev kodus, vaid käivad koolis või (osalise ajaga) lasteaias. Sel ajal on naisel vaba aeg, et käia shoppamas ja trennis.

Selles, et mees õhtul omaenda lastega aega veedab, ei ole midagi imelikku ka sel juhul kui naine samal ajal ka ise kodus on. Milleks need lapsed siis saadi kui nendega koos olla ei taheta? Aga vähemalt ei pea see mees õhtuti toidupoes käima, süüa tegema, pesu pesema ega koristama.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 19:46; 12.08 23:20; 17.08 07:46; 19.08 18:37; 20.08 19:59; 20.08 21:41; 21.08 19:02; 22.08 20:23; 23.08 23:23; 23.08 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine on kodune, on mehe kodune töökoormus ju kohe väiksem. Mees tuleb koju, ta ei pea hakkama süüa tegema, poodi minema, pesu pesema.

Ma alati naeran nende koduste naiste vabanduste peale, kuidas just tänu naise kodus olemisele on mehe koormus ju hoopis palju väiksem.

Mehe koormust nüüd naise koduseks olemine küll eriti palju ei vähenda. Jah, nii palju, et hoiab paarkümmend minutit ehk toidupoes käimiselt kokku (tegelikult valib ju nagunii pigem naine, mida süüa osta) ja kui muidu teeks ehk 2-3 õhtut nädalas süüa tunnike, siis nüüd ei pea seda tegema. Aga nagu siin ka öeldi, siis töölt naastes eeldatakse ikkagi, et siis algab naise vaba aeg ja mees peab lapsed ja kodused toimetused üle võtma. Nii et kustotsast see mehe koormus siis (palju) väheneb?

Oleneb perest – võib-olla tõesti mehe koormus ei muutu naise koduseks jäädes, aga kui ta sellegipoolest leiab, et naisel on võimalik palgatöölt ära tulla ja end rohkem kodule pühenduda, on see nende valik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 19:46; 12.08 23:20; 17.08 07:46; 19.08 18:37; 20.08 19:59; 20.08 21:41; 21.08 19:02; 22.08 20:23; 23.08 23:23; 23.08 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati naeran nende koduste naiste vabanduste peale, kuidas just tänu naise kodus olemisele on mehe koormus ju hoopis palju väiksem.

Kas te tahate öelda, et enamikes peredes siis oleks muidu nii, et kui mõlemad käivad tööl, siis mees tuleb töölt, käib oste tegemas, siis koju tulles hakkab pikalt vaaritama ja pesu pesema. Ja laupäeval koristab pool päeva kodu. Hea naerukoht minu jaoks!

Hea, kui mees pooltel päevadel ise süüa teeb. Pesu pesemine on lihtsalt nupuvajutus, ei ole mingi ajakulu. Ja ülivähesed mehed on sellised pedandid, et peavad tarvilikuks iga nädal pool päeva koristamisele ja küürimisele kulutada.

Olgem ausad, kõiki neid loetletud asju teeb enamjaolt siiski naine. On ta siis kodune või käib tööl.

Mehe koormust nüüd naise koduseks olemine küll eriti palju ei vähenda. Jah, nii palju, et hoiab paarkümmend minutit ehk toidupoes käimiselt kokku (tegelikult valib ju nagunii pigem naine, mida süüa osta) ja kui muidu teeks ehk 2-3 õhtut nädalas süüa tunnike, siis nüüd ei pea seda tegema. Aga nagu siin ka öeldi, siis töölt naastes eeldatakse ikkagi, et siis algab naise vaba aeg ja mees peab lapsed ja kodused toimetused üle võtma. Nii et kustotsast see mehe koormus siis (palju) väheneb?[/quote]

Võibolla oleksid sa pidanud endale parema mehe vaatama, kes kodus ka midagi teed.
Meil on nii, et kes jõuab, see teeb. Mul mees teeb süüa, peseb nõusi(seda isegi päris tihti, sest ma üritan viilida????), teeb tolmukaga jne.
Minu mehe panus on kodusse sama suur, kui minu.
Seega, kui mina jään koju, siis ta ei pea midagi tegema, sest kõik on tehtud.
Kuigi siinkohal märgin ära, et mu mees ei tee neid vastumeelselt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 11.08 22:17; 12.08 13:33; 14.08 12:33; 19.08 11:58; 19.08 13:09; 19.08 16:16; 19.08 17:02; 21.08 12:06; 21.08 12:12; 21.08 12:16; 24.08 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need töökohad, kus mees saab kohe oma koormust suurendada, kui naine kodune, on pigem sellised vähesema palgaga liht- või oskustöö kohad. Ehitaja ehitab natuke rohkem, pesumasinate paigaldaja teeb ka töötunnikese päevas rohkem. Kui mees on saja töötajaga ettevõtte juht, kuidas ta oma töökoormust naise sissetulekutega vastavalt kohandab?

Muidugi. Kõigil naistel on mehed ikkagi juhid. Sest ükski normaalne naine ei tee ju sellise mehega lapsi, kes pole juht.

See ei ole reaalselt võimalik ju. Tavatöötajaid on oluliselt rohkem kui mingeid juhte. Nagu ütlesid, siis 100 töötajaga ettevõtte juht. Tähendab, suurem enamus karja on siiski tavatöötajad. Neid juhte ja firmaomanikke on vähe.

Sa siin eeldad, et kõigi mehed on automaatselt juhid (nagu sul?)

Kui naine on kodune, on mehe kodune töökoormus ju kohe väiksem. Mees tuleb koju, ta ei pea hakkama süüa tegema, poodi minema, pesu pesema.

Mees ei pea nädalavahetusel poolt laupäeva kulutama kodu koristamisele, sest naine on nädala sees millalgi selle ära teinud.

Ma alati naeran nende koduste naiste vabanduste peale, kuidas just tänu naise kodus olemisele on mehe koormus ju hoopis palju väiksem.

Kas te tahate öelda, et enamikes peredes siis oleks muidu nii, et kui mõlemad käivad tööl, siis mees tuleb töölt, käib oste tegemas, siis koju tulles hakkab pikalt vaaritama ja pesu pesema. Ja laupäeval koristab pool päeva kodu. Hea naerukoht minu jaoks!

Hea, kui mees pooltel päevadel ise süüa teeb. Pesu pesemine on lihtsalt nupuvajutus, ei ole mingi ajakulu. Ja ülivähesed mehed on sellised pedandid, et peavad tarvilikuks iga nädal pool päeva koristamisele ja küürimisele kulutada.

Olgem ausad, kõiki neid loetletud asju teeb enamjaolt siiski naine. On ta siis kodune või käib tööl.

Mehe koormust nüüd naise koduseks olemine küll eriti palju ei vähenda. Jah, nii palju, et hoiab paarkümmend minutit ehk toidupoes käimiselt kokku (tegelikult valib ju nagunii pigem naine, mida süüa osta) ja kui muidu teeks ehk 2-3 õhtut nädalas süüa tunnike, siis nüüd ei pea seda tegema. Aga nagu siin ka öeldi, siis töölt naastes eeldatakse ikkagi, et siis algab naise vaba aeg ja mees peab lapsed ja kodused toimetused üle võtma. Nii et kustotsast see mehe koormus siis (palju) väheneb?

Kui sinu mees sind ära kasutab, laseb sul kahel kohal rabada, ei tähenda, et kõik mehed sellised oleks. Käisin mina tööl, tegime koduseid toimetusi võrdselt ja laupäeval koristasime koos pool päeva. Minu mees on tõesti juht, saab vastavat palka ja saan mina rahus kodus olla. Võimaldades nii mehele rohkem vaba aega. Rohkem kvaliteetaega koos perega. Kõigi naiste mehed ei saa tõesti olla juhid, teenida head palka, nii et pere saaks hakkama ühe palgaga. Aga ütlemegi selle siin siis otse välja: enamus naisi tahaks olla kodused või vähemalt poole koormusega tööl käia, kui mees teeniks nii palju, et see oleks võimalik. Aga seda ei öelda välja, kuna kadedus on nii suur. Selle asemel jauratakse mingist eneseteostusest, vaimsest mandumisest, parasiitlusest jne. Klassikaline hapude viinamarjade juhtum!

Üks asi on kodutööd, aga hoopis hullemad on lõputud hoolduslehed, töö ajal arsti juures käimine, õigeks ajaks lasteaeda järle jõudmine, koolikoosolekud, ringi-trenni, sünnipäevale viimine jne.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.08 14:06; 14.08 14:09; 14.08 14:20; 20.08 18:28; 20.08 20:47; 20.08 21:34; 21.08 12:27; 22.08 16:35; 23.08 21:46; 24.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, miks peab üht või teist valikut õigustama ja/või maha tegema. Kes tahab, käigu tööl, kel sobib ja võimalus on, olgu kodus. Kõik ei ole tehtud samast puust ja erinev elulaad teeb õnnelikuks. Kuni 2-3a kodus olla pole minu jaoks mingi probleem, see väikelapse aeg. Siis viskab üle, sest mul pole veres see kokkamine-koristamine-jms, iseäranis kui pole suurt majapidamist ja palju lapsi. Mulle meeldib, kui on tööalaseid väljakutseid, kolleegidega suhtlust ja oma raha. Mitte et ma suurt karjääri teeks. Mõni kibeleb juba poole aasta pärast tööle tagasi, ajab oma firma asju nt ka juba beebi kõrvalt. Nii osav ma ise küll pole lapse kõrvalt. Samas mul 3 väiksema lapsega maal elav sõbranna, tal suur maja, põllumaa ja kodulinnud, käed-jalad tööd täis, laste sõidutamine kohalikku lasteaeda ja huviringidesse linna paar korda nädalas, lisaks meeldib kodune toimetamine, korralik igapäevane söögitegu, hoidiste tegemine jne, ongi mõistlik siis kodune olla. Palka saaks kaugele linna sõites vanal kohal 1000, aga 500 hetkel laste pealt riigilt. Ta üldse ei nuta taga oma tööd. Seda enam, et mees suht heal palgal, lisaks käib jahil, palju liha ja aiasaaduseid muidu käes. Igaühele oma 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju vastuseid siin, ei hakka läbi lugema…
Mina jäin koduperenaiseks sellepärast, et põlesin tööl läbi. Juhtiv töökoht, kõrge palk, meeletu vastutus ja stress. Mõlema lapsega olin kodus max 1,5 aastat (nooremaga isegi ainult 1 a ja siis ka töötasin kõrvalt).
Ühel hetkel otsustasime mehega, et nii edasi ei saa. Nüüd on lapsed 5. ja 3. klassis ja mina olen 3 aastat kodune olnud. Mehel ok palk, minul olid suured säästud ja linnakorteri üürisime välja.

Alles nüüd tunnen, et hakkan jälle inimeseks saama, olen välja puhanud ja olen vaikselt hakanud mõtlema ka uuesti tööle minekule. Kusjuures olen mõttes mõlgutanud nt kuhugi kodulähedasse kooli õpetajaks minekule vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, miks peab üht või teist valikut õigustama ja/või maha tegema. Kes tahab, käigu tööl, kel sobib ja võimalus on, olgu kodus. Kõik ei ole tehtud samast puust ja erinev elulaad teeb õnnelikuks. Kuni 2-3a kodus olla pole minu jaoks mingi probleem, see väikelapse aeg. Siis viskab üle, sest mul pole veres see kokkamine-koristamine-jms, iseäranis kui pole suurt majapidamist ja palju lapsi. Mulle meeldib, kui on tööalaseid väljakutseid, kolleegidega suhtlust ja oma raha. Mitte et ma suurt karjääri teeks. Mõni kibeleb juba poole aasta pärast tööle tagasi, ajab oma firma asju nt ka juba beebi kõrvalt. Nii osav ma ise küll pole lapse kõrvalt. Samas mul 3 väiksema lapsega maal elav sõbranna, tal suur maja, põllumaa ja kodulinnud, käed-jalad tööd täis, laste sõidutamine kohalikku lasteaeda ja huviringidesse linna paar korda nädalas, lisaks meeldib kodune toimetamine, korralik igapäevane söögitegu, hoidiste tegemine jne, ongi mõistlik siis kodune olla. Palka saaks kaugele linna sõites vanal kohal 1000, aga 500 hetkel laste pealt riigilt. Ta üldse ei nuta taga oma tööd. Seda enam, et mees suht heal palgal, lisaks käib jahil, palju liha ja aiasaaduseid muidu käes. Igaühele oma ????

Kolme väiksema lapega naine peaks saama riigilt ikka rohkem, kui 500 kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 08:56; 24.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimest korda elus värskelt koondatud ja töötukassas arvel. Staaži oli üle 10 aasta. On aastate jooksul rapsitud tööl küll ja veel. Esimesed 3-4 kuud ei kavatse isegi otsida tööd mitte.
Samas veidike käin tööampse tegemas nagunii, seda tegin juba veidi paralleelselt eelmise töökohaga ka.

Väga rahul, meeldib ja üldse tunnen, et pole vajadust enam nii hullult iga eurot kokku ajada. Lapsi meil pole, kinnisvarast üle 50% on minu ja mainin, et minu mees meid kahte + majalaen ülal ei pea.
Mul on ka eelnevalt sääste ja ei tunne muret momendil millegi üle. Mõnus on peale aastaid rassimist, mitte kunagi haiguslehel olemist jne lihtsalt chillida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimest korda elus värskelt koondatud ja töötukassas arvel. Staaži oli üle 10 aasta. On aastate jooksul rapsitud tööl küll ja veel. Esimesed 3-4 kuud ei kavatse isegi otsida tööd mitte.

Samas veidike käin tööampse tegemas nagunii, seda tegin juba veidi paralleelselt eelmise töökohaga ka.

Väga rahul, meeldib ja üldse tunnen, et pole vajadust enam nii hullult iga eurot kokku ajada. Lapsi meil pole, kinnisvarast üle 50% on minu ja mainin, et minu mees meid kahte + majalaen ülal ei pea.

Mul on ka eelnevalt sääste ja ei tunne muret momendil millegi üle. Mõnus on peale aastaid rassimist, mitte kunagi haiguslehel olemist jne lihtsalt chillida.

Kui Sa töötuna arvel, siis kuidas tööampse tegemas käid? Nö.”mustalt”? Praegu vist veel pole lubatud muidu, pead töötu olemise lõpetama? Muidu mul täpselt sama seis, igavesti kaua tööelu elanud ja hetkel koondatud elus esimest korda 🙂 Teeks ka heameelega vahepeal lihtsalt tööampse 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sa töötuna arvel, siis kuidas tööampse tegemas käid? Nö.”mustalt”? Praegu vist veel pole lubatud muidu, pead töötu olemise lõpetama?

Hetkel vist jah mustalt, aga alates 1 sept 2020 on ka töötuna lubatud ajutiselt töötada

https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/ajutine-tootamine-tootuna-arveloleku-ajal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )


Esileht Pereelu ja suhted Koduperenaised