Esileht Kodunurk Kodused kokkuhoiunipid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 155 )

Teema: Kodused kokkuhoiunipid

Postitas:
Kägu

Nii nagu ei ole kõik  haiglas töötavad inimesed arstud, ei ole ka kõik pangatöötajad laenuspetsialistiid. 225 € 15 000-st eurost on 1,5 %. Viie aasta peale liisides tõesti meeletu kulu. Pigem mõned aastad raha koguda (inflatsioon 3% aastas) ja korraga ikka välja osta ja oma “rahatarkust” näidata.

Just laenu- ja liisinguspetsialist ma olengi. Ja pikaajaline! Ja tunnen oma tööd läbi ja lõhki!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just laenu- ja liisinguspetsialist ma olengi. Ja pikaajaline! Ja tunnen oma tööd läbi ja lõhki!

Ma siiani eeldasin, et sellised spetsialistid on matemaatikas keskmisest tugevamad, aga kui üks 3,5% on nende arvates suurem kui teine 3,5 %, tuleb oma arusaamad ümber hinnata.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just laenu- ja liisinguspetsialist ma olengi. Ja pikaajaline! Ja tunnen oma tööd läbi ja lõhki!

Ma siiani eeldasin, et sellised spetsialistid on matemaatikas keskmisest tugevamad, aga kui üks 3,5% on nende arvates suurem kui teine 3,5 %, tuleb oma arusaamad ümber hinnata.

Ei mõista, mida sellega öelda tahad? Ma ei laida sinu juttu “Rahatarkusest”, samuti ei laida mõtet investeerimisest. Mõtteviis ja suund on õige. Samas, olles igapäevaselt asjas sees ja nähes inimeste tegelikku rahateadlikkust, siis… Ära lihtsalt minuga vaidle! Olukorrad on erinevad, inimesed on erinevad, rahakotid on erinevad. Alati ei toimi see olukord, et kasulikum on just “nii” teha.

Ja mis, 3.5% sa praegu sogad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista, mida sellega öelda tahad?

Seda, et SEB lehel on nii hüpoteegi kui autoliisingu protsent 3,5. Mina ei saa aru kuidas hüpoteegi 3,5% on väiksem kui autoliisingu 3,5 %, aga ma ei ole ka panga laenuspetsialist. Seda, et liisingu protsent ei erine oluliselt hüpoteegi intressist siin ka väideti. “Spetsialistid” aga hakkasid kohe rääkima liisingu oluliselt kõrgemast intressist, mingist auto hindamisest jmt..

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole erilist pesapunumise kirge. Kõik linikud, vaasid jms nipsasjad võivad minu poolest rahulikult poodi edasi jääda. Mul on samad kardinad juba kümme aastat ees. Vaasid ostsin kunagi abielu algul, viis tükki, erinevate lillede jaoks. Laudlinu on kaks, jõuluteemaline ja neutraalne. Kui rõivapoodidest ma vahel ikkagi ostan ka midagi sellist, mida väga vaja ei ole, siis HomeforYou jms poodide ustest lähen külma südamega mööda, peadki ei pööra.

Mul pole ühtegi laudlina – ei jõuluteemalist ega neutraalsetki. Mind jätavad ka need kodukaunistused külmaks. Ka kardinaid mul ei ole. Magamistubades on rulood – 12 aastat samad – ei näe põhjust ka nende väljavahetamiseks.

NP masin peseb enamasti öösel, pesumasin pärastlõunal või õhtul või nädalavahetusel. Toidu pealt kokku ei hoia, aga sooduspakkumiste ajal ostan midagi rohkem, näiteks õli, suhkruid, konserve, kuivaineid. Pesuaine ja nõudepesumasina tabletid ostan ka sooduskampaaniate ajal (ei kasuta kõige odavamaid, vaid pigem ökosid).

Sama, vihkan nipsasju. Laudlinu vist paar tükki on, aga ei kasuta. Vanaema on jõuluks kinkinud.
Põhiline kokkuhoid tuleb kodus söömisest. Olen beebiga kodune ja väljas me söömas ei käi. Wolti/bolti vms ei ole kunagi kasutanud ja ei kavatsegi. Taksoga ei sõida. Auto on 3a vana ja sügisel ostsin 20 000 kohe välja. Ei näinud põhjust liisida ja maksta pangale raha kasutamise eest.
Poes käin kord nädalas füüsiliselt kohal ja seetõttu, et kodust välja saada. Korra või kaks nädalas tellin lisaks selverist/rimist/barborast.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista, mida sellega öelda tahad?

Seda, et SEB lehel on nii hüpoteegi kui autoliisingu protsent 3,5. Mina ei saa aru kuidas hüpoteegi 3,5% on väiksem kui autoliisingu 3,5 %, aga ma ei ole ka panga laenuspetsialist. Seda, et liisingu protsent ei erine oluliselt hüpoteegi intressist siin ka väideti. “Spetsialistid” aga hakkasid kohe rääkima liisingu oluliselt kõrgemast intressist, mingist auto hindamisest jmt..

Sa ju ikka saad aru, et protsent 3.5% ei ole kivisse raiutud, vaid miski keskmine? Vanade ja odavate autode liisingu intres on sootuks kõrgem. Ja kodulaenu anname me täna ca 1.8%-ga.Mõned varasemalt antud laenud on hoopis… ei tea kui olematud…

Hüpoteegi tagatisel laenu intress ei ole sama, mis liisingu intress. Hüpoteek võib ühtaegu-samal ajal tähendada mitut erinevat asja. Näiteks, noor pere ostab omale kodu – oma kodu ja ta saab kodulaenu ehk madalama intressiga kodulaenu. Üks järjel olev inimene, kes võtab hüpoteegi tagatisel laenu, tahab saada laenu üüri kinnisvara soetamise eesmärgil (NB! investeering ehk äritegevus!), saab hoopis teise intressei (ja tingimustega) laenu.

Seal pangas, kus mina töötan, on täna välja antavate kodulaenude keskmine marginaal 2.0%. Ühtegi sellist autoliisingut me täna välja ei anna. Vanadel laenudel on mõnel juhul isegi miinusintress, mis tähendab, et laenuvõtja ei maksa pangale peale põhiosale mitte midagi.

Vaidle minuga ükskõik mis teemal, aga mitte laenu, liisingu ja nende intresside-tingimuste teemal. Iga koogi, parima tordi tegemise või liha küpsteamise teemal olen nõus ma nõus ja sinu ees maani kummardama ja sinu seisukohtadega nõus olema, aga laenude/liisingute teemal palun ära minuga vaidle!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüpoteegi tagatisel laenu intress ei ole sama, mis liisingu intress.

Ma just tõin eelnevalt kaks linki kus need intressid on mõlemad 3.5 %! Seda siis SEB pangas. Fakt on see, et liisingu intress ei erine väga suurel määral hüpoteegi intressist. Ei ole mõtet siia hakata tooma mingeid erisusi. Mõlema toote intress jääb oluliselt alla normaalse investeeringu tootlusele. Kookide küpsetamisest võid oma sõbrannadega rääkida.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüpoteegi tagatisel laenu intress ei ole sama, mis liisingu intress.

Ma just tõin eelnevalt kaks linki kus need intressid on mõlemad 3.5 %! Seda siis SEB pangas. Fakt on see, et liisingu intress ei erine väga suurel määral hüpoteegi intressist. Ei ole mõtet siia hakata tooma mingeid erisusi. Mõlema toote intress jääb oluliselt alla normaalse investeeringu tootlusele. Kookide küpsetamisest võid oma sõbrannadega rääkida.

Just! Aga täna annab see pank, kus mina töötan, kodulaenu intressiga alates 1,8%. Seega, milleks need 3,5% intressiga laenu ja intressi määrad siia?

Kui sul on raha, et osta välja 15 000 eurot maksev auto, siis on see mõnel juhul normaalsem, kui seda liisida. Mitte alati, aga mõnel juhul!

Teeks siiski nii, et kui eriti pädev ei ole, siis ei vaidle?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just! Aga täna annab see pank, kus mina töötan, kodulaenu intressiga alates 1,8%. Seega, milleks need 3,5% intressiga laenu ja intressi määrad siia? Kui sul on raha, et osta välja 15 000 eurot maksev auto, siis on see mõnel juhul normaalsem, kui seda liisida. Mitte alati, aga mõnel juhul! Teeks siiski nii, et kui eriti pädev ei ole, siis ei vaidle?

Kas sa ei saa loetust aru või mängid lihtsalt lolli, “pädev” laenuspetsialist? Funktsionaalne lugemisoskus võiks ju ka “pädeval” laenuspetsialistil olla. Või on seda juba liiga palju soovitud?

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk võiks selle autoostu ja liisinguvärgi siin teemas ära lõpetada? Sellest on töö ja raha foorumis oksendamiseni jahutud, kes nii, kes naa kasulikumaks peab. Kokkuhoiu nipp on liisimine ilmselt  neile, kes liisivad eluks vajaliku auto nt 3,5 protsendiga ja investeerivad kogu vaba raha kindlalt suurema protsendiga.
Minul nii häid investeerimisoskusi pole, et iga viimane vaba sent uut raha teenima panna, seega parem ostan auto kohe  välja, aga samas ikka arvestan, et kogu raha selle alla ei pane, ikka vähemalt auto maksumusega sama summa peaks ka alles jääma. Muidu elaksin üle oma võimete.
Mu igapäevase majandamise nipid on selles, et turult köögivilju (peale kartuli) ei osta, tavapoes on need tihtilugu lausa mitu korda odavamad. Ja turukaup on üsna kontrollimata igasuguste ainete suhtes, mida sa sisse süüa ei taha.
Maitsetaimi kasvatan ise nii palju kui võimalik, mõned kuivatan, mõned külmutan. Mida ise kasvatada ei saa ja tihedalt kasutan, ostan suures pakendis, otsin ka netist odavamat.
Mida iganes saan soodushinnaga osta, ostan varuks ja vähemalt kolmeks kuuks, tihti kauemakski. Nt tuelettpaberit ja Harpicut, hambapastat ja makarone, jahu, võid, saunaseepe ja -šampoone – kui on ikka väga hea hind.
Kui mõni tehasekauplus on lähedal või satun sellisest mööda sõitma, ostan sealt. Nagunii on odavam, aga ka neis tehakse aeg-ajalt lisasoodustusi. Nt mulle meeldivat pesupulbrit saab tehasepoest 10-kiloses paberkotis, tavapoe hinnast ligi 4 korda odavamalt.
Kui oled lihapoes või turul ja soovid osta nt kaelakarbonaadi, siis arvesta, kas ikka soovid kõige odavamat – kas tahad kaasa saada ka kamarat ja suurt pekki või ostad veidi kallima puhta läbikasvanud liha.
Või kalatooteid ostes – kas valid letist sulatatud kala filee või ostad külmutatud filee – sulatamiskadu võib olla ca 25% ja on puhtalt su oma kulu. Võrdle kilogrammi hindu.
Muidugi ka netikaubandus. Kui valid (ja proovid) meie poodides nt jalanõusid või jalgrattaid või ka köögimasinaid, siis tasub enne ostmist guugeldaga sama firmat/suurust/marki/mudelit – võid kokku hoida päris palju.
Eii tasu karta ka Aliexpressi. Nt tellin sealt oma Philips Sonicare hambaharjale otsikuid juba palju aastaid – vahetame kord kvartalis 2 otsikut. Viimati maksis kolme aasta varu (24 otsikut) koos saatmisega 15 eurot. Meil siin maksid samal ajal 2(!) otsikut 25 eurot.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei mõista seda “pere toidu arvelt kokku ei hoia”. Sealt just see suurim kokkuhoid tulebki, kui toidupoes mõistlikke otsuseid teha, sügavkülm ise täis korjata, toidud ise teha ja mitte kalleid valmistooteid kasutada. Ohtralt juurikaid, suppe, hautisi (võrreldes loomaliha praega saab nt loomaliha hautist märksa rohkem). Sööme head liha, aga vähemas koguses.

Peres ainult üks auto – mina saan oma asjasd aetud ratta, bussi või taksoga.

Raamatuid ostame nüüd väga harva, raamatukogus käime iga nädal.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei mõista seda “pere toidu arvelt kokku ei hoia”. Sealt just see suurim kokkuhoid tulebki, kui toidupoes mõistlikke otsuseid teha, sügavkülm ise täis korjata, toidud ise teha ja mitte kalleid valmistooteid kasutada. Ohtralt juurikaid, suppe, hautisi (võrreldes loomaliha praega saab nt loomaliha hautist märksa rohkem). Sööme head liha, aga vähemas koguses.

See on küll õige, ma ei osta poest ühtki asja täishinnaga. Kui laristasin, läks kahe peale teismelise poisiga poes juba 600 eurot ära. Kui hakkasin rohkem vaatama, siis tuleb vabalt 300 euroga välja ja kui veel rohkem kokku hoida, siis ka 200 Europa. Mõlemad sööme palju. See on ju juba 3500 eurot aastas, mille lihtsalt maha laristad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen tohutult kokkuhoidlik inimene. Nipid on täitsa tavalised – vaata alati kilo/liitri hinda ja osta odavam. Kõiki toiduasju ja esmatarbeasju ostan alati ette, kui on parasjagu soodukaga müügis, siis kohe võtan ja mitu tükki. Osad asjad, mis nii kindlalt toidulaual ei ole, valin selle järgi, mis parasjagu soodukaga on (näiteks mingid leivakatted – singid, vorstid, juustud).

Kodus tuled ei põle kuskil kunagi niisama. Kui lahkun ruumist, kustutan ka tule.

Mul on kõikide poodide kliendikaardid, mida vähegi külastan.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kokkuhoiunipid on sellised.

1. Ma ei ole gurmaan ja toiduga ei pirtsuta. Ööbikukeeli ei ihalda. Väljas söömas käin väga harva, sest ei viitsigi lihtsalt, mulle ei meeldi tervet õhtut panna mingi ühe õhtusöögi alla ja siis seal restoranis iga käigu vahepeal muudkui muneda ja muneda. Kohutavalt tüütu ja ajaraisk minu jaoks.

2.Ma astun Eestis apteegi uksest sisse vaid retseptiravimite ostmiseks. Kõik muu, mida apteegis müüakse, tellin iHerbist. Neid Eesti toidulisandite firmasid, Nõgel ja Ecosh ja-mis-nad-veel-seal-olid, ei vaata ka mitte, reklaamigu ennast või vigaseks. Üks näide: väga hea kvaliteediga ja väga toimiva d-vitamiini (korduvalt veres mõõdetud enne ja pärast kuuri mitmel pereliikmel) ostsin sel sügisel Herbist 5000 TÜ 360 tk 8 euro eest. Sellest jätkub paariks-kolmeks aastaks, säilivusaeg on aastani 2026. 8 euro eest! Ja see on vaid üks näide, niisama on ka kõikide teiste toidulisandite, vitamiinide ja Eesti mõistes käsimüügiravimitega.

3. Lemmikloomapoodi ka sisse ei astu, kõik kvaliteetsed kassitoidud tulevad internetist suuremates pakkides.

4. Mul on hea ja mittekapriisne nahk (see on vedamine ilmselt, mitte minu teene). Nii et minust jäävad poodi kõik kallid kreemid jm hooldustooted. Üks 5-eurone (soodukate ajal 3.50) Nivea niisutav kreem on olnud aastaid ja näonahk on täiesti probleemivaba.

5. Mitte ühtegi lõhna ei osta kusagilt Kaubamajast, ILU-st jne. Kõik tellin netist, kindlatest kohtadest, hinnavahe u  kahekordne.

Kokku ei hoia reiside ja auto pealt. Need kuluartiklid võtavad korraga palju ja mul pole kahju. Viimase 2 aasta reisiraha olen investeerinud, see jäi üle. Võin ühele reisile ka viiekohalise summa panna, kui see reis huvitab (olen seda 2 korral teinud, üks polaarreis ja üks ümbermaailmareis).

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

turult köögivilju (peale kartuli) ei osta, tavapoes on need tihtilugu lausa mitu korda odavamad

Milliselt turult sa kartulit ostad? Minu koduturul on kartulikilo ~2€, mis on ikka kordades kallim poehindadest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need inimesed, kellel see 20 000 niismaa vedeleb, sellises hinnaklassis autosid ei osta.

Ostavad küll. Mina näiteks ostan. Ma ei näe põhjust, miks koguda pärast asja omandamist ja liising pangale maksta ( liisingu maksmine ongi ju raha kogumine). Mina lihtsalt kogun raha enne auto ostmist ning liisingut ei maksa, selle võrra pean vähem koguma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostsin ka uue auto salongist kohe, oma vahenditega välja. Auto hind oli 22 000 eurot.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku ei hoia reiside ja auto pealt.

Aga kui sa reisil käid, kas siis ikka suudad restoranipiinad üle elada või ostad toidu kohalikust supermarketist? Pakid hommikusöögilauast kotikesega kaasa?

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5. Mitte ühtegi lõhna ei osta kusagilt Kaubamajast, ILU-st jne. Kõik tellin netist, kindlatest kohtadest, hinnavahe u kahekordne.

Mina siis ilmselt hoian kokku lõhnade arvelt. Mulle on nii 10-aastase vahega kingitud 2 pudelit, teine minu enda tellimise peale mu ammune lemmik, ja sellest kogusest jätkub mulle ilmselgelt surmani. Igapäevaselt parfüümi kasutada on minu jaoks välistatud, see on ikkagi pidulik asi.

Aga tegelikult, kokkuhoid on minu jaoks austus looduse ja toodete valmistajate vastu: mis olen ostnud, tuleb ka ära süüa või lõpuni ära kasutada. Nii et püüan osta selliseid asju, mis kauem vastu peaks, ja toitu, mis enne riknemist otsa saab. Kasvavale lapsele on pidevalt uusi riideid vaja – ostan neid võimalusel kasutatult ja mis katki ei kulu, annan jälle edasi. Ja mu üldine elustiil on ka pigem säästlik: elan linnas, kus tööle ja muudesse vajalikesse kohtadesse minna saab jala või rattaga. Oma aiamaad pean sugulaste juures – autoga seal käimine ei ole muidugi eriti keskkonnasõbralik, aga väga sageli ei käigi ja sugulasi tahaks ka nagunii vahel näha. Rahaliselt ise köögivilja kasvatamine niimoodi võibolla erilist kokkuhoidu ei anna, aga on minu jaoks tore hobi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostavad küll. Mina näiteks ostan. Ma ei näe põhjust, miks koguda pärast asja omandamist ja liising pangale maksta ( liisingu maksmine ongi ju raha kogumine). Mina lihtsalt kogun raha enne auto ostmist ning liisingut ei maksa, selle võrra pean vähem koguma.

Sul ei vedele see raha ju niisama ja see ei teki sulle sellest, et 2-3 kuuga jääb lihtsalt sissetulekutest üle. Sa kogud seda mitu aastat! Ehk siis, kui intress on madalam kui inflatsioon on majanduslikult mõistlikum kasutada laenu/liisingut. Liisngu maksmine ei ole raha kogumine, pigem on see rahavoo juhtimine. Miks mitte siis juba maja raha koguda ja kohe välja osta? “Kokkuhoid” oleks vähemalt kümnetes tuhandetes eurodes (pigem oleks summa siiski 6-kohaline). Tehke kuidas soovite, aga ärge kujutage ette, et see on majanduslikult mõistlik. See on mõistlik ainult teie endi hingerahu huvides, et elate ilma laenudeta.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei vedele see raha ju niisama ja see ei teki sulle sellest, et 2-3 kuuga jääb lihtsalt sissetulekutest üle. Sa kogud seda mitu aastat! Ehk siis, kui intress on madalam kui inflatsioon on majanduslikult mõistlikum kasutada laenu/liisingut. Liisngu maksmine ei ole raha kogumine, pigem on see rahavoo juhtimine. Miks mitte siis juba maja raha koguda ja kohe välja osta? “Kokkuhoid” oleks vähemalt kümnetes tuhandetes eurodes (pigem oleks summa siiski 6-kohaline). Tehke kuidas soovite, aga ärge kujutage ette, et see on majanduslikult mõistlik. See on mõistlik ainult teie endi hingerahu huvides, et elate ilma laenudeta.

Ma pole see, keda tsiteerid, aga ostsin ka auto (uue) oma vahenditega välja. Olukorrad on erinevad. Kõik inimesed ei kogu auto raha mitmeid aastaid. Mina lõin kokku kõik liisinguga kaasenvad kulud (lepingutasu ning mitme aasta intressid) ning see tuli liiga suur summa. Ja sa ei pane oma olemasolevat vaba raha lühiajaliselt kuhugile nii suurt tulu teenima, et kataks ära liisinguga seotud kulud.

Võrrelda auto ostu maja ostuga….? No sa paistad tõesti väga finantstark ja majanduslik mõtlev olema. Jutt on ju täiesti erinevates hinnaklassidest asjadest.

Liisingu võtmisel ei toimu alati rahavoo juhtimist. Eriti, kui me räägime siin 15 000-eurose auto ostust (nagu keegi siin varasemalt näite tõi).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui intress on madalam kui inflatsioon on majanduslikult mõistlikum kasutada laenu/liisingut.

No seni on minu elu ajal siiski vastupidi olnud. Nende paari, aastaga, mil seda raha kogun, ei ole inflatsioon olnud suurem kui intress.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervisetooteid (näiteks silmatilgad, toidulisandid), kondoome, rasedusteste, libesteid, hügieenisidemeid on kasulikum osta supermarketist, mitte apteegist.

Kunagi oli perekoolis teema, kus minu imestamise peale, et kes küll ostab apteegist sidemeid, ütles keegi kägu, et tema ostab, kuna nii pidi mugav olema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostsin ka uue auto salongist kohe, oma vahenditega välja. Auto hind oli 22 000 eurot.

Ma kahjuks ei saaks nii odavalt autot mis mu pere vajadusi kataks. Mul 3 last ja vaja aeg-ajalt üht-teist vedada. Seega 4-6 aasta vanuse auto liisimine on ajakohane. Sissemakse olen teinud tavaliselt suurema kui 10%.

Hetkel mul 4 aastat vana pereauto mille ostuhind oli umbes pool tema maksumusest uuena 4 aastat enne. Seega suht rahakotivaenulik on üldse uhiuut autot osta.

See pol küll mingi eriline kokkuhoiukoht.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei saaks nii odavalt autot mis mu pere vajadusi kataks. Mul 3 last ja vaja aeg-ajalt üht-teist vedada. Seega 4-6 aasta vanuse auto liisimine on ajakohane.

Huvitav, kolme lapse ja vedamise vajadusega emana tahaks kohe teada, kuidas need nõudmised automaatselt auto vanuses kajastuvad? Ma ei ütleks, et minu auto, mis on ostetud u 10 a tagasi, oleks selle ajaga nendes omadustes kuidagi muutunud – lapsi mahub endiselt kolm sisse ja vedamisvõimekus on ka samaks jäanud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei saaks nii odavalt autot mis mu pere vajadusi kataks. Mul 3 last ja vaja aeg-ajalt üht-teist vedada. Seega 4-6 aasta vanuse auto liisimine on ajakohane.

Huvitav, kolme lapse ja vedamise vajadusega emana tahaks kohe teada, kuidas need nõudmised automaatselt auto vanuses kajastuvad? Ma ei ütleks, et minu auto, mis on ostetud u 10 a tagasi, oleks selle ajaga nendes omadustes kuidagi muutunud – lapsi mahub endiselt kolm sisse ja vedamisvõimekus on ka samaks jäanud.

Ma just vahetasin 10 aasta vanuse välja uuema vastu. Kuna see vajas suuremat mootoriremonti. Miks ma oleks pidanud samavana ostma või siis salongist mingi punni?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme last saab üsna edukalt vedada ka bussiga.

Suurem ja kallim, kui teie künad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just vahetasin 10 aasta vanuse välja uuema vastu. Kuna see vajas suuremat mootoriremonti. Miks ma oleks pidanud samavana ostma või siis salongist mingi punni?

Ja kui sul poleks kolme last, siis poleks vahetanud v? Need asjad ei ole ju seotud!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just vahetasin 10 aasta vanuse välja uuema vastu. Kuna see vajas suuremat mootoriremonti. Miks ma oleks pidanud samavana ostma või siis salongist mingi punni?

Ja kui sul poleks kolme last, siis poleks vahetanud v? Need asjad ei ole ju seotud!

Seotud on niipalju, et siin väideti, et liising on mõttetu raharaisk ja kõige õigem on auto välja osta ja seda uuena. Või kui raha pole, siis 10-aastane auto.

Põhjendasin miks liisisin auto mitte ei ostnud seda välja.  Pere vajadus on lihtsalt suurema auto järgi kui mul kohe oleks raha tagataskust võtta väljaostuks ja ei pea mõttekaks ka mingit vana sõidukit nui neljaks välja osta kui on võimalus võtta uuem ja parem auto liisingusse. Ja need mõned tuhanded panna liisingu sissemakseks. Ja sõita selle autoga probleemideta mõnda aega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrrelda auto ostu maja ostuga….? No sa paistad tõesti väga finantstark ja majanduslik mõtlev olema. Jutt on ju täiesti erinevates hinnaklassidest asjadest.

Siinsete kommentaaride järgi peaks just maja kohe välja ostma. Arvestades hindamist, lepingutasu ja makstavaid intresse võiks nende eest vähemalt uue A6-e osta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 155 )


Esileht Kodunurk Kodused kokkuhoiunipid