Esileht Hobinurk Koduseid kassipoegi enam polegii?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Koduseid kassipoegi enam polegii?

Postitas:

Oota kevadet! Küll kevadel tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised kassipojad kes on hoiukodudes sündinud, lähevad nagu soojad saiad. Muudkui kuuled kui tore on võtta kass varjukast ja nagu muresid polekski. Väga paljud pered ei taha vaimselt ja füüsiliselt katkist looma. Ja sellised ikka on. Kui kass on juba jupp aega kodutu olnud, teevad parasiidid, nälg, kõige söömine mis nina alla satub ja halvad kokkupuuted inimestega, kassi tervisega oma töö. Lisaks närvisüsteem. Jah mul on võimalus teha head ja pakkuda nn kordatehtud loomale kodu, aga ma ei soovi seda teha oma peres kus on väikesed lapsed. Ei poolda tõesti kodupaljundust, aga inimesena kellel on olnud 2 kokkupuudet varjukatest võetud loomadega, oskan väga hinnata vaimselt ja kehalt tervet looma.

Sorry, aga sa oled veidi soe peast ja varjupaikadest sulle ilmselt sellise suhtumisega kassi ei antagi, selles on probleem. Mul on 19 kassi olnud varjupaikadest (treenin metsikuid kodukõlblikeks) ja meelega olen palunud endale need kõige ebapopulaarsemad ja metsikumad. Kõigist on paari kuuga saanud kui mitte sülekassi (seda ei pruugi kodus sündinud kassipojast ka saada), siis vähemalt jalgade vastas nühkivad kassid küll. Lepivad teiste kasside, koerte ja väikeste lastega. Haigustega pole ühelgi probleeme olnud, aga olen nende eest muidugi vastavalt hoolitsenud – parasiiditõrjet andnud, kvaliteettoiduga söötnud, kõrvad ja silmad puhtad hoidnud jne. Kodus sündinud kassipoja iseloom sõltub ta sugupuust. Võib saada 10x hullema kui varjupaigas ja kui juba geneetiliselt on hirm sees, siis seda nii lihtsalt välja ei treeni.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelviimasele: need sooja maa kassid on nii armsalt sõbralikud. Peesitavad suurte kaktuste ja palmide varjus.

Minul on näide kodukassi ja keldrikassi järeltulijatest. Neist esimene on mu emal (kaunis pikakarvaline must-valge & tumekollaste silmadega). Minul tavatriibik roheliste silmadega.

Ema kass on ikka jubeda iseloomuga. Hammustab ja ründab. Käed ja sääred tal tihti verised :S

Ema ise väga hoiab teda, seega iseloom on ikka sünniga/geenidega kaasa saadud.

On tubane kass ja kui miski teda häirib, teeb oma häda suvaliselt vetsumaja/kasti kõrvale. Kuigi see on alati hoolitsetud ja puhas. Väljendab oma emotsioone lihtsalt selliselt.

Minu kass oli alguses inimeste suhtes ülimalt pelglik. Tänaseks on pigem hea inimeste tundja 😉 Mõne puhul ei tee teist nägugi, s.t. ei tunne end häirituna külalise tulekul. Mõne teise puhul kaob aga diiavani taha ja enne sealt ei välju, kui “kuri” inimeseloom on läinud 😀

Pole kunagi mind ega ka kedagi teist hammustanud ega rünnanud. Pigem on just äärmiselt empaatiline. Kui on nt. meeleolu kurb, tunnetab selle ära ja ronib sülle (rinnakule) nurruma, justkui lausudes, et “pole hullu, küll saab korda” 🙂

On tõeliselt armas ja kallis seltsiline juba 13 aastat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MTÜdes (ja ehk ka varjupaikades, aga pole sealse eluga niivõrd kursis) lähevadki tihti tiined kassid hoiukodudesse, et nad saaksid rahulikus elukeskkonnas oma poegade eest hoolitseda. Kassipojad on väga vastuvõtlikud igasugu haigustele, mistõttu tiined kassid tihtipeale hoiukodudesse ka jõuavad. Seega soovitan suhelda mõne MTÜ-ga ja küsida kas neil on hoiukodus kassipoegasid. Võid kindel olla, et nende kassipoegade eest on palju hoolt nähtud – hoiukodudel on tihtipeale olnud palju kogemust kõikvõimalike erinevate kiisudega ning haigustega. Lisaks on kassipojad vaktsineeritud, kiibistatud ja saanud parasiiditõrjed, mis aga ei pruugi tehtud olla tavainimese kassipoegadel. Ja see kõik on väga oluline, mida arvestada, et saaksite endale terve looma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin enda kassi Pesaleidja kaudu, ehk kass sündis nn. hooldusperes ja oli seal koos oma emaga ja õdede/vendadega algusest koos. Need ei ole kindlasti katkised kassid kuna elanud oma teadliku elu ju tegelikult *kodus*.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole mingi aktivist, aga mul on kogemus 2 koera ja 2 kassiga.

1 koer oli kennelist, kallis ja auhinnatud vanematega. Juba kutsikana oli ta nii kuri, et hakkas kõigile jala külge. Meeletu koolituse tulemusena suutsime tedakontrollida, aga “heaks” koeraks ei saanud ta kunagi.

Kassidega oli nii, et võtsime koduta kassi, kes oleks pidanud olema steriliseeritud, aga segastel asjaoludel tuli välja, et ei olnud seda mitte. Peale poolt aastat meie juures elamist jäi tiineks ja sündis pesakond, kust ühe kassipoja jätsime endale. Emakass, see kodutu, on maailma mõnusaim loom, ainult süles elakski, tuleb alati vastu, kui koju tuled ja käib vaatamas, mida teed. Aga tema poeg (tütar), kes nüüd on aastane, on igavene tõhk. 90% ajast magab kuskil kapi otsas (näha pole teda kunagi) ja vahepeal käib kohutava kräunumisega süüa nõudmas. Paitada väga ei luba ja lapsi ei lase lähedalegi, õnneks ei ründa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Koduseid kassipoegi enam polegii?