Esileht Ilu ja tervis Koduseid vahendeid vererõhu alla toomiseks

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koduseid vahendeid vererõhu alla toomiseks

Postitas:
Kägu

Pandi mulle Mirena ja ilmselt on see vererõhu üles ajanud. Eks konsulteerin arstiga, aga milliseid koduseid nippe võiks kasutada, et seda maha saada? Mustsõstart külmutatuna on, seda söön. Arooniat ei ole. Liikumine aitab, tean (mul on varem ka ravimid rõhku tõstnud, kõndimine aitas hästi), midagi veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähenda soolatarbimist. Pane tähele, et poolfabrikaatides ja valmistoidus on väga palju soola – st pead ka nende tarvitamist piirama.
https://www.heart.org/en/health-topics/high-blood-pressure/changes-you-can-make-to-manage-high-blood-pressure/shaking-the-salt-habit-to-lower-high-blood-pressure

 

Kofeiin tõstab samuti vererõhku.
Regulaarne füüsiline aktiivsus ja kehakaalu langetamine (kui sa just muidugi ei ole juba alakaalus) langetavad vererõhku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaneeli puhul on välja toodud tema veresooni laiendav ja veresoonte seinu lõõgastav toime, mistõttu ta kaudselt langetab vererõhku. Ainult et tuleb teada, et see kaneel, mis meil toidupoes müügil on, ei ole tüüpiliselt mitte tseiloni kaneel, vaid hiina kaneel kassia, mis sisaldab kumariini, millel on samaaegselt maksa kahjustav ja verd vedeldav kõrvaltoime. Ehtsat kaneeli (Cinnamonum verum) peaks saama nt Umami e-poest, võibolla ka Biomarketist tasub küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aroonia üldiselt paksendab verd ja seetõttu on ka südamel suurem koormus ja vaevalt, et vererõhk langeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aroonia üldiselt paksendab verd ja seetõttu on ka südamel suurem koormus ja vaevalt, et vererõhk langeb.

“Tänu kõrgele kaaliumisisaldusele võib arooniaviljade või -mahla tarvitamine mõjuda vererõhku alandavalt.”

https://kodu.ohtuleht.ee/973701/vahenoudlik-aroonia-lihtne-kasvatada-ja-kasulik-tervisele

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige tõhusamad vererõhu alandajad on kaalulangus ja kõrgem füüsiline aktiivsus.

Teisele kohale läheb soola- ja kofeiini vähendamine.

Marju ja kaneeli ei söö meist keegi nii tööstuslikes kogustes, et see lausa vererõhule hakkaks mõju avaldama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toores küüslaauk mõjub

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, hallooo? Sul on muidu normaalne vererõhk, mis tõuseb mingi mitte hädavajaliku hormonaalse vahendi kasutamise tõttu. Ja sa hakkad siis otsima, kuidas seda kunstlikult tõstetud vererõhku jälle kunstlikult alla pressida.

Lase ometigi välja võtta see mirena, ilmselgelt see ei sobi sulle.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, hallooo? Sul on muidu normaalne vererõhk, mis tõuseb mingi mitte hädavajaliku hormonaalse vahendi kasutamise tõttu. Ja sa hakkad siis otsima, kuidas seda kunstlikult tõstetud vererõhku jälle kunstlikult alla pressida.

Lase ometigi välja võtta see mirena, ilmselgelt see ei sobi sulle.

Kuulen, halloo. Kust sa võtad, et Mirena minu jaoks mitte hädavajalik on? Ei, ma ei kasuta seda rasedusvastase vahendina, vaid väga tugevate verejooksude kaotamiseks, mis on mind sügava aneemiani viinud. Seega, halloo, ma tean, mida teen, veel paremini teab seda mu arst, kes on sellise skeemi pakkunud. Ja kui vaja, võtan ka Mirena välja, aga enne palusin abi võimaluste leidmiseks, kuidas vererõhk alla saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, hallooo? Sul on muidu normaalne vererõhk, mis tõuseb mingi mitte hädavajaliku hormonaalse vahendi kasutamise tõttu. Ja sa hakkad siis otsima, kuidas seda kunstlikult tõstetud vererõhku jälle kunstlikult alla pressida.

Lase ometigi välja võtta see mirena, ilmselgelt see ei sobi sulle.

Kuulen, halloo. Kust sa võtad, et Mirena minu jaoks mitte hädavajalik on? Ei, ma ei kasuta seda rasedusvastase vahendina, vaid väga tugevate verejooksude kaotamiseks, mis on mind sügava aneemiani viinud. Seega, halloo, ma tean, mida teen, veel paremini teab seda mu arst, kes on sellise skeemi pakkunud. Ja kui vaja, võtan ka Mirena välja, aga enne palusin abi võimaluste leidmiseks, kuidas vererõhk alla saada.

Sulle juba öeldi – hakka trenni tegema ja langeta kaalu.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle juba öeldi – hakka trenni tegema ja langeta kaalu.

Minu arust üsna asjakohatu soovitada kellelegi kaalu langetamist, kelle kaalu sa isegi ei tea, samuti ei tea sa mu treeninguharjumusi. Pealegi küsin ma ju ometi kiirelt toimivaid vahendeid, mitte selliseid, millest nädalate pärast abi on. Selleks ajaks olen ka arstilt juba abi saanud. Võiks ikka kaasa ju mõelda, mitte plärtsatada suvalist vastust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suitsetamine aitab alandada

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle juba öeldi – hakka trenni tegema ja langeta kaalu.

Minu arust üsna asjakohatu soovitada kellelegi kaalu langetamist, kelle kaalu sa isegi ei tea, samuti ei tea sa mu treeninguharjumusi. Pealegi küsin ma ju ometi kiirelt toimivaid vahendeid, mitte selliseid, millest nädalate pärast abi on. Selleks ajaks olen ka arstilt juba abi saanud. Võiks ikka kaasa ju mõelda, mitte plärtsatada suvalist vastust.

Hea vastus!

Ma küsisin kodunurgas pitsapõhja kohta. Ja sain kohe vastuseks a la see ju selgitab, miks meil on nii palju ülekaalulisi… Ok, ma olen pigem alakaaluline. Ja kogu mu ülejäänud suur pere on ka saledad. Aga mingi loll kägu teadis täpselt, et ma olen paks, lohakas ja loll.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liikumine aitab, tean (mul on varem ka ravimid rõhku tõstnud, kõndimine aitas hästi),

Sulle juba öeldi – hakka trenni tegema ja langeta kaalu.

Minu arust üsna asjakohatu soovitada kellelegi kaalu langetamist, kelle kaalu sa isegi ei tea, samuti ei tea sa mu treeninguharjumusi. Pealegi küsin ma ju ometi kiirelt toimivaid vahendeid, mitte selliseid, millest nädalate pärast abi on. Selleks ajaks olen ka arstilt juba abi saanud. Võiks ikka kaasa ju mõelda, mitte plärtsatada suvalist vastust.

Eksid! Kõrge vererõhu puhul on trenn ja kaalu langetamine täiesti asjakohane soovitus. Või sa arvad, et mingeid marju süües kukub sul vererõhk kohe alla?
Ja sinu treeningharjumusi (õigemini nende puudumist) ei ole su enda sõnadest keeruline ära arvata:
Liikumine aitab, tean (mul on varem ka ravimid rõhku tõstnud, kõndimine aitas hästi)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sinu treeningharjumusi (õigemini nende puudumist) ei ole su enda sõnadest keeruline ära arvata: Liikumine aitab, tean (mul on varem ka ravimid rõhku tõstnud, kõndimine aitas hästi)

Kui sa lugeda oskad, siis loed välja, et ma juba tean, et liikumine aitab. Järelikult, ole pai, ära soovita mul omakorda liikuda, onju!

Või sa arvad, et mingeid marju süües kukub sul vererõhk kohe alla?

Jah, arooniatel on selline toime.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sinu treeningharjumusi (õigemini nende puudumist) ei ole su enda sõnadest keeruline ära arvata: Liikumine aitab, tean (mul on varem ka ravimid rõhku tõstnud, kõndimine aitas hästi)

Kui sa lugeda oskad, siis loed välja, et ma juba tean, et liikumine aitab. Järelikult, ole pai, ära soovita mul omakorda liikuda, onju!

Teadmisest on vähe abi, päriselt liikuda on vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teadmisest on vähe abi, päriselt liikuda on vaja.

Järjekordne ninatark, kes teab, et ma ei liigu. Eks te iseenda järgi vaatate, ma arvan – inimesel on komme teistelt eeldada seda, mida ise on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Koduseid vahendeid vererõhu alla toomiseks