Esileht Pereelu ja suhted koduperenaised

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: koduperenaised

Postitas:

teema kodusperenaistele, kellel lapsed juba koolieas.
kuidas te ennast igapäevaselt motiveerite või kuidas oma eksistentsile õigustust leiate. mida te päevad läbi teete? on hommik, porine ja pime, kõigil on kiire, on koht kuhu minna, teie aga jääte koju. kas kurb pole kui su aju kuskil ei vajata, kui teed kodus asju ja kasid pereliikmete järelt, kes seda ammu ise võiks teha? kui sinu roll ongi teenindaja ja kokatädi olla. kokkuvõttes ei pea ju su koduabilise rollist lugu ei lapsed ega mees.

+14
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.11 11:36; 08.11 12:03; 08.11 12:14; 08.11 12:34; 08.11 13:02; 08.11 16:09; 08.11 18:44; 09.11 12:39; 09.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu aju siis vajatakse? Või miks sa keset tööpäeva Perekoolis passid ja pastakast teemasid välja imed?

+20
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu aju siis vajatakse? Või miks sa keset tööpäeva Perekoolis passid ja pastakast teemasid välja imed?

ei ole väljaimetud teema. mees tegi ettepaneku, et ma võiksin koju jääda, aga ma olen leidnud 0 põhjust, et seda teha. suht hale on iga tühja-tähja jaoks mehe käest raha küsida, ja üleüldse on materiaalsetes asjades end kellegi teise meelevalda seadmine väga lühinägelik.
esimesest vastajast jääb küll mulje, et kodus mittemillegi tegemine teeb väga tigedaks.

+8
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.11 11:36; 08.11 12:03; 08.11 12:14; 08.11 12:34; 08.11 13:02; 08.11 16:09; 08.11 18:44; 09.11 12:39; 09.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, eks ta ole. ei, kurb küll pole, et mu aju ei vajata. tegelikult pole üldse kurb olla. viin lapsed kooli autoga ja ise lähen ka ära. trenni, hobiga tegelema. käin poes ja jõuan söögi ikka tehtud ja koristatud.
minu mõttekoht on aga see, et kui õhtul mult küsitakse, et mida täna tegid… on kuidagi tühise inimese tunne kui vastan. käisin trennis, koristasin, tegin süüa. ma teen kõike oma lõbuks ja erilist kohustust pole. millegipärast tundub aga, et selline kohusevaba elu on tühine. sest mis see söögitegemine ja koristamine ikka on.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.11 12:04; 08.11 12:23; 08.11 14:43; 08.11 15:43; 08.11 19:39; 09.11 14:02; 09.11 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesest vastajast jääb küll mulje, et kodus mittemillegi tegemine teeb väga tigedaks.

Oled üldse kindel, et esimene vastaja on koduperenaine?

Küsimusele ma ise päris vastata ei oska, sest esiteks teen ma kodukontoris tööd ja teiseks isegi kui ma seda tööd ei teeks, siis on mul oma sissetulekud üüritulu näol ning mingi aeg kulub kinnisvarahaldusele. Aga muidu on nii, et pigem on ka algklassides lastega piisavalt palju käimist ja korraldamist keset päeva: mine kooli järgi ja vii ühte trenni, sõiduta autoga teise trenni (ratsutamine toimub tavaliselt kohtades, kuhu ühistranspordiga minek oleks liiga tülikas), vii kaks korda nädalas pilliõppesse jne. Rahulikult pool n.ö. tavalist tööaega kulub juba kõige selle peale. Õnneks ma saan õhtuti see-eest kauem kodukontoris tööd teha ehk siis lihtsalt paindlikult oma elu korraldada. Siis on veel muud tavaelu teemad, mida teised peavad kuidagi kellast kellani töö kõrvalt aetud saama nagu vanemate arsti juurde viimine, autorehvide vahetus, mingid Tallinna Vee ja Adveni tegelased, kes tahavad vältimatult keset päeva sul mõõdikuid taatlema tulla jne. Minul ausalt öeldes ei ole piisavalt aega et näiteks aiaga soovitud mahus tegeleda või trenni teha päris nii palju kui tahaks. Kui veel lemmikloomad ka oleks, kuluks paras aeg juba nende peale.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 12:13; 08.11 14:12; 08.11 14:22; 08.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, eks ta ole. ei, kurb küll pole, et mu aju ei vajata. tegelikult pole üldse kurb olla. viin lapsed kooli autoga ja ise lähen ka ära. trenni, hobiga tegelema. käin poes ja jõuan söögi ikka tehtud ja koristatud.

minu mõttekoht on aga see, et kui õhtul mult küsitakse, et mida täna tegid… on kuidagi tühise inimese tunne kui vastan. käisin trennis, koristasin, tegin süüa. ma teen kõike oma lõbuks ja erilist kohustust pole. millegipärast tundub aga, et selline kohusevaba elu on tühine. sest mis see söögitegemine ja koristamine ikka on.

a miks sa tööle ei lähe? lapsed saavad ju ise kooli ja söögi tehtud. samuti võivad kõik pereliikmed ise koristada. trennis saad ju õhtul käia või nädalavahetusel.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.11 11:36; 08.11 12:03; 08.11 12:14; 08.11 12:34; 08.11 13:02; 08.11 16:09; 08.11 18:44; 09.11 12:39; 09.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naisele sobib, siis miks mitte. Olin lastega järjest kodus 5 aastat ja kõige tapvam oli rutiin ja pidev rattal olek. Nüüd pead tegema seda, siis seda ja siis lapse tooma ja viima ning õhtuks söök lauale. Seda päevast päeva. Kõige hullem oli see, et hommikul oli esimene mõte- mida ma täna süüa teen? Ja nii päevast päeva.
Oleks nõus olema kodune, kui oleks koduabiline ja saaksin vabaks kasutamiseks 2000,00 eurot kuus.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 12:21; 08.11 15:37; 09.11 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a miks sa tööle ei lähe? lapsed saavad ju ise kooli ja söögi tehtud. samuti võivad kõik pereliikmed ise koristada. trennis saad ju õhtul käia või nädalavahetusel.

mulle meeldib tegelikult olla kodune. kiirust pole, teen mida tahan. aga see teine pool minus ütleb, et tegelikult ei tee sa midagi asjalikku. isegi kui mul on lemmikloomad ja aed, siis on see kõik ikka mu enda valik ja lõbu. ma ei tee aeda ega pea loomi ellujäämiseks. ja lõbust on saanud kohustus. samahästi võiks nad ka mitte olla.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.11 12:04; 08.11 12:23; 08.11 14:43; 08.11 15:43; 08.11 19:39; 09.11 14:02; 09.11 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtlesin nüüd tagantjärgi selle aja peale kui väikeste lastega kodus istusin. päev läbi oli ainult üks plutitamine ja kuigi tore oli laste arengut jälgida, siis otsustasin, et kõike sedasama saan ma teha ka töö kõrvalt. selgus, et see oligi õige otsus- lapsed said juba 1.klassis ise kooli ja trenni mindud, said hakkama kergemate söökide valmistamisega. mees hakkas samuti poes käima ja süüa tegema. koristasime kõik koos nädalavahetusel. polnud vaja enda olemasolu õigustuseks iga jumala päev põrandaid pesta. lapsed hoolitsesid selle ees, et neil midagi selga oleks panna ja tassisid ise pesud pesukorvi, mitte ei lennanud mulle peale jnejne. nüüd teismelistena on lapsed tunnistanud, et neil oli hea meel, et nad said peale kooli üksi kodus olla ja ema polnud pidevalt valvamas ja “hoolitsemas”
aga et kooliealiste laste kõrvalt veel kodus istuda, manduda ja pereliikmeid abituks kasvatada, see ei sobiks mulle kuidagi.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.11 11:36; 08.11 12:03; 08.11 12:14; 08.11 12:34; 08.11 13:02; 08.11 16:09; 08.11 18:44; 09.11 12:39; 09.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole väljaimetud teema. mees tegi ettepaneku, et ma võiksin koju jääda, aga ma olen leidnud 0 põhjust, et seda teha. suht hale on iga tühja-tähja jaoks mehe käest raha küsida, ja üleüldse on materiaalsetes asjades end kellegi teise meelevalda seadmine väga lühinägelik.
esimesest vastajast jääb küll mulje, et kodus mittemillegi tegemine teeb väga tigedaks.

Kõigepealt – inimesed on erinevad, keegi pole selline, nagu sina või mina.
Järgmiseks oled sa kuidagi targurpidi on teemaga sisse tulnud. Sain aru ,et sul on koolilapsed(ma ei tea, kui minu neid on,)), aga niimoodi ongi see veidi tavapäratu, kui sa oled siiani tööl käinud, lapsed on suuremad juba, käivad koolis ja siis pauhti! nüüd koju jääda. Enamasti naine jääb koju mitte suurte laste juurest, vaid ikka väikeste lastega. Näiteks on üks laps, on kaks, naine käib tööl, aga siis sünnib veel lapsi juurde ja siis on pere juba suurem ja naine jääb JOOKSVALT lihtsalt koju edasi, st pikendab kodusolemise aega.
Ja on selge, et neid, kes suurest lahedast elust ühe lapsega 20 a kodused on, ja jooksevad mööda ilusalonge ja trenne, et neid ei ole enamus.
Loomulik on olla koduperenaine siis, kui lapsed on väikesed, või lapsi on palju, aga nad ei pruugi olla kõik väikesed enam. Ehk siis suur pere.
Peale selle on paljudel peredel omad eripärad, miks keegi just nii elab.
Olen aegade jooksul jälile saanud, et need inimesed, kes noorivad teise mis tahes elu osa üle, selles teemas siis koduperenaise roll, ei soovigi tegelikult neid erisusi kuulda, et mis igal on või miks nad just nii on elanud. Sa võid neile rääkida, aga nad ei kuula.
Tahad kuulda midagi, miks keegi on kodune? Või kui kaua võib olla sinu arust keegi kodune?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 12:46; 08.11 13:26; 08.11 14:24; 08.11 16:57; 08.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su probleemil on väga lihtne lahendus: kui sa koduseks jääda ei soovi, siis ära jää. Kogu moos. Milleks üldse teemat tõstatada?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole väljaimetud teema. mees tegi ettepaneku, et ma võiksin koju jääda, aga ma olen leidnud 0 põhjust, et seda teha. suht hale on iga tühja-tähja jaoks mehe käest raha küsida, ja üleüldse on materiaalsetes asjades end kellegi teise meelevalda seadmine väga lühinägelik.

esimesest vastajast jääb küll mulje, et kodus mittemillegi tegemine teeb väga tigedaks.

Kõigepealt – inimesed on erinevad, keegi pole selline, nagu sina või mina.

Järgmiseks oled sa kuidagi targurpidi on teemaga sisse tulnud. Sain aru ,et sul on koolilapsed(ma ei tea, kui minu neid on,)), aga niimoodi ongi see veidi tavapäratu, kui sa oled siiani tööl käinud, lapsed on suuremad juba, käivad koolis ja siis pauhti! nüüd koju jääda. Enamasti naine jääb koju mitte suurte laste juurest, vaid ikka väikeste lastega. Näiteks on üks laps, on kaks, naine käib tööl, aga siis sünnib veel lapsi juurde ja siis on pere juba suurem ja naine jääb JOOKSVALT lihtsalt koju edasi, st pikendab kodusolemise aega.

Ja on selge, et neid, kes suurest lahedast elust ühe lapsega 20 a kodused on, ja jooksevad mööda ilusalonge ja trenne, et neid ei ole enamus.

Loomulik on olla koduperenaine siis, kui lapsed on väikesed, või lapsi on palju, aga nad ei pruugi olla kõik väikesed enam. Ehk siis suur pere.

Peale selle on paljudel peredel omad eripärad, miks keegi just nii elab.

Olen aegade jooksul jälile saanud, et need inimesed, kes noorivad teise mis tahes elu osa üle, selles teemas siis koduperenaise roll, ei soovigi tegelikult neid erisusi kuulda, et mis igal on või miks nad just nii on elanud. Sa võid neile rääkida, aga nad ei kuula.

Tahad kuulda midagi, miks keegi on kodune? Või kui kaua võib olla sinu arust keegi kodune?

tahan küll kuulda, miks keegi peaks tahtma kodune olla, kuulaksin hea meelega.
ja pole päris nii, et sujuvalt laste kõrvalt “unustatakse” ennast koju. on ka nii, et kaotatakse töö ja uue töö leidmiseks ei viitsita end harida ega pingutada. lihtsam tundub kodus istuda ja mehelt elamiseks palukesi saada. isegi kui raha on nagu putru, ei viitsi keegi pidevalt mööda ilusalonge ega trenne rallida. seda kõike saab ka töö kõrvalt teha.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.11 11:36; 08.11 12:03; 08.11 12:14; 08.11 12:34; 08.11 13:02; 08.11 16:09; 08.11 18:44; 09.11 12:39; 09.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahan küll kuulda, miks keegi peaks tahtma kodune olla, kuulaksin hea meelega.
ja pole päris nii, et sujuvalt laste kõrvalt “unustatakse” ennast koju. on ka nii, et kaotatakse töö ja uue töö leidmiseks ei viitsita end harida ega pingutada. lihtsam tundub kodus istuda ja mehelt elamiseks palukesi saada. isegi kui raha on nagu putru, ei viitsi keegi pidevalt mööda ilusalonge ega trenne rallida. seda kõike saab ka töö kõrvalt teha.

Kuid kas sa ise pole siis oma elukogemus kõrvalt muid variante kuulnud-näinud?
On neid, kes tahavad olla kodused ja neil ei pea olema ühtegi muud põhjust, et seda õigustada. On neid, kellele eriti muid võimalusi mingil ajahetkel pole, aga vat asjad võivad muutuda ja siis muutub ka tema elu. Kui keegi on oma elus t x perioodi kodune, siis see ei saa ju teisi või sind segada?
Päris palju on neid naisi, kes on nö pikendanud oma mitme lapsega kodus olemist näiteks sellele põhjusel, et mees viibib vähe kodus ja naine on enamasti lastega üksi ja kõik kodune ongi tema peal, ka lapsehoidjaid pole vanamaenamte kujul võtta. Kui see kestab näiteks 5 aastat, kahe lapsega kokku, siis kas see on sinu meelst juba vale ja halb?
Kui pere on suur, keskmisest suurem ja nad ongi aru saanud, et vat, 10 aasta jooksul ongi seda naist kodus kõige rohkem vaja, nii tema töökäsi, kui ajusid. Ja ta oli seal, kus teda sellel eluperioodil just kõige rohkem vajati.
Siis tean perekonda, kus naine oli ka mingi 7 a kodune ja ta jäi koduseks siis, kui noorem laps kooli läks, sest selgus, et laps vajas igapäevast õpiabi ja seda enamasti 5-klassini välja, kusmaani toimus intensiivne õpiabi logopeedi poolt perearstikeskuses, logopeedirühmaõpe koolis ja kodune õppimine>(koos ja iga päev) juurde.
Kus 4- lapse ema oli kodune aastaid, elasid maal, ehitaid oma taluvärki üles, suuremad lapsed rabasid samuti tööd teha koos vanematega, keegi ei logelenud, tööd ei jaksatud isegi ära teha.
Veel üks pere, keda olen teadnud – naine oli kodune, lapsed sündisid juurde, pikendas kodusolemist, kuni lapsed kooli järjest läksid ja naine hakkas kodus osalise ajaga töötama ja nii jäigi.
Minu vana klassiõde, kes elas linnadest kaugel vanas majas, ka maal, kolm last, kõik olid juba koolis, töökohti polnud läheduses võtta ja hakkas lambaid kasvatama ja aiasaadusi. Suurt ei teeninud, aga siiski kogu aeg tegi ja töötas, osales koolis igasugu ürituse korraldamisel, oskas hästi tantsida ja tegi ka lastele tantsutrenne ja rahvatansturinge. Päris “tööle” mõne inimese mõistes ei saanudki. Praegu trennitab pensionäre.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 12:46; 08.11 13:26; 08.11 14:24; 08.11 16:57; 08.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistes teemades paneb alati imestama see ülbus ja üleolekutunne mida koduperenaiste vastu tuntakse. Vaatame tõele näkku, on piisavalt töökohti, mis on kaunis “mõttetud” ja kus oma ajusid ka pole vaja ragistada. Ma ei räägi siin supermarketi müüja või koristaja vms ametist, mis ehk pole just ihaldusväärsed, kuid on vajalikud. Pean silmas x-astme ametnikke ja uimaste kontorite töötajaid, kes pooled päevad pläkutades ja kohvitades mööda saadavad, kuid samas kasulikke ja produktiivseid tegevusi normaalse kiirusega tehtud ei saa. Tegelikkuses saaks üks motiveeritud ja oskaja töötaja kolme lohiseja töö tehtud.
Aga oma peakestes ollakse sellised hõivatud professionaalid, et kuula ja imesta 🙂

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodune olla on ülimõnus: saab rahulikult kulgeda, laste kooliasjadega sügavuti kursis olla, õppekäikudel kaasas käia, teha, mida soovin, suve nautida jne. Tööl käimine on elu raiskamine.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei noh, midagi on väga valesti. Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada. Kas kodused naised ei olegi seaduskuulekad?

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 14:08; 08.11 14:18; 08.11 14:28; 08.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, pakuks keegi mulle võimaluse koduseks jääda …

Siin on mitmeid vastuargumente toodud koduseks jäämisele. Mõnega olen nõus, mõnega mitte:

– oma sissetuleku puudumine ja mehe rahast sõltumine – nõus, see on probleem ja risk küll. Sõltub muidugi mehe iseloomust ja käitumisest, kuidas tema seda näeb ja kas on mingigi oht, et ta hakkab naises nägema teenindavat personali. Ka tuleviku mõttes on see risk, tuleb läbi mõelda, kuidas kindlustada end võimaliku üksijäämise, pensioni jms puhuks.

– aju ei saa koormust, nagu siin öeldi. No halloo? Paljud teevadki palga eest füüsilist tööd, kasivad, koristavad ja kantseldavad. Või siis teevad kontorilaua taga mingeid rutiinseid liigutusi, kuidas see aju vormis hoiab? Ma olen kindel, et kodus annab ajule palju sisukamat tegevust leida – kõikvõimalik enesetäiendamine, harivad raadio- ja telesaated, raamatud, kasvõi rahvaülikool.

– lihtsalt aja sisustamine, kodus hakkab igav – sama mis eelmise punkti puhul, ma ei kujutaks ette, kuidas võib kodus igav hakata, eriti muidugi, kui sul on lapsed, siis ilmselt sisuliseks meelelahutuseks ja enesetäiendamiseks väga aega ei jäägi. Ja on ju nii palju põnevaid hobisid, millega tegeleda.

– koduperenaine ei tunne end ühiskonnale kasulikuna – see on täiesti suhtumise küsimus. Kui sa kasvatad kodusena üles näiteks kolm tublit last, oled end pühendanud nende igakülgsele harimisele, tegeled nende trennide ja ringide logistikaga (tööl käies on see problemaatiline), lood neile kauni ja mõnusa kodu, toidad neid tervislikult ja meisterdad ise kõikvõimalikud nõiakostüümid jms, kas see ei ole siis panus ühiskonda? Olgem ausad, tööl käivad emad ei saa selle kõigega samas mahus, sama pühendunult ja stressivabalt tegeleda. Kodusena saab alati ka võtta mõne vabatahtliku või ühiskondliku töö, mis aitaks tunda end kasulikuna, kuid ei rööviks kogu su aega.

– teised peavad sind muidusööjaks – see sõltub sellest, kellega sa suhtled. Ja tegelikult sellest ka, milline sa oled ja millega sa ikkagi oma aega sisustad. Kui su põhiaur kulub seepidele, hilpudele, kosmeetikale ja klatšile, siis ilmselt ei teeni sa nii palju respekti kui mõni teine koduperenaine, kes tegeleb iluaiandusega, teeb hoidiseid, on lastevanematekomitee esinaine ja kuulub naiskodukaitsesse.

– kui sundi pole, on raske end üldse sundida midagi tegema – noh, see on motivatsiooni küsimus.

– kodus on vähem suhtlemist ja võib jääda elust kõrvale – jälle täiesti enda teha. Suhtlemisvõimalusi leiab seoses kõikvõimalike hobide, ühenduste, ühiskondliku tööga jms. Sealjuures on vabadus suhelda just nendega, kellega tahad, ja nii palju kui vajadust ja lusti on, mitte pidevalt ja sundkorras. Sugulaste ja sõbrannade jaoks on kodusel inimesel raudselt rohkem aega kui tööl käies.

Ühesõnaga, minu meelest polegi rohkem miinuseid kui see raha asi.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 14:08; 08.11 15:51; 08.11 19:49; 09.11 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada.

Lihtne. “Kulutab” selle oma panustatud ajaga. Õigemini hoiab kokku, sest kodusel emal on aega näiteks mööda poode traalida ja lapsele soodsamaid/paremaid riideid hankida selle asemel, et esimene ettejuhtuv ja enam-vähem sobiv ära osta. Kodune ema ei pea lapsele kooli taksot järgi saatma vaid läheb ise. Kodune ema teeb korralikult süüa ja kokkuvõttes kulub perel toidule vähem kui õhtuti poest kättejuhtuvat krabades. Jne, jne.

