Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert

Postitas:
Kägu

Teen teema hooaja viimase saate arutamiseks, kus esinesid lauljad ning näidati vaheldumisi juba aidatud peresid ja tuleval hooajal abi saavaid pereseid.

Teen ise otse lahti – meile tutvustati 11-lapselist Antsla pere, kus bravuurikas pereisa ja kurt-tumm pereema. Pere elab 3-toalises halvas korras korteris, mille korda tegemiseks nad Kodutundelt abi paluvad. Samas, Kodutunde Facebooki kullisilmad panid tähele, et pereisa on tuttava näoga ning tuli välja, et sama mees oli novembris Kuuuurija saates, kus kajastati tema tõdejaõiguslikku vaidlust oma naabriga. Ei, mitte naabriga selles eelpoolmainitud kortermajas, vaid tema suvila naabriga. Ma saan aru, et maakohtade kinnisvara pole võibolla väga suure väärtusega, aga suvila polnud päritud, vaid 2017 a. ostetud. Mulle tundub veidi imelik, et sellises majanduslikus seisus pere endale teise kinnisvara ostab, mille remontimiseks siis veel rohkem raha vaja on. Ning samuti imelik, et Kodutunne nüüd seda korterit remondib, mitte maja, arvestades, et sellise suurusega pere sobiks pigem eramajja elama. Mis te arvate?

Kodutunde saade – kõne all olev pere u 1h 16 min kandis https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=209959
Kuuuurija 11.11.2019 saade https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=207334

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Huvitav. Sest elasid nad küll nagu peldikus. Suvila remont oleks kodutundes selle poolest ajuvaba, et seal ilmselt pole aasta ringi elamiseks tingimusi, uue küttesüsteemi ehitamine ja soojustamine on kindlasti kallis. Odavam on seal korteris lastele voodid osta ja mida iganes nad veel teha saavad. Masendav pere oli muidu küll. Suvilapidamisel on muidugi selles mõttes mõte, kui teevad peenraid ja saavad sealt omale toitu, kuigi ega ma nüüd neid aiapidamise kulusid-tulusid tea. Aga jah, kodutundes ei tulnud see teine kinnisvara üldse teemaks.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võiks veidi mõelda, kas see “meile tutvustati…” stiil on õige. See pole pingviinide paraad, need on hädas pered, lapsed kasvamas. Kas sa ise tahaks, et sinu laste elu-olu Perekoolis arvustataks? Saad ikka aru, et need on tõelised inimesed, tõeliste murede ja tunnetega? Kavatsesid kõik saates osalenud pered siin üksipulgi arvustamiseks letti laduda või? Masendav kalkus.

Aga saates oli palju hingekriipivat. Kasvõi lapsed, kes elavad vanaemaga ja nii palju oleneb praegu just sellest, kuidas vanaema tervis vastu peab. Väga mõtlemapanevad lugusid oli, kui perel võib ühel hetkel olla kõik, töökoht, elamine, siis veab tervis alt ja korraga oled nii väljapääsmatus olukorras. Ja need pole ju ainsad pered, kohutavalt kahju on, et Eestimaal jäävad nii paljud üksi ja abita. Meie tugisüsteemid ja sotsiaalpoliitika on täiesti ajast ja arust, sest reaalset abi inimesed ei saa või ei oska otsida.

+5
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellele vanamehele oleks pigem vasektoomia vaja teha 🙂

+35
-1
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Kas see oli sama meesterahvaga lugu, kus need naabrid omavahel võidu teineteist filmisid või? : )))

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah on küll sama mees.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
pritnispeeers

Ahah. See oli päris hea saade jah, seda ma nägin. ; P

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvila remont oleks kodutundes selle poolest ajuvaba, et seal ilmselt pole aasta ringi elamiseks tingimusi, uue küttesüsteemi ehitamine ja soojustamine on kindlasti kallis. Odavam on seal korteris lastele voodid osta ja mida iganes nad veel teha saavad. Masendav pere oli muidu küll. Suvilapidamisel on muidugi selles mõttes mõte, kui teevad peenraid ja saavad sealt omale toitu, kuigi ega ma nüüd neid aiapidamise kulusid-tulusid tea.

Täpsustan – suvilaks kutsusin ma seda seetõttu, et pere ostis ta enda sõnul selleks, et seal nädalalõpud ja suved veeta. Tegemist on väiksemapoolse talumajaga – mulle tundus, et elekter sees, vesi kaevust (võin eksida). Oletan, et eelnev omanik elas seal aastaringselt. Maa suhtes on sul õigus – Kuuurijas näidata nende peenraid ja kanasid (ma ei tea mis nad viimastega küll nädala sees teevad kui korteris on). Veevärgiga liitumine on tõesti väga kallis, aga osad väidavad, et neile kaev/välikäimla/saun eluviis sobib. Ja muus osas saaks Kodutunne seal majas ikka palju ära teha, ilma kortermaja piiranguteta.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma saan täiesti aru nende perede toetamisest, kus keegi on surnud või õnnetuse tagajärjel vigaseks jäänud või põeb rasket haigust, aga miks toetada peret, kus “tegijal ikka juhtub” karjakaupa lapsi olukorras, kus olemasolevatel pole mingeid tingimusi; kus “lastel ikka juhtub”, et mõni kukub trepist alla (loomuik kadu 10%?) jne? see on signaal nii neile kui teistele samasugustele, et teie muudki paljunege, tööd ple vaja teha, küll teised maksavad teie lasterohkuse kinni.
ei tasu loota, et neist lastest hullud töörabajad tulevad, pigem võtavad kodust sama mustri kaasa ja elavad ise samamoodi

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma saan täiesti aru nende perede toetamisest, kus keegi on surnud või õnnetuse tagajärjel vigaseks jäänud või põeb rasket haigust, aga miks toetada peret, kus “tegijal ikka juhtub” karjakaupa lapsi olukorras, kus olemasolevatel pole mingeid tingimusi; kus “lastel ikka juhtub”, et mõni kukub trepist alla (loomuik kadu 10%?) jne? see on signaal nii neile kui teistele samasugustele, et teie muudki paljunege, tööd ple vaja teha, küll teised maksavad teie lasterohkuse kinni.

ei tasu loota, et neist lastest hullud töörabajad tulevad, pigem võtavad kodust sama mustri kaasa ja elavad ise samamoodi

Iseenesest on sul ju tegelikult õigus. Aga mida siis ette võtta, et lapsed ikkagi enam-vähem normaalsetes tingimustes elaks?

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Häda on selles, et vanemapalka, lastetoetusi jms. makstakse kõigile- ka neile, kes pole elus päevagi tööl käinud. Vanemapalk ja lastetoetused peaksid olema seotud vanemate sissetulekuga ka sel moel, et inimene, kes pole kunagi maksude näol panustanud, ei saa ka hüvesid. Selge, et kari lapsi on rahateenimise projekt, laste pealt saadav sissetulek ületab vähemalt paar korda selle, mis saadaks tööl käies.
Väga hea idee- maksta vanemapalka ja tõsta lastetoetusi – on olnud vesi sarisigijate veskile. Tähtis pole kvaliteet vaid kvantiteet.
Ma ei tea, kuidas on konkreetselt selle pere puhul, ehk on mõlemad vanemad kõvad töötegijad, aga sageli näeb Kodutundes peresid, kus emme ei käi tööl ja issi, kui ta üldse olemaas on, on “grupi peal” või lihtsalt töötu, sest “remondib maja”.
Arutule sigimisele tõmbaks pidurit see, kui muudetaks seadust. Aga see on muidugi utoopia- meil hoopis ärgitatakse paljunema, olenemata hakkamasaamisest. Ja muidugi mõjuvad sellised loosungid just vaimselt vähemvõimekatele. Hästi hakkamasaav ja mõtlev inimene kümmet laste ei tee.

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Iseenesest on sul ju tegelikult õigus. Aga mida siis ette võtta, et lapsed ikkagi enam-vähem normaalsetes tingimustes elaks?

Just, milles lapsed süüdi on? Ja kui neil võimalik näha ka normaalset peremustrit, küll neist ka siis normaalsed tulevad.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, et kari lapsi on rahateenimise projekt, laste pealt saadav sissetulek ületab vähemalt paar korda selle, mis saadaks tööl käies.
Väga hea idee- maksta vanemapalka ja tõsta lastetoetusi – on olnud vesi sarisigijate veskile. Tähtis pole kvaliteet vaid kvantiteet.

Põhjenda nüüd oma arvamust matemaatiliselt, mitte ära lahmi emotsionaalselt huupi.

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see oli sama meesterahvaga lugu, kus need naabrid omavahel võidu teineteist filmisid või? : )))

1
See oli see 11 lapse isa? Päris jõhker ja mõtlematu.

Annetaksin hoopis sellele väiksele poisile, kelle ema jättis 1a ja 8 kuu vanuselt Tapa Maxima juurde maha. Kahjuks pole see otseselt väga võimalik.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellele vanamehele oleks pigem vasektoomia vaja teha 🙂

Nii nõme oli, kuidas ta imalalt irvitades vastas Lusti dramaatilisele küsimusele “Nii palju lapsi?!”, et tegijal juhtub. No appi! Näha jah, et 11 korda elus seksi saanud ja ei tea, kuidas viisakalt pma lasterohkust/-lembust väljendada.

Anne Veski tundus jube pinnapealene, aga see-eest tõelise diiva käitumisega.

Ivo Linna on järsku nii vanaks jäänud 🙁

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, et kari lapsi on rahateenimise projekt, laste pealt saadav sissetulek ületab vähemalt paar korda selle, mis saadaks tööl käies.

Põhjenda nüüd oma arvamust matemaatiliselt, mitte ära lahmi emotsionaalselt huupi.

Selle lihtsa võrdluse saad ehk ise tehtud kui kõrvutad miinimumpalga (tavaline tasu nt. maapoe müüjal) ja lastetoetuste + suurperetoetuse kogusummat. Tõenäoliselt on ka tugi valla/linna poolt- tasuta lasteaed, toidu- ja riideabi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See mees tekitab kõhedust. Selline pidevalt irvitav inimene ei tekita usaldust. Kuuuurija saatest jäi ka mulje, et küllap ta ikka ise ka konfliktne inimene on. Ja oli imelik vaadata, kuidas ta selle puudega lapse kuidagi eest ära tõukas. Kusjuures lapse kukkumisest rääkides ütles umbes, et noh, lastega ikka juhtub. Tundub, et naisel poleks selles peres sõnaõigust ka siis, kui ta rääkida saaks.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nõme oli, kuidas ta imalalt irvitades vastas Lusti dramaatilisele küsimusele “Nii palju lapsi?!”, et tegijal juhtub. No appi! Näha jah, et 11 korda elus seksi saanud ja ei tea, kuidas viisakalt pma lasterohkust/-lembust väljendada.

10 korda, mitte 11 😀
viimased on kaksikud

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb on vaadata, sest kannatajateks on seal peres lapsed ju. Täiesti SÜÜDIMATUD vanemad !! Isa oleks võinud kaamerate eeski natuke seda haiget poissi rohkem hoida -tiris ja tõukas jõuga eemale ja luku taha, valus oli vaadata

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule tundus, et see isa ei hooli oma haigest lapsest.Miks ta siis teda lükkas ja luku taha pani. Mul haigest lapsest kahju.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1

See oli see 11 lapse isa? Päris jõhker ja mõtlematu.

Annetaksin hoopis sellele väiksele poisile, kelle ema jättis 1a ja 8 kuu vanuselt Tapa Maxima juurde maha. Kahjuks pole see otseselt väga võimalik.

Selle poisi lugu kes vanaemaga elab on üdini vale ju. Vaadake vaid selle ema facebooki. Pildid ja puha olemas koos selle poisiga. Ja mismõttes tahaks oma õde näha kui ta näebki oma õde pidevalt. Miks nii palju Kodutunde osasid on valesid täis!?

Ma just vaatasin, et ta oli oma facebooki ära kustutanud. Kas pole mitte kummaline? Ju siis on ikka midagi varjata ja see osa ongi valesid täis. Aus inimene nii ei käitu.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ongi nii v? Ma just annetasingi puhtalt selle poisi pärast. Mees küll ütles, et see kõik üks pettus, et seda ei teeks. Oleks pidanud ikka teda kuulama.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ongi. Ma hakkasin uurima sest alguses läks mulle ka see lugu väga südamesse. Kuna mul on üks väga hea sõber just sealt külast pärit siis oli lihtne kontrollida.
See pole muidugi esimene saade mis on nii valesid täis, et paha hakkab.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii palju Kodutunde osasid on valesid täis!?

Vot seda peaks küsima Kodutunde Fb lehel. Aga seal lauldakse vaid halleluujat imelistele abistajatele. Muidugi nad abistavad, aga eelkõige otsitakse draamat ja pisaraid kiskuvaid lugusid. Millest muust peaks tulema annetused ja reklaami müük?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle poisi lugu kes vanaemaga elab on üdini vale ju. Vaadake vaid selle ema facebooki. Pildid ja puha olemas koos selle poisiga. Ja mismõttes tahaks oma õde näha kui ta näebki oma õde pidevalt. Miks nii palju Kodutunde osasid on valesid täis!?

Ma just vaatasin, et ta oli oma facebooki ära kustutanud. Kas pole mitte kummaline? Ju siis on ikka midagi varjata ja see osa ongi valesid täis. Aus inimene nii ei käitu.[/quote]

Ära oleta ja tuleta! Mine siis parem “luura ja kontrolli”, sest tundud paranoiline olema.
Võrratu vanaema on ja lapselaps on igati helgemat homset väärt. Aga ka lihtsalt avalik tähelepanu nende praegusele elukorraldusele võib tema ellu pöördeid tuua. Eks aeg näitab…

FB pole reaalne elu, seda ei tohiks küll keegi tänapäeval unustada 🙂

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anne Veski tundus jube pinnapealene, aga see-eest tõelise diiva käitumisega.

Ivo Linna on järsku nii vanaks jäänud 🙁

Kiitused Annele, et suutis kommentaari selle 11 lapsega pere kohta ette kanda stiilselt ja ilma irooniata.
Iff näeb välja vanusele vastav, elu näinud mehe kohta ja kui sattunud esinemisi/saateid nägema, siis on see ikka tasapisi toimunud, mitte järsku.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valesid täis on see saade jah. Tean ühte kodutunde peret, kel on Nõmmel krunt! See krunt maksaks 150 000 vähemalt, nad saaks selle eest suure korraliku korteri, maale korras majagi, aga nendel on unistus kunagi ise Nõmmele maja ehitada – milleks neil muidugi raha iial ei ole – ja nad oma krunti ei müü. Ja nii aidataksegi neid “vaesekesi”, kes elavad osmikus. Elavad osmikus, et kunagi ehitada Nõmmele maja. Korterisse ei koli, sest “lapsed ei saa ju murul joosta”, kuigi enamik on neist tunduvalt vaesemad ja elavad korteris. Ja Kodutunne ehitab osmikusse veevärgi, sest neil ei olevat selleks raha.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodutunne on abistanud nii paljusid, loomulikult on nende seas igasugu inimesi. Las see jääb nende südametunnistusele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ongi. Ma hakkasin uurima sest alguses läks mulle ka see lugu väga südamesse. Kuna mul on üks väga hea sõber just sealt külast pärit siis oli lihtne kontrollida.

See pole muidugi esimene saade mis on nii valesid täis, et paha hakkab.

Oh sa jummel kui kahju :(. Nüüd vaatasin, et keegi oli vist sealtkandist kommenteerinud ka, et “kõigepealt tuleks majast alkoprobleem välja saada” vms. Ei tea kas see siis ka tõsi? 🙁
Arvestades seda meeletut hulka inimesi kes erakontole annetama tormas, siis tundub et sinna koguneb äärmiselt suur summa raha, loodan siis et see ikka kulub mõistlikkusse kohta ikkagi. Tunduvad muidu küll väga meeldivad, aga jah see oli ju ainult minu esmamulje selle väikese Kodutunde klipi põhjal…

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert