Esileht Kodunurk Kodused kokkuhoiunipid

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Kodused kokkuhoiunipid

Postitas:
Kägu

Võrrelda auto ostu maja ostuga….? No sa paistad tõesti väga finantstark ja majanduslik mõtlev olema. Jutt on ju täiesti erinevates hinnaklassidest asjadest.

Siinsete kommentaaride järgi peaks just maja kohe välja ostma. Arvestades hindamist, lepingutasu ja makstavaid intresse võiks nende eest vähemalt uue A6-e osta.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin ka uue auto salongist kohe, oma vahenditega välja. Auto hind oli 22 000 eurot.

Ma kahjuks ei saaks nii odavalt autot mis mu pere vajadusi kataks. Mul 3 last ja vaja aeg-ajalt üht-teist vedada. Seega 4-6 aasta vanuse auto liisimine on ajakohane. Sissemakse olen teinud tavaliselt suurema kui 10%.

Hetkel mul 4 aastat vana pereauto mille ostuhind oli umbes pool tema maksumusest uuena 4 aastat enne. Seega suht rahakotivaenulik on üldse uhiuut autot osta.

See pol küll mingi eriline kokkuhoiukoht.

Mul on ka palju lapsi. Ei saa aru, kuidas see auto hinnaga seotud on? Mul on täiesti tavaline sedaan, mitte mingi väike punn. Mahuvad nii lapsed peale kui ka pakiruumi mahuvad kõik vajalikud asjad. Tõsi, vankreid ja turvatoole ei ole meil vaja mahutada, aga kotid kompsud jmt mahuvad ilusti.

Imelik arusaam, et auto hind määrab selle, et kõik vajadused oleks kaetud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siinsete kommentaaride järgi peaks just maja kohe välja ostma. Arvestades hindamist, lepingutasu ja makstavaid intresse võiks nende eest vähemalt uue A6-e osta.

Ju saad aru, millest jutt käib ja lihtsalt norid. Maja kallis ost ja enamus inimesi seda muul moel osta ei saagi kui laenu abil.

Kui 20 000 eurot võid taskust võtta, siis 200 000 eurot ei võta. Loogiline, et sel juhul oled sunnitud laenu võtma. Paratamatus! Ehkki, kui mul oleks see raha olemas, siis ilmselt ostaksin ka maja oma vahenditega välja.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik tervislik ja väherasvane on tegelikult pigem kallis,

See, et väherasvane piim või kohupiim või viimseni rasvast puhastatud kalkuni rinnaliha on kuidagi kasulikum kui korralik täispiim, õli, taluvõi, pekiservaga karbonaad- see on rumal legend. Sööge omati kõht korralikku naturaalset kraami täis, koos mõnusasti või või õliga hautatud juurviljadega, liikuge ja tuju parem ja tervis ka.
See helesinine lahja piim, mida ka kondimurdjaks kutsutakse, ei ole ei maitsev ega kasulik. Sama jogurtitega. Võtavad rasva jogurtist välja, peavad sinna ju igasugust muud kraami (suhkrut, tärklist, kunstlikke magustajaid jne) juurde panema, et see maitsetu kraam kellegi kõrist alla üldse läheks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kokku ei hoia reiside ja auto pealt.

Aga kui sa reisil käid, kas siis ikka suudad restoranipiinad üle elada või ostad toidu kohalikust supermarketist? Pakid hommikusöögilauast kotikesega kaasa?

Mis sul viga on? Kui mulle tundub igav restoranis istuda ja molutada, siis miks sa pead mind solvama? Võin reisil olles käia restoranis, pubis, kohvikus, mäkis, hessis ja osta ka supermarketitoitu. Mis sellest siis on? Hommikusöögilauas kotikesi ei täida.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esialgu tundus huvitav teema aga…

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui sa reisil käid, kas siis ikka suudad restoranipiinad üle elada või ostad toidu kohalikust supermarketist? Pakid hommikusöögilauast kotikesega kaasa?

Mis sul viga on? Kui mulle tundub igav restoranis istuda ja molutada, siis miks sa pead mind solvama? Võin reisil olles käia restoranis, pubis, kohvikus, mäkis, hessis ja osta ka supermarketitoitu. Mis sellest siis on? Hommikusöögilauas kotikesi ei täida.

Minagi käin samuti reisidel sellistes “molutamise” restoranides väga harva. Palju põnevamad on kohalikud pubid jm väiksed söögikohad saab nii šõud kui ka tavaelu näha.  Palju käime turgudel ja alati maitseme ka tänavatoitu. Nii mõnelgi reisil oleme tänavatoitu õhtuks kaasa ostnud, vahel on ikka nii ägedad maitsed.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kokku ei hoia reiside ja auto pealt.

Ma pole üldsegi see, kes sind tsiteeris ja keda sina, aga jäin ka mõtlema, et mis mõttes on restoranis istumine igav. Sinna ju tavaliselt ei mida üksi, vaid oma sõbrannaga, keda pole ammu näinud või oma kallimaga… Kuidas siis saab igav olla? Aeg oleks ju igati täidetud?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mulle tundub igav restoranis istuda ja molutada, siis miks sa pead mind solvama?

Mulle jälle tundub, et sa solvad oma molutamise jutuga esiteks kõiki restorane ja teiseks kõiki neid, kellele meeldib restoranis käia, kes mõistavad rõõmu tunda oma kaaslastest, kellega restorani minnakse ja kes oskavad hinnata ka kahe roa vahelist hingetõmbeaega, kelle jaoks söömine ei ole kiiruga enda tankimine, vaid midagi, mille jaoks võttagi rahulikult näiteks terve õhtupoolik vabaks või midagi, mille nimel näiteks reisida teise riiki.

Solvu kui tahad, aga püüa aru saada sellest, et kui nimetad restoranis käimist igavaks molutamiseks, siis see jätab sinust endast teisi solvava inimese mulje. Ja võimalik, et sa ei ole iial sattunudki meeldivasse restorani, kus kogemus algab juba uksel. Mulle on õnneks seda rõõmu osaks saanud elu jooksul päris palju ja ma soovin, et see meeldiv kogemus ka sind üles leiaks. Ega ei peagi ju iga päev kuskil restoranis söömas käima, aga kui juba lähed, siis püüa ikka sellest rõõmu tunda, võta aeg maha, lõõgastu. Ära ole oma argipäeva krambis kinni.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Solvu kui tahad, aga püüa aru saada sellest, et kui nimetad restoranis käimist igavaks molutamiseks, siis see jätab sinust endast teisi solvava inimese mulje. Ja võimalik, et sa ei ole iial sattunudki meeldivasse restorani, kus kogemus algab juba uksel. Mulle on õnneks seda rõõmu osaks saanud elu jooksul päris palju ja ma soovin, et see meeldiv kogemus ka sind üles leiaks. Ega ei peagi ju iga päev kuskil restoranis söömas käima, aga kui juba lähed, siis püüa ikka sellest rõõmu tunda, võta aeg maha, lõõgastu. Ära ole oma argipäeva krambis kinni.

Ära agiteeri ja ela enda elu, mitte minu oma. On see sulle vastuvõetav ettepanek?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Solvu kui tahad, aga püüa aru saada sellest, et kui nimetad restoranis käimist igavaks molutamiseks, siis see jätab sinust endast teisi solvava inimese mulje. Ja võimalik, et sa ei ole iial sattunudki meeldivasse restorani, kus kogemus algab juba uksel.

Ka minule tundub restoranis molutamine igav. Kui tahan päriselt süüa, siis restorani välistan kohe, sest ei viitsi toitu oodata ja seltskonna pärast otsiksin ka muid lahendusi.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka minule tundub restoranis molutamine igav. Kui tahan päriselt süüa, siis restorani välistan kohe, sest ei viitsi toitu oodata ja seltskonna pärast otsiksin ka muid lahendusi.

Reisidel on hoopis teine lugu: üritad ju valida sellise koha, kus toitu oodates saab nautida kohalikku atmosfääri ja kauneid vaateid  ja. Oh, Korful Gouvias oli üks nurgatagune tavern, kus mehed tantsisid õhtuti tõrvikutega rahvatantse – mitte mingid palgalised esinejad, vaid kelnerid-kokad viskasid korraks põlled eest ja hakkasid tantsu vehkima.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mitte mingid palgalised esinejad, vaid kelnerid-kokad viskasid korraks põlled eest ja hakkasid tantsu vehkima.

Päris hull ju, kui päris tasuta peavad peale põhitöö veel turistidele tsirkust ka tegema.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mitte mingid palgalised esinejad, vaid kelnerid-kokad viskasid korraks põlled eest ja hakkasid tantsu vehkima.

Päris hull ju, kui päris tasuta peavad peale põhitöö veel turistidele tsirkust ka tegema.

Ole nüüd, selliseid asju tehakse väga paljudes kohtades. Ka tänaval restorani ees näiteks. See on üks ettekandjate töö osa. Loovad rõõmsa õhkkonna ja saavad rohkem kliente. Turistikates on söögikohtade vahel konkurents väga suur, igaüks üritab midagi välja mõelda, et põnevust pakkuda ja teistest erineda. Kuskil on elav muusika, kuskil žongleeriv baarmen, kuskil saabub mõni roog ooperiaariat laulva kokaga, kuskil tantsivad ettekandjad ja palju muud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tulin omast arust lugema KODUSTEST KOKKUHOIUNIPPIDEST.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esialgu tundus huvitav teema aga…

Nõme, et alati pikema teema lõpus mõned kiusu-käod teema ära solgivad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskil on elav muusika, kuskil žongleeriv baarmen, kuskil saabub mõni roog ooperiaariat laulva kokaga, kuskil tantsivad ettekandjad ja palju muud.

väldin elu eest selliseid “kultuuriprogrammiga” kohti…

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole nüüd, selliseid asju tehakse väga paljudes kohtades. Ka tänaval restorani ees näiteks. See on üks ettekandjate töö osa. Loovad rõõmsa õhkkonna ja saavad rohkem kliente. Turistikates on söögikohtade vahel konkurents väga suur, igaüks üritab midagi välja mõelda, et põnevust pakkuda ja teistest erineda. Kuskil on elav muusika, kuskil žongleeriv baarmen, kuskil saabub mõni roog ooperiaariat laulva kokaga, kuskil tantsivad ettekandjad ja palju muud.

Minul on nendest inimestest kahju, et peavad niimoodi lolli mängima. Olen selliseid kohti näinud jah, ei ole näha, et nendele inimestele see väga meeldiks. Palju toredamad on kohad, kus ongi palgatud tantsijad või lauljad, mitte ei koorita inimestelt sada nahka. Et oled siin ettekandja ja mine viska nüüd paar tantsu ka. Oled vist tähele pannud, et sellist asja harrastatakse vaesemates maades. Umbes sama, nagu üheksakümendatel öeldi kontoritöötajale, et õhtul korista siis koridor ka ära, ega me ei hakka eraldi koristajat ka veel palkama.

+2
-2
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Esileht Kodunurk Kodused kokkuhoiunipid