Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 151 )

Teema: Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Postitas:

Koli väikelapse rubriiki oma geniaalsete mõtetega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polnudki pikka aega juba “koduse ema” teemat. Kindlasti jätab sellise tööluusija varsti mees ka maha , leiab kontorist tubli kontorineiu ja tõstab laste ema kuuse alla. Küll siis see nurjatu kahetseb oma “kodust elu” ja et lasteaia kohti varastas.

Siis hakkab rannas pirukaid õgima ja läheb paksuks kätte et mitte keegi teda ei taha enam. Küll ta siis veel rohkem kahetseb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib meie süsteem. Elan Rootsis. Siin võib koduse vanema laps käia lasteaias 15 h nädalas, meie omavalitsuses on see t-n hommikusöögi algusest kuni lõunasöögi lõpuni. Koolivaheaegadel koduse vanema lapsel lasteaiaõigust pole.

Täitsa saavad sotsialiseeritud ja arenetud ja saab ka vanem seda “oma aega”, töötu saab nt käia tööintervjuudel vms. Samas pole e-r käivatel lastel esmaspäeviti ja reedeti nii suurt pressi, sest lapsi on rühmas vähem.

Muide, töötava või õppiva vanema laps võib lasteaias olla vanemate töö(õppe)aeg pluss järgiminek. St vanema puhkuse ajal ei või laps lasteaias olla. Vanema haiguse ajal võib.

Selline süsteem võiks tõesti Eestis ka olla. Olles hoius töötanud on mu rühmas olnud iga aasta lapsi, kes käivad terve suve hoius, isegi siis kui vanematel on puhkus. Ja jah vanemad ise jutu sees mainivad, et on kodus ja puhkavad ja ikka tuuakse laps kohale.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töötanud lasteaias, aga praeguseks mitte, enam noore inimesena ei suutnud , sest…..Te ei näe sinna, kuidas teie lapsed nutavad ema, mõni ka isa, üksi täiskasvanu ei asenda teid. Mõni laps suudab nutta terve päeva ja see jõuetus, mis sul endal tekib, sest sa ei saa ju seda väikest inimest aidata, see on lapsele tohutult raske. Jah, nii käivadki väikesed inimesed “arenemas” ja vanemad õigustavad iseennast, et sul on seal nii tore ju. Mõtle, saad mängida, süüa ja magada, aga vanemad ise lähtuvad endast ja oma huvidest, nemad tahaksid süüa ja kindlasti on mõnus päeval magada. Aga lähtuge lapsest, teda ei huvita see, ta tahab vaid teid. Mõni laps lausa ütleb välja, tahan oma koju, palun oma koju, nad nutavad ja anuvad. Aga paljud emmed käivad võimlemas oma teiste lastega või jumal hoidku lauluringis või joovad kodus rahulikult kohvi, kuid teie teine laps igatseb teid. Väga. siin ongi paljuski tegelikult tegemist eneseõigustusega ning enda lohutamisega. Seega, noore inimesena ja seda kõike kõrvalt näinuna ei tee ma tulevikus kunagi oma lapsele nii, et viin ta liiga vara lasteaeda. Soovin anda oma lapsele parima turvalise alguse, küll siis jõuab ka mängida ja “areneda” ja tegelikult ongi lasteaias väga palju katkiseid lapsi ja lapse ja tema arengu eest peaks vastutama ikka lapsevanem mitte lasteaed. Ja jah, lapsevanemal on ka õigus puhata, aga mitte lapse arvelt, ehk siis väga tihti on tegemist lapsevanema suutmatus oma aega ja tegevusi planeerida ja lihtsam on suurem laps lasteaeda panna. Tean mitmeid peresid, kus saadakse väga hästi toimetatud kodus töötades, 2 või enama lapsega ning koertega ning laual on isetehtud söögid, lastega on mängitud ja õpitud ning koertega jalutatud. Ehk siis tegemist on selliste suutmatute lapsevanematega, kes soovivad, et nende laste eest vastutaks kasvõi osaliselt keegi teine

Ma usun, et kindlasti on lapsi, kes saavad lasteaiast trauma ja kellel oleks parem veel kodus olla, aga teil oli lausa terve rühmatäis selliseid? Või on asi äkki teie lasteaias?

No vabandust, aga kui mu laps läheb hommikul hoidu rõõmuga, hoius postitatakse pilte ja videoid, kus laps on rõõmus ja toimetab aktiivselt, teised lapsed samuti, siis miks ma peaks arvama, et tal on tegelikult suur trauma seal olemisest?

 

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib meie süsteem. Elan Rootsis. Siin võib koduse vanema laps käia lasteaias 15 h nädalas, meie omavalitsuses on see t-n hommikusöögi algusest kuni lõunasöögi lõpuni. Koolivaheaegadel koduse vanema lapsel lasteaiaõigust pole.

Täitsa saavad sotsialiseeritud ja arenetud ja saab ka vanem seda “oma aega”, töötu saab nt käia tööintervjuudel vms. Samas pole e-r käivatel lastel esmaspäeviti ja reedeti nii suurt pressi, sest lapsi on rühmas vähem.

Muide, töötava või õppiva vanema laps võib lasteaias olla vanemate töö(õppe)aeg pluss järgiminek. St vanema puhkuse ajal ei või laps lasteaias olla. Vanema haiguse ajal võib.

Mõistlik ja arusaadav süsteem, nii peakski olema.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib meie süsteem. Elan Rootsis. Siin võib koduse vanema laps käia lasteaias 15 h nädalas, meie omavalitsuses on see t-n hommikusöögi algusest kuni lõunasöögi lõpuni. Koolivaheaegadel koduse vanema lapsel lasteaiaõigust pole.

Täitsa saavad sotsialiseeritud ja arenetud ja saab ka vanem seda “oma aega”, töötu saab nt käia tööintervjuudel vms. Samas pole e-r käivatel lastel esmaspäeviti ja reedeti nii suurt pressi, sest lapsi on rühmas vähem.

Muide, töötava või õppiva vanema laps võib lasteaias olla vanemate töö(õppe)aeg pluss järgiminek. St vanema puhkuse ajal ei või laps lasteaias olla. Vanema haiguse ajal võib.

Selline süsteem võiks tõesti Eestis ka olla. Olles hoius töötanud on mu rühmas olnud iga aasta lapsi, kes käivad terve suve hoius, isegi siis kui vanematel on puhkus. Ja jah vanemad ise jutu sees mainivad, et on kodus ja puhkavad ja ikka tuuakse laps kohale.

Ajuvaba. Olen ise ka näinud, kuidas laps viiakse suvel +28ga päikeselise ilmaga hoidu, vanemad naudivad väljas ilma, ei ole tööl. Ei saa aru sellisest vanematest ja ei hakkagi saama. Raske siis minna perena koos välja, randa mängima, misiganes..

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on teiste lastevanemate otsuste mahategemine päris kole. Mitte kunagi ei tee sa kellegi arust kõike õigesti. Alles siin oli teema, et miks istuvad naised üle 1.5 a lapsega kodus, miks tööle ei lähe. Siis hurjutatakse, et kuidas sul pole tugivõrgustikku lapse järele vaatamiseks suvalisel ajahetkel.

Saage oma laste kasvatamisega hakkama, saavad teised ka.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töötanud lasteaias, aga praeguseks mitte, enam noore inimesena ei suutnud , sest…..Te ei näe sinna, kuidas teie lapsed nutavad ema, mõni ka isa, üksi täiskasvanu ei asenda teid. Mõni laps suudab nutta terve päeva ja see jõuetus, mis sul endal tekib, sest sa ei saa ju seda väikest inimest aidata, see on lapsele tohutult raske. Jah, nii käivadki väikesed inimesed “arenemas” ja vanemad õigustavad iseennast, et sul on seal nii tore ju. Mõtle, saad mängida, süüa ja magada, aga vanemad ise lähtuvad endast ja oma huvidest, nemad tahaksid süüa ja kindlasti on mõnus päeval magada. Aga lähtuge lapsest, teda ei huvita see, ta tahab vaid teid. Mõni laps lausa ütleb välja, tahan oma koju, palun oma koju, nad nutavad ja anuvad. Aga paljud emmed käivad võimlemas oma teiste lastega või jumal hoidku lauluringis või joovad kodus rahulikult kohvi, kuid teie teine laps igatseb teid. Väga. siin ongi paljuski tegelikult tegemist eneseõigustusega ning enda lohutamisega. Seega, noore inimesena ja seda kõike kõrvalt näinuna ei tee ma tulevikus kunagi oma lapsele nii, et viin ta liiga vara lasteaeda. Soovin anda oma lapsele parima turvalise alguse, küll siis jõuab ka mängida ja “areneda” ja tegelikult ongi lasteaias väga palju katkiseid lapsi ja lapse ja tema arengu eest peaks vastutama ikka lapsevanem mitte lasteaed. Ja jah, lapsevanemal on ka õigus puhata, aga mitte lapse arvelt, ehk siis väga tihti on tegemist lapsevanema suutmatus oma aega ja tegevusi planeerida ja lihtsam on suurem laps lasteaeda panna. Tean mitmeid peresid, kus saadakse väga hästi toimetatud kodus töötades, 2 või enama lapsega ning koertega ning laual on isetehtud söögid, lastega on mängitud ja õpitud ning koertega jalutatud. Ehk siis tegemist on selliste suutmatute lapsevanematega, kes soovivad, et nende laste eest vastutaks kasvõi osaliselt keegi teine

Ma usun, et kindlasti on lapsi, kes saavad lasteaiast trauma ja kellel oleks parem veel kodus olla, aga teil oli lausa terve rühmatäis selliseid? Või on asi äkki teie lasteaias?

No vabandust, aga kui mu laps läheb hommikul hoidu rõõmuga, hoius postitatakse pilte ja videoid, kus laps on rõõmus ja toimetab aktiivselt, teised lapsed samuti, siis miks ma peaks arvama, et tal on tegelikult suur trauma seal olemisest?

Ma millegipärast ei kipu uskuma, et kirjutaja on üldse lasteaias töötanud ja kui siis väga vähe aega. Rühmas võib olla neid ehk mõni. Ma olin ise ka selline, aga harjusin lõpuks ära, seda on mulle ema rääkinud.

Ja veelkord, praktiliselt kogu Euroopa ja Eestis siis u 35-aastased ja vanemad peaksid olema meeletus traumas, kui jutt vastaks tõele.

 

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 15:10; 24.01 16:36; 24.01 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka näinud, kuidas laps viiakse suvel +28ga päikeselise ilmaga hoidu, vanemad naudivad väljas ilma, ei ole tööl. Ei saa aru sellisest vanematest ja ei hakkagi saama.

Kui tohin vahele segada, siis mõned lapsed käivad lasteaias ka siis, kui vanemad päevitavad, sest nad õpivad nö tasandusrühmas (sry minu teadmised lasteaiast on viimati 11 aasta tagused, äkk on neil nüüd teine nimi) ja nendega tegeleb päevast päeva logopeed va 3 nädalat juulis. Vahele jätta logopeedi tundi seepärast, et võiks randa minna, on vastutustundetu!

Meie vanimal pojal oli logopeed 3x nädalas ja nii enne kui ka pärast lõunaund. Ehk siis aias pidi ta käima kolm päeva nädalas hommikusöögist kuni ca kl 15.30ni igal juhul. Olgu või 30 kraadi. Ja ainult tänu sellele, et ta läks aeda ja mitte päevitama, ei ole tal praegu vähimatki kõnedefekti ning loengute pidamine on suur osa ta tööst.

Ja tuppa kardinate taha peituda, sest äkki naabrimutt muidu klatsib pärast, et näe, päevitab, rongaema, ise viis lapse lasteaeda – no milleks see tsirkus.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 14:11; 24.01 16:43; 24.01 17:05; 24.01 17:41; 24.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik 3-4-aastased saaksid lasteaiast suure hingelise trauma, siis peaks maailm olema traumeeritud inimesi täis, sest sellist vanemahüvitise ja lapsehoolduspuhkuse süsteemi ei ole põhimõtteliselt mitte kuskil, et vanem saaks täispalga peal 1.5 a kodus olla ja siis soovi korral 1.5 a veel. Enamus riikides pannakse lapsed juba enne 1-aastaseks saamist kuskile hoidu, sest lapsevanemal pole võimalik isegi ilma palgata kodus edasi olla, kui vanemapuhkus läbi on. Pärast vanemapuhkust (mis on palju lühem kui Eestis) pead minema minema tööle tagasi või kui tahad lapsega pikemalt kodus olla, siis tuledki töölt ära.

Jõukates ja arenenud lääneriikides lähevad lapsed pooleaastaselt hoidu, aga keegi siin kaagutab, et isegi 3-aastane on liiga noor selleks.

Päris huvitav on lugeda, kuidas kommenteerija tõstatab küsimuse ja siis kohe sellele ise ka vastab, seda ise märkamata.

Püüdke näha suuremat pilti kui teie enda kogemus või tõlgendus hetkeolukorrast. Vaadake tagasi aega, kus tillukesed lapsed EI käinud mitmekümnekesi koos “sotsialiseerumas” ja said veeta lapsepõlve enda vanemate, vanavanemate ja õdede-vendade hoole all. Milliste väärtustega inimesed tulid sellisest keskkonnast? Ja millised on tänapäeva täiskasvanute eluväärtused?

Inimesed on depressiivsed, haiged, põhimõtteliselt elavad laibad. Õed-vennad kisklevad kohtutes, et endalt maha lükata teovõimetu vanema eest hoolitsemist. Perekonnasidemed ei ole mitte tugivõrgustikuks, vaid tihtipeale nähakse neid hoopis püünisnööridena.
Mina-kesksus, raha-kesksus, vaid hetkes elamine.

Hetkes elamise tõestuseks on ka need emad, kes väidavad, et vajavad beebi perre lisandumisel vaba aega vanemast lapsest. Sest ei suudeta ära taluda 1-2 aastat teise rütmi omaks võtmist, teiste kasvatusviiside katsetamist. See, kui ema peab hoolitsema väiksema ja nõrgema eest ja kasvatab ka vanemat last sellega arvestama, annab vanemale lapsele hoopis teised väärtused ja maailmatunnetuse. Jah, see nõuab valmisolekut anda paar aastat järele kõiksugustes mugavustes (uni, vaba aeg, korralik toidukord), aga see on nii mõeldudki inimese ja perekonna arengus! Beebi toobki välja perekonnaelu (sh lastekasvatuse) nõrgad kohad ja see on paratamatus! Või hoopis õnnistus?!

Kõik täiskasvanud saavad alguse omaenda lapsepõlvest. Farmiloomadena üksikuna kasvatatud lastest ei kasva koostöövõimelisi täiskasvanuid. Mida külvad, seda lõikad.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 13:13; 24.01 13:18; 24.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka näinud, kuidas laps viiakse suvel +28ga päikeselise ilmaga hoidu, vanemad naudivad väljas ilma, ei ole tööl. Ei saa aru sellisest vanematest ja ei hakkagi saama.

Kui tohin vahele segada, siis mõned lapsed käivad lasteaias ka siis, kui vanemad päevitavad, sest nad õpivad nö tasandusrühmas (sry minu teadmised lasteaiast on viimati 11 aasta tagused, äkk on neil nüüd teine nimi) ja nendega tegeleb päevast päeva logopeed va 3 nädalat juulis. Vahele jätta logopeedi tundi seepärast, et võiks randa minna, on vastutustundetu!

Meie vanimal pojal oli logopeed 3x nädalas ja nii enne kui ka pärast lõunaund. Ehk siis aias pidi ta käima kolm päeva nädalas hommikusöögist kuni ca kl 15.30ni igal juhul. Olgu või 30 kraadi. Ja ainult tänu sellele, et ta läks aeda ja mitte päevitama, ei ole tal praegu vähimatki kõnedefekti ning loengute pidamine on suur osa ta tööst.

Ja tuppa kardinate taha peituda, sest äkki naabrimutt muidu klatsib pärast, et näe, päevitab, rongaema, ise viis lapse lasteaeda – no milleks see tsirkus.

Milleks mingit äärmuslikku näidet tuua? Hoidudes ma ei usu, et on logopeede palgatud, aga see selleks, juhtumisi tean, et sellel lapsel pole mingit logopeedi. Nii et puhtalt vanemate mugavus. Ütlesin ka, et MINA ei hakka neid vanemaid mõistma, seega pole vaja mu arusaamist ümber lükata. Sa võid teisiti arvata.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui mul on laps, kes käib lasteaias ja sünnib uus tita, siis minu suurem laps ei tohi enam lasteaias käia, sest ma jään ju koduseks? See on täielik hülgemöla, vabandage väljenduse eest.

Lasteaed on mõeldud neile vanematele, kes ei saa päeval kodus olla, kuna nad käivad tööl. Mitte mugavatele koduperenaistele, kes saadavad lapse jalust ära, et endal kergem oleks.

Kus kohas siis kodune laps harjub omavanuste seltskonnaga, alles koolis näeb kampa lapsi.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks mingit äärmuslikku näidet tuua? Hoidudes ma ei usu, et on logopeede palgatud, aga see selleks, juhtumisi tean, et sellel lapsel pole mingit logopeedi. Nii et puhtalt vanemate mugavus. Ütlesin ka, et MINA ei hakka neid vanemaid mõistma, seega pole vaja mu arusaamist ümber lükata. Sa võid teisiti arvata.

Sinuga ma ei diskuteerigi, diskuteerin seisukohaga, mida sa juhtumisi väljendasid.

Mina isiklikult arvan ka seda, et kui laps tahab väga minna lasteaeda, sest sel päeva on voolimistund või tantsuring või mis iganes – täiesrti mis iganes, siis iga hea lapsevanem laseb tal sinna minna. Ka siis, kui naabrimutile see ei meeldi.
Öelda, et lapse peaks jõuga randa viima, kui tema tahaks Rasmusele oma uut nukku näidata, ei maksa, ma arvan.
Öelda, et kõik lasteaialapsed tahaksid alati olla vanematega rannas pigem kui olla Pisikeste Kärbseseene Tantsu kostüümide proovis ja enne veel Lindale rääkida oma uuest kutsikast, ei maksa samuti, ma arvan.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 14:11; 24.01 16:43; 24.01 17:05; 24.01 17:41; 24.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ema ei tohi tahta puhata? Mis imeloom on ema, et tal pole und vaja ja tal vōibki (peabki) olema raske kogu aeg? Meil on beebi, koolilaps, lasteaialapsed. Hommikuti, kui suuremad on isaga välja läinud, saan vahel veel 1-2h beebiga magada, mis on kulda väärt, sest öösel saan tavaliselt alla 6h und.

Loomulikult võib ema tahta puhata, aga seda ei pea maksumaksja kinni maksma. Erahoidudes hoitagu last kasvõi ööd-päevad läbi, riiklik lasteaiakoht võiks jääda sellele lapsele, kelle vanema tööpanusest ka riigile maksude näol kasu on.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 16:02; 24.01 17:07; 24.01 21:18; 24.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka näinud, kuidas laps viiakse suvel +28ga päikeselise ilmaga hoidu, vanemad naudivad väljas ilma, ei ole tööl. Ei saa aru sellisest vanematest ja ei hakkagi saama.

Kui tohin vahele segada, siis mõned lapsed käivad lasteaias ka siis, kui vanemad päevitavad, sest nad õpivad nö tasandusrühmas (sry minu teadmised lasteaiast on viimati 11 aasta tagused, äkk on neil nüüd teine nimi) ja nendega tegeleb päevast päeva logopeed va 3 nädalat juulis. Vahele jätta logopeedi tundi seepärast, et võiks randa minna, on vastutustundetu!

Meie vanimal pojal oli logopeed 3x nädalas ja nii enne kui ka pärast lõunaund. Ehk siis aias pidi ta käima kolm päeva nädalas hommikusöögist kuni ca kl 15.30ni igal juhul. Olgu või 30 kraadi. Ja ainult tänu sellele, et ta läks aeda ja mitte päevitama, ei ole tal praegu vähimatki kõnedefekti ning loengute pidamine on suur osa ta tööst.

Ja tuppa kardinate taha peituda, sest äkki naabrimutt muidu klatsib pärast, et näe, päevitab, rongaema, ise viis lapse lasteaeda – no milleks see tsirkus.

Lapsele vajalike tugiteenuste saamiseks ei pea laps lasteaias käima. Logopeedid on üldse üks keeruline teema, sest neid on liiga vähe, et kõiki piisaval määral aidata jõuaks. Mõnes lasteaias trehvab olema selline võimalus, et on logopeed ja ta saab konkreetse lapsega piisaval määral tegeleda, teises lasteaias pole üldse logopeedi ja lapsevanema ainus võimalus laps logopeedi juurde saada tähendab keset päeva tööajast kuskile laps viia ja pärast tuua jne.
Minu üks laps käis ka pool aastat logopeedi juures (rohkem polnud vaja). Perearst suunas minu palve peale, logopeed töötas kohalikus lastehaiglas ja vastuvõtud olid eranditult päevastel aegadel. Kuna ma olin nagunii kodune (kodus vabagraafikuga töötav), siis polnud minul probleemi laps keset päeva logopeedi juurde viia. Väiksem oli siis enamasti isaga kodus, vahel võtsin kaasa ka.
Lisaks töötab logopeede näiteks Rajaleidja juures ja vajadusel saab koolieelik ka sealt abi. Aga tähendab jällegi kuskile ekstra kohale sõitmist, mis lasteaialapse ja töölkäiva vanema puhul on keeruline.

Lasteaed on mõeldud neile vanematele, kes ei saa päeval kodus olla, kuna nad käivad tööl. Mitte mugavatele koduperenaistele, kes saadavad lapse jalust ära, et endal kergem oleks.

Kus kohas siis kodune laps harjub omavanuste seltskonnaga, alles koolis näeb kampa lapsi.

Pereringis, sugulaste lastega mängides, vanemate sõprusringkonna lastega koos olles, mänguväljakutel, huviringides, rühmatrennides jne. Võimalusi on palju. Kasvatusteadlased ütlevad, et alla kolmeaastane ei vajagi teiste laste seltskonda. Koolieelikutega on aga võimalusi lapsi sotsialiseerida oi kui palju.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:26; 24.01 15:08; 24.01 15:15; 24.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ema ei tohi tahta puhata? Mis imeloom on ema, et tal pole und vaja ja tal vōibki (peabki) olema raske kogu aeg? Meil on beebi, koolilaps, lasteaialapsed. Hommikuti, kui suuremad on isaga välja läinud, saan vahel veel 1-2h beebiga magada, mis on kulda väärt, sest öösel saan tavaliselt alla 6h und.

Loomulikult võib ema tahta puhata, aga seda ei pea maksumaksja kinni maksma. Erahoidudes hoitagu last kasvõi ööd-päevad läbi, riiklik lasteaiakoht võiks jääda sellele lapsele, kelle vanema tööpanusest ka riigile maksude näol kasu on.

Niimoodi argumenteerides võiks ka avalik surnuaed jääda ainult nendele, kes on riigi jaoks järeltulijaid kasvatanud. Teised matku end ise oma maale erakalmistule.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 17:09; 25.01 15:01; 26.01 10:26; 13.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks selline ema. Minu laps vajab palju seltskonda juba väiksest peale, mida enne teise lapse sündi pakkusin talle huviringidega. Aga ta on mul marakratitüüpi laps, kellega alati midagi juhtub. Nendes huviringides pidin tal terve aeg hoolega kannul käima, beebiga sinna minna oleks mõeldamatu. Pluss… ka sealt saime haiguseid, seega see argument siinkohal aia vastu ei räägi. Eks ise olin rumal, et sain sellise lapse kõrvalt väikse vanusevahega teise lapse juurde, aga sellest teadmisest pole ju enam kasu. Aiaga harjus laps kohe, nädalake oli ukse peal üleandmisel virilam, kuid olevat kohe rahunenud. Nende rühmas on ka töötavate vanemate laps, kes nuttis kuude kaupa (harjutades tuli see välja) pea terved päevad. Minu laps (väidetavalt) seal kordagi nutnud pole, välja arvatud esimesel nädalal. Mõnikord on kodus nutnud küll, et tahab minna lasteaeda. Alustasime väiksema koormusega, aga praeguseks käib ta seal neli korda nädalas. Käiks rohkemgi, kui lastaks. Ise olin arem laps, lasteaed ei meeldinud mulle kuni lõpuni. Mehel oli sama lugu, mistõttu otsustasime oma lapsed lasteaeda panna kolmeaastaselt. Oma last tundma õppides aga selgus, et tema on teist tüüpi. Tundus vale teda kodus hoida vaid enda trauma tõttu. Tundsin ise ära õige hetke, mil mina ja laps mõlemad selleks valmis olime, laps oli kaheaastane ja teine laps polnud veel sündinud. Olen palju lugenud sellest, et koju jõudes elab laps ennast välja, aga minu lapsega on vastupidi – kui ta saab oma energiat seal veidi maandatud, on ta õhtuti lausa ideaalne laps. Räägime maailmaasjadest, mängime, meisterdame jnejne. Päevadel, mil pean kahe lapsega üksi kodus olema (haigused ja erandjuhud), olen väga närviline, sest esiteks ei suuda ma tagada suurema lapse turvalisust, kellele misiganes ideed pähe võivad tulla, sest mul on vaja beebit imetada. Isegi mähkmevahetuse ajal on ta juba piisavalt kaua minu haardeulatusest eemal, et sisuliselt mida iganes ette võtta. Enne teise lapse saamist lugesin küll, et tuleb vanem laps kaasata mähkmevahetusse, imetamise ajal lugeda suuremale raamatuid ja mida kõike soovitatakse. Reaalsuses see minu lapse puhul ei toimi, temal on igast asjast oma nägemus. Ega kellel sellist last ei ole, see ei saagi aru. Olen mõne emaga rääkinud, kes on tunnistanud, et neil on praeguse väikelapsega oluliselt kergem/raskem kui eelmisega, lapsed ongi erinevad. Minu laps kodus üksi ei mängi, vähemalt ei pane puslesid või joonista rahulikult. Kui kahe lapsega üksi olen, olen õhtuks omadega täiesti läbi (laps lõunat ei maga), laps närviline, lisaks magab beebi päeval ainult kärus, 3-4 korda päevas. Lisaks on mul käsil koolitööd, mida sellistel päevadel pole võimalik teha. Meie peres on see igale pereliikmele ainuõige lahendus. Kui mu laps oleks aga nagu see nuttev rühmakaaslane, arvaksin kindlasti teisiti.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin see laps, kes veetis täispikad päevad lasteaias samal ajal kui ema oli kodune ja seda kuskil samast vanusest alates, täpselt ei mäleta. Mul polnud isegi nooremat venda ega õde, ema tahtis lihtsalt puhata ja sõbrannadega väljas käia. Isa töötas välismaal. Seejuures olin ma lasteaias tihti viimane, kes koju sai, sest ema oli sõbrannadega kuskil linna peal. Kui suvel lasteaias puhkus oli, siis ei saanud ma samuti kodus olla. Kui siis vahel nädal aega. Ema viis mu vanaema juurde selleks ajaks. Kui algas kool, siis algklassides veetsin kõik vaheajad vanaema juures. Nii kui juuni algul kool lõppes pakiti mu asjad ja läksin vanaema juurde, tagasi alles augusti lõpus.

Tänaseks olen 20ndate teises pooles ja okas on siiani hinges. Emaga tülis just ei ole, aga eraldi elades rohkem ei suhtle kui sünnipäevadeks ja jõuludeks helistamine. Ka vanaemaga ei tekkinud erilist lähedust. Olen tagantjärele psühholoogiga analüüsinud, et ilmselt seetõttu, kuna tundsin kohutavalt turvatunde puudust, kuna ema mulle tähelepanu ei pööranud ja seetõttu ei lasknud alateadlikult vanaema endale enam lähedale. Saame hästi läbi tänaseni, suhtleme ja käin tal külas aeg-ajalt, aga lähedased ei ole. Siiani on raske teisi inimesi usaldada. Psühholoogi abiga olen saanud sinnamaani, et ma olen leidnud endale elukaaslase, kelle olen suutnud endale piisavalt lähedale lasta, et mõne kuu pärast olen ise ema.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erahoidudes hoitagu last kasvõi ööd-päevad läbi, riiklik lasteaiakoht võiks jääda sellele lapsele, kelle vanema tööpanusest ka riigile maksude näol kasu on.

Ilmselt selle lapse isa käib töö ja maksab makse, ilmselt selle lapse ema käis enne ja läheb siis, kui laps suurem, tööle. Mõlemad maksvad  makse. Lisaks saab sellest lapsest kunagi ka maksumaksja.

Keegi neist ei saa ümbrikupalka. Et mis hetkest siis ikkagi saab töölkäivast lapsevanemast maksumaksja?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 15:10; 24.01 16:36; 24.01 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riiklik lasteaiakoht võiks jääda sellele lapsele, kelle vanema tööpanusest ka riigile maksude näol kasu on.

Kui see naine on enne teeninud 2x keskmist palka ja pärast teenib samuti, siis see loogika ei päde. Ta maksab makse rohkem kui naine, kes saab läbi elu alampalka.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 14:11; 24.01 16:43; 24.01 17:05; 24.01 17:41; 24.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mille alusel teemaalgatajast #aastaema eeldab, et kodused emad saadavad lapsed justnimelt “jalust ära”? Et pole olemas mitte ühtegi muud põhjust, kui et “jalust ära”?

Mis see põhjus on siis?

Minu 3-aastane laps hakkas käima 3 päeva nädalas lühikesi päevi lasteaias, et saaksin beebi kõrvalt kodus natuke lisaraha teenida. Lisaraha abil saan pärast emapalga lõppu pisema lapsega kauem kodus olla, et ka tema alates 3a lasteaeda panna, kui tekib reaalne sundolukord tööle minna (lapsehoolduspuhkus saab ju läbi).

Väga alatu oleks mulle öelda, et saatsin lapse jalust ära!

Kui sa hakkasid lisaraha teenima, siis sa ei olnud ju enam kodune ema, mis sa taidled? Jutt on naistest, kes on sada prossa kodused  ja viivad lapsed lasteaeda.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhas provokatsioon. Ma loodan, et ma teemaalgataja taolise inimesega eales ei kohtu. Väiklane inimene.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis lapse(d) saad siis nendest eemal olla enam ei tohi? Mis point neid saada on kui vahest vajad natuke lahusolemist ka..ja jumala eest, teed liiga teistele emadele kes ei saa kodused olla aga sina ju saad. Minu laps läheb minuga kodus olles segi peast, liiga kaua 24/7 meile môlemale koos olla on liiga palju. Juba paar lasteaia päeva ja vaatan, et tegelikult täiesti normaalse inimesega tegu siiski ja ma ise vajan ka kodus TÖÖTAMISEKS, et keegi ei segaks mind.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ausalt öeldes ei imesta millegi üle enam tänapäeval. Lapsed tehakse nii, et kui sünnivad, siis ka vaja ruttu vabadust neist. Sellest ka see pulbripiima andmine lastele, et noh, saaks ikka kellelegi teisele hoida anda. Lasteaeda ka ruttu ruttu selleks, et ise puhata saaks ja siis peitutakse mingisuguse sotsialiseerumise põhjuse taha?!

Lihtsalt seda kõike vaadates ei saa aru, mille jaoks neid lapsi tehakse, kui enda aega ei raatsita üldse pakkuda, vaid omaenese mina nii oluline.

Tänapäeval lapsed ikka vati sees. Ma olin 2 kuud vana kui pidin minema nadalalasteaeda kuna ema sunniti tööle (isa oli sõjaväes ja keegi pidi ju ometi ka peres töötama). Ei saanud ka rinnapiima seetõttu ja rääkimata muust. Ja vene ajal ei saanud sa kuidagi selle vastu ka protestida.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:18; 24.01 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4-aastane võib juba lasteaias käia küll, aga loomulikult mitte 5 pikka päeva nädalas, kui teisiti võimalik on.

Päris kindlasti ei tohiks aga kodust ära saata 1-2-aastast, kui see töölkäimiseks hädalavajalik pole. Nii väikesel lapsel areneb baasturvalisus ja selleks on vaja oma ema/isa või kindlat hoidjat, mitte karjakasvatust lasteaias. Jutt paremast arengust lasteaias on puhas jama. Paariaastane areneb kõige paremini koduseid toimetusi pealt vaadates ja kaasa tehes, koos õues käies.

Ah et ema ei saa beebi kõrvalt vanemale lapsele piisavalt tähelepanu pöörata? Aga kasvatajalt saab piisavalt tähelepanu kui ta peab seda 10+ lapsele jagama?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 24.01 19:28; 24.01 20:09; 24.01 20:12; 24.01 20:15; 24.01 20:56; 24.01 21:09; 25.01 07:24; 29.01 18:12; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed peaks olema kohustuslik hiljemalt kolmandast eluaastast, aga võiks isegi varem. Näha ju on, et enamik lapsi, kes pikalt kodus olnud, on kasvatamatud, harjunud vaid nelja seina vahel istuma, vähene sotsiaalsus, probleemid kõne, vaimse ja füüsilise tervisega. Kuna emad on selle pika kodusolemisega ära mandunud, siis pole neist väga arendajaid. Paljud ka mehest lahku läinud, närvilised, sissetulekuta ja olematu tugivõrgustikuta.

 

Ega ilmaasjata soovi riik oma kontrolli väikelaste osas suurendada. Olukord on hull.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma tahan lastest puhata, selleks ongi lasteaed!” No ei ole ikka nii, lasteaed on mõeldud tööl käiva vanema lapsehoiu toetuseks. Tööl käiva vanema, ma rõhutan. Kui inimene on võtnud nõuks olla koduperenaine, on lastehoid selle töö üks osa, mis tuleb tal ära teha. Kui seda ei taha, oska ega suuda, tuleb oma raha eest palgata keegi teine, kes seda teeb. Lasteaedu finantseerivad tööl käivad inimesed oma maksurahast.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 24.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedu finantseerivad tööl käivad inimesed oma maksurahast.

Nii mõnigi lastega kodusolev naine on seda maksuraha riigile andnud kordades rohkem, kui alampalgaline eluaegne töötaja. Pärast tööle naasmist maksab edasi rohkem makse. Nii lihtsalt on. Seda maksumaksja raha kaarti siin lauale lüüa ei saa.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 14:11; 24.01 16:43; 24.01 17:05; 24.01 17:41; 24.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina osalt nõustun, osalt mitte, aga asi mis mind alati naerma ajab on see, et “miks ei mõeldud emapuhkusel olles ette ja raha kõrvale ei pandud”. Minul oli lapsega kodus olles vanemahüvitis sama suur kui oli mu palk, aga kulud olid ju ometi peaaegu sama suured, kui mitte suuremad (uus väike inimene) kui enne lapsega koju jäämist – kuidas ma sealt pool ( või lausa enamuse osade sõnul) oleks saanud kõrvale panna?

See ongi hea harjutus – last planeerides panedki iga kuu selle summa kõrvale, mis lapsele kuluks. Nii saab aru, kas saab endale üldse last lubada.

Kuidas me küll enne VH-d suutsime raha kõrvale panna? Keegi ei saatnud kahekuust imikut sõime.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 24.01 19:28; 24.01 20:09; 24.01 20:12; 24.01 20:15; 24.01 20:56; 24.01 21:09; 25.01 07:24; 29.01 18:12; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge provotseerimise teema, aga ok, läksin õnge.

Minu vanem laps läks hoidu lausa 1 a ja 5 kuu vanuselt ja seda isegi mõned kuud enne teise lapse sündi. Ilmselge rongaema.

Miks siis niimoodi? Esiteks, me olime teinud otsuse, et vanem laps hakkab mõne päeva nädalas hoius käima, et saaksin käia beebiga ujumas ja võimlemas nagu vanemagi lapsega käisin. Me ei tahtnud panna teda hoidu pärast beebi sündi, sest siis võib tal just tekkida tunne, et ta saadetakse beebi tõttu jalust ära. Tahtsime, et ta oleks beebi tuleku ajaks juba hoiuga harjunud. Kuna ta oli lastehoiu hooaja alguseks 1 a ja 5 kuud vana ja koha pidi vastu võtma kohe, siis läkski selles vanuses. Olin siis viimaseid kuid teise lapsega rase, aga ei tohtinud teda enam tõsta (arsti korraldusel) ning päris raske on olla sellises vanuses lapsega päev läbi üksi kodus nii, et teda kordagi tõstma ei peaks, seega paar päeva puhkust nädalas kulus mulle suure kõhuga olles ära.

Kuidas meil siis läks? Ülihästi. Ei mingeid probleeme kohanemisega, laps läheb hommikul rõõmuga. Kui järgi läheme, siis on rühmaruumi aknast näha, kuidas toredasti mängivad seal. Sööb seal olles hästi, magab hästi. Kui tal on hoiust suur hingeline trauma, siis ta varjab seda meie eest väga hästi.

Meie laps ei käi iga päev kohal, käib 3x nädalas ja ei vii teda esimeste seas ega tule ta ka viimasena koju. Kohale viime hommikusöögi ajaks ehk siis tund pärast avamist ja järele lähme 1-2 tundi enne sulgemist (suletakse kell 18). Tegemist on erahoiuga, kus korraga on 10 last, õpetajaid-abilisi korraga 2-3.

Meie pere on selle otsusega igatahes väga rahul. Ei tunne mingeid süümepiinu, sest laps on seal käies just kiiremini arenema hakanud, talle meeldib seal, haige on olnud ainult mõned üksikud korrad. Need hoiupäevad annavad mulle võimaluse rohkem beebiga tegeleda, käia temaga ujumas, võimlemas ja kasvõi jalutamas, sest vanem laps on sellises eas, et kärus ta enam istuda ei viitsi, aga pikka maad (ehk rohkem kui paarsada meetrit) ise ei kõnni.

Lisaks nagu eelpool juba öeldi – miks emal pole õigust puhata? Esimese lapsega saad päev läbi toimetada beebi rütmis, magada ka päeval koos temaga, aga järgmiste laste sünniga on justkui normaalne, et ei saa puhata päeval ega ööl ja peadki olema kogu aeg väsinud. Kui selleks aga võimaluse leiad, kuidas rohkem puhata saaks, siis oled rongaema, kes polekski tohtinud (rohkem) lapsi saada.

Ei ole ometi kohustuslik nii väikese vahega lapsi saada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 24.01 19:28; 24.01 20:09; 24.01 20:12; 24.01 20:15; 24.01 20:56; 24.01 21:09; 25.01 07:24; 29.01 18:12; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 151 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda