Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert

Postitas:
Kägu

Nüüd vaatasin, et keegi oli vist sealtkandist kommenteerinud ka, et “kõigepealt tuleks majast alkoprobleem välja saada” vms. Ei tea kas see siis ka tõsi? 🙁

Ei tahaks üldse kaunil pühadeajal kehvasti öelda, kuid see oli ka minu kui võõra esimene mõte seda Kodutunde klippi nähes…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nüüd vaatasin, et keegi oli vist sealtkandist kommenteerinud ka, et “kõigepealt tuleks majast alkoprobleem välja saada” vms. Ei tea kas see siis ka tõsi? 🙁

Ei tahaks üldse kaunil pühadeajal kehvasti öelda, kuid see oli ka minu kui võõra esimene mõte seda Kodutunde klippi nähes…

Kas sellel vanaemal või koguni poisil on alkoprobleem?

Päris debiilne see osade kadedus ja kibestumine.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb, et nii palju inimesed on kergesti mõjutatavad, eriti kui ettekandjateks on ametliku ilmega promootorite üritused massimeedia kaudu. See on nagu massipsühhoosilik lihtsate inimeste lihtsate tunnetega manipuleerimine. Ja raha hakkabki voolama…

Kui kedagi aidata, siis tuleb seda teha neile kelle tausta/olukorda isiklikult ja usalduslikult süvitsi teate-tunnete ja toetada ikka vahetul otsemeetodil siis, mitte vahendajate/promootorite kaudu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii palju Kodutunde osasid on valesid täis!?

Ma ei tea kui paljud, aga tean kolme peret, kus tegelikkuses on lood siiski teisiti kui ekraanilt näidati. Näiteks see Viljandimaa õdede kamp, kes ühte õde toetasid – seal peres on alkohol suureks sõbraks, saates aga nutetakse “ots-otsaga kokkutulemise” pärast.
Kesk-Eestis 7 lapsega pere – kõik lapsed ise isadega, aga toetavad, ema FIE – vaesust seal küll pole, aga kodus midagi tehtud ka ei saa.

Olen ka niisama suhtumist “ah, kutsu Kodutunne appi!” kuulnud, kui keegi oma elamistingimuste üle viriseb. Ses suhtes olid selle hooaja saated juba arukamalt üles seatud, et ka rõhutati, et aitamise tingimuseks on ka omapoolne panus. Ja sel hooajal olidki pered, kes ka ise midagi tegid. Varasemalt olen näinud saateid, kus lastel pole voodeid, magavad mingitel võidunud madratsitel, aga toas laiutab uus LED telekas ja köögis mulksub espressomasin. Vanemad aga istuvad nagu hunnik õnnetust, et maal pole tööd ja auto läks katki. Väga hea, et sellised pered välja praagitakse.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Häda on selles, et vanemapalka, lastetoetusi jms. makstakse kõigile- ka neile, kes pole elus päevagi tööl käinud. Vanemapalk ja lastetoetused peaksid olema seotud vanemate sissetulekuga ka sel moel, et inimene, kes pole kunagi maksude näol panustanud, ei saa ka hüvesid. Selge, et kari lapsi on rahateenimise projekt, laste pealt saadav sissetulek ületab vähemalt paar korda selle, mis saadaks tööl käies.

Minu arust võiks lastetoetused üldse ära kaotada. Selle asemel võiks nt lasteaed + sealne toitlustus ja huvialaringid tasuta olla. Jääks ära need lasterahade eest paljunejad (kes nüüd ütleb, et pole teab mis suur summa, siis al kolmest lapsest saab juba 500€, mis paljudel silma särama paneb). Lisaks oleme praegu olukorras, kus suuremates linnades (vb ka väiksemates, pole kursis) ei kata lastetoetus lasteaia kohatasugi ära, seega kui on lasteaialapsed, siis igal juhul “võidaks” paljud vanemad selle pealt, sest raha küll otseselt arvele ei tuleks, aga jääks rohkem kätte ja ilmselt ka rohkem lapsi jõuaks siis korrapäraselt lasteaeda ja saaks valida huvialaringi.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt ei toeta kodutunde.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui paljud, aga tean kolme peret, kus tegelikkuses on lood siiski teisiti kui ekraanilt näidati. Näiteks see Viljandimaa õdede kamp, kes ühte õde toetasid – seal peres on alkohol suureks sõbraks, saates aga nutetakse “ots-otsaga kokkutulemise” pärast.

Kesk-Eestis 7 lapsega pere – kõik lapsed ise isadega, aga toetavad, ema FIE – vaesust seal küll pole, aga kodus midagi tehtud ka ei saa.

Olen ka niisama suhtumist “ah, kutsu Kodutunne appi!” kuulnud, kui keegi oma elamistingimuste üle viriseb. Ses suhtes olid selle hooaja saated juba arukamalt üles seatud, et ka rõhutati, et aitamise tingimuseks on ka omapoolne panus. Ja sel hooajal olidki pered, kes ka ise midagi tegid. Varasemalt olen näinud saateid, kus lastel pole voodeid, magavad mingitel võidunud madratsitel, aga toas laiutab uus LED telekas ja köögis mulksub espressomasin. Vanemad aga istuvad nagu hunnik õnnetust, et maal pole tööd ja auto läks katki. Väga hea, et sellised pered välja praagitakse.

Tean ka isiklikult seda Viljandimaa “õdede” osa. Alkoholiprobleem on tõesti suur probleem sellel peakangelasel. Kes Viljandis elab, teab seda naist väga hästi.

Kesk-Eestis 7 lapsega üksikema tean ka. Nii osavalt valetas kõike. Seda ta aga ei õelnudki, miks sinna uude kohta kolis ja mis ta eelmises külas kõike korda saatis. Näiteks joomine koos lastega ..isegi uudistes sellega olnud. Oeh, kahju kohe, et valitakse valed inimesed samas ei ole lapsed süüdi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas see oli sama meesterahvaga lugu, kus need naabrid omavahel võidu teineteist filmisid või? : )))

1

See oli see 11 lapse isa? Päris jõhker ja mõtlematu.

Annetaksin hoopis sellele väiksele poisile, kelle ema jättis 1a ja 8 kuu vanuselt Tapa Maxima juurde maha. Kahjuks pole see otseselt väga võimalik.

Selle poisi lugu kes vanaemaga elab on üdini vale ju. Vaadake vaid selle ema facebooki. Pildid ja puha olemas koos selle poisiga. Ja mismõttes tahaks oma õde näha kui ta näebki oma õde pidevalt. Miks nii palju Kodutunde osasid on valesid täis!?

Ma just vaatasin, et ta oli oma facebooki ära kustutanud. Kas pole mitte kummaline? Ju siis on ikka midagi varjata ja see osa ongi valesid täis. Aus inimene nii ei käitu.

Proua roomas kivi alt välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanal 2 saade “Kodutunne” tegi korda produtsent Kristi Loigo tädi kodu Viljandis. Loigo ise selles midagi skandaalset ei näe.

Loe lähemalt https://televeeb.ohtuleht.ee/983460/kodutundes-remonditi-produtsent-kristi-loigo-tadi-kodu-puha-taevas-ega-me-talle-ju-midagi-luksuslikku-ei-teinud

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tubli pereisa varsti jälle telekas!
Toatäis lapsi on ikka nii armas vaatepilt!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nonii, tundub et see praegu eetris olev Kodutunde osa ongi nüüd lõpuks sellest Antsla 11-lapselisest perest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlen selle 11 lapsega pere kontekstis. 520 eurot saab alates kolmest lapsest, see on teada, aga kui lapsi on kuus, kas siis saab 520*2=1140 eur? Ja kui lapsi on 9, kas siis saab 520*3?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See 520.- 3 lapse pealt on 60+60+100+extra300

Kui on 6 last, siis on 60+60+100+100+100+100+extra300

11 last on siis 60+60+100+100+100+100+100+100+100+100+100+extra300 ehk 1320.-

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see pereisa nii tuttava näoga on? Kas ta on varem ka osalenud kuskil saates?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see pereisa nii tuttava näoga on? Kas ta on varem ka osalenud kuskil saates?

Kuskil mingi kahe hullu naabri tülisaates.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kulla inimene, loe teemat palun (kas või esimest postitust).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kulla inimene, loe teemat palun (kas või esimest postitust).

Vabandust!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See 520.- 3 lapse pealt on 60+60+100+extra300

Kui on 6 last, siis on 60+60+100+100+100+100+extra300

11 last on siis 60+60+100+100+100+100+100+100+100+100+100+extra300 ehk 1320.-

Kui lapsi on vähemalt 7, siis on 300 asemel 400, st kokku 1420.

Vaat ei tea, kas nii ka saab, et üks vanem saab toetusi 7 lapse eest, st 60+60+100+100+100+100+100+400=1020 eurot ja teine ülejäänud 4 lapse eest, st 60+60+100+100+300=620?
Tõenäoliselt siiski mitte.

+2
0
Please wait...

Postitas:
plussike

See pereisa Andres Turnas on nüüdseks süüdi mõistetud, kasutab naisterahva vastu vägivalda: Lahend RT-s 11.10.21

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kodutunne – 19.12.2019 heategevuskontsert