Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 191 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:
Kägu

Kuidas teie arvate, kas koduvägivald on peresisene asi? Või tuleks kõrvalseisjail sekkuda?

Kui kunagi oli avalikkuse ees ühe ministri pereelu sel teemal, siis arutasime asja kolleegidega.

Üks kolleeg ütles, et kui tema näiteks näeb tuttavate peres kodu vägivalda või näiteks kuuleb, kuidas naabrinaine appi karjub ja on aru saada, et mees peksab naist, siis tema kindlasti ei sekku. Ei helista politseisse ega lähe ukse taha asja uurima. Tema seisukoht sel teemal on see, et tegemist on absoluutselt peresisese asjaga, millega teistel inimestel asja pole.

Teine kolleeg arvas sama. Ütles, et omad koerad kaklevad, omad koerad lepivad.

Mina olin siis see, kelle arvates tuleks alati sekkuda. Ja imestasin täitsa tõsiselt, et keegi üldse võib kuidagi teistmoodi asjasse suhtuda.

Eile lõunal tuli KuKu raadiost väga huvitav saade koduvägivalla kohta. Sealt jäi selgelt kõlama seisukoht, et koduvägivald ei ole peresisene asi, aga tuleb alati sekkuda. Kui kuuled naabrinaist appi karjumas, kui tead, et sõbrannal on vägivaldne mees, kui oled ise vägivaldses suhtes, siis tuleks alati tegutseda.

Mida teie arvate?

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kuulen appi karjumas naist VÕI meest, siis helistan politseisse, aga iial ei sekku. Uppuja päästmisel tuleb samuti veenduda enda ohutuses ja võimetes. Tean, et osad lähevad ukse taha korda looma, aga ma ikka helistan politseisse.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sõltub ju. Naabrite puhul oli teada, kes kakleb ja kes “kakleb”. Ühel mutil oligi kombeks karjuda, et tapetakse. No siis sai talle endale kutsutud, et mis ta räuskab kogu aeg.

Eks ennast tuleb hoida, aga no lasetegi mõne ära tappa või segi peksta?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ennast tuleb hoida, aga no lasetegi mõne ära tappa või segi peksta?

Mis mõttes laseme? Kui toimub suletud uste taga, me ei näe. Tänaval aga politseisse ja kui on grupp inimesi, siis koos grupiga peatada, aga võib juhtuda, et lähed üksi seal maanteääres korrale kutsuma, saad nuga või põgeneb ära. Ohver kaebust ei esita ja ongi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kuulen appi karjumas naist VÕI meest, siis helistan politseisse, aga iial ei sekku. Uppuja päästmisel tuleb samuti veenduda enda ohutuses ja võimetes. Tean, et osad lähevad ukse taha korda looma, aga ma ikka helistan politseisse.

Ennast ei tohi muidugi ohtu seada. Minu küsimus on pigem selles, et kas see on ok, kui ei teegi välja, kui näed vägivalda? Ei ole ju!?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan noorpõlvest juhtumit, kus tuttav rääkis, kuidas tuli pimedast pargist läbi ja kuulis, kuidas keegi naine appi karjus. Hiljem selgus, et naine vägistati. Ei mäleta, kas ka tapeti, aga vägistamine toimus kindlasti.

Küsisin tuttavalt, et miks ta siis politseisse ei helistanud, kui kuulis appikarjumist. Selle peale tuttav imestas, et miks peaks? Kuidas see temasse puutub? Rõõmustas vaid selle üle, et ise ohvriks ei sattunud ja edasine ei olnud enam tema asi.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kuulen appi karjumas naist VÕI meest, siis helistan politseisse, aga iial ei sekku. Uppuja päästmisel tuleb samuti veenduda enda ohutuses ja võimetes. Tean, et osad lähevad ukse taha korda looma, aga ma ikka helistan politseisse.

Ennast ei tohi muidugi ohtu seada. Minu küsimus on pigem selles, et kas see on ok, kui ei teegi välja, kui näed vägivalda? Ei ole ju!?

On ok, sest see näide, mida kolleegile rõid, toimub kodus ja keegi ei tule tuvastama, kas oled kurt või polnud kodus sind. Kui maha tapetakse, siis korrakaitse hakkab küsitlema sind kui tunnistajat aga kindlasti mitte süüdistama, et oled kaasosaline.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin tuttavalt, et miks ta siis politseisse ei helistanud, kui kuulis appikarjumist. Selle peale tuttav imestas, et miks peaks? Kuidas see temasse puutub? Rõõmustas vaid selle üle, et ise ohvriks ei sattunud ja edasine ei olnud enam tema asi.

Nagu üks Bundyst ellujääja, kes ei pöördunud politseisse ja pärast teda tapeti, vägistati veel paljusid. Kindlasti on see taak, millega raske elada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

korrakaitse hakkab küsitlema sind kui tunnistajat

Ja, mis kahju sellest siis sulle juhtub, kui sind küsitletakse? Kui sa saad selle väljakutsega olukorra lõpetada või suisa kellegi elu päästa, siis on see ju suur saavutus. Kuidas saab siin olukorras üldse mingisuguse küsitlemise pärast muretseda?

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, mis kahju sellest siis sulle juhtub, kui sind küsitletakse? Kui sa saad selle väljakutsega olukorra lõpetada või suisa kellegi elu päästa, siis on see ju suur saavutus. Kuidas saab siin olukorras üldse mingisuguse küsitlemise pärast muretseda?

Ma ei muretse. Näite tõin, et kui sa otsustas mitte helistada, siis ainus, mis piinab, on mitte trellid ega jalavõru, vaid südametunnistus, et kui oleks helistanud ometi. Vot nii.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sekkuksin siis, kui oleks kindel, et tegu tõesti hädaolukorraga. Kahjuks kiputakse viimasel ajal kutsuma politseid ka endale mittemeeldivatele inimestele/naabritele. Luuletatakse nende korterist kostev lärm valjemaks kui vaja, pannakse omalt poolt pisut juurde jne. Tegelik eesmärk on kiusamine ja teise elu häirimine. Kuidas teile endile tunduks, kui tegelete õhtul laste magamapanekuga, lapsed on ülemeelikus tujus ja jooksevad kilgates ringi, aga korraga heliseb uksekell ja selle taga on mitu kuulivestides politseinikku! Trügivad sisse ja nõuavad aru. Nende kutsujaks oli allkorrusel elav naaber, kes otsustas teile kätte maksta selle eest, et olite riputanud oma pesu kuivama tema akna alla. See lugu on võetud päriselust, paraku.

Mina ei kasutaks ametivõimude kaasamist mitte kunagi kellelegi kätte maksmise vahendina.

Aga kui olen kindel, et korteris tõepoolest kedagi päriselt pekstakse, siis seda asja niisama ei tohiks jätta. Või kui pargis keegi valjult karjub, siis ikka rahumeeli minema küll ei kõnniks. Isegi kui ei  julge ligi minna, ikka kas helistaksin politseisse või jookseksin suuremale valgustatud teele ja kutsuksin abi vms.

Tegelikult vägivallatsejad ei soovi tähelepanu. Lisaks on nende seas palju argpükse. Seega võib karjumise peale ukse taha minek ja uksekella laskmine koos süütu küsimusega “Kas teil on siin kõik korras?” mõjuda tihtilugu päris kainestavalt. Tihti piisab vägivallatseja maharahustamiseks juba sellest, kui ta adub, et tema tegevust märgatakse kolmandate isikute poolt ega kiideta seda heaks. Ja kui peks ja karjumine ikka jätkuvad, siis kõne politseisse.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, mis kahju sellest siis sulle juhtub, kui sind küsitletakse? Kui sa saad selle väljakutsega olukorra lõpetada või suisa kellegi elu päästa, siis on see ju suur saavutus. Kuidas saab siin olukorras üldse mingisuguse küsitlemise pärast muretseda?

Ma ei muretse. Näite tõin, et kui sa otsustas mitte helistada, siis ainus, mis piinab, on mitte trellid ega jalavõru, vaid südametunnistus, et kui oleks helistanud ometi. Vot nii.

Misasja?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult vägivallatsejad ei soovi tähelepanu. Lisaks on nende seas palju argpükse. Seega võib karjumise peale ukse taha minek ja uksekella laskmine koos süütu küsimusega “Kas teil on siin kõik korras?” mõjuda tihtilugu päris kainestavalt. Tihti piisab vägivallatseja maharahustamiseks juba sellest, kui ta adub, et tema tegevust märgatakse kolmandate isikute poolt ega kiideta seda heaks. Ja kui peks ja karjumine ikka jätkuvad, siis kõne politseisse.

Õige, välja arvatud kui inimene on joobes või ainete mõju all. Sellisel juhul ei mõju ukselell kainestavalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ennast ohtu ei sea ja ise olukorda klaarima ei lähe aga politseisse helistan küll kui naabrimees jälle on end täis joonud ning märatseb ja tema naine üle maja appi karjub.

Olen ise kasvanud peres, kus tarvitati alkoholi ja oli vägivalda. Minu lapsepõlv oleks ilmselt olnud märksa parem kui naabrid oleks sekkunud ja mõne intsidendi ajal kas politsei kutsunud või ise uksele koputanud ja küsinud, et mis toimub.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kutsuks, ja seda põhjusel, et kooselu vägivallatsejaga on tihti inimese vaba valik. Kahjuks mu enda elukogemus on  pannud mind skeptiliselt suhtuma vägivalla alla kannatavatesse naistesse. Mu isa oli alkohoolik ajast, mil sain umbes 10 aastaseks. Elasime väikeses alevikus, korteris. Isa karjus ja loopis asju ca 4 päeval iga nädal, tuli ka pereliikmetele kallale. Kui palju ma palusin ema, et läheme ära. Emal oli omaette maja teises alevikus, saadud pärandusena, tal oli ka normaalse palgaga töökoht. Aga ema ei nõustunud ära minema, ju siis äramineku hind tundus talle kõrgem kui laste kannatused. Kujutan ette, kuidas naabrid iga kord tüdimusega tõdesid, et “jälle”, aga kannatasid vaikselt ära. Nad ju teadsid meie elust kõike, sh, et emal oleks olnud võimalus minna. Mis mõtet oli siis kuhugi pöörduda ja teatada.

+16
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan lapsepõlvest seda kuidas mind peksti. Kõigega peksti,  mis vihahoos kätte sai- kulp, kuum triikraud, potid, toolid.. vahel suvilas visati telliskividega, aeti taga hargiga. Ma karjusin appi.. ja mitte keegi ei kuulnud! Mitte keegi, kuigi tegelikult olid inimesed lähedal.

Absoluutselt kindlasti helistaksin politseisse, kui kuulen appihüüdeid!

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hüütakse appi, siis sekkun. Kui lihtsalt mees karjub “Sa oled loll” ja naine röögib vastu “Sa oled veel lollim”, ei sekku.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan lapsepõlvest seda kuidas mind peksti. Kõigega peksti, mis vihahoos kätte sai- kulp, kuum triikraud, potid, toolid.. vahel suvilas visati telliskividega, aeti taga hargiga. Ma karjusin appi.. ja mitte keegi ei kuulnud! Mitte keegi, kuigi tegelikult olid inimesed lähedal.

Absoluutselt kindlasti helistaksin politseisse, kui kuulen appihüüdeid!

Kas sa avalduse tegid?

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kolleeg ütles, et kui tema näiteks näeb tuttavate peres kodu vägivalda või näiteks kuuleb, kuidas naabrinaine appi karjub ja on aru saada, et mees peksab naist, siis tema kindlasti ei sekku. Ei helista politseisse ega lähe ukse taha asja uurima. Tema seisukoht sel teemal on see, et tegemist on absoluutselt peresisese asjaga, millega teistel inimestel asja pole.

Selline suhtumine on minu joaks sügavalt tülgastav. Sama hästi võiks ju öelda, et kui näen, et inimene tänaval pea lõhki kukub, siis mis see minu tagumikku torgib, see on ju kukkuja sügavalt isiklik probleem eks.

Oleks huvitav teada, et kas tal on sama suhtumine ka muudes analoogsete olukordade kohta. Näiteks, kui üks kolleeg peksab teist, siis las klaarivad omavahel, kolleegid ju siiski. Või kui nt suguvõsa on õhtusöögiks kokku tulnud, üks võtab ahjuroobi ja virutab sellega teisele vastu pead. Kas see võiks ka olla ok, sest no sugulased ju, küll omavahel ära klativad, mingi õue ja ajagu seal oma asjad korda. Eriti huvitav oleks teada, et kui talle endale mõni kolleeg töö juures rusikaga näkku lööb, siis kas talle sobiks, et teised kolleegid ei laseks ennast sellest häirida, sest pole ju nende asi?

 

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan lapsepõlvest seda kuidas mind peksti. Kõigega peksti, mis vihahoos kätte sai- kulp, kuum triikraud, potid, toolid.. vahel suvilas visati telliskividega, aeti taga hargiga. Ma karjusin appi.. ja mitte keegi ei kuulnud! Mitte keegi, kuigi tegelikult olid inimesed lähedal.

Absoluutselt kindlasti helistaksin politseisse, kui kuulen appihüüdeid!

Kas sa avalduse tegid?

Mis avaldusest sa räägid?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa avalduse tegid?

Kellele, mis avalduse?! Kellele see pisike lapsuke peab üksipäini avalduse tegema, kui lähedalolijad juba ei aita?
..sama hea kui küüditamise asjus küsida, miks nad politseid ei kutsunud..

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan lapsepõlvest seda kuidas mind peksti. Kõigega peksti, mis vihahoos kätte sai- kulp, kuum triikraud, potid, toolid.. vahel suvilas visati telliskividega, aeti taga hargiga. Ma karjusin appi.. ja mitte keegi ei kuulnud! Mitte keegi, kuigi tegelikult olid inimesed lähedal.

Absoluutselt kindlasti helistaksin politseisse, kui kuulen appihüüdeid!

Kas sa avalduse tegid?

Mis avaldusest sa räägid?

Peksti sind. Kuidas vastasid? Mis sai peksjast? Tegu on raske kehalise vigastamisega ju.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa avalduse tegid?

Kellele, mis avalduse?! Kellele see pisike lapsuke peab üksipäini avalduse tegema, kui lähedalolijad juba ei aita?

..sama hea kui küüditamise asjus küsida, miks nad politseid ei kutsunud..

Ema ja isa ei näinud murtud luid ja põletusvigastusi? Nutvat last? Telliskivid ja kuum triikraud. Kus vanemad olid, et ei kuulnud?

0
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küüditamisega ma ei võrdsustaks. Tolle võrdsustaks sõjaga. Me räägime vanematest praegu, kus olid, mis tegid. Miks lapsed üksi suvilas ohtu langesid.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema ja isa ei näinud murtud luid ja põletusvigastusi? Nutvat last? Telliskivid ja kuum triikraud. Kus vanemad olid, et ei kuulnud?

Millest sa aru ei saa? See juhtuski kodus ju!

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küüditamisega ma ei võrdsustaks. Tolle võrdsustaks sõjaga. Me räägime vanematest praegu, kus olid, mis tegid. Miks lapsed üksi suvilas ohtu langesid.

Mis sul viga on? Loll oled või õel? Vanemad olid sealsamas ja tegelesid oma lapse kõikvõimalike kättesattunud asjadega peksmisega. Iseendale nad politseid tõesti ei kutsunud.

Ise kindlasti kutsun politsei, kui keegi appi karjub. Ise sekkumine – sõltub olukorrast, pigem mitte. Aga mõnel juhul võibolla sekkuksin ka.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema ja isa ei näinud murtud luid ja põletusvigastusi? Nutvat last? Telliskivid ja kuum triikraud. Kus vanemad olid, et ei kuulnud?

Millest sa aru ei saa? See juhtuski kodus ju!

Aa, ok. Mis su vanematest sai?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sul viga on? Loll oled või õel? Vanemad olid sealsamas ja tegelesid oma lapse kõikvõimalike kättesattunud asjadega peksmisega. Iseendale nad politseid tõesti ei kutsunud.

Ma ei saanud aru päriselt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis veel sarjatakse lastetuid, et keegi pole tahtnud, aga vaata, mis kodudes toimub. Lauspiinamine ja kaks vägivaldurit kokku saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan lapsepõlvest seda kuidas mind peksti. Kõigega peksti, mis vihahoos kätte sai- kulp, kuum triikraud, potid, toolid.. vahel suvilas visati telliskividega, aeti taga hargiga. Ma karjusin appi.. ja mitte keegi ei kuulnud! Mitte keegi, kuigi tegelikult olid inimesed lähedal.

Absoluutselt kindlasti helistaksin politseisse, kui kuulen appihüüdeid!

Sama siin. Kõik teadsid ja kuulsid, et ema mind peksab, keegi ei tulnud.

Igatahes helistan politseisse. Sageli on appihüüdvas majapidamises ka lapsed.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 191 )


Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald