Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 191 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:
Kägu

Ja, kui sedasi käitub üks avalikuelu tegelane, lausa minister, siis tuleb selline igal juhul häbiposti riputada ja karjuda ja kellata sellest nii kaua, kuni kõik inimesed kuulevad, et niisugune käitumine ei ole normaalne. Siin ei saa mitte kuidagi olla seda teemat, et kui oma naine on leppinud ja andestanud, siis mis teistelgi enam öelda on. On ikka küll!

Just sama mõtlesin siin hiljuti ühe teise juhtumi puhul, kus pildistati last ja kuna ema olevat nõus olnud, siis kõik nagu korras. No ei ole ikka küll!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhtumi puhul, kus pildistati last ja kuna ema olevat nõus olnud, siis kõik nagu korras. No ei ole ikka küll!

Ema oli Pealtnägijas ja ütles ju, et mees pole pedofiil.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhtumi puhul, kus pildistati last ja kuna ema olevat nõus olnud, siis kõik nagu korras. No ei ole ikka küll! Ema oli Pealtnägijas ja ütles ju, et mees pole pedofiil.

No just, nagu naine ütles, et minister pole vägivaldne.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole tutvusringkonnas mitte ühtegi last

No aga kui võõras laps peaks pöörduma ja palub abi? Ei tee välja?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui (võimalik) ohver ise tunneb, et tema suudab leppida ja andestada, siis kes oleme meie, kaasa arvatud kohus, et suruda peale karistus.

Sinu jutus on palju oletusi. Kui oligi ohver, kust sa võtad, et leppis ja andestas? Äkki on hirmul ja ähvardatud?

Aga keegi ei “surugi karistust peale”. Inimesed lihtsalt väljendavad, mida nad ise teeksid potentsiaalses olukorras. Ei lepiks. Ei andestaks.

Sinu enda jutus on väga palju oletusi. Et siis, on olemas vaid 2 võimalust: naine võttis süüdistused tagasi kuna andestas, või teine variant, mees ähvardas.

Aga kolmas võimalus on samuti olemas. Olen ise käinud kohtus tunnistajana. Juhtum oli selline, et üks naissoost omakandi-inimene ründas õues võõraid lasteaiaealisi lapsi ja laste isa läks vahele oma lapsi kaitsma. Lapsed ei teinud midagi halba, lihtsalt see naine ei sallinudki lapsi ja ropendas nendega alailma. Mitte mingit kähmlust ei tekkinud ja füüsilist kontakti polnud. Kui isa sellele naisele selgelt ütles, et nii ei või käituda, siis haaras too naine vihaga maast puuoksa ja hakkas iseennast sellega vastu nägu taguma. Näole jäid punased jutid peale. Isa haaras oma lapsed ja viis nad ära tuppa. Peagi tuli kutse politseisse – selgus, et naine oli pärast enda näole punaste juttide tegemist sõitnud linna, fikseerinud vigastused ja teinud avalduse, väites, et laste isa olevat teda peksnud. Kriminaaluurimine midagi ei tuvastanud ja pealtnägijad (keda oli üsna mitmeid) polnud näinud mitte mingit füüsilist kontakti. Juhtum lõpetati ja materjalid hävitati, aga mitu kuud politseiuurimist koos kõige juurdekuuluvaga jättis sellele perele omad jäljed. Lõpp hea, kõik hea?

Mina ei saa näiteks üldse aru, mida sa selle oma näitega öelda tahad. Kole lugu küll, aga kuidas see teemasse puutub või sellesse kommentaari, mida tsiteerid?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mind peksti lapsena koguaeg, sain iga asja eest ja kõigega. Karjusin, palusin abi, aga mitte keegi ei teinud välja – mitte ükski naaber.
Ka mina kutsuksin politsei kui keegi vajab abi.

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kui võõras laps peaks pöörduma ja palub abi? Ei tee välja?

Täna just kutsusin kahte last korrale. Võõrad lapsed on pöördunud, poes olen eksleva lapse käsikäes juhatanud infoleti juurde, kus antakse vanemale teada, olen tänaval uurinud üksi kõndivalt lapselt, kus on ema, aga selliseid karjumisi või vägistamisi ei ole kordagi kuulnud ega näinud. Ka lapsevanematel on vastutus. Ühes loos ju viidi pereliikme poolt sama vanaisa? juurde suguvõsast erinevad lapsed, või nii ei olnud? Mis siis vanemate roll on?Kõik saavad lapsi teha ja sellega seonduvalt on laste sündimine keskkonda õnnemäng, mitte midagi muud. Täielik loterii.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas selle lapse käsikäes juhatamise ajal ma mõtlesin siiralt, et millal tuleb mulle nüüd lapsevanem kallale või midagi ütlema, et tema lapsel võtsin omavoliliselt käest kinni. Hea, et ma mees pole, siis oleks saanud pedofiiliks tembeldatud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas selle lapse käsikäes juhatamise ajal ma mõtlesin siiralt, et millal tuleb mulle nüüd lapsevanem kallale või midagi ütlema, et tema lapsel võtsin omavoliliselt käest kinni. Hea, et ma mees pole, siis oleks saanud pedofiiliks tembeldatud.

No krt, kui ebakindel saab inimene olla??? Kui ajad õiget asja, siis ei peaks küll värisema, et “äkki keegi tuleb”.  Sinus on kohutav ebakindlus ja alaväärsustunne! Kas sind peaks ka päästma?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi ütleme nii, et lapsel on sinikad kuskil ja ma teavitan koheselt politseisse. Mis siis minuga tehakse vanemate poolt? Võib-olla laps kukkus tõukekaga. Teine asi, kunagi oli välismaal mingi teema, et laps oli koduvägivalla ohver, otsis prügikastidest süüa, koolis sõi aplalt vms. Minu mäletamist mööda ei saadud arugi, et laps kodus süüa ei saa ja prügikastidest süüa otsib. Mida peaks aga jälgima kõige rohkem. Oma naabreid, on olnud lugusid (Turpinid), Lacey Fletcher, kes suri jubedasse surma. Tavaliselt ei märgatagi, kes kellega elab ja mida teeb ja see on päris vale. Samas märkamine on nina toppimine jälle, võta siis kinni.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäi kõrvu et iga viiendas peres on laste seksuaalset väärkohtlemist. On see tõesti nii? Mis mehed, pojad, isad need on

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No krt, kui ebakindel saab inimene olla??? Kui ajad õiget asja, siis ei peaks küll värisema, et “äkki keegi tuleb”.  Sinus on kohutav ebakindlus ja alaväärsustunne!

Nalja teed? Loata võõra lapse puutumine on ju ebanormaalne.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No krt, kui ebakindel saab inimene olla??? Kui ajad õiget asja, siis ei peaks küll värisema, et “äkki keegi tuleb”. Sinus on kohutav ebakindlus ja alaväärsustunne!

Nalja teed? Loata võõra lapse puutumine on ju ebanormaalne.

No kui rikutud saab ühe inimese mõtlemine olla? Ei, ebanormaalne on ainult TEATUD puutumine. Käest, või õlast kinni võtmine ja abi osutamine on alati olnud ja jääb normaalseks käitumiseks!

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui rikutud saab ühe inimese mõtlemine olla? Ei, ebanormaalne on ainult TEATUD puutumine. Käest, või õlast kinni võtmine ja abi osutamine on alati olnud ja jääb normaalseks käitumiseks!

Kuidas see rikutud mõtlemine on? Mitte kedagi ei tohi puutuda ilma loata.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi ütleme nii, et lapsel on sinikad kuskil ja ma teavitan koheselt politseisse. Mis siis minuga tehakse vanemate poolt? Võib-olla laps kukkus tõukekaga. Teine asi, kunagi oli välismaal mingi teema, et laps oli koduvägivalla ohver, otsis prügikastidest süüa, koolis sõi aplalt vms.

Kui abitu võib üks täiskasvanud inimene olla? Ära tõesti tee midagi ja ära palun enam kirjuta ka.
Võid enda personaalküsimuse arutamiseks eraldi teema teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui abitu võib üks täiskasvanud inimene olla?

Küsimus ei ole minus, küsimus on väga paljudes inimestes. Lapsi kiusatakse koolis, õpetajad lausa on karjunud või sõimelnud lastega, aga psühholoog ei oska midagi teha. Käed on kinni ja nii ongi. Peaks hoopis rohkem tähelepanu pöörama mitte vägivalla tagajärgedele, vaid sellele, kuidas ära hoida selliste inimeste ühiskonda naasmist pärast imelühikest karistust ja selliste olukordade tekkimise vältimist. Ükskõik, kui palju ei räägita sellest, ikka satutakse koduvägivalla ohvriks, kardetakse üksi olla jne, rääkimata sellest, et ikka tehakse lapsi. Kasvõi näide on sealt loomeinimese teemast, kus naine küsib üpris rumalaid küsimusi olematu suhte kohta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole minus

On küll, siin teemas oli konkreetselt küsimus, mida sina teeksid. Vastasid juba ära (mitte midagi, teiste asi), mis sa enam heietad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll, siin teemas oli konkreetselt küsimus, mida sina teeksid. Vastasid juba ära (mitte midagi, teiste asi), mis sa enam heietad.

Nagu näha, siis väga paljud ei tee, vastasel juhul meil ei olekski teemat sellist. Maailmas on kahte sorti inimesi, kes sõdade kohta arvavad. Ühed on sellised, kes arvavad, et sõjad tekivad lahendamata konfliktidest ehk arusaamatustest, aga teine saab aru, et sõda (konflikti otsimine) on inimloomuses. Vägivaldsus on mõnede inimeste loomuses ja vägivallatseja leiab alati põhjuse, miks vägivallatseda.
Kui vaadata statistikat, palju on vangis naisi ja mehi USAs, siis 2019 aastal oli mehi 1,322,256 ja naisi 107,909. On see kasvatus või hormoonid või mis, aga nii on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas selle lapse käsikäes juhatamise ajal ma mõtlesin siiralt, et millal tuleb mulle nüüd lapsevanem kallale või midagi ütlema, et tema lapsel võtsin omavoliliselt käest kinni. Hea, et ma mees pole, siis oleks saanud pedofiiliks tembeldatud.

No krt, kui ebakindel saab inimene olla??? Kui ajad õiget asja, siis ei peaks küll värisema, et “äkki keegi tuleb”. Sinus on kohutav ebakindlus ja alaväärsustunne! Kas sind peaks ka päästma?

aga meestega tänapäeval ju ongi nii ! No ei julgeks tütrel tänaval käest kinni võtta!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei julgeks tütrel tänaval käest kinni võtta!

Sa oled imelik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga meestega tänapäeval ju ongi nii ! No ei julgeks tütrel tänaval käest kinni võtta!

Mina küll seda ei mõelnud. Isa ikka võib tänaval kinni käest jalutada. Hiljem käevangus, kui laps suurem, muidu juba kahtlane. Aga võõraste laste puutumine omavoliliselt tegelikult ei ole normaalne, KUI see ei toimu sellises keskkonnas nagu lasteaiarühmas õpetaja poolt näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui rikutud saab ühe inimese mõtlemine olla? Ei, ebanormaalne on ainult TEATUD puutumine. Käest, või õlast kinni võtmine ja abi osutamine on alati olnud ja jääb normaalseks käitumiseks!

Kuidas see rikutud mõtlemine on? Mitte kedagi ei tohi puutuda ilma loata.

Kuule, äkki siiski teeksid endale eraldi teema oma kummalistest probleemidest? Seal saaksid ka neid veidraid näiteid tuua nii palju kui kulub.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, äkki siiski teeksid endale eraldi teema oma kummalistest probleemidest? Seal saaksid ka neid veidraid näiteid tuua nii palju kui kulub.

Sellele ma kommenteerimise ajal ei mõelnud, aga muide pedofiiliga olen kunagi intervjuud vaadanud internetist ja too rääkis, kuidas vanemad ei jaga ikka lapsi temasugustega vabatahtlikult, et miks lapsi omale hoiavad.

Saa aru, et laps on vanema(te) vastutus ja tema otsustab, kes tema last puutub. Kui ta paneb lapse kooli või lasteaeda, siis ta ilmselt sellega päri on. Mina tundsin ebamugavust, sest maailm on juba kord selliseks muutunud, et karta tuleb inimesi, kes saavad valesti aru.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta paneb lapse kooli või lasteaeda, siis ta ilmselt sellega päri on.

Kurat! Laste väärkasutamine ei ole miski, millega peaks justkui ilmselgega arvestama nii kui lapse uksest välja saadad. Lõpeta ära oma haiglane jutt!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

Tõmba uttu siit teemas! Mitu korda peab ütlema?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurat! Laste väärkasutamine ei ole miski, millega peaks justkui ilmselgega arvestama nii kui lapse uksest välja saadad. Lõpeta ära oma haiglane jutt!

Tänapäeval, kus oma lapsi internetis vabatahtlikult näidatakse, peab kõigega arvestama. Me ei tea, mis inimesi on meie ümber ja mis on nende kavatsused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

Tõmba uttu siit teemas! Mitu korda peab ütlema?

Mis sul viga on? Siin pole ju üks, vaid on väga mitu erinevat vastajat, ajad neid kõiki minema, kui sulle kellegi vastus ei meeldi. Nagu laps liivakastis…

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

Tõmba uttu siit teemas! Mitu korda peab ütlema?

Mis sul viga on? Siin pole ju üks, vaid on väga mitu erinevat vastajat, ajad neid kõiki minema, kui sulle kellegi vastus ei meeldi. Nagu laps liivakastis…

Et siis kuna mingi osa lollakaid valetab, siis teised jätame abita? Tundub mõistlik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sul viga on? Siin pole ju üks, vaid on väga mitu erinevat vastajat, ajad neid kõiki minema, kui sulle kellegi vastus ei meeldi. Nagu laps liivakastis…

Suva lingi toppimine ei ole mingi vastus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 191 )


Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald