Esileht Sünnitus Kodusünnitus on moes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kodusünnitus on moes

Postitas:
Kägu

Tehke mis tahate, aga kodusünnituse ämmakad on detsembris kõik bronnitud.  Mul õnnestus ämmakas varakult ära valides ikka leida.  Rasedus on kulgenud hästi, beebi on peaseisus, proovid on korras,varasemad sünnitused kulgenud loomulikul teel.

Esiteks on haiglad koroonat täis ja ka meditsiinitöötajalt  võib haiguse saada.

Teiseks ei suru kodus sulle keegi mingeid orasid ninna. Te ei pea ootama maskis selle tulemust ja kartma, et äkki on see positiivne.

Kolmandaks on kodus rahulik õhkkond, mis leevendab naise stressi ja ärevust ja seega tagab ilusama , kiirema, rahulikuma sünnituse. Te dirigeerite sünnitust ise.

Neljandaks on ämmakatel suur tarvikute kohver kaasas, nad oskavad anda esmaabi ja teha hädavajalikke operatsioone.

 

Viiendaks- kui beebi on käes, ei pea te  kuskile sõitma, saate kohe olla koos .

Kuuendaks- te saate olla tugiisikuga.  Isa ei pea minema koju.  Te ei jää üksi.

+5
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaemand ei teosta sul mingeid operatsioone.

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub nagu vastupidi, et tööd vähem. Sest milleks selline promo?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga helista ja küsi kui ei usu.  arvad et kõik rasedad mõtlevad ühtmoodi ja tahavad haiglates koroonat korjata?

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga helista ja küsi kui ei usu. arvad et kõik rasedad mõtlevad ühtmoodi ja tahavad haiglates koroonat korjata?

Ja see ämmakas on sul kogu sünnituse aja n99 maskis?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alles oli uudis, et kodussündinud beebi suri…mind ei pane miski kodus vabatahtlikult sünnitama. Kunagi ei tea, mis viltu võib minna ning haiglas saad abi kohe mitte siis kui kunagi kiirabiga kohale jõuad

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu toodud põhjustest suudan ma kuidagi mõista esimest, kui sa tõesti koroonat nii jubedalt kardad. Minu jaoks on suht kummastav tegelikult kogu see sünnituse ümber toimuv. Inimesena, kes on viimase 4 aasta sees 2 last sünnitanud haiglas, ei saa ma üldse aru, mis halvast õhkkonnast pidevalt jauratakse. Jah, kõik ei hõlju malbete naeratustega mööda koridore, aga Eesti sünnitushaiglad on ikka täna üli mugavad ja sünnitusabi tipptasemel .

Esiteks. Küsi endalt, mis on sünnitamise eesmärk? Kas sünnitamine kui tegevus ja selle mugavus sünnitajale? Minu jaoks oli selleks esimese prioriteedina terve laps ning teise prioriteedina, et endale hing sisse jääks. See, et keegi oli tusasem kui mulle meeldiks või peab mingi ebamugava testi tegema – see on ikka väga teisejärguline ning oleme ausad, esimese maailma probleem.

Teiseks. Sünnitusel võivad asjad halvaks minna sekunditega ning mina küsiks endalt – kui ma kaotan oma lapse kodus olukorras, kus haiglas olles oleks teda päästa suudetud, siis kuidas ma iseendaga edasi elan? Mina tean, et mina isiklikult sellest enam ei taastuks teades, et eelistasin oma lapse elule ilusamat, kiiremat jne sünnitusprotsessi.

Kolmandaks. Kui mõne medtöötaja paha tuju, märkus vms viib verest nii välja, et sünnitustegevus kohe häiritud, siis kuidas sa lapse kasvatamisega ja tulevikus tema eest seismisega hakkama saad?

Kokkuvõtvalt. Sinu prioriteet võib ju olla sinu sünnituskogemus, aga leidub inimesi, kelle jaoks see on sündiva lapse elu ja tervis.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingis Perekooli loengus mainiti hiljuti, et ämmaemandaid, kel oleks seaduslik õigus Eestis kodusünnitust vastu võtta, on nii vähe, et võib kahe käe sõrmedel kokku lugeda. Harjumaal üldse kolm-neli vist ja teist sama palju Tartumaal? Oleks üsna üllatav, kui neil EI oleks tihe graafik. Samas, oleks see metsikult “moes”, ju siis oleks neid ikka natuke rohkem.

 

Lõpuks teeb igaüks oma otsused ise, eriti nii isiklikud otsused, ja mulle jääb selline parastavas toonis tehtud postitus arusaamatuks – rasedus peaks ju ilus ja õnnis aeg olema, keskendu oma beebile, mitte lollide harimisele.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota, saan ma õigesti aru, et haiglast koroonat korjata ei taha, aga ise omaltpoolt “ora ninna” ka pole nõus panema? Huvitav, millepärast nad testivad seal siis!?

Muud isegi ei kommenteeri, eelmine vastaja võttis kõik kenasti kokku.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sa tõesti koroonat nii jubedalt kardad.

Postitaja ju selgitas, et hirm pole koroona ees, vaid selle ees, et peab üksi sünnitama + muud võimalikud “piirangud” mis mingi positiivse PCR testiga kaasnevad. Kuidas veendutakse, et ei ole valepositiivne jne? Hirmus on küll.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste hirme naeruvääristada pole ka väga väärikas.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii veider teema ja kirjeldus, kuidagi ennastülistav. Väga tore, et sul on kõik rasedusega hästi ja saad kodusünnituse kasuks otsustada, mis iganes põhjused sul selleks on. Alati kui teemasse tuuakse ‘ora ninna’, siis kaotab see teema oma väärtust ja algab oma põhimõtete peale surumine. Las igaüks otsustab ise ja pole vaja oma tõdemusi või kartusi teistele laiendada.

Kodusünnitus on võimalus, kuid igaühele ei sobi (ka tervislikel põhjustel), milleks edvistada või orad mängu tuua?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste hirme naeruvääristada pole ka väga väärikas.

[/quote]

Mitte keegi ei naeruväärista kellegi hirme – me kõik kardame midagi. Mina  tundsin hirmu nii raseduse kui ka sünnituse ees. Aga kas tõesti ei suuda täiskasvanud inimesed ennast nii palju kokku võtta, et oma sündivate laste nimel õppida oma hirmudega toime tulema? Mis siis on siin elus esikohal – hirmud või laste huvid? Seda on vaja mitte ainult sünnitamiseks vaid ka laste kasvatamises. Vabandan nüüd oma otsekohesuse pärast, aga kui plaan lapsi saada, siis palun kasvage suureks!

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei naeruväärista kellegi hirme – me kõik kardame midagi. Mina tundsin hirmu nii raseduse kui ka sünnituse ees. Aga kas tõesti ei suuda täiskasvanud inimesed ennast nii palju kokku võtta, et oma sündivate laste nimel õppida oma hirmudega toime tulema? Mis siis on siin elus esikohal – hirmud või laste huvid? Seda on vaja mitte ainult sünnitamiseks vaid ka laste kasvatamises. Vabandan nüüd oma otsekohesuse pärast, aga kui plaan lapsi saada, siis palun kasvage suureks!

Hirm on instinkt millel on väga oluline funktsioon. Ellujäämine. Enese ja oma vastsündinu kaitse.

Samuti eelistavad suurem osa inimesi oma sünnituse läbi viia haiglas ja spetsialistide hoole all – hirm ja teadmatus – hirm, et midagi läheb valesti; hirm, et on vaja meditsiinilist sekkumist jne – ja see on kõik normaalne. Et meil on nõnda vajvad sünnitusmajad olemas, on tõeline õnnistus. Et meil on nii-mõnedki sünnitusmajad kokku viidud suurte tsentraliseeritud haiglatega, kus viibivad ka nakkusohtlikud haiged, tekitab nii-mõnegi inimese mõistuses või südames aga omaette konflikti. Ja see on täiesti normaalne.

Ära kunagi vabanda oma otsekohesuse eest. Ka sellel on omaette funktsioon.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kuidas sa oled kindel, et su koju tulev ämmaemand pole koroona-kandja?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juhtub, et ei jõua haiglasse… Kodusünnitus tuleb planeerida või kiirabi kutsuda, muidu võid bürokraatia hammasrataste vahele jääda!

https://www.err.ee/1608398363/ametnikud-ei-anna-meditsiinitootaja-juuresolekuta-sundinud-lastele-isikukoodi

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alles oli uudis, et kodussündinud beebi suri…mind ei pane miski kodus vabatahtlikult sünnitama. Kunagi ei tea, mis viltu võib minna ning haiglas saad abi kohe mitte siis kui kunagi kiirabiga kohale jõuad

Selline õnnetus on ennegi juhtunud, päris palju aastaid tagasi, siis kui kodusünnitust lubama hakati. Ajakirjanduses oli pikalt sellest juttu.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juhtub, et ei jõua haiglasse… Kodusünnitus tuleb planeerida või kiirabi kutsuda, muidu võid bürokraatia hammasrataste vahele jääda!

https://www.err.ee/1608398363/ametnikud-ei-anna-meditsiinitootaja-juuresolekuta-sundinud-lastele-isikukoodi

Aga synnitus oli siiski ilus. Systeem on haige, naised polnud syydi. Vahel synnibki laps niiiiii ruttu. Ei joua kohale ei kiirabi ega kodusynnitusämmaemand. Mis vahet siis on, kui laps nagunii synnib, olenemata plaanidest, ilma litsenseeritud tunnistajateta, kui ema laheb nagunii kohe teatama?

ma isegi leian et inimlik on ema mitte solgutada ja lasta tal kauemgi kodus olla kui need naised olid.
minu ämmakas itkst isegi julgustas, et kui laps ruttu tuleb, siis mis poosis synnitada kodus kui abi pole kaeparast

( kylili, yks jalg kõverdatult)

kuhu on kadund inimlikkus?

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juhtub, et ei jõua haiglasse… Kodusünnitus tuleb planeerida või kiirabi kutsuda, muidu võid bürokraatia hammasrataste vahele jääda!

https://www.err.ee/1608398363/ametnikud-ei-anna-meditsiinitootaja-juuresolekuta-sundinud-lastele-isikukoodi

Mida siin alla hääletatakse? Hoiatust? Ei meeldi ERRi artiklid?

Ei tea, kui sünnitus kasvõi telefoniga filmida, kui nii kiiresti kodus tuleb, et lihtsalt ei jõua kusagile, kas see “tõendiks” kõlbaks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niigi stressis, hakkab kodus juba välja tulema, mis teed… Surud ennast autosse ja siis sünnitad teel haiglasse? Jube tore küll… Peaasi, et arstitädidele pahameelt ei tee.

Ei jõua ära oodata.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niigi stressis, hakkab kodus juba välja tulema, mis teed… Surud ennast autosse ja siis sünnitad teel haiglasse? Jube tore küll… Peaasi, et arstitädidele pahameelt ei tee.

Ei jõua ära oodata.

Mõni ei saa ilmselgelt aru, et asi on selles, et need tädikesed ei kavatsenudki oma laste tervise kaitseks kiirabi kutsuda, mitte ei tulnud laps liiga kähku. Need naised rõõmsalt sünnitasidki üksi ning läksid alles 12h hiljem haiglasse ja miks üldse peaks siis haigla midagi väljastama? Kui keegi oleks sünnitegevuse alguses või kohe peale selle lõppu helistanud kiirabisse siis suure tõenäosusega oleks neil lastel praegu sünnitunnistused olemas. Kui ise nii targad ollakse siis mingugi kohtusse ja maksku selle eest, et emadust tõestada.  Keegi ju ei tea, äkki suri laps sünnitusel ning ema sai 12h hiljem selle lapse kuskilt mujalt ????‍♀️

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei tea, äkki suri laps sünnitusel ning ema sai 12h hiljem selle lapse kuskilt mujalt ????‍♀️

Kust neid lapsi sedasi saab ka?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei tea, äkki suri laps sünnitusel ning ema sai 12h hiljem selle lapse kuskilt mujalt ????‍♀️

Kust neid lapsi sedasi saab ka?

Mis vahet seal on kust saab või ei saa? Hea raha eest võib tõenäoliselt kõike saada, sünnitavad ju ka narkarid, eluheidikud, sügavas depressioonis emad jne.

Põhimõte oli siiski ikka selles, et kui mitte ühegi meditsiinitöötaja poole pikkade tundide jooksul ei pöörduta, siis ei saa ka eeldada, et nemad valvetoas peale vaadates ütlevad ära, et jah see beebi tuli selle ema seest. Kui raske oleks neil emadel olnud peale oma ilusa kogemuse lõppu siiski kohe kiirabisse helistada? See oli planeeritud tegevus ning siis peab sinna hulka planeerima ka muud kulud mis sellise tegevusega kaasnevad, nt lapse ja ema suguluse tuvastamine. Kiirabisse mitte helistamine sünnitegevuse alguses (kui see vähegi võimalik on) on lihtsalt egoistlik ning oma lapse elu ohtu seadmine. Neil naistel läks kõik hästi, kuid on ka neid kes seetõttu elusalt ei sünni.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei tea, äkki suri laps sünnitusel ning ema sai 12h hiljem selle lapse kuskilt mujalt ????‍♀️

Kust neid lapsi sedasi saab ka?

Puhtjuriidiliselt – kui selgub näiteks, et sa pole rase olnudki (või olid rase, aga rasedus katkes) ning tapsid raseda naabrinaise ja võtsid tema lapse endale (USAst neid juhtumeid igal aastal vähemalt üks), ning mina ta mingite tõenditeta sinu lapseks registreerin, siis hiljem vastutan seaduse ees ju ka mina. Nii et arusaadav, miks haigla sellises olukorras nii käitub.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsteemid on loodud toetama inimest, inimese elu lihtsustamiseks, parandamieseks… Aga vahepeal nagu läheb lappama… Ja siis ilmuvad välja mingisugused tondid, kes ei mõista nüanssi ja erandeid ja kipuvad väga tulihingeliselt seda süsteemi kaitsma, nagu süsteem oleks püha. Natuke imelik lihtsalt. Kus on inimlikkus…

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niigi stressis, hakkab kodus juba välja tulema, mis teed… Surud ennast autosse ja siis sünnitad teel haiglasse? Jube tore küll… Peaasi, et arstitädidele pahameelt ei tee.

Ei jõua ära oodata.

Kusjuures maal on kiirabid koik ara koondatud.
Kui ma ikka synnitamas olen, ja tunnen, tean et kõik on korras, ongi tuhude ajal raske kuskile soitma hakata, motleksin samamoodi et kui action  rahulikuks jaab, helistan, sest praegu on koige tähtsam keskenduda olukorrale.
Naine ju tajub, kui ruttu laps tuleb, eriti kordussünnitajana,  seega ka moistab, et kiirabist pole kasu, kui see õigeks ajaks ei jõua.
Mu arust olid saates tublid naised ja näitab, et kui ilusti suutsid nad oma kehaga kontaktis olla.
Selline haige kafkalik reaktsioon riigilt tekitabki tunde, et olge omaette siis oma isikukoodi ja toetuste ja nimepanekuga.  Vanasti polnud mingeid koode ja nime panid vanemad.   Saab ka nii.  Aga süsteemil on vaja registreeritud koodiga tulevaste maksumaksjate yle arvet pidada.   Onneks on sellel ka oma plusse .

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei tea, äkki suri laps sünnitusel ning ema sai 12h hiljem selle lapse kuskilt mujalt ????‍♀️

Kust neid lapsi sedasi saab ka?

Puhtjuriidiliselt – kui selgub näiteks, et sa pole rase olnudki (või olid rase, aga rasedus katkes) ning tapsid raseda naabrinaise ja võtsid tema lapse endale (USAst neid juhtumeid igal aastal vähemalt üks), ning mina ta mingite tõenditeta sinu lapseks registreerin, siis hiljem vastutan seaduse ees ju ka mina. Nii et arusaadav, miks haigla sellises olukorras nii käitub.

Ja su jutu mõte on, et kui laps sünnib ruttu, pane punn ette?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niigi stressis, hakkab kodus juba välja tulema, mis teed… Surud ennast autosse ja siis sünnitad teel haiglasse? Jube tore küll… Peaasi, et arstitädidele pahameelt ei tee.

Ei jõua ära oodata.

Kusjuures maal on kiirabid koik ara koondatud.

Kui ma ikka synnitamas olen, ja tunnen, tean et kõik on korras, ongi tuhude ajal raske kuskile soitma hakata, motleksin samamoodi et kui action rahulikuks jaab, helistan, sest praegu on koige tähtsam keskenduda olukorrale.

Naine ju tajub, kui ruttu laps tuleb, eriti kordussünnitajana, seega ka moistab, et kiirabist pole kasu, kui see õigeks ajaks ei jõua.

Mu arust olid saates tublid naised ja näitab, et kui ilusti suutsid nad oma kehaga kontaktis olla.

Selline haige kafkalik reaktsioon riigilt tekitabki tunde, et olge omaette siis oma isikukoodi ja toetuste ja nimepanekuga. Vanasti polnud mingeid koode ja nime panid vanemad. Saab ka nii. Aga süsteemil on vaja registreeritud koodiga tulevaste maksumaksjate yle arvet pidada. Onneks on sellel ka oma plusse .

Kui sünnitus on väga kiire ja sa  oled otsustanud kodus sünnitada sest haiglasse ei jõua siis vahet ju pole, et kiirabi ei jõua õigeks ajaks. Sina oled kogu oma sünnituse peremees ja juhid seda ning kui kiirabi lõpuks jõuab, vaadatakse teid mõlemat lihtsalt üle ja vajadusel viivad haiglasse.

Selles ju Pealtnägija teemas probleem oligi, need naised olid väga tublid, olid oma kehaga kontaktis ja sünnitused läksid hästi aga medpersonal oleks pidanud nii tema kui lapse peale sünnitust üle vaatama. Aga see kõne kiirabisse, et keegi selleks ülevaatuseks kohale kutsuda, jäi tegemata ja see on vastutustundetu.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niigi stressis, hakkab kodus juba välja tulema, mis teed… Surud ennast autosse ja siis sünnitad teel haiglasse? Jube tore küll… Peaasi, et arstitädidele pahameelt ei tee.

Ei jõua ära oodata.

Kusjuures maal on kiirabid koik ara koondatud.

Kui ma ikka synnitamas olen, ja tunnen, tean et kõik on korras, ongi tuhude ajal raske kuskile soitma hakata, motleksin samamoodi et kui action rahulikuks jaab, helistan, sest praegu on koige tähtsam keskenduda olukorrale.

Naine ju tajub, kui ruttu laps tuleb, eriti kordussünnitajana, seega ka moistab, et kiirabist pole kasu, kui see õigeks ajaks ei jõua.

Mu arust olid saates tublid naised ja näitab, et kui ilusti suutsid nad oma kehaga kontaktis olla.

Selline haige kafkalik reaktsioon riigilt tekitabki tunde, et olge omaette siis oma isikukoodi ja toetuste ja nimepanekuga. Vanasti polnud mingeid koode ja nime panid vanemad. Saab ka nii. Aga süsteemil on vaja registreeritud koodiga tulevaste maksumaksjate yle arvet pidada. Onneks on sellel ka oma plusse .

Kui sünnitus on väga kiire ja sa oled otsustanud kodus sünnitada sest haiglasse ei jõua siis vahet ju pole, et kiirabi ei jõua õigeks ajaks. Sina oled kogu oma sünnituse peremees ja juhid seda ning kui kiirabi lõpuks jõuab, vaadatakse teid mõlemat lihtsalt üle ja vajadusel viivad haiglasse.

Selles ju Pealtnägija teemas probleem oligi, need naised olid väga tublid, olid oma kehaga kontaktis ja sünnitused läksid hästi aga medpersonal oleks pidanud nii tema kui lapse peale sünnitust üle vaatama. Aga see kõne kiirabisse, et keegi selleks ülevaatuseks kohale kutsuda, jäi tegemata ja see on vastutustundetu.

Riik väidab hetkel, et tunneb muret assisteerimata sünnituste pärast, sest naised ja beebid võivad ohtu sattuda, ei väljasta samas lapsele isikukoodi, nii et see laps ei saa ka näiteks käia praegu perearsti juures igakuises kontrollis.

Minu arust peab jääma naistele õigus otsustada, kuidas ja kus nad sünnitavad, eeldusel, et nad on raseduse ajal saanud piisavalt infot erinevatest riskidest, mis nende otsusega kaasneb.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see kõne kiirabisse, et keegi selleks ülevaatuseks kohale kutsuda, jäi tegemata ja see on vastutustundetu.

Sellises vaimus võime jõuda ka selleni, et kui PhD-ga oma mõttevõimekust tõestada ei saa, ei tohiks sul üldse oma elu ja riskide üle mingit otsustusvõimalust olla!

Meil tekib üks väga koletu dilemma praeguses olukorras või mõnes sarnases. On pandeemia. Mingisugused poolkõvad “vaktsiinid” on kättesaadavad ja sellega kaasneb mingisugune pass, millega kaasnevad teatud privileegid ja vabastused seoses antud olukorra ja piirangutega.

Olen näinud seda argumenti juba varem – kui sina, kui rase naine, ennast praegu ei vaktsineeri, sead sa oma lapse elu ohtu. Puudub vastutustunne. Süüdimatu hull.

Kui nüüd tekib olukord, et haiglates on palju koldeid, nakkuseid on palju ja oma majast väljumine on igati riskantne – eriti olukorras, kus sünnitusmaja ja nakkushaigla on kokku viidud ühte hoonesse – sa ei pruugi isegi TAHTA sinna minna, aga kodu-sünnitus assisteerimine on pigem haruldane ja riik vaatab sellele viltu. Isegi kui sa TAHAD sinna minna, tehakse su olukord veel stressirikkamaks, kui ta normaalses olukorras olema peaks – võimalik, et saad vaktsineerimata oleku eest vastu päid ja jalgu, pole passi, keegi blokib, keegi pirtsutab, koheldakse kui väärtusetut looma; pead testima… Oled veel selline õnnetu inimene, et saad äkki mingi valepositiivse ka? Mis siis saab? Uhh…

Ega ei kisu sellisel ajal sinna haiglasse, kui sellised pinged on õhus. Kodus sünnitamist ka ei soodustata. Reeglid, piirangud, passid, tingimused… Rasedus on niigi stressirohke. Ja kui sa ise tunned ja tead – läbivaatustel käinuna, mõistlikult elades jne, et sa saaksid kodus sellega suurepäraselt hakkama, siis milleks võtta seda viievalentset riski haiglasse mineku, vaktsineerimisega passi pärast jne jne jne?

Kõige hullem on veel see, et teed selle süsti ära, ja siis sind IKKA ei jäeta rahule 🙂

Kodu kõlab päris kuradima hästi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Sünnitus Kodusünnitus on moes