Esileht Sünnitus Kodusünnitus vm alternatiivid haiglale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kodusünnitus vm alternatiivid haiglale

Postitas:
Kägu

Kas Eestis on veel teisi alternatiive, kui ei soovi haiglas sünnitada (põhjuseid mitmeid) ning kui kodus pole võimalik?

(Kodusünnituse üheks eelduseks on, et lähim haigla asuks maksimaalselt 30km kaugusel.)

Tänan ette asjatundlike vastuste eest.

+6
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta airbnb

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul oli sama kysimus.  Olen moelnud ka yyrika làhemale votmise peale. Kuuldavasti peab aadressi andma. Seega peaks koht enne teada olema. Olen moelnud ka mone sobra voi tuttava aadressi andmise peale. Tegelikkuses aga tahaksin synnitada siiski oma päriskodus. Koduseinad annavad mulle turvatunde. Kodus olen ms oma valude jälgija ja olukorra peremees. Haiglas aga ollakse minu yle peremehed. See on suur vahe.

Elan ka haiglast kaugemal. Juhul kui laps kodus synnib, ongi pohjuseks kaugus. Ja juhuslikult on mul ämmakaga juba raagitud, ta jouab rutem koju kui kiirabi.,

miks mulle veel meeldib kodumote, on see, et isa- tugiisik – saab olla juures, mind ei torgita, testita ega maskistata. Last ei systi keegi. Ta on ju nii pisike, mismoodi ma saan lasta temasse tubetkuloosisysti. D vitamiinist saaksin aru.  Eelmised synnitused tehti lastele systid kaalumise ajal ara ja ei kysitud, mina aga platsentaga  jännates ei märgand . Inimesed muudkui vaheldusid ja see, kes teadis, et ma systi ei soovi lasta teha, oli juba lahkund.
ma sooviks lihtsalt rahulikult ja turvatundes synnitada ja seejarel oma beebi kaissu votta ja magama jaada, ilma et mingeid protseduure läbida ja x paeval veel koju soita loksuda.

+3
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul oli sama kysimus. Olen moelnud ka yyrika làhemale votmise peale. Kuuldavasti peab aadressi andma. Seega peaks koht enne teada olema. Olen moelnud ka mone sobra voi tuttava aadressi andmise peale. Tegelikkuses aga tahaksin synnitada siiski oma päriskodus. Koduseinad annavad mulle turvatunde. Kodus olen ms oma valude jälgija ja olukorra peremees. Haiglas aga ollakse minu yle peremehed. See on suur vahe.

Elan ka haiglast kaugemal. Juhul kui laps kodus synnib, ongi pohjuseks kaugus. Ja juhuslikult on mul ämmakaga juba raagitud, ta jouab rutem koju kui kiirabi.,

miks mulle veel meeldib kodumote, on see, et isa- tugiisik – saab olla juures, mind ei torgita, testita ega maskistata. Last ei systi keegi. Ta on ju nii pisike, mismoodi ma saan lasta temasse tubetkuloosisysti. D vitamiinist saaksin aru. Eelmised synnitused tehti lastele systid kaalumise ajal ara ja ei kysitud, mina aga platsentaga jännates ei märgand . Inimesed muudkui vaheldusid ja see, kes teadis, et ma systi ei soovi lasta teha, oli juba lahkund.

ma sooviks lihtsalt rahulikult ja turvatundes synnitada ja seejarel oma beebi kaissu votta ja magama jaada, ilma et mingeid protseduure läbida ja x paeval veel koju soita loksuda.

Aa, ei saanud kohe arugi, et olete mehega mingid lumehelbekesed ja vaktsiinivastaded. D-vitamiini ei süsti keegi su lapsele. Loodetavasti su kodusünnitus läheb hästi ja sa ei pea mingeid protseduure läbima. Õigekirja võiks õppida muidugi.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul oli sama kysimus. Olen moelnud ka yyrika làhemale votmise peale. Kuuldavasti peab aadressi andma. Seega peaks koht enne teada olema. Olen moelnud ka mone sobra voi tuttava aadressi andmise peale. Tegelikkuses aga tahaksin synnitada siiski oma päriskodus. Koduseinad annavad mulle turvatunde. Kodus olen ms oma valude jälgija ja olukorra peremees. Haiglas aga ollakse minu yle peremehed. See on suur vahe.

miks mulle veel meeldib kodumote, on see, et isa- tugiisik – saab olla juures, mind ei torgita, testita ega maskistata. Last ei systi keegi. Ta on ju nii pisike, mismoodi ma saan lasta temasse tubetkuloosisysti. D vitamiinist saaksin aru. Eelmised synnitused tehti lastele systid kaalumise ajal ara ja ei kysitud, mina aga platsentaga jännates ei märgand . Inimesed muudkui vaheldusid ja see, kes teadis, et ma systi ei soovi lasta teha, oli juba lahkund.

Aa, ei saanud kohe arugi, et olete mehega mingid lumehelbekesed ja vaktsiinivastaded. D-vitamiini ei süsti keegi su lapsele. Loodetavasti su kodusünnitus läheb hästi ja sa ei pea mingeid protseduure läbima. Õigekirja võiks õppida muidugi.

Vastased*

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta airbnb

See oli muidugi nali ja palun ära hakka teise inimese kodu oma lamemaalisuse pärast rüvetama. Kui oma kodu liiga kaugel siis lepi sellega mis on.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab selleks tulevane ema kohe lumehelbeke olema? Ma ütleks, et võtta ise vastutus ja valida kodusünnitus on hulga suurem julgus, kui usaldada end haigla kätte (eriti õrn teema on see praegusel ajal). Ma ei ütle, et haiglasünnitus oleks halb valik, kuid samamoodi pole seda ka kodus sünnitamine. See on lihtsalt valik. Ja teisel (naisel) seda kritiseerima hakata on äärmiselt veider.

Täpselt samadel põhjustel sooviksin ka mina kodus sünnitada, nagu siin üleval pool öeldud.

Tänan veelkord, kes suudavad mõistlikkuse, mõistmise ja teiste (soovide) austamise säilitada. Ning asjalikke kommentaare kirjutada.

Mina ei pea vajalikuks kommenteerida, veel enam, halvustada, kellegi sünnituskogemuse valikuid. Ma ei tea, ehk on see siin foorumis lihtsalt normaalsuseks juba kujunenud… väga kurb igatahes.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saanud täpselt aru, et kuhu see aadress sellisel juhul “antakse”? Läheb kuhugi paberitesse kirja? Kuid on siiski võimalus kodus sünnitada?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et kui räägid kodusünnitusi vastuvõtva ämmaemandaga, saad kõige kindlamad vastused oma küsimustele ning täpselt teada,  mis su võimalused on.

Kuidagi uisapäisa mulje jätab, kui  räägid D-vitamiini süstimisest vastsündinule ja haigla ülemvõimust. See ei näi teemat uurinud ja põhjalikult infoga tutvunud inimese teadlik valik kodusünnituse kasuks, vaid mingitest hirmudest ajendatud otsusena. Mainid, et oled juhuslikult juba ämmaemandaga rääkinud, kes jõuab kiiremini kui kiirabi sinuni.. No milles siis küsimus. Aruta temaga.

Ma arvan, et kodusünnitus on suurepärane võimalus neile, kelle tervis ja tahe seda võimaldab. Aga seal on omad reeglid. Tutvu nendega, rääkides otse kodusünnitusega tegelevate ämmaemandatega.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes, et haiglas on keegi teie üle peremees? Olen 2 last hiljuti haiglas sünnitanud ja mingit sellist asja ei olnud. Tõsi, ühel juhul oli siiski vaja teha keiser, aga kõik need otsused kommunikeeriti mulle väga viisakalt ja põhjendati vajadust. Õnneks oli mul oidu arste kuulata ja nendega koostööd teha, muidu oleks mul täna üks laps vähem. Teine läks täiesti loomulikult, ämmakas oli toetav ja ka sünnitusjärgsest ajast ei ole ühtegi pretensiooni (mees koroona tingimustes haiglasse jääda ei saanud).  Mis süstidesse jm puutus, siis mehega oli eelnevalt läbi räägitud mis ja kuidas ming tema andis vajalikud nõusolekud.  Minu kogemus on see, et kui ise suhtud inimestesse viisakalt, siis 99% juhtudel kohtlevad teised sind samuti. Mis sellesse 1% ebameeldivatesse puutub – kui sa nendega toime ei tule, siis kuidas sa kavatsed laste kasvatamisega toime tulla?

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes, et haiglas on keegi teie üle peremees? Olen 2 last hiljuti haiglas sünnitanud ja mingit sellist asja ei olnud. Tõsi, ühel juhul oli siiski vaja teha keiser, aga kõik need otsused kommunikeeriti mulle väga viisakalt ja põhjendati vajadust. Õnneks oli mul oidu arste kuulata ja nendega koostööd teha, muidu oleks mul täna üks laps vähem. Teine läks täiesti loomulikult, ämmakas oli toetav ja ka sünnitusjärgsest ajast ei ole ühtegi pretensiooni (mees koroona tingimustes haiglasse jääda ei saanud). Mis süstidesse jm puutus, siis mehega oli eelnevalt läbi räägitud mis ja kuidas ming tema andis vajalikud nõusolekud. Minu kogemus on see, et kui ise suhtud inimestesse viisakalt, siis 99% juhtudel kohtlevad teised sind samuti. Mis sellesse 1% ebameeldivatesse puutub – kui sa nendega toime ei tule, siis kuidas sa kavatsed laste kasvatamisega toime tulla?

Milleks sellised nõmedad laused et kuidas sa kavatsed laste kasvatamisega toime tulla? Ma olen mitu x haiglas sünnitanud, rääkinud juba kodusünnitusest ja kodusünnituse ämmakaga. Ei ole vaja arvata, et kõik, kes siin midagi küsivad, on kuu pealt kukkunud või kõigil peavad olema samasugused arusaamad kui sul.   Sa ise saad muidu oma laste kasvatamisega hakkama?

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastupidiselt populaarsele arvamusele, ei ole teine inimene, sh oma laps, naise omand. Loode kui imik on riigi kaitse all.

Jah, keegi ei vea sunniviisiliselt haiglasse sünnitama, aga kui naine paneb oma huvid ja veendumised ettepoole lapse omadest…no siis ta pole ema

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilma vanema nõusolekuta ei tehta ühtki protseduuri ja süsti.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis see kiirabi puutub? Üks asi on planeeritud kodusünnitus, hoopis teine asi, kui ei jõuta haiglasse. Ja kui planeeritud kodusünnitus vajab kiieabi, siis tuleb ta ikka sealt, kust tuleb

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, kui ükskõiksed on naised oma sündivate laste suhtes. Mis jabur põhjus saab olla olulisem oma lapse elust? Kiirabi ei tarvitse olla vaba  ega läheduses kiirelt reageerima.

Ps! Just täna suri kodusünnitusel laps. Loodan, et kriminaaluurimine on põhjalik ja vanemad saavad karistatud. Kuigi, kõige karmima karistuse on nad juba saanud… Lausa eluaegse…

Loodan, et loed täna põhjalikult ajalehti ja mõtled ümber. St hoolid siiski oma lapsest, mitte enda mugavusest või mis iganes su põhjendused ka on.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe palun tänaseid ajalehti. Loodan, et siis sa enam nii rumalat juttu ei aja. Mitte mina, mina, mina, mina, vaid mis on sinu lapsele hea ja turvaline?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodusünnitus lõppes vastsündinu surmaga, politsei uurib asjaolusid | Õhtuleht (ohtuleht.ee)

Taaskord üks egoistist uhhuuu ema, kelle egoismi tõttu suri vastsündinud laps.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Hallo, teadlik kodus sünnitaja.. Mul pole sõnu.</p>
Tänane artikkel ilmus kodusünnitajast, kelle laps suri. Lapse surm on alati üks kurb uudis, ka õnnetuste kohta on valus lugeda.  Ja enne, kui siin järeldusi teha, oodake ära uurimuste tulemused (kui need avaldatakse). Ta ei pruukinud olla teadlikult kodus sünnitaja, vaid tal võis olla väga kiire sünnitus. Me ju ei tea asjaolusid. Paljud naised on sünnitanud oma autos või kiirabiautos, sest pole piisavalt kiirelt haiglasse jõudnud. Kui siis oleks laps surnud, kas siis oleks ka ema/vanemad mutta trampinud?

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata sõnastust ja artikli tonaalsust. Ainuüksi pealkiri oleks hoopis teistsugune, kui naine oleks sünnitanud ootamatult ja kiirelt, ja siis juhtunud laps surema. Sõnadel  “kodus sünnitanud” ja “kodusünnitusel” on suur sisuline vahe. Üks viitab selgelt uhhuule.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastupidiselt populaarsele arvamusele, ei ole teine inimene, sh oma laps, naise omand. Loode kui imik on riigi kaitse all.

Ah mis sa jutustad. Kuni ajahetkeni, mil meditsiinilisel näidustusel abort on lubatud, ei ole paljude jaoks loode teps mitte teine inimene, vaid just naise “keha osa”, kelle võib vabalt naise suva kohaselt “eemaldada”. Vabalt võib olla, et kõrvalpalatites kaks ema enam-vähem sama kaugel rasedusega – üks aborteerib oma last, teine loodab, et ta enneaegne turgutatakse elule.

Kodusünnitus ei tähenda, et laps oleks naise omand, vaid just vastupidi, selle tee võtavad reeglina ette inimesed, kes tahavad parimat võimalust algust oma lapsele.

P.S. Tänase uudise valguses: ka haiglas sureb lapsi ning siis ei tehta sugugi sellest kohe sensatsioonilisi Õhtulehe artikleid.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ah mis sa jutustad. Kuni ajahetkeni, mil meditsiinilisel näidustusel abort on lubatud, ei ole paljude jaoks loode teps mitte teine inimene, vaid just naise “keha osa”, kelle võib vabalt naise suva kohaselt “eemaldada”. Vabalt võib olla, et kõrvalpalatites kaks ema enam-vähem sama kaugel rasedusega – üks aborteerib oma last, teine loodab, et ta enneaegne turgutatakse elule.

Kodusünnitus ei tähenda, et laps oleks naise omand, vaid just vastupidi, selle tee võtavad reeglina ette inimesed, kes tahavad parimat võimalust algust oma lapsele.

P.S. Tänase uudise valguses: ka haiglas sureb lapsi ning siis ei tehta sugugi sellest kohe sensatsioonilisi Õhtulehe artikleid.

Mida sa ajad? Meditsiinilist aborti ei tehta kellelegi niisama, sest emal lihtsalt tekkis tuju, vaid sellisel juhul on lapsel mõni raske haigus (nt Turneri sündroom, millega laps ei ela kauem kui aastaseks). Niisama omal soovil aborte tehakse ikka tunduvalt vähem aega.</p>

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah mis sa jutustad. Kuni ajahetkeni, mil meditsiinilisel näidustusel abort on lubatud, ei ole paljude jaoks loode teps mitte teine inimene, vaid just naise “keha osa”, kelle võib vabalt naise suva kohaselt “eemaldada”. Vabalt võib olla, et kõrvalpalatites kaks ema enam-vähem sama kaugel rasedusega – üks aborteerib oma last, teine loodab, et ta enneaegne turgutatakse elule.

Turvalisem algus elule on siiski haigla, kus abi ja vajalikud aparaadid on käe ja jala ulatuses. Ema mugavus ei kaalu üle turvalisust, kui sa oled ema siis sa oled nõus kõik ohverdama, peaasi, et lapsel oleks hea ja turvaline olla.  Kui sa juba mõtled, et see haigla on nii jube koht ette,siis peaksid veidi enda mõtete hääletamisega tegelema ja asja veidi paremates toonides üritama näha. Arstid, ämmaemanda ja õed on selleks,et sind aidata. Kui ise oled negatiivselt meelestatud, ei saagi protsess kulgeda meeldivalt. Parem võta sünnitusele tasuline ämmaemand ja rääkige eelnevalt kõik läbi, küll siis ka kõik laabub.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ise oled negatiivselt meelestatud, ei saagi protsess kulgeda meeldivalt. Parem võta sünnitusele tasuline ämmaemand ja rääkige eelnevalt kõik läbi, küll siis ka kõik laabub.

Minu pärast pole vaja muretseda – ma olen omad lapsed juba edukalt sünnitanud, ka kodus.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

<p style=”text-align: left;”>Hallo, teadlik kodus sünnitaja.. Mul pole sõnu.</p>

Tänane artikkel ilmus kodusünnitajast, kelle laps suri. Lapse surm on alati üks kurb uudis, ka õnnetuste kohta on valus lugeda. Ja enne, kui siin järeldusi teha, oodake ära uurimuste tulemused (kui need avaldatakse). Ta ei pruukinud olla teadlikult kodus sünnitaja, vaid tal võis olla väga kiire sünnitus. Me ju ei tea asjaolusid. Paljud naised on sünnitanud oma autos või kiirabiautos, sest pole piisavalt kiirelt haiglasse jõudnud. Kui siis oleks laps surnud, kas siis oleks ka ema/vanemad mutta trampinud?

Kas iga haiglas surnult sündinud lapse osas alustab Politsei menetlust?</p>

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänane artikkel ilmus kodusünnitajast, kelle laps suri. Lapse surm on alati üks kurb uudis, ka õnnetuste kohta on valus lugeda. Ja enne, kui siin järeldusi teha, oodake ära uurimuste tulemused (kui need avaldatakse). Ta ei pruukinud olla teadlikult kodus sünnitaja, vaid tal võis olla väga kiire sünnitus. Me ju ei tea asjaolusid. Paljud naised on sünnitanud oma autos või kiirabiautos, sest pole piisavalt kiirelt haiglasse jõudnud. Kui siis oleks laps surnud, kas siis oleks ka ema/vanemad mutta trampinud?

Kui vastab tõele väide, et rasedust polnud arvelegi võetud, siis on üsna selge, miks menetlust alustati.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vastab tõele väide, et rasedust polnud arvelegi võetud, siis on üsna selge, miks menetlust alustati.

Kas raseduse arvelevõtt on kuidagi seadusega kohustuslikuks tehtud? Tahaks loota küll, et mitte.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas raseduse arvelevõtt on kuidagi seadusega kohustuslikuks tehtud? Tahaks loota küll, et mitte.

Kodussünnitusele on ju teatud eeldused – a) ema on terve; b) tegu on normaalselt kulgenud rasedusega ja on alust arvata, et ka laps on terve ja õiges asendis. Selleks, et selles veenduda, peab ema raseduse jooksul tegema koostööd ämmaemandaga, muidu ei tea ta ju isegi, kas laps on tuharseisus või mitte. Kui ema ei huvita ei enda ega oma lapse tervislik seisund piisavalt, et raseduse ajal kordagi kontrollis käia, siis pole ime, et politsei tahab veenduda, et tegu pole kuritahtliku hooletusega. Tean, et mõni inimene arvab, et näiteks ultraheli on lapsele kahjulik, aga sellest, miks mõni keeldub kogu raseduse vältel kas või uriiniproovi andmast, ma tõesti ei saa aru. Minu lähedane sõbranna ootab parajasti kolmandat, kahe esimesega läks kõik kenasti, aga kolmandaga selgus, et ema kilpnäärmega asjad väga pahasti – kui poleks seda piisavalt vara avastanud, oleks see võinud ka lapsele seni väga halvasti mõjuda, kuni ta veel kõike nabanööri kaudu ei saa. Õnneks avastati, ema sai ravi ja rasedus juba kenasti kuue kuu kandis, titt kõhus terve ja tugev. See, et varem pole emal tervisega probleeme olnud, ei tähenda ju, et seekord ei võiks olla.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui on oma lapsest ükskõik, siis miks üldse laps teha?

Rasedust jälgitakse selleks, et lapsega kõik korras oleks ja sünnitus saaks toimuda, mitte selleks, et naist niisama jooksutada ja vahtida.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, keegi ei vea sunniviisiliselt haiglasse sünnitama, aga kui naine paneb oma huvid ja veendumised ettepoole lapse omadest…no siis ta pole ema

ahet su lapsed on riigi omand..no edu!

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, kui ükskõiksed on naised oma sündivate laste suhtes. Mis jabur põhjus saab olla olulisem oma lapse elust? Kiirabi ei tarvitse olla vaba ega läheduses kiirelt reageerima.

Ps! Just täna suri kodusünnitusel laps. Loodan, et kriminaaluurimine on põhjalik ja vanemad saavad karistatud. Kuigi, kõige karmima karistuse on nad juba saanud… Lausa eluaegse…

Loodan, et loed täna põhjalikult ajalehti ja mõtled ümber. St hoolid siiski oma lapsest, mitte enda mugavusest või mis iganes su põhjendused ka on.

haiglas sureb ka lapsi.

loen hoopis  ina may gaskinit ja aina enam veendun,et kodusünnitus on kõige rahulikum, kiirem ja valutum,sest see  toetab naise emotsionaalset seisundit. kodu on turvakoht.   kui naine on ärevuses voi pinges, kestab sünnitus kauem ja on valusam.   sünnitus voib isegi seiskuda.

+2
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Sünnitus Kodusünnitus vm alternatiivid haiglale