+18
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 12:13; 08.11 14:12; 08.11 14:22; 08.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 14:13; 09.11 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada.

Lihtne. “Kulutab” selle oma panustatud ajaga. Õigemini hoiab kokku, sest kodusel emal on aega näiteks mööda poode traalida ja lapsele soodsamaid/paremaid riideid hankida selle asemel, et esimene ettejuhtuv ja enam-vähem sobiv ära osta. Kodune ema ei pea lapsele kooli taksot järgi saatma vaid läheb ise. Kodune ema teeb korralikult süüa ja kokkuvõttes kulub perel toidule vähem kui õhtuti poest kättejuhtuvat krabades. Jne, jne.

Ei noh tõesti. Hoidku ja kaitsku jumal mind selliste miniate eest!

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 14:08; 08.11 14:18; 08.11 14:28; 08.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul võimalus oleks, siis jääksin hea meelega koolilaste kõrvalt koduseks ja kasutaks vaba aega õppimiseks. Töö ja pere kõrvalt on see raske.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada.

Lihtne. “Kulutab” selle oma panustatud ajaga. Õigemini hoiab kokku, sest kodusel emal on aega näiteks mööda poode traalida ja lapsele soodsamaid/paremaid riideid hankida selle asemel, et esimene ettejuhtuv ja enam-vähem sobiv ära osta. Kodune ema ei pea lapsele kooli taksot järgi saatma vaid läheb ise. Kodune ema teeb korralikult süüa ja kokkuvõttes kulub perel toidule vähem kui õhtuti poest kättejuhtuvat krabades. Jne, jne.

Ei noh tõesti. Hoidku ja kaitsku jumal mind selliste miniate eest!

Elul on kombeks sulle just nimelt seda saata, mida sa kõige rohkem ei taha. 😉 Ära ole selline ämm/äi, kes otsustab oma poegade eest, kuidas nad oma kodust elu korraldada soovivad.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 12:13; 08.11 14:12; 08.11 14:22; 08.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada.

Lihtne. “Kulutab” selle oma panustatud ajaga. Õigemini hoiab kokku, sest kodusel emal on aega näiteks mööda poode traalida ja lapsele soodsamaid/paremaid riideid hankida selle asemel, et esimene ettejuhtuv ja enam-vähem sobiv ära osta. Kodune ema ei pea lapsele kooli taksot järgi saatma vaid läheb ise. Kodune ema teeb korralikult süüa ja kokkuvõttes kulub perel toidule vähem kui õhtuti poest kättejuhtuvat krabades. Jne, jne.

Seda saab küll nii arvestada ja nii see ongi, aga ära tasub see enamasti siis, kui peres on palju lapsi, suur pere, mitte ühe kooliskäiva lapsega pere. Kui tegemist on näiteks suure perega, kus toidukogused on suured, vaatad, kus odavamalt saab ja suurekoguse toidu valmistamine soodsamalt, see protsess ongi ajamahukam nagunii.
Muidu aga see taksokoht on mulle täiesti eluvõõras asi. Kes on need, kellede lapsel käib takso viimas-toomas? Ja kes on need, kellel on vaid kaks mõeldavat varianti: takso või ise viia tuua? Kas see on seesama skaala, mida perekoolis palju kohtab? Et kas ülikallis asi või siis tasuta kastist võetud? Enamasti käivad ju lapsed ise kooli ja koju?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 12:46; 08.11 13:26; 08.11 14:24; 08.11 16:57; 08.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu aga see taksokoht on mulle täiesti eluvõõras asi. Kes on need, kellede lapsel käib takso viimas-toomas? Ja kes on need, kellel on vaid kaks mõeldavat varianti: takso või ise viia tuua? Kas see on seesama skaala, mida perekoolis palju kohtab? Et kas ülikallis asi või siis tasuta kastist võetud? Enamasti käivad ju lapsed ise kooli ja koju?

Mina ka ei tea, küll aga olen siit samastki lugenud, et inimestel on sellist asja vaja kasutada. Ju siis on, mis iganes põhjustel. https://foorum.perekool.ee/teema/kui-vana-laps-voiks-uksi-taksoga-soita/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 12:13; 08.11 14:12; 08.11 14:22; 08.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab mitte tööd tehes lapsele omalt poolt 250 eur kulutada.

Lihtne. “Kulutab” selle oma panustatud ajaga. Õigemini hoiab kokku, sest kodusel emal on aega näiteks mööda poode traalida ja lapsele soodsamaid/paremaid riideid hankida selle asemel, et esimene ettejuhtuv ja enam-vähem sobiv ära osta. Kodune ema ei pea lapsele kooli taksot järgi saatma vaid läheb ise. Kodune ema teeb korralikult süüa ja kokkuvõttes kulub perel toidule vähem kui õhtuti poest kättejuhtuvat krabades. Jne, jne.

Ei noh tõesti. Hoidku ja kaitsku jumal mind selliste miniate eest!

Elul on kombeks sulle just nimelt seda saata, mida sa kõige rohkem ei taha. ???? Ära ole selline ämm/äi, kes otsustab oma poegade eest, kuidas nad oma kodust elu korraldada soovivad.

Pole mõtet klähvida. Sa ei karda, et mees võib sulle ühel hetkel elatise peale panna!

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 14:08; 08.11 14:18; 08.11 14:28; 08.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb küll, kui inimesel pole millegi muu kui palgatööga oma päevi täita. Seda enam, et enamik inimesi ei tööta teadlaste, kirurgide või tippjuhtidena, ehk siis ametites, mis kogu aeg põnevad ja tõelisi vaäljakutseid pakkuvad on.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 14:35; 08.11 14:37; 08.11 14:39; 09.11 13:43; 09.11 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, eks ta ole. ei, kurb küll pole, et mu aju ei vajata. tegelikult pole üldse kurb olla. viin lapsed kooli autoga ja ise lähen ka ära. trenni, hobiga tegelema. käin poes ja jõuan söögi ikka tehtud ja koristatud.

minu mõttekoht on aga see, et kui õhtul mult küsitakse, et mida täna tegid… on kuidagi tühise inimese tunne kui vastan. käisin trennis, koristasin, tegin süüa. ma teen kõike oma lõbuks ja erilist kohustust pole. millegipärast tundub aga, et selline kohusevaba elu on tühine. sest mis see söögitegemine ja koristamine ikka on.

Jaa, mõtle kui uhke on öelda, et tegin süüa või koristasin või hoidsin lapsi palga eest, teistele.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 14:35; 08.11 14:37; 08.11 14:39; 09.11 13:43; 09.11 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naisele sobib, siis miks mitte. Olin lastega järjest kodus 5 aastat ja kõige tapvam oli rutiin ja pidev rattal olek. Nüüd pead tegema seda, siis seda ja siis lapse tooma ja viima ning õhtuks söök lauale. Seda päevast päeva. Kõige hullem oli see, et hommikul oli esimene mõte- mida ma täna süüa teen? Ja nii päevast päeva.

Oleks nõus olema kodune, kui oleks koduabiline ja saaksin vabaks kasutamiseks 2000,00 eurot kuus.

Kas tööl ei käies ei peagi kõiki neid asju tegema?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 14:35; 08.11 14:37; 08.11 14:39; 09.11 13:43; 09.11 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on vist mingi madalseis, aga kas üldse on vaja lastel käia trennides, mis koormavad vanemat? ma olen nii lapsi sõidutanud, trennide vahet et… jube logistika. ühel lõppeb, teisel algab. oleks veel ühes kohas.
mis oli asja mõte? mida küll praegu ei oska vastata. siis ma küll mõtlesin, et areneb, teeb trenni, ikka peab. kahjuks pole nad olnud kuigi andekad, tavalised lapsed. olümpiale ei pääse. see pole ka eesmärgiks olnud. aga ma mõistn kui on andekas laps, siis pere toetus on väga oluline, et saaks annet arendada. takkajärgi ma ei suuda mõelda põhjust, milleks oli end vaja nii koormata. kohati ka last koormata. kui algul on trenni paar korda nädalas, mis on ok. siis enamus trenne on sellised, et paari aasta pärast on neid 4-5 korda nädalas. ja võistlused lisaks.
mingid ringid olid ju kooli juures ka. vähe sellest, ma alustasin trennidesse viimist juba lasteaia eas. mul polnud ühtegi vaba õhtut, mil poleks vaja kedagi viia-tuua.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.11 12:04; 08.11 12:23; 08.11 14:43; 08.11 15:43; 08.11 19:39; 09.11 14:02; 09.11 19:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted koduperenaised

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.