Esileht Koolilaps Koduste õpiülesannte tegemine esimese klassi poisil

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Koduste õpiülesannte tegemine esimese klassi poisil

Postitas:

Kuidas olete kokku leppinud/korraldanud, et esimese klassi laps asuks ise kooliülesandeid tegema? Meil just poiss ja kõik muud asjad tuleb enne ära teha, õppimise kohta öeldakse, et õhtul, õhtul. Mulle jälle see ei meeldi, käin väikese koormusega tööl ja kui ei, olen väiksemaga kodune ja ei taha kogu aeg \”nuiata\”, et hakka nüüd õppima, ära jäta viimasele minutile jne.
Millised kokkulepped, reeglid olete teinud lapsega või käib teil see ludinal ja muuseas kuidagi? Kuidas kasvatada kohusetunnet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me leppisime kokku, et kohe koju jõudes õpib ära.
Enne oli ka alati selline kauplemine kuni selleni, et tegelikkuses kadus aeg ära ja mõnikord õppis koos minuga veel peale 9 õhtul ka.
Seega nüüd on nii, et kui soovib trenni minna, mis on alati algusega 16-17 õhtul, siis peab olema enne õpitud ja 4 lk kohustuslikku kirjandust loetud.
Teisel juhul ma muudkui nuian ja nuian ning lõpuks on ikka riid majas.
Selline korraldus meil töötab ja ma ei taha kuulda enam midagi sellest, et laps peab peale kooli puhkama….puhkabki aga seda siis trennis või kui oleks väsinud, siis las magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks kindla, vastuvaidlemist mittekannatava kokkuleppe täpse kellaaja kohta, mitte ei laseks kummipaela venitada. Seejuures ma arvan, et õigem oleks kokku leppida lausa nii, et üks ja seesama kellaaeg kehtib kõigi päevade kohta, mitte et igal pärastlõunal hakkab jälle üks tingimine pihta. Muidugi peaks seejuures arvestama lapse üldist päevakava (ringid-trennid, last huvitavate telesaadete kellaajad jne).

Mul omal veel koolilapsi pole, aga kui enda lapsepõlve meenutan, siis meil oli asi selge ja ühene. Nimelt käisime algklasside ajal koolis õhtupoolikuti ning ema tahtis esimestel aastatel meie kodutööd ise üle vaadata, aga hommikul oli ta ju tööl. Siis polnudki mingit valikuruumi – pärast kojujõudmist võis süüa ja õhtuse lastesaate ära vaadata (kui olime 18-ks koju jõudnud), pärast seda tuli kohe koduülesandeid tegema asuda. Seejärel magama ning hommik oli meie päralt (kui just lauluringi või muusikakooli päev polnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil on ka reegel, et kooliasjad peavad olema enne tehtud, kui võib hakata televiisorit vaatama või arvutiga mängima (ja niid juba viis aastat). Mäletan oma kooliajast, et kui õppimine jäi viimasele minutile ehk siis õhtusele ajale, siis oli pea juba väsinud ning üliraske oli midagi meelde jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see \”nuiamine\” on viimane asi, mis abi võiks tuua. sellega teed sa lapsele selgeks, et kodutööd on sinu vastutusala ja tema on selles asjas lihtsalt sinu \”abiline\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on algusest peale kindel reegel, et kui koju tuleb, siis esimene asi tuleb ära õppida ja homseks asjad pakkida. koolist koju tulek on jalutades 15 minutit. pean seda piisavaks, et korraks värsket õhku saada, puhata ja kohe koju saabudes koolitööd ära teha. Enne ei saa ei telekat, arvutit, õue ega mängima põrandale. Kui sa praegu reegleid ei kehtesta, siis millal veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Koduste õpiülesannte tegemine esimese klassi poisil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.