Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Teema: Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Postitas:

Põhjusel, et siis saaks rahus väiksemaga tegeleda, koristada, puhata jne. Jutt käib siis nii 3-4 aastastest, mitte 6-aastastest, kellele tuleks aasta enne kooli lasteaed kasuks.

Esiteks võetakse ära koht nendelt lastelt, kelle vanematel pole võimalik koju jääda. Teiseks 3-aastane on minu hinnangul niigi liiga väike, et lasteaeda saata. Ka töölkäiva vanema laps võib sealt hingelise trauma saada, rääkimata siis sellest lapsest, kes teab, et ema läheb pärast tema maha jätmist koju tagasi väiksemaga tegelema. Ja kolmandaks on äärmiselt isekas saata laps jalust ära, selleks, et ise saaks puhata.

Mis teete nendest lastest, kui nendega tegeleda ei taha?

+23
-96
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sulle vist ei meeldi lapsed? Paksude laste teema juba tegid.

+10
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, mis probleem sul on? 3.4 aastane tahab juba ka seltskonda ja sõpru, rohkem tegelemist, seega, kui peres on beebi, siis ei ole emal selleks enam nii palju aega.  Oled beebiga kodus olnud? See on ikka tõeline puhkus!

+48
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 12:12; 24.01 12:28; 24.01 14:09; 24.01 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed peaks juba 1,5a minema lasteaeda e sõime. Riigil on vaja tööjõudu mitte kodus passivaid parimas töövormis olevaid emmesid ja issisid lumehelbekesi kasvatamas. Soome juba liigub selles suunas, et riigile töötajaid vabastada kodus passivate titemammade arvelt. Parem ikka kui Aafrikast kergeelu otsijaid maale lasta.

+13
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 12:14; 24.01 12:29; 24.01 12:41;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Et kui mul on laps, kes käib lasteaias ja sünnib uus tita, siis minu suurem laps ei tohi enam lasteaias käia, sest ma jään ju koduseks? See on täielik hülgemöla, vabandage väljenduse eest. Lasteaed on eelkõige haridusasutus, mitte ettekääne, et laps “jalust ära saada”.

+48
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, mis probleem sul on? 3.4 aastane tahab juba ka seltskonda ja sõpru, rohkem tegelemist, seega, kui peres on beebi, siis ei ole emal selleks enam nii palju aega.  Oled beebiga kodus olnud? See on ikka tõeline puhkus!

 

Seltskonna jaoks on huviringid ja mänguväljakud, kus normaalne kodune vanem oma lapsega käib. Rühmatäis lapsi ei ole see seltskond, mida nii väike laps vajab, vaid tekitab hingelise trauma.

Olen olnud lausa kahe beebiga kodus (kaksikud) kui samaaegselt on ka kolmene kodus olnud. Ei oleks pähegi tulnud teda jalust ära võõrasse kohta nutma saata, kui ise olen samal ajal väiksematega kodus. Jah kerge ei olnud, aga kes ütles, et elu peab kerge olema?

+18
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Et kui mul on laps, kes käib lasteaias ja sünnib uus tita, siis minu suurem laps ei tohi enam lasteaias käia, sest ma jään ju koduseks? See on täielik hülgemöla, vabandage väljenduse eest.

Lasteaed on mõeldud neile vanematele, kes ei saa päeval kodus olla, kuna nad käivad tööl. Mitte mugavatele koduperenaistele, kes saadavad lapse jalust ära, et endal kergem oleks.

+28
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Perekoolis selle teema tegemine on nagu lahtise tõrvikuga heinaküünis toimetamine – siit sa kainet meelt selles teemas ei saa.

Kahe lapsega olen ma seda teemat mitu korda mõelnud ja pidevalt kuulanud neid nutulaule a`la kuidas vanem laps ei lase beebsuga üldse tegeleda, kuidas väiksed lapsed väsitavad jne. Ise olen pidanud minema kahe pisikese lapse kõrvalt aga varakult tööle ehk siis lastesõim on olnud paratamatus. Mis nende kahe erineva põhimõttega lastevanemate laste vahe siis on? Enamasti see, et töötava lapsevanema vabal päeval on laps kohe ka kodus koos vanemaga, koduse lapsevanema laps nii naljalt nädalasisest puhkepäeva ei näe. Suvepuhkuste ajal oli ainult koduste vanemate poolt küsimus, kus sellel aastal siis valverühm on, töötavad vanemad jagasid oma puhkuseid, et jumala eest ei peaks laps suvel aeda minema. Töötav vanem jookseb esimesel võimalusel töölt aeda, et laps kaasa võtta, koduste lastevanemate mureks oli igal aias toimunud koosolekul see, et kas ei saaks siis aed valverühma juurde teha, et ka 19-20 oleks lapsi võimalik aias hoida jne. Siis see tohutu kisa potiõppe teemadel (töötav vanem toimetas ise, kodused mammad olid veendunud, et potiõppe peab tegema aed) kuni kooliks ettevalmistumiseni (sest ega siis neid tähti-numbreid ja nendega toimetamist siis kodus kinnistama ei pea!). Jne. Lõputult.

+30
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, mis probleem sul on? 3.4 aastane tahab juba ka seltskonda ja sõpru, rohkem tegelemist, seega, kui peres on beebi, siis ei ole emal selleks enam nii palju aega. Oled beebiga kodus olnud? See on ikka tõeline puhkus!

Seltskonna jaoks on huviringid ja mänguväljakud, kus normaalne kodune vanem oma lapsega käib. Rühmatäis lapsi ei ole see seltskond, mida nii väike laps vajab, vaid tekitab hingelise trauma.

Kuhu ta siis selle beebi paneb selleks ajaks? Meie kliimat arvestades ja seda et lastaaias käiakse sept-mai – siis mänguväljakutel käimiseks jääb vähe aega ja võimalust.

Kas nendel lastel, kelle emad käivad tööl ja ei ole beebiga kodus, ei teki siis lasteaiast “hingelist traumat”, minu lapsed läksid lasteaeda 3,5 ja ei ole mingeid traumasid.

Ja mis see sind üldse torgib?

+15
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 12:12; 24.01 12:28; 24.01 14:09; 24.01 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui mul on laps, kes käib lasteaias ja sünnib uus tita, siis minu suurem laps ei tohi enam lasteaias käia, sest ma jään ju koduseks? See on täielik hülgemöla, vabandage väljenduse eest.

Lasteaed on mõeldud neile vanematele, kes ei saa päeval kodus olla, kuna nad käivad tööl. Mitte mugavatele koduperenaistele, kes saadavad lapse jalust ära, et endal kergem oleks.

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

+17
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 12:14; 24.01 12:29; 24.01 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui mul on laps, kes käib lasteaias ja sünnib uus tita, siis minu suurem laps ei tohi enam lasteaias käia, sest ma jään ju koduseks? See on täielik hülgemöla, vabandage väljenduse eest.

Lasteaed on mõeldud neile vanematele, kes ei saa päeval kodus olla, kuna nad käivad tööl. Mitte mugavatele koduperenaistele, kes saadavad lapse jalust ära, et endal kergem oleks.

Arvan sama. Kui lapse tegid, siis pead temaga ka tegelema. Lasteaed on just nimelt selleks, et vanem saaks tööl käia, mitte niisama lapsest puhata. Pole mõtet neid teha siis.

+23
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nendel lastel, kelle emad käivad tööl ja ei ole beebiga kodus, ei teki siis lasteaiast “hingelist traumat”, minu lapsed läksid lasteaeda 3,5 ja ei ole mingeid traumasid.

Sa ju ometi ei arva, et laps on nii rumal, et ta ei taipa ise, et kas teda saadetakse lihtsalt kodust jalust ära või peab ta aeda minema seetõttu, et ema on tööl ja õhtul kodus saadakse kokku?

+14
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu teema. Keda huvitab, mida sina arvad ja kuidas sinu arvates miski maailmas olema peaks. Asjad on nii nagu on. Provotseerid niisama.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

Ja pikad päevad 20 omaealisega koos 2 kasvataja tähelepanu eest võitlemine arendab last palju eks?

+22
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

Ja pikad päevad 20 omaealisega koos 2 kasvataja tähelepanu eest võitlemine arendab last palju eks?

Apsoluutselt. Potentsiaalne tippjuht. Kellele neid halle tossikesi kuskil toanurgas arvutiekraani taga ikka vaja.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 12:14; 24.01 12:29; 24.01 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

Ja pikad päevad 20 omaealisega koos 2 kasvataja tähelepanu eest võitlemine arendab last palju eks?

Miks kasvataja tähelepanu nimel? Omaealistega sotsialiseerimine on suur osa arengust, mis aitab mängides areneda kui tulevikuks tarvilikud sotsiaalsed oskused empaatia, grupitöö, teistega arvestamine, teiste eripärade õppimine.

+22
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ausalt öeldes ei imesta millegi üle enam tänapäeval. Lapsed tehakse nii, et kui sünnivad, siis ka vaja ruttu vabadust neist. Sellest ka see pulbripiima andmine lastele, et noh, saaks ikka kellelegi teisele hoida anda. Lasteaeda ka ruttu ruttu selleks, et ise puhata saaks ja siis peitutakse mingisuguse sotsialiseerumise põhjuse taha?!
Lihtsalt seda kõike vaadates ei saa aru, mille jaoks neid lapsi tehakse, kui enda aega ei raatsita üldse pakkuda, vaid omaenese mina nii oluline.

+22
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mille alusel teemaalgatajast #aastaema eeldab, et kodused emad saadavad lapsed justnimelt “jalust ära”? Et pole olemas mitte ühtegi muud põhjust, kui et “jalust ära”?

+13
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:43; 24.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks võetakse ära koht nendelt lastelt, kelle vanematel pole võimalik koju jääda. Teiseks 3-aastane on minu hinnangul niigi liiga väike, et lasteaeda saata. Ka töölkäiva vanema laps võib sealt hingelise trauma saada

Oot, kui kõik 3-aastased hingelise trauma saavad lasteaiast, siis ei tohiks keegi kurb ola, et tema laps aeda ei saa, jääbki trauma tulemata (sinu loogika kohaselt).

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

Ja pikad päevad 20 omaealisega koos 2 kasvataja tähelepanu eest võitlemine arendab last palju eks?

Muide arendab.

+11
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed on tõesti loodud ikka eelkõige lähtuvalt meie ühiskonna ülesehitusest: koolieelikud on liiga väikesed, et neid üksi koju jätta, aga vanematel on vaja tööle minna. See on paratamatus, mitte hädavajadus ja lapse arendamise oluline osa.

Olen teemaalgatajaga selles osas täiesti nõus, et ma ei ole kunagi mõistnud ega hakkagi mõistma vanemaid, kes on ise kodus, aga viivad lapse viis päeva nädalas varahommikul lasteaeda ja toovad õhtul viimaste hulgas ära. Endale võib selle muidugi ilusaks mõelda, aga lapsele pole selles mitte midagi toredat. Lasteaiakeskkond on lapsele täpselt sama väsitav nagu täiskasvanud inimesele täistööpäev kontoris. Kui mitte ühtegi põhjust pole teda pikka päeva seal hoida, sest ema või isa on samal ajal kodus, siis miks seda teha?

Õppetegevus toimub lasteaias enne lõunaund. Seega isegi viimasel lasteaia-aastal pole vajadust hoida last aias rohkem kui hommikupoolikul, mil toimub ettevalmistus kooliks.

Kindlasti aga on kolme-aastane juba lasteaiaküps. Pooleteiseaastane jah mitte, seda ütleb enamik südametunnistusega lasteaiaõpetajaid ka, et need pisikesed on ikka liiga emast-isast sõltuvad ja kui vähegi võimalik, võiks neid hoida kodus.

Oma lapsed panin lasteaeda, kui nad olid kolm saanud. Viis päeva nädalas hommikust õhtuni neid kunagi seal ei hoidnud, esimese aasta käisid ülepäeviti ja pool päeva korraga, järgnevad aastad e-n ja r olid kodus, viimasel aastal e-n pikk päev ja r poolik päev. Aga ma ka töötasin samal ajal, kui oleksin olnud kodune ema, oleks nad kindlasti oluliselt vähem aega lasteaias veetnud.

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mille alusel teemaalgatajast #aastaema eeldab, et kodused emad saadavad lapsed justnimelt “jalust ära”? Et pole olemas mitte ühtegi muud põhjust, kui et “jalust ära”?

Mis see põhjus on siis?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvepuhkuste ajal oli ainult koduste vanemate poolt küsimus, kus sellel aastal siis valverühm on, töötavad vanemad jagasid oma puhkuseid, et jumala eest ei peaks laps suvel aeda minema. Töötav vanem jookseb esimesel võimalusel töölt aeda, et laps kaasa võtta, koduste lastevanemate mureks oli igal aias toimunud koosolekul see, et kas ei saaks siis aed valverühma juurde teha, et ka 19-20 oleks lapsi võimalik aias hoida jne. Siis see tohutu kisa potiõppe teemadel (töötav vanem toimetas ise, kodused mammad olid veendunud, et potiõppe peab tegema aed) kuni kooliks ettevalmistumiseni (sest ega siis neid tähti-numbreid ja nendega toimetamist siis kodus kinnistama ei pea!). Jne. Lõputult.

Täpselt samad kogemused 😀

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedades pole ammu kohapuudust

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed on tõesti loodud ikka eelkõige lähtuvalt meie ühiskonna ülesehitusest: koolieelikud on liiga väikesed, et neid üksi koju jätta, aga vanematel on vaja tööle minna. See on paratamatus, mitte hädavajadus ja lapse arendamise oluline osa.

Olen teemaalgatajaga selles osas täiesti nõus, et ma ei ole kunagi mõistnud ega hakkagi mõistma vanemaid, kes on ise kodus, aga viivad lapse viis päeva nädalas varahommikul lasteaeda ja toovad õhtul viimaste hulgas ära. Endale võib selle muidugi ilusaks mõelda, aga lapsele pole selles mitte midagi toredat. Lasteaiakeskkond on lapsele täpselt sama väsitav nagu täiskasvanud inimesele täistööpäev kontoris. Kui mitte ühtegi põhjust pole teda pikka päeva seal hoida, sest ema või isa on samal ajal kodus, siis miks seda teha?

Õppetegevus toimub lasteaias enne lõunaund. Seega isegi viimasel lasteaia-aastal pole vajadust hoida last aias rohkem kui hommikupoolikul, mil toimub ettevalmistus kooliks.

Kindlasti aga on kolme-aastane juba lasteaiaküps. Pooleteiseaastane jah mitte, seda ütleb enamik südametunnistusega lasteaiaõpetajaid ka, et need pisikesed on ikka liiga emast-isast sõltuvad ja kui vähegi võimalik, võiks neid hoida kodus.

Oma lapsed panin lasteaeda, kui nad olid kolm saanud. Viis päeva nädalas hommikust õhtuni neid kunagi seal ei hoidnud, esimese aasta käisid ülepäeviti ja pool päeva korraga, järgnevad aastad e-n ja r olid kodus, viimasel aastal e-n pikk päev ja r poolik päev. Aga ma ka töötasin samal ajal, kui oleksin olnud kodune ema, oleks nad kindlasti oluliselt vähem aega lasteaias veetnud.

Väga hästi kirjutatud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: right;”>Mina olin see laps, keda lasteaeda ei pandud, sest ema oli noorematega niikuinii kodune.</p>
Arenesin muidu kenasti, oskasin neljaselt lugeda, oskasin ennast seltskonnas väga viisakalt ülal pidada jne. Aga mida ma kunagi ära ei õppinud oli teiste lastega suhtlemine, konfliktide lahendamine jne. Kooli minek oli seetõttu tõsine trauma, sest kuna sinnamaani olid inimesed minu ümber olnud kõik ilusad ja head, siis teiste laste julmus tuli mulle täieliku šokina. Sain peaaegu kohe kiusamise ohvriks ja ei osanud sellega üldse toime tulla. See omakorda purustas mu enesehinnangu, mille sain enamvähem korda alles ülikooli alguseks.

Omad lapsed panen seega kindlasti lasteaeda ka siis, kui selleks otseselt vajadust ei ole. Neil võib seal olla kohati raske, aga mida varem nad õpivad teistega koos toime tulema, seda parem.

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: right;”>Mina olin see laps, keda lasteaeda ei pandud, sest ema oli noorematega niikuinii kodune.</p>

Arenesin muidu kenasti, oskasin neljaselt lugeda, oskasin ennast seltskonnas väga viisakalt ülal pidada jne. Aga mida ma kunagi ära ei õppinud oli teiste lastega suhtlemine, konfliktide lahendamine jne. Kooli minek oli seetõttu tõsine trauma, sest kuna sinnamaani olid inimesed minu ümber olnud kõik ilusad ja head, siis teiste laste julmus tuli mulle täieliku šokina. Sain peaaegu kohe kiusamise ohvriks ja ei osanud sellega üldse toime tulla. See omakorda purustas mu enesehinnangu, mille sain enamvähem korda alles ülikooli alguseks.

Omad lapsed panen seega kindlasti lasteaeda ka siis, kui selleks otseselt vajadust ei ole. Neil võib seal olla kohati raske, aga mida varem nad õpivad teistega koos toime tulema, seda parem.

Siin on vanemate tegemata töö ma ütleks.

+15
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4a laps on täitsa õige vanus laps lasteaeda panna sotsialiseerumise mõttes.

Küll aga ei saa nendest emadest aru kes panevad oma lapse alla 2a sõime. Miks ei võiks oma elu juba varem planeerida ja emapalga ajal raha kõrvale panna, et saaks lapsega olla kodus ilusti 3.eluaastani. Okei hädaolukordi on aga kahju ikka, et lapsed pannakse sellisesse olukorda.

Eriti ajuvabad on emad kes ise samal ajal kodused. Puhas laiskus!

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: right;”>Mina olin see laps, keda lasteaeda ei pandud, sest ema oli noorematega niikuinii kodune.</p>

Arenesin muidu kenasti, oskasin neljaselt lugeda, oskasin ennast seltskonnas väga viisakalt ülal pidada jne. Aga mida ma kunagi ära ei õppinud oli teiste lastega suhtlemine, konfliktide lahendamine jne. Kooli minek oli seetõttu tõsine trauma, sest kuna sinnamaani olid inimesed minu ümber olnud kõik ilusad ja head, siis teiste laste julmus tuli mulle täieliku šokina. Sain peaaegu kohe kiusamise ohvriks ja ei osanud sellega üldse toime tulla. See omakorda purustas mu enesehinnangu, mille sain enamvähem korda alles ülikooli alguseks.

Omad lapsed panen seega kindlasti lasteaeda ka siis, kui selleks otseselt vajadust ei ole. Neil võib seal olla kohati raske, aga mida varem nad õpivad teistega koos toime tulema, seda parem.

Vaata, probleem on selles, et kodused emad hoiavad oma lapsi sageli maksimaalse võimaliku aja lasteaias. Muidugi võib lasteaias käia, aga miks peaks oma last hoidma seal hommikust õhtuni viis päeva nädalas, kui sa ise oled kodus? Sotsialiseerumiseks ei vaja laps lasteaiakeskkonda oma ellu viis päeva nädalas seitsmest hommikul seitsmeni õhtul.

Meie laste rühmas olid alati mõned sellised pered, kus laps laekus siis, kui aed avanes, ja lahkus viimasena, kui lasteaed õhtul kinni pandi. Mitte ühelgi korral polnud tegu lastega, kelle mõlemad vanemad oleksid käinud tööl.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kasvataja tähelepanu nimel? Omaealistega sotsialiseerimine on suur osa arengust, mis aitab mängides areneda kui tulevikuks tarvilikud sotsiaalsed oskused empaatia, grupitöö, teistega arvestamine, teiste eripärade õppimine.

Sa tead laste kasvatamisest palju, aga praktikat vist väga pole?

3-4-aastased ei naudi omavanustega aja veetmist. Nende jaoks on lasteaeda sattumine päris hull trauma. Neil tuleb omandada oskuseid, mis tegelikult ei ole selles vanuses hädavajalikud. Kõik turvaline, harjumuspärane ja meeldiv on järsku kadunud. Ei ole ema, ei ole oma asju, ei ole võimalik valida tegelusi, tuleb sulanduda ühsesse massi, mida käsutab võõras inimene.
Selles vanuses lapsed seostavad enda olemasolu läbi ema ja lapsele on keeruline leppida emast “ilma” jäämisega väikevenna või õe lisandudes, rääkimata siis igapäevasest pikkadest perioodidest täiesti emast lahus.

Selles vanuses laps lasteaias on traagika ja lasteaeda peaks panema 3-4-aastaseid vaid hädavajadusel (vanema tööl viibimise ajaks), mitte vanema mugavusest. Kahjuks siiski väga paljud usuvad ka praegusel ajal, et laps käib 3-aastasena lasteaias sotsialiseerumas ja haridust saamas…

Sotsiaalsed oskused hakkavad (inim)lapsel arenema palju hiljem, seniks on lasteaiapäev lihtsalt olelusvõitlus. Ja kui alustada sotsialiseerumisega vanuses 5-6 aastat, ei ole laps veel kuskile hiljaks jäänud.

Leian, et kui kodune laps tõesti tundub puudust tundvat teistest omaealistest (vähetõenäoline siiski), siis piisab täiesti ka 1-2 mängukaaslasest, kellega aeg-ajalt kas vastastikku külas käia või mänguväljakutel tund-paar korraga koos aega veeta.
Toppida sel ettekäändel nii väike laps 5 päeva nädalas 8-10 tunniks järjest 20-pealise lastekarja sisse on täielik absurd! See põhjus peab sellisel juhul olema milleski muus, mitte soovis last sotsialiseerida.

+17
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 13:13; 24.01 13:18; 24.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda