Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 11 postitust - vahemik 181 kuni 191 (kokku 191 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

Tõmba uttu siit teemas! Mitu korda peab ütlema?

Mis sul viga on? Siin pole ju üks, vaid on väga mitu erinevat vastajat, ajad neid kõiki minema, kui sulle kellegi vastus ei meeldi. Nagu laps liivakastis…

Ilmselgelt on nende linkide toppimise taga üks konkreetne kägu. Temal ainsana on siin teemas sõnum, et vägivallale ei pea reageerima, kuna ohvrid ei olegi ohvrid ja vaid valetavad, et keegi süüdi teha. Ja vägivalda sekkuvad naabrid, märkajad, abikutsujad on lihtsalt ühed kättemaksuhimulised pealekaebajad.

Ainult üks kägu siin teemas ei suuda aduda teemapüstituse mõtet.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://naine.postimees.ee/7701355/poiss-vaitis-et-vanemad-peksid-teda-aastaid-karm-tode-selgus-alles-hiljem

Tõmba uttu siit teemas! Mitu korda peab ütlema?

Mis sul viga on? Siin pole ju üks, vaid on väga mitu erinevat vastajat, ajad neid kõiki minema, kui sulle kellegi vastus ei meeldi. Nagu laps liivakastis…

Ilmselgelt on nende linkide toppimise taga üks konkreetne kägu. Temal ainsana on siin teemas sõnum, et vägivallale ei pea reageerima, kuna ohvrid ei olegi ohvrid ja vaid valetavad, et keegi süüdi teha. Ja vägivalda sekkuvad naabrid, märkajad, abikutsujad on lihtsalt ühed kättemaksuhimulised pealekaebajad.

Ainult üks kägu siin teemas ei suuda aduda teemapüstituse mõtet.

Sa eksid. Tõesti ei ole siin üks konkreetne kägu, vaid neid on rohkem. Näha on, et sa püüad demagoogitseda, jätta mulje, justnagu oleksid “kõik teised” sinuga ilusasti ühte meelt, ainult üks veidrik, näe, ei laulagi sulle kuulekalt kaasa. Demagoogia ja tõe väänamine näikse sulle meeldivat, aga oled sa iial kedagi ka päriselt abistanud? Ei usu millegipärast…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on nende linkide toppimise taga üks konkreetne kägu. Temal ainsana on siin teemas sõnum, et vägivallale ei pea reageerima, kuna ohvrid ei olegi ohvrid ja vaid valetavad, et keegi süüdi teha. Ja vägivalda sekkuvad naabrid, märkajad, abikutsujad on lihtsalt ühed kättemaksuhimulised pealekaebajad.

Ainult üks kägu siin teemas ei suuda aduda teemapüstituse mõtet.

Sest ma olen elus päris palju kõrvetada saanud ”ohvritelt”. Enam ei usu nii kergelt nagu vanasti. Samuti on linkide toppijaid rohkem, aga jah, ka mina panen linke.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa eksid. Tõesti ei ole siin üks konkreetne kägu, vaid neid on rohkem. Näha on, et sa püüad demagoogitseda, jätta mulje, justnagu oleksid “kõik teised” sinuga ilusasti ühte meelt, ainult üks veidrik, näe, ei laulagi sulle kuulekalt kaasa. Demagoogia ja tõe väänamine näikse sulle meeldivat, aga oled sa iial kedagi ka päriselt abistanud? Ei usu millegipärast…

Jah, siin on kaks erinevat kägu. Nüüd saan aru. Sinu hüsteerilised sõnavõtud on sellest teisest linkijast tõesti täiesti erinevad. Nii et vabandan teise käo ees, et ma teda ühe hulluga sassi ajasin.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui rikutud saab ühe inimese mõtlemine olla? Ei, ebanormaalne on ainult TEATUD puutumine. Käest, või õlast kinni võtmine ja abi osutamine on alati olnud ja jääb normaalseks käitumiseks!

Kuidas see rikutud mõtlemine on? Mitte kedagi ei tohi puutuda ilma loata.

Ma olen puudutanud ilma loata mitut inimest. Viimati näiteks bussist väljudes selist 13-aastast, sest kuna ta oli seljaga ja tal olid klapid peas, ta ei kuulnud minu sõnu “Palun, kas astuksid ukse eest ära, soovin väljuda”. Enne seda vist viimati üht nooremat naist, kes kõnnitee kõrval haljasalal pikali oli. Ühe käega otsisin kotist telefoni, teise käega püüdsin kontrollida pulssi ja tema pead küljele keerata. Kui ma teaksin su nime ja seda, et sinu meelest ma ei pidanuks seda tegema, siis sinu puhul jätnuks su sinna vedelema, sest sind ei tohi ju puudutada. Pane endale silt kaela, et südameseiskumise, minestuse või veresuhkruprobleemi puhul ei tohi ükski mööduja sind aidata külili või hullemal juhul püüda sind kunstlikult elustada.

Kindlasti olen puudutanud ka poes jooksvaid algklassilapsi, neid, kes jooksevad riiulivahedes, selg suur osa ajast ees ja samal ajal tavaliselt kiljuvad ning kelle vanemaid pole silmapiiril. Olen küsimata puudutanud vanamemme, kes minu kõrval bussist väljus, toetasin teda küünarnuki alt. Ok, sinuga seda siis ei tee. Vaata ise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen puudutanud ilma loata mitut inimest. Viimati näiteks bussist väljudes selist 13-aastast, sest kuna ta oli seljaga ja tal olid klapid peas, ta ei kuulnud minu sõnu “Palun, kas astuksid ukse eest ära, soovin väljuda”. Enne seda vist viimati üht nooremat naist, kes kõnnitee kõrval haljasalal pikali oli. Ühe käega otsisin kotist telefoni, teise käega püüdsin kontrollida pulssi ja tema pead küljele keerata. Kui ma teaksin su nime ja seda, et sinu meelest ma ei pidanuks seda tegema, siis sinu puhul jätnuks su sinna vedelema, sest sind ei tohi ju puudutada. Pane endale silt kaela, et südameseiskumise, minestuse või veresuhkruprobleemi puhul ei tohi ükski mööduja sind aidata külili või hullemal juhul püüda sind kunstlikult elustada.

Kindlasti olen puudutanud ka poes jooksvaid algklassilapsi, neid, kes jooksevad riiulivahedes, selg suur osa ajast ees ja samal ajal tavaliselt kiljuvad ning kelle vanemaid pole silmapiiril. Olen küsimata puudutanud vanamemme, kes minu kõrval bussist väljus, toetasin teda küünarnuki alt. Ok, sinuga seda siis ei tee. Vaata ise.

Okei, aga jutt on sellest, et inimest ei tohi puutuda ilma loata. Ei tohi sünnipäeval vägisi kallistama hakata isegi kolleegil või sõbrannal. Esmaabi andmine on teine asi. Ja sellele noorele, kellel klapid peas, tuleb alati öelda ka, et see on ohtlik, kui ei kuule, mis ümber toimub. Muidu pole puutumisest kasu, järgmine kord teeb jälle sama ja seab end ohtu. Jookseb veel autole või bussile ette kogemata ja jääb alla. Vanamemme toetamine samamoodi, mina alati küsin luba, kui midagi sellist ette tuleb ja algklassilapsi kindlasti ei puutu kuskil, see on nende vanemate asi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa eksid. Tõesti ei ole siin üks konkreetne kägu, vaid neid on rohkem. Näha on, et sa püüad demagoogitseda, jätta mulje, justnagu oleksid “kõik teised” sinuga ilusasti ühte meelt, ainult üks veidrik, näe, ei laulagi sulle kuulekalt kaasa. Demagoogia ja tõe väänamine näikse sulle meeldivat, aga oled sa iial kedagi ka päriselt abistanud? Ei usu millegipärast…

Jah, siin on kaks erinevat kägu. Nüüd saan aru. Sinu hüsteerilised sõnavõtud on sellest teisest linkijast tõesti täiesti erinevad. Nii et vabandan teise käo ees, et ma teda ühe hulluga sassi ajasin.

Kuule, ausalt, rahune nüüd parem ise maha. Neid linkijaid ja sinust erineva arvamuse avaldajaid on siin ju rohkem kui kaks, kuidas sa ise sellest aru ei saa! Kui sa nii kangesti vägivallaohvreid aidata himustad, siis palun väga – tööpõld on siin ülisuur ja lai. Ent miskipärast sul päris aitamissoovi ei näikse väga nagu olevat, vist ei jagu selleks teistele hinnangute ladumise kõrvalt aega?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

algklassilapsi kindlasti ei puutu kuskil, see on nende vanemate asi.

Mina puutun küll, kui nad poes mu õe maha jooksid või niisama liiga räselevad ja häälkõnetusele ei allu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina puutun küll, kui nad poes mu õe maha jooksid või niisama liiga räselevad ja häälkõnetusele ei allu.

Lähed kätega võõrale lapsele kallale? Ei, see ei ole okei (loomulikult ka alste käitumine mitte, aga füüsilise noomitusega neid asju ei lahendata)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina puutun küll, kui nad poes mu õe maha jooksid või niisama liiga räselevad ja häälkõnetusele ei allu.

Ma ei tea, mul ei ole selliseid kogemusi, et vanemad ei jälgiks oma lapsi ja laseksid neil kedagi pikali joosta. On mingeid asju, mida lapsed (koolilapsed) teevad, siis kutsun küll korrale suusõnaliselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh näiteks, kui teiste asju võtavad või lähevad loata võõrale territooriumile vms. Paljudel lastel, olen märganud, ei ole seda tunnet, et teiste inimeste oma on püha. Kompavad piire.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 181 kuni 191 (kokku 191 )


Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald