Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:
Kägu

http://www.naine24.ee/768080/tihti-muutub-mees-vagivaldseks-kui-naine-on-rase/
Teemat ajendas kirjutama antud artikkel. Mind ennast on õnnistatud hea ja hooliva mehega, samuti pole ma kodus lapsepõlves vägivallaga kokku puutunud. Ise olen alati arvanud,et kui juhtuks selline asi ,et mees lööb, siis oleks nii kange naine vast küll et võtaks lapsed ja läheks minema.Ei saa aru naistest, kes kannatavad sellist elu aastaid ja õigustavad mehigi. Samas ei saa aru ka ümbritsevatest inimestese, kes selliesele mehele mõistust pähe ei pane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Koduvägivald

Ma võin ennast miljonäriks ka mõelda, aga tegelikkus on hoopis miskit muud.
Nii et suu kinni ja ära võta teemas sõna, kus sul kogemus netu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paistab tõesti, et sa ei saa mõhkugi aru. Ära siis võta palun sel teemal sedasi sõna, eks. Sinust on kõige vähem abi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja pole midagi valesti öelnud.
Ka artiklis kirjutatakse,et päästjaks saab olla ainult inimene ise.
Mul on kogemusi vägivaldse mehega.Lõpetasin suhte ja läksin lastega minema.Mul ei olnud oma kodu.Olin praktiliselt \”puu all\”.Ei olnud ka toetavaid vanemaid.Olin üksi.Leidsin lahenduse.Naised on mugavad ,ei viitsi lahendust otsida,ega vaeva näha.See näitab hoolimatust laste suhtes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tahtnudki kedagi solvata oma teemaalgatusega.Nii ,et jumala eest palun mitte kellegil isiklikult võtta.Lihtsalt ei saa aru kuidas ümbritsevad inimesed, näiteks vennad või sõbrad, on tõesti pimedad sellise probleemi suhtes.Ja au nendele naistele ,kellel on tõesti julgust minna sellise olukorra juurest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei tahtnudki kedagi solvata oma teemaalgatusega.Nii ,et jumala eest palun mitte kellegil isiklikult võtta.Lihtsalt ei saa aru kuidas ümbritsevad inimesed, näiteks vennad või sõbrad, on tõesti pimedad sellise probleemi suhtes.Ja au nendele naistele ,kellel on tõesti julgust minna sellise olukorra juurest.[/tsitaat]

No ma kordan siis ennast. Kui sa pole selles situatsioonis sees olnud, siis ära võta sõna. Sellepärast sa aru ei saagi ja parem ongi kui ei saa.
Ära togi asja mida sa ei jaga

Please wait...
Postitas:
Kägo

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No ma kordan siis ennast. Kui sa pole selles situatsioonis sees olnud, siis ära võta sõna. Sellepärast sa aru ei saagi ja parem ongi kui ei saa.
Ära togi asja mida sa ei jaga[/tsitaat]Kullake, palun ära hüppa nii õelalt kohe inimesele peale. Ma saan aru küll, et siin perekoolis on nii kombeks, aga püüame sellest üle olla, eks?
Kui näed, et teine ei saa aru, siis palun seleta. Siis saab ta aru ja kõik on saanud targemaks ja kõigil on hea meel.
Aga kui niiviisi kõigiga tigedikku mängid, siis võib mõni arvata, et su selline käitumismall ja hoiak kaasinimeste suhtes ongi see lüliti, mis vägivalla käivitab.

Please wait...
Postitas:
Ritabell

Miks lähedased ei aita – mõnikord on naised arvamusel, et nende vastu pööratud vägivald on nende enda süü ning nad varjavad seda oma lähedaste eest. Ilustavad tegelikkust. Ja siis lähedastel on ka mugav uskuda, et see nii on, kuigi võib-olla midagi isegi kahtlustavad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui pole ise selles situatsioonis olnud, ega lähedalt näinud, on raske mõista.

Enaamsti ei hakka füüsiline vägivald kohe ja järsult. Vägivaldsed mehed on head manipulaatorid. Algul on vamne vägivald, ikka alul leebelt, hiljem järjest hullemalt, naise enesehinnang viiakse nii alla. Kui siis esimest korda asi füüsiliseks läheb, suudetakse naisele selgeks teha, et naine ise oli süüdi, ta ise viis mehe niikaugele. Ja naine usubki seda ja loomulikult ei julge ta seda siis lähedastele kurta. Seks ajaks, kui asi juba päris hulluks läheb, on naine juba vaimselt nii läbi, et ta lihtsalt ei julge ega suuda midagi etevõtta, eseusk on null..

Tõesti, au ja kiitus naistele, kes sellest välja on suutnud tulla. See ei ole sugugi nii lihtne, kui kõrvaltvaatajale tundub.

Kägu, kes ütlesid, et sellest välja tulid – kas tulid kohe peale esimest korda? Või alul ikka süüdistasid ennast ja andestasid mehele? Väga tubli oled igal juhul!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kägu 11:23 Tulin ka sellest välja, 10 aastat tagasi. Siiamaani näen vahel õudusunenägusid. Õige on, et raske on sellest välja tulla, ja sama õige on, et seda tuleb teha võimalikult kiiresti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

[tsitaat]Ei tahtnudki kedagi solvata oma teemaalgatusega.Nii ,et jumala eest palun mitte kellegil isiklikult võtta.Lihtsalt ei saa aru kuidas ümbritsevad inimesed, näiteks vennad või sõbrad, on tõesti pimedad sellise probleemi suhtes.Ja au nendele naistele ,kellel on tõesti julgust minna sellise olukorra juurest.[/tsitaat]

Vägivaldne manipulaator on sageli väljaspool lähimat pereringi väga leebe, armas & abivalmis. Ämmale-äiale osutab asendamatuid teeneid, tema sõbrad peavad teda muhedax kutix, naise sõbrannad õhkavad, et nii hooliv mees!

Päriselt ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed ei talu kui neid lapse kõrvalt tõrjutakse ja lähevadki tigedaks. Psühholoogi juures tuleb nõustamas käia kui omal tarkus otsas, sest keegi meist ei võta omale ju vägivaldset meest lapse isaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära togi asja mida sa ei jaga[/tsitaat]

Kahju, et mees sind peksab ja lased lastel seda pealt vaadata. Alati on väljapääs, kui seda väga tahta. Ka uuest alustanud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta õige ole jah!
Kui mees lööb naist esimest korda, siis on süüdi mees.
Kui mees lööb naist teist korda, siis on süüdi juba naine ise.

Öelge, mida tahate, aga nii on!

P.S. Ma tean, mis on koduvägivald!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eks ta õige ole jah!
Kui mees lööb naist esimest korda, siis on süüdi mees.
Kui mees lööb naist teist korda, siis on süüdi juba naine ise.

Öelge, mida tahate, aga nii on!

P.S. Ma tean, mis on koduvägivald![/tsitaat]

võibolla tõesti tead…
eksole, mis ta siis vahib sellise näoga, ongi kolaka ära teeninud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei ole perevägivalda just otseselt talunud, kuid ma tegelikult mõistan neid naisi,kes selles elavad.
See on surnud ring ja sellest välja tulla pole sugugi nii lihtne. Paraku nendes naistes pole lihtsalt seda tugevust ja neis ongi see minnalaskimise tunne. Nad pole enda silmis ju enam inimesed. Ja vägivaltsed mehed on kavalad ja manipuleerivad. Kui sinus elabki ainult üks suur hirm siis ole sa kui tugev tahes sa langed jälle sellesse lõksu.
Võibolla need naised kes on emotsionaalsemad ja hingelt nõrgemad satuvadki selistesse suhtesse ja naised kes on juba loomult tugevamad ei satu.

Please wait...
Postitas:
Ritabell

võibolla tõesti tead…
eksole, mis ta siis vahib sellise näoga, ongi kolaka ära teeninud![/tsitaat]

Selle eelneva jutuga taheti küll öelda, et kui mees teist korda lööb, on naine süüdi seepärast, et pärast esimest korda kohe jalgu selga ei võtnud ning meest maha ei jätnud (välja ei visanud)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on olnud mitmeid kordi vägivaldne ja alkoholi lembeline mees. Mul kohe oli otsaette kirjutatud, et otsin selliseid. Kuid ma olen naine ja põhimõttega, et ei mina ega mu lapsed ei kasva vägivalla sees. Lõpetasin kiiresti suhted! Nüüd olen õnnelikus abielus! Ja tegelikult ongi ju nii, et paljud kannatavad, kartes mis saab kui jääb lastega üksi kuid tegelikult tuleb selg sirgu ajada ja mõelda-ma saan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Ritabell kirjutas:[/small]

Selle eelneva jutuga taheti küll öelda, et kui mees teist korda lööb, on naine süüdi seepärast, et pärast esimest korda kohe jalgu selga ei võtnud ning meest maha ei jätnud (välja ei visanud)[/tsitaat]

oled nõrk, järelikult oled süüdi?

Please wait...
Postitas:
sirtsu11

Teema algatajale. Sul on hea öelda võtan lapsed ja läheks ära. Kuid jah kahjuks peavad juba paljud sellepärast seda taluma,et pole kuhugile minna-see pole nii lihtne .Sa pole ju ise selles nahas olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Ritabell kirjutas:[/small]

[/tsitaat]

oled ise VASTUTAV oma elu eest.

Please wait...
Postitas:
norra

Teil kõigil on õigus,aga elu kahjuks märksa keerulisem.Osade naiste puhul on probleemiks haigus nimega kaassõltuvus või lähisuhtesõltuvus.Selline inimene vajab kindlasti professionaalsete spetsialistide abi ja paljudel juhtudel ei saa ta ise arugi,et selle häire all kannatab.See on väga tõsine psüühikahäire ja sageli levinud just vägivaldses suhtes elavate naiste hulgas,ravi võib kesta aastaid.
Teine põhjus on Eesti Vabariigi seadused ja politsei suhtumine.Olles ise perevägivalla all kannatanud,tean,mida räägin.On olukordi,kus seaduse järgi jääb õigus vägivallatsejale ja ohvril polegi väljapääsu isegi juhul kui ta otsis abi või võtab abi ootamine seaduste järgi nii kaua aega,et enne lüüakse ohver kodus maha.
Ka lähedastest ei pruugi alati abi olla,sest ka nemad võivad olla vägivalla ohvrid.See on väga keeruline ja mitmetahuline probleem ja arvan,et riik peaks siin rohkem üksikisikule appi tulema.Ühiskond aga võiks rohkem märgata ja kõvemat häält teha,sest need inimesed on tõesti paljudel juhtudel ohvrid,kes ise enam olukorra lahendamisega toime ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oled ise VASTUTAV oma elu eest.[/tsitaat]

seda küll,
aga see ei õigusta vägivalda ega muuda ohvrit süüdlaseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda küll,
aga see ei õigusta vägivalda ega muuda ohvrit süüdlaseks.[/tsitaat]

asi pole vägivalla õigustamises. lööja on süüdi löömises. ohver on süüdi selles, et ta midagi ette ei võta, iseenda ees süüdi eelkõige. ega keegi kõrvaline ei saa inimese eest elu ära elada ja valikuid teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

asi pole vägivalla õigustamises. lööja on süüdi löömises. ohver on süüdi selles, et ta midagi ette ei võta, iseenda ees süüdi eelkõige. ega keegi kõrvaline ei saa inimese eest elu ära elada ja valikuid teha.[/tsitaat]

kõrvalised saavad märgata, saavad aidata ohvril oma olukorda kõrvalt näha ja ka reaalselt toeks olla seal, kus ohver ise välajpääsu ei leia.

aga muidugi saavad ka õlgu kehitada ja ise oled süüdi, kuulutada.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Mul on tunne (pole veendunud), et kannatama jäävad ambitsioonideta (neid võib olla ka koduperenaise rollis), enesekindluseta (veelgi enam suhtes mahatambituga), psüühiliste probleemidega, aga ennekõike korraliku SISSETULEKUTA naised. Sada korda olen oma sõbranna muremõtteid kuulanud ja vaadanud meie tõsielusaateid ja järeldanud, et väga paljud naised saadaksid oma mehed kohe pikalt, kui nad oleksid sõltumatud, kuna mehed on meil miskipärast siin sedasi kasvatatud, et neist on naistele nii palju tüli, muret ja koormat. Tõesõna laste eest. Umbes nii, et kui jalust ära saaks, oleks tunduvalt kergem hingata. Sõltuvad naised kipuvad miskipärast saama endale just neid mehi, kes nende üle võimutsevad. Kindlasti ei ole see nii must-valge nüüd ka, aga ma vähemalt arvan, et materiaalne pool on põhiline tegur.
Mh, samas on olemas ka selliseid paare, kus mees joob, terroriseerib ja tööl ka ei käi ning naine peab kogu seda kaadrit seal üksi üleval oma piskust. No sellistest naistest mina ÜLEÜLDSE aru ei saa, mis seal kupli all toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võibolla tõesti tead…
eksole, mis ta siis vahib sellise näoga, ongi kolaka ära teeninud![/tsitaat]Mis mõttes nagu?

Kas oli tõesti nii keeruline mõttekäik, et ei suutnud seda läbi hammustada?

Point pole ju üldse selles, et naine vahib sellise näoga, et ongi kolaka ära teeninud, vaid selles, et mees ei saa naist enam teist korda lüüa, kuna peale esimest lööki kaob naine sellise mehe juurest kus see ja teine… Ja teist, kolmandat jne. lööki ei saa enam järgneda.

Mõnele peab ikka lihtlausetega, laste keeles asja lahti selgitama, et ta asjast aru saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Ritabell kirjutas:[/small]

[/tsitaat]Tavaliselt toimub esimene löömine või vägivald juba siis, kui mees ja naine ei ole veel väga tihedalt üksteisega seotud.
Üldiselt usun pigem seda, et asi ei seisne sellisel juhul naise nõrkuses, vaid rumalusest, emotsionaalsest ja majanduslikust sõltuvusest, mugavusest, kergeusklikkuses (usub mehe sõnu, et seda enam ei juhtu) jmt.
Kui sa ise ei taha peksva mehe juurest ära minna, siis ära hala ka. Lepi ja ela oma valikuga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõrvalised saavad märgata, saavad aidata ohvril oma olukorda kõrvalt näha ja ka reaalselt toeks olla seal, kus ohver ise välajpääsu ei leia.

aga muidugi saavad ka õlgu kehitada ja ise oled süüdi, kuulutada.
[/tsitaat]Sellega on nii, et tavaliselt kõrvalised märkavad ja püüavadki aidata, aga üldjuhul on sellised naised väga altid sellise aitamise puhul hoopis vastupidi, mingil momendil valmis kaitsepositsiooni sisse võtma.
Esialgu nutavad ja halavad su rinna najal, aga kui hakkad koos nendega konstruktiivseid lahendusi otsima ning konkreetseid samme astuma, siis avastad ühel momendil, et naine ja mees on vahepeal juba ära leppinud ning sind on justkui tolaks tehtud ja probleem on hoopis sul, mitte neil. Nendel pereõnn õitseb, aga nn. aitaja on hoopis patuoinas, kes püüab paarisrahva elu vahele pahatahtlikult kiilu lüüa.

Usu mind, ma olen koduvägivalda erinevatelt positsioonidelt näinud. Neid käitumismustreid on naistel suht erinevaid, kui mingil moel on need siiski kõik sarnased ja kattuvad.
Sellised naised eelkõige ise ei lase end aidata (ehkki on väga agarad kurtma sellel teema). Ja kui inimene ise ei taha ennast lasta aidata, siis ei saa teda keegi aidata.
See on täpselt sama kui alkohoolikute ravimine. Pereliige-lähedane ei saa alkohoolikut aidata terveks saada, kui alkohoolik ise seda ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka ise olnud siiani tugeva naise stereotüüp, kes on alati pisut hukkamõistvalt vaadanud neid naisi, kes taluvad koduvägivalda ning leidnud, et kuna naine ikka mehe juures püsib, siis järelikult on ise loll.
Nüüd olen aga ise jõudnud oma suhtes samasse staadiumisse ehk siis olukorda, kus olen nii mõnegi hoobi saanud ja ka oma sinist silma pidanud varjama. Algul kerge tõukamine, siis juba paiskamine vastu seina, hoop lahtise käega, käte väänamine jne jne.
Hetkel, täna öösel oleme küll juba kokku leppinud, et läheme lahku, kuna selline käitumine on mulle vastuvõetamatu ja mees on oma asjadki juba kodust ära viinud, aga eks näis, kas suudan selle otsuse juurde jääda.
Sest tõepoolest mingi väike osa minu sees leiab, et ju ma ise selle ära teenisin, küllap mehe närvi ajasin ning valu polnudki ju nii tugev.Ehk ta enam ei tee jne jne
Annaks jumal mulle kindlat meelt see suhe siiski ära lõpetada.
Aga õppetunni sain küll kogu eluks ja targutama enam nii kergelt ei kipu

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.