Esileht Pereelu ja suhted Kodust ära lõputöö kirjutamiseks

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kodust ära lõputöö kirjutamiseks

Postitas:

Magistritöö kirjutamine on pikalt venima jäänud, sest olen kogu aeg õpingute kõrvalt tööd teinud (või pigem ikkagi töö kõrvalt õppinud). Absoluutselt viimane aeg on see nüüd valmis teha, aga ei suuda. Töötan täiskohaga (praegu kodukontoris), vahepeal ka rohkem kui täiskohaga. Lapsi pole (siis vist lihtsalt ei üritakski), aga olen suhtes ja elukaaslane elab täitsa tavalist normaalse inimese elu: teeb oma töö ära ja õhtul ja nädalavahetusel tahab puhata, ühiselt sporti teha ja muid asju ette võtta. Tahan ise ka väga, aga samas tean, et kui magistritöö ära lõpetada tahan, siis ei saa endale mõnda aega normaalset tavaelu lubada, peaksin lihtsalt keskenduma ja kõik muu välja lülitama.

Olen tõesti ka vilets keskenduja ja kirjutamine on alati läinud üle kohutavate kivide ja kändude, vajan väga palju aega, et üldse ennast kirjutama saada, päevas ei jagu praegu selliseks keskendumiseks lihtsalt tunde. Varem ei ole pidanud kunagi samal ajal ka pereelu elama ja tulin seepärast õpingutega toime, nüüd aga on pärast pikka pusimist näha, et kodus mul see ei õnnestu – mitte et elukaaslane käiks kuidagi ülemäära peale või segaks, aga ikkagi, ei saa pidevalt teisele inimesele ei öelda, et ei, ma ei tee õhtul midagi sinuga koos, ei me ei tee nädalavahetusel midagi koos, ma siin istun ja klõbistan arvutit. Pigem ikka annan järele või ka lihtsalt kaotan nagunii keskendumise pärast pikka tööpäeva ja pakun juba ka ise tegevusi välja, mis siis, et tean, et tegelikult ei saa seda endale lubada. Lihtsalt väsimus.

Ainus idee, mis natukegi lootust tundub andvat, on kolida mõneks ajaks kodust ära, kas või üürikorterisse. Elukaaslane eriti ei mõista seda. Mitte et oleks kuidagi selgelt vastu, aga talle on kogu selline õpingute ja töö ja pereelu ühildamise pärast rabelemine võõras teema. Käitun tema silmis arusaamatult ja mulle näib, et ta enam ei usu eriti, et see ega ükski muu lahendus mind aitaks. Meele teeb kurvaks, et kõige lähem inimene ei ole 100% toetamas, vaid pigem vaatab arusaamatuses kõrvalt. Enesetunne ja enesehinnang ja kõik need asjad, mis peaks aitama lõputöö kirjutamisel, on täitsa nullis.

Palun jagage oma mõtteid. Kas olete sellises olukorras olnud ja mida olete teinud, kui õpingud kipuvadki lihtsalt igapäevaelu tõttu jääma lõpetamata, aga tegelikult ei saa seda endale tuleviku perspektiivist lubada? Või mida teie teeksite ja mõtleksite, kui elukaaslane järsku ütleks, et nii, lähen nüüd mõneks ajaks kodust ära, sest ei saa siin sinuga koos olles enda jaoks olulist tööd valmis? Kui arusaadav või arusaamatu see kõik teile tundub?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin bakatööd nii, et läksin kodust ära motelli. Ei maganud seal, vaid kasutasin tuba päeval. Last hoidsid vanaemad ja mees.

Vbl teed nii, et nädalavahetustel oled ära eraldi kusagil, kas sellest ei piisaks?

Mind ei huvitaks väga, et mees ei mõista. Hariduse omandamine on siiski sinu enda asi ja eesmärk ja see pole üldse  üle lapide minek, kui mingi periood nädalavahtused pühendad oma eesmärgile. See tasub tulevikus ära ja seda on vaja praegu teha. Ja kui mees seda ei mõista sugugi, siis on see tema probleem ja tegelegu oma mõistmatuse probleemiga pigem. Ühe mehe pärast oma haridusteed katki ei jäta!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin ka lõpuspurdiks oma vanemate maakoju. nädal aega keskendusingi ainult sellele ühele eesmärgile. mul oli isegi nädalakava tehtud, et millal miski peatükk lukku ja millal tuleb tööd toimetama asuda. kui ma seda nädalat ei oleks võtnud, siis oleks vähemalt tookord tähtajaks esitamata jäänud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaa, tuttav teema! Ma läksin lahku, magistritöö sain A. Lahku ei läinud muidugi, et saaks tööd kirjutada, asi oli lihtsalt väga hapu ja mees veel suurem %&#@pea kui tol hetkel teadsin.

Sel ajal kui tolle mehega suhtes olin, ei saanud ma kriipsugi tehtud. Võtsin õppepuhkust töölt, mees oskas kuidagi korraldada nii, et see oli temaga aja veetmise puhkus.

Minu puhul oli probleem, et mehel endal polnud kõrgharidust ja ta ei tegelikult sisimas ei sallinud, et ma temast targem olin. Pasundas kõva häälega, et tema ei taha enam kunagi midagi õppida ja püüdis igati näidata oma üleolekut minu suhtes teemadel, millega mina kursis ei olnud. Ükskord sain nt sõimata, kui mingi autojupi kohta vale sõna kasutasin, käratas, et kui ei tea, siis ära räägi. Oi, kuidas ta mõnules selle paistel, et sai ka ükskord mulle ära panna.

Mina ütlesin aasta alguses otse välja, et magistritöö on kõige tähtsam asi, mis mul sel aastal teha tuleb, vaatas mind nagu lollakat. Mis mõttes, kõige tähtsam asi oleks loomulikult pidanud olema temale meele järele olemine ja tema imetlemine.

Läksime lahku, ostsin lõpetamiseks kleidi ära ja läks asjaks. Mõne aja pärast sain teada, et ta on isaks saanud. Lapse sünniks oli meie suhte lõpust möödas 7 kuud. Ei, laps ei olnud enneaegne.

Kas sinu elukaaslane ise on haritud ja väärtustab haridust ja saab aru, mida magistrikraadi omandamine endast kujutab? Su teksti põhjal tundub, et mitte. Toetav kaaslane nt selle asemel, et sind endaga nädalavahetusel tegelema orgunnida, ütleks, et tead, ma teen need päevad ise süüa ja tegelen oma asjadega, et sul oleks aega keskenduda ja kirjutada. Üldse, sul on suurem probleem. Elus tuleb ette ka muid olukordi, kus te ei saa koos meelt lahutada ega ainult teineteisega aega veeta. Mõni sugulane haigestub ja vajab abi, saate beebi, tööl tuleb pingeline periood jne jne. Mis siis saab? Mees nõuab kodus süüa ja mängimist nagu kutsikas ja ei saa aru, miks sa ei jõua ometi? Ei tundu väga perspektiivikas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutasin doktoritöö valmis nii, et sulgesin end eraldi tuppa, kõrvadesse tropid, vaateväljas mitte mingit liikumist, kellaajad mind ei morjendanud, kui torust tuli, siis olgu öö või päev, kirjutasin. Teatasin kolmele lapsele ja mehele, et minuga kontakti võtta ei tohi, tuleb tegutseda nagu oleksite üksi kodus. Mismõttes ei saa mehele öelda, et ma ei tule sinuga kusagile? Ega ta laps ju enam ei ole, et ta lühiajaliselt (paar kuud) selliseid perioode elus vastu ei pea.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selles suhets ma olen su elukaaslasega nõus, et lausa välja kolimine, üürikorterisse, on natuke ekstreemne.

Aga samas ei tundu sul olevat see probleem, mida üks kägu kirjeldas, et ta üldse ei peaks su magistritöö kirjutamist oluliseks, lihtsalt sina oled pehme loomuga. Tema kutsub sind viisakusest kuskile kaasa, aga sina oled ise see, kes peabki ütlema, et vaat nüüd selle kuupäevani ära kutsu mind kuskile ja ma enne ei tule kuni see päev on kukkunud.

Sa saad käia kodust eemal seda tööd kirjutamas ka nii, et välja ei koli. Ühtlasi oleks sul kõige mõistlikum kirjutamise ajaks töölt õppepuhkus võtta, siis saaksid päeval kirjutada ja õhtul elukaaslasega lõõgastuda, ega magisritööd ei saa ka ju kogu aeg nonstop pausideta kirjutada.

Miks sa õppepuhkuse variandile ei mõtle? Kas sul on õppepuhkus juba ära kasutatud või milles asi? Kui seda ei saa, siis kasvõi nädal aega palgata puhkust, teeb vast sama välja kui sa mingit korterit üürima hakkaksid. Siis õppepuhkuse ajal hommikul ärkad üles, lähed raamatukokku, kirjutad seal oma tööd, õhtul lähed koju ja saad elukaaslasega koos olla. Mõistlik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sest kolimisest sul kasu on kui sa tööpäeva lõpus ikka väsinud oled? Võtaks ka puhkust ja kohtleks sel ajal lõputööd kui tööd.

Või siis jääks endale kindlaks ja teeks mehe kõrvalt. Lihtsalt jääd endale kindlaks ja ütled, et homme teen õhtul lõputööd, aga ülehomme teeks hea meelega midagi koos. Või siis enne 20 on minu lõputöö tegemise aeg, pärast olen vaba et sinuga midagi koos teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raamatukogud on siis kinni, et seal ei saa kirjutada? Mina tegin ka töö kõrvalt magistri ja läksingi kohe peale tööd raamatukokku istuma.

Mees peab mõistma, mitte vinguma sportimise jmt teemal. See ju lühiajaline olukord.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin täiskohaga töö ja 2 lasteaialapse kõrvalt ja kaitsesin A-le – aga mul oli toetav mees, kes lapsed magamistoa ukselt minema peletas, kui vaja, ja neid nädalavahetuseti sugulaste-sõprade juurde kaasa tassis, et ma rahus tööd saaksin teha. See “ma ei saa keskenduda” on tegelikult natuke kahe kõrva vahel kinni, seda on hea endale korrata, kui parasjagu süveneda ei jaksa/viitsi, aga tegelikult, kui tähtaeg silme ees, saab keskenduda põhimõtteliselt igal pool. Pole mõtet mingit kindlat seisundit ja inspiratsiooni oodata, vaid lihtsalt HAKKA KIRJUTAMA ja kui juba kirjutad ja mõttega asjas sees oled, siis avastad, et keskendud vaatamata sellele, et mees kõrval, roos hambus, strippi teeb. Või sind jalgrattaga sõitma kutsub. Või mis iganes seal sind segamas ongi. Ühesõnaga, OTSUSTA, kas sa teed oma töö valmis sel kevadel või mitte. Ja kui otsustad, et sel kevadel, siis lõpeta vabanduste otsimine ja lihtsalt hakka kirjutamisega pihta. Vägisi. Tähthaaval. Niimoodi töö lõpuks valmis saabki. Edu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Kodust ära lõputöö kirjutamiseks