Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Beebi ja mitmikud Kodused tülitsemised

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kodused tülitsemised

Postitas:

Kuidas teil laps käitub, kui kodus mehega sõnavahetuseks või mõnel ka millegiks enamaks läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks enamaks!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan et \”millegiks enamaks\” on mõeldud juba koduvägivalda. kui nii siis läheks mehe juurest minema. tülitseda ei tohi laste ees. minu endine armastas lapse ees tülitseda. siiani ei suuda ma ära kahetseda et ma minema kohe ei läinud vaid kannatasin – lapsel psüühika haige, läks aastaid enne kui laps enamvähem normaalseks muutus. Kas tahad samamoodi elulõpuni end süüdistada nagu mina seda teen – ei usu.

aga teemasse – kuidas ikka laps käituma peaks? paanikasse läheb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil tuleb tühja tähja peale ütlemisi, suurem laps kaitseb mind:D ja käib mehel sabad ja seletab ehk kordab mind järele, pisem seisab vehib kätega ja pudrukeeles seletab nii mis kole mille peale me kõik naerma hakkame ja ongi kõik:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm,tülitsemisel ja tülitsemisel on vahe.Lapsed peaksid siiski nägema ka ehedaid emotsioone,nii tülitsemist kui leppimist.See normaalne eluosa.Mitte ,et kui emal närv must , kupatab isa kööki ja läheb andmiseks. Ega lapsed rumalad ole,küll nad teavad, mis seal köögis toredat toimub…….minu väiksel küll ükskõik,kui vaja omavahel paar krõbedamat väljendit lendu lasta. aga kui asi füüsiline,siis ju ravi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No millekski enamaks kui sõnasõjaks meie majas ei lähe. Kui tülitseme, siis vanem laps (6a) tuleb alati ka vahele klaarima ja õiendama, et ärge nüüd tülitsege ja leppige ära.

Aga väiksema juuresolekul pole kõva häälega tülitsenud. Tõenäoliselt ta ehmataks hirmsasti ja seda ei tahaks.

Olen ka seda meelt, et normaalsuse piires (vaidlused, sõnasõjad on tülitsemine elu üks osa ja lastele on pigem mõistlik õpetada, et ikka juhtub aga oluline on tülid ära lahendada ja ära leppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meilgi pole erilisi tülitsemisi, aga lapsed tunnetavad ära, kui suhted pingeliseks lähevad, eriti vanem laps (2.5a.), kes on rohkem tundlikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega meil ka eriti tülisid ei ole aga kui on, siis üritame ikka tasase häälega oma erimeelsused lahendada. Ei ole eriti karjujad kumbki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole selliseid tülitsemisi, arutame asjad läbi ja mingi kompromissi ikka leiab, kui eriarvamusel oleme. Meil on isegi koer selline memmekas, et pole kõva häälega rääkimisega harjunud, kui kuskil külas olles või meil keegi külas olles häält tõstab, jookseb peitu 🙂

Nii et tegelikult jään vastuse võlgu, kuidas laps käituks, kui tõesti keegi karjuks vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie õnneks ei tülitse. Mul see komme, et kui vihastan, siis lihtsalt ei räägi, mees saab aru küll, et valesti käitunud seljuhul, aga õnneks seda juhtub ikka väga harva.
Aga koeraga ma küll riidlen teinekord, kui too pahandust teeb ja kui ikka megasuur sigadus toime pandud, siis pahandan päris kurjalt, poisil läheb seepeale suu kõveraks ja pistab ulguma, siis tuleb jälle poissi lohutada. Olengi nüüd hakanud end tagasi hoidma. Eks see lapse kasvatamine ole ju koos temaga kasvamine 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tülitsemiseks läinud, siis laps (üheteistkuune) vaatab suurte silmadega, mõnikord hakkab isegi naerma, aga kui näiteks emb-kumb teist nt kõditab või müksab (olgu öeldud et sõbralikult, ei ole füüsilist vägivalda meil suhtes), siis hakkab kurjustama või nutma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugune vanemate tülitsemina mõjub lapsele rängalt, ka beebieas. Mõju on psühholoogiliselt sama nagu siis, kui lapsega vägivaldselt käituda. Oma probleemid tuleb ikka tsiviliseeritult lahendada, mitte tülitsedes!

http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/vaarkohtlemine_parsib_lapse_aju_arengut/?utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NovaatorUudised+(Novaator+Uudised)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme mehega mõlemad seda tüüpi, kes süttivad kergelt, põlevad kiirelt ja heleda leegiga ning kui plahvatus toimunud, siis peale seda on suht ruttu taas rahu majas.
Üldjuhul mida aeg edasi, seda vähem laste ees vaidleme, aga eks ikka tuleb ette mõnikord. Väiksem ei tee sellest enamasti välja, sest otseselt keegi meil ei karju siin. Ta ehmataks vast, kui nüüd oleks selline tüli, kus me mehega karjuma pistaks üksteise peale. Aga suurem poiss on ühe korra meie vaidluse vahele kisanud \”Mine minema!\”, seda siis oma isa suunas. See oli päris hea raputus meile mõlemale.
Enamasti püüame nii, et kui on juba tunda, et õhk kisub paksuks, siis otsime kumbki endale oma nurga ja tegeleme millegi muuga, et üksteise silma alla ei satuks või lepime kokku, et räägime sellest hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kodused tülitsemised

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.