Esileht Koolilaps Kodustest ülesannetest

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kodustest ülesannetest

Postitas:

Kuidas on teie kogemused algklassilastele antavate koduste ülesannete hulgaga? Kui palju jäetakse õppida nädalavahetusteks ja koolivaheajaks?
Meie kolmanda klassi lapsel oli sügisvaheaja-järgseks esmaspäevaks vaja teha kodused tööd viies õppeaines (sama palju oli tol päeval tunde!). Püüdsin teha halva asja juures head nägu ja seletasin lapsele, et küllap siis sellepärast, et neil tegelikult trimester alles kestab.
Nüüd, kui trimester hakkab lõppema, on juba plaanis uue trimestri esimeseks päevaks kontrolltöö.
Ma ei ole tegelikult üldse õppimise ja koduste ülesannete vastane, kuid praegu on küll tunne, et õpetaja on hulluks läinud. Kas tõesti jäävad lapsed siis lolliks, kui töövihikust jääb aasta lõpuks mõni harjutus täitmata?
Olgu nädala-siseste päevadega kuidas on, aga kui minnakse sel moel kallale laste vaheaegadele ja nädalavahetustele, siis on minu meelest asi kurjast.

Kuidas teie laste koolides peetakse kinni seadusest, et esmaspäeviti ja reedeti kontrolltöid ei tehta ja samuti mitte pühadejärgsel päeval?

Kas on kellelgi kogemusi, kas on lapsevanemate kisa tegemisest olnud kasu? Ja mil kombel olete kisa teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peeta, mõnes mõttes mõistlik ka, muidu oleks 3 muud päeva jälle üle koormatud töödest. Esmaspäevaks eriti ei panda kontrolltöid, aga ikka vahel juhtub, kui muidu oleks jälle mitu tööd ühel päeval. Reedese töödeks keelamisest ma ei saa üldse aru, miks neljapäeval tööks õppida ei peaks saama? Nii et sellise asja pärast ma kisa ei tee. Vaheajaks õppida jätmine on aga mu meelest puhas perverssus, üldiselt õpetajad seda ei harrasta. Küll on jäetud nii, et ülesanne antud nt teisipäeval vaheajajärgseks teisipäevaks, aga ega seda siis ei pea vaheajal ju tegema, võib juba eelneval koolinädalal või vaheajajärgse esmaspäeva õhtul ka teha. Kui ise koolis käisin, siis meile küll paar korda jäeti vaheajaks just mingi mahukas referaat või kunstitöö lõpetada, oi, kuidas ma vihkasin sellist asja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsevanemana pooldan vägagi seda, et mahukamad õppimised jäetakse uueks nädalaks, kasvõi esmaspäevaks. Nädalavahetusel on aega õppida. Nädala sees tööpäevadel on see kohati keeruline, eriti kui laps on natuke kõva peaga, vajab juhendamist ning mul või abikaasal on aega seda teha alles õhtul, kui kõva peaga lapse pea ei võta enam üldse.
Esmaspäeviti vist kontrolltöid meil tõesti väga pole olnud. Aga miks reedel ei või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

algklassides on see “kontrolltöö” ju suhteliselt tinglik mõiste. Enamasti on tegu lihtsalt osa kokkuvõtva tööga, kui laps on tunnis kaasa teinud ja asjast aru saanud, siis pole vaja palju õppida tööks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 20:17; 21.11 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ütleb, et nii teha ei tohi ja nädala sees üle 3 kontrolltöö (T,K,N) olla ei tohi. Aga tihti ei suuda kool teha sobivat tunniplaani ja väga tihti õpetajad ei tule toime lapsevanematega, sest paljud just nõuavad, et koolivaheajal ja nädalavahetusel on hea õppida. See ei ole õige, aga õpetajagi on lihtsalt inimene ja ei taha sõimata saada. Aitaks palju, kui teisel arvamusel olevad vanemad ka häält teeks (ntkirjalikult vanemate listis), siis oleks õpetajatel natukegi lihtsam. Enamasti on aga nii, et lapsevanemad, kes ei taha koduseid töid ja puhkepäevade õppimisi, on vait ja need, kes leiavad, et õppida peab lapsel kogu aeg olema palju, on väga häälekad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeranditest saan veel aru aga millal I trimester lõpeb ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (hetkel 4. klass) on siiani olnud mõistlikud õpetajad. Nädalavahetusteks on õppimist jäetud, aga mitte palju (ühes või kahes aines). Esmaspäeviti kontrolltöid pole tehtud.
Koolivaheaegadeks õppimist ei jäeta. Küll, aga soovitatakse vaheajal lugeda.
Samas on meil teavitatud kontrolltöödest (ja selles tulevatest teemadest) u. nädal ette. Seega, need kes soovivad võivad ka nädalavahetusel kontrolltööks õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolmanda klassi lapsel oli sügisvaheaja-järgseks esmaspäevaks vaja teha kodused tööd viies õppeaines (sama palju oli tol päeval tunde!).

Kas kolmandas klassis tavakoolis neid õppeaineidki nii palju on, milles kodutööd jätta? Eesti keel, matemaatika, loodusõpetus, inglise keel, mis see viies on? Tööõpetus? Muusika?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeranditest saan veel aru aga millal I trimester lõpeb ?

24. novembril pannakse hinded välja, siis lõpebki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 20:17; 21.11 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käib 4 klassis ja enamus asju koolis tehtud.
Kodus pigem inglise kl sõnad, vene keeles lugemine. vahest mõni mata tehe. Ei anna võrreldagi nõuka aegse kodutööga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vanema lapse õetaja enamasti ei anna nädalavahetuseks ülesandeid, aga väiksema lapse õpetaja ikka annab ja tihti on seda päris palju. Ei saagi terveks nädalavahetuseks plaane teha, õppimiseks peab ka aega jääma. Võite siis ette kujutada väiksema lapse meelehärmi, kui tema peab õppima, aga vanem laps mitte.

Reedesel päeval toimuvad meil inglise keele KT-d, vahepeal ajab ikka tigedaks küll, kui KT on kohe peale koolikontserti, kus enamus koolist esineb. Jah see on varem teada ja oleme õppinud ka, aga lapsel on sõnade osas üsna kõva pea ja keeruline on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:07; 24.11 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vanema lapse õetaja enamasti ei anna nädalavahetuseks ülesandeid, aga väiksema lapse õpetaja ikka annab ja tihti on seda päris palju. Ei saagi terveks nädalavahetuseks plaane teha, õppimiseks peab ka aega jääma. Võite siis ette kujutada väiksema lapse meelehärmi, kui tema peab õppima, aga vanem laps mitte.

Reedesel päeval toimuvad meil inglise keele KT-d, vahepeal ajab ikka tigedaks küll, kui KT on kohe peale koolikontserti, kus enamus koolist esineb. Jah see on varem teada ja oleme õppinud ka, aga lapsel on sõnade osas üsna kõva pea ja keeruline on.

Miks ei või töö pärast kontserti olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti lõppeb kontsert oluliselt hiljem, kui koolitunnid ja peale kontserti on lapsed nii või naa elevil, seega õppimisest ei tule sellel õhtul suurt midagi välja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:07; 24.11 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed õpetajad, ma ütlen. Teemaalgataja suguste hulludega päevast päeva kembelda. Ükski palgatõus ega pikk puhkus ei kompenseeri seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Kodustest ülesannetest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.