Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:

olen eelmine kommenteerija – vastus siis sellele, et pole lihtne suhet lõpetada ja mujale minna jne….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 18:51; 14.03 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

otseses mõttes.
sinu stereotüüpsele hinnangule asetasin vastu teise stereotüübi.
püüdsin sulle peeglit näidata.
kahjuks sa ei hammustanud läbi.:(

just selline suhtumine, et ohver on ise süüdi toidab vägivaldset suhet.
süüdi siis ükskõik milles, vahet pole, kas vaatab mittesobiva pilguga, targutab või ei ole piisavalt tugev ja ostusekindel, et põgeneda.

kui ühiskond tolereerib vägivalda ja näitab näpuga ohvrile, sinu kirjutis oli selle tüüpnäide, siis just sellega vägivallatsejad ennast õigustavad, mis ta siis on selline, sellist peabki peksma.
absurdne, eksole?

minu arvates asjolu, et keegi on nõrk, rumal või misiganes, ei saa olla õigustus tema peksmiseks.
või saab?[/tsitaat]Ja sina ei suuda ikkagi läbi hammustada minu jutu pointi, et naine, kes mehe juurest peale esimest lööki ära läheb ei saa enam teistkorda mehe vägivalda kogeda.

Pigem kipub sinu jutu mõte olema sinna auku, et naine, kes on esimese kolaka ära saanud ei peagi sellise mehe juurest jalga laskma. Naine, kes sellise mehe juurde jääb andestab ja tolereeribki mehe sellist käitumist. Veel hullem, nagu keegi siin ütles, mõtleb naine, et ju ta siis oligi selle ära teeninud.

Mina muide ei ole mitte kuskil kirjutanud, et mis see naine on selline ja et sellist tulebki peksta. Mina kirjutasin sellest, et naine ei tohiks lasta sellist situatsiooni teist (kolmandat jne.) korda tekkidagi, kus mehel see võimalus on. Ja selle vastu aitab AINULT selllisest mehest lahkuminek.

Või mis see sinu jutu point on? Tahad väita, et lööv mees enam oma tegu ei korda? Isegi ju tead, et kordab ja naine, kes laseb sellel korduda on rumal ja tõesti ise süüdi. Üldjuhul ei lase sellised naised end ka kaitsta, vaid asuvad lausa mehe kaitseks välja, kui keegi kolmas isik püüab teemasse sekkuda.

Selge on see, et keegi ei tolereeri peksvaid mehi (peale peksvate meeste endi). Pole see ühiskonnas sugugi niimoodi tolereeritud, nagu sina kirjutasid. Kuid peab ju aru saama, et sellises olukorras naine saab ainult iseennast aidata. Ja sellist naist saavad teised aidata ainult sel juhul, kui naine ise laseb end aidata. Tavaliselt nad siiski ei lase seda teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lihtne on selliste lahmivate arvamusavaldustega esineda. Aga saan sinust aru – olin ise kunagi samasugune ja ajasin sama teksti. Lollid nõrgad naised, ise süüdi, mis nad siis ära ei tule, mina küll ennast peksta ei laseks! Lollid nõrgad naised, mina olen tark, edukas ja tugev, minuga seda küll ei juhtu, naeruväärt! just nii ma arvasin.

Hukka mõista on alati palju kergem kui mõista.

Loodame, et sinul ei tule kunagi isiklikus elus ette olukorda, kus sa mõistma hakkad, kuidas ja mismoodi naised sellistesse olukordadesse satuvad ja miks nad lihtsalt ära ei lähe. Mina nüüd tean. [/tsitaat]Oma kõige esimeses kommentaaris ma kirjutasin, et mul on sellega isiklik kokkupuude olemas. Ja ma tean, millest ma kirjutan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja sina ei suuda ikkagi läbi hammustada minu jutu pointi, et naine, kes mehe juurest peale esimest lööki ära läheb ei saa enam teistkorda mehe vägivalda kogeda.

Pigem kipub sinu jutu mõte olema sinna auku, et naine, kes on esimese kolaka ära saanud ei peagi sellise mehe juurest jalga laskma. Naine, kes sellise mehe juurde jääb andestab ja tolereeribki mehe sellist käitumist. Veel hullem, nagu keegi siin ütles, mõtleb naine, et ju ta siis oligi selle ära teeninud.

Mina muide ei ole mitte kuskil kirjutanud, et mis see naine on selline ja et sellist tulebki peksta. Mina kirjutasin sellest, et naine ei tohiks lasta sellist situatsiooni teist (kolmandat jne.) korda tekkidagi, kus mehel see võimalus on. Ja selle vastu aitab AINULT selllisest mehest lahkuminek.

Või mis see sinu jutu point on? Tahad väita, et lööv mees enam oma tegu ei korda? Isegi ju tead, et kordab ja naine, kes laseb sellel korduda on rumal ja tõesti ise süüdi. Üldjuhul ei lase sellised naised end ka kaitsta, vaid asuvad lausa mehe kaitseks välja, kui keegi kolmas isik püüab teemasse sekkuda.

Selge on see, et keegi ei tolereeri peksvaid mehi (peale peksvate meeste endi). Pole see ühiskonnas sugugi niimoodi tolereeritud, nagu sina kirjutasid. Kuid peab ju aru saama, et sellises olukorras naine saab ainult iseennast aidata. Ja sellist naist saavad teised aidata ainult sel juhul, kui naine ise laseb end aidata. Tavaliselt nad siiski ei lase seda teha. [/tsitaat]

neid naisi hoiab muuhulgas oma vägivaldsete meeste juures tunne ja teadmine, et nad on ise süüdi selles, et peksa saavad.
just see mida sa siin aina ja aina kordad.
vastuoluline?

võibolla siiski mitte, kui ongi nii, et sa oled koduvägivalda kogenud.
ehk, et füüsiline pääsemine, äraminek, on esimene ja õige samm. järgmine peaks olema see, et jõuda arusaamisele, et ohver ei ole süüdi.
loodan väga, et jõuad kunagi ka selleni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 08:18; 13.03 13:40; 13.03 15:59; 13.03 16:21; 14.03 08:45; 15.03 08:44; 16.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on töökaaslane, kes harrastab oma mehe kallal räiget vaimset vägivalda. ma olen sunnitud päevast päeva pealt kuulama telefonikõnesid, kus meest alandatakse, tema kallal haugutakse, õiendatakse. mees ei tee kunagi midagi õigesti ja muu selline. telefonikõnesid ei alustata tervitusega, viisakast lõpetamisest rääkimata. enamasti katkestatakse kõned poolelt sõnalt. ja mina ikka muudkui mõtlen, miks see mees seda talub. samas, ma kujutan ette, et kui mehel ühel hetkel ära viskab, siis oleks ta nii mõnegi silmis ilge värdjas, kes oma pere maha jättis. arvata on, et selle mehe sõbrad/tuttavad ei aimagi, mida see mees päevast päeva peab üle elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

neid naisi hoiab muuhulgas oma vägivaldsete meeste juures tunne ja teadmine, et nad on ise süüdi selles, et peksa saavad.
just see mida sa siin aina ja aina kordad.
vastuoluline?

võibolla siiski mitte, kui ongi nii, et sa oled koduvägivalda kogenud.
ehk, et füüsiline pääsemine, äraminek, on esimene ja õige samm. järgmine peaks olema see, et jõuda arusaamisele, et ohver ei ole süüdi.
loodan väga, et jõuad kunagi ka selleni.

[/tsitaat]Miks sa teed minu jutust meelevaldseid järeldusi ja paned mulle suhu sõnu, mida mina pole öelnud?
Mina ütlesin, et naine on vaid siis süüdi, kui ta peale ESIMEST kolakat mehe juurest minema ei lähe. Kui naine saab esimest korda peksa, siis tal ei saa veel olla mehe poolt väga tugevat süü ja hirmu tunnet sisendatud. Sellel momendil ei ole veel naise ajud mehe poolt ära komposteeritud.
Peale aastaid kestnud vaimset ja füüsilist vägivalda on loomulikult naine mehe poolt nii tümaks tehtud, et ta polegi võimeline enam sellest ringist välja tulema.

Kas sa tõesti ei suuda eristada kahte täiesti erinevat asja? Loomulikult on mees süüdi peksmises ja mees on süüdi iga kord, kui ta lööb. Aga mina räägin sellest, et naine on süüdi selles, et tema ei suutnud peale esimest lööki ära minna. Asi pole üldse selles, et ta oleks peksu ära teeninud. Loomulikult mitte, aga ta on süüdi selles, et ta ei suutnud peale esimest vägivallaaktsiooni lahkuda mehe juurest.
Need on kaks täiesti erinevat teemat, aga ilmselt lihtsakoelise mõttemaailmaga inimene ei suuda nii keerulisest mõttekäigust ka peale pikka ja põhjalikku selgitust aru saada.

Juba mitmendas kommentaaris tahad sa mulle omistada sõnu ja mõtteid, mida mina tegelikult öelnud ega mõelnud pole. Miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kuhu naine peaks minema siis, kui elamispind on naise oma ja mehele ei kuulu sentimeetritki sellest pinnast? Mees keeldub kategooriliselt minemast ja lubab naise elu põrguks teha. On teil lahendusi? Kas naine peab jätma oma elamispinna sellele vägivallatsejale ja võtma endale uue laenu vms? Elu ei ole mustvalge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

neid naisi hoiab muuhulgas oma vägivaldsete meeste juures tunne ja teadmine, et nad on ise süüdi selles, et peksa saavad.
just see mida sa siin aina ja aina kordad.
vastuoluline?

võibolla siiski mitte, kui ongi nii, et sa oled koduvägivalda kogenud.
ehk, et füüsiline pääsemine, äraminek, on esimene ja õige samm. järgmine peaks olema see, et jõuda arusaamisele, et ohver ei ole süüdi.
loodan väga, et jõuad kunagi ka selleni.

[/tsitaat]Ma soovitan seda, et teinekord, kui midagi loed, siis katsu ka kaasa mõelda.

Mina sain selle kommenteerija juba esimesest kommentaarist aru, mida ta oma jutuga öelda tahtis. Hämmastav on see, et sina ei suuda ka peale korduvat selgitamist aru saada.

P.S. Ma kommenteerin siin teemas esimest korda, ehkki ip näitab muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 07:44; 16.03 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuulge, kuhu naine peaks minema siis, kui elamispind on naise oma ja mehele ei kuulu sentimeetritki sellest pinnast? Mees keeldub kategooriliselt minemast ja lubab naise elu põrguks teha. On teil lahendusi? Kas naine peab jätma oma elamispinna sellele vägivallatsejale ja võtma endale uue laenu vms? Elu ei ole mustvalge.[/tsitaat]Kohtusse pöördumisest oled midagi kuulnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 07:44; 16.03 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Miks sa teed minu jutust meelevaldseid järeldusi ja paned mulle suhu sõnu, mida mina pole öelnud?
Mina ütlesin, et naine on vaid siis süüdi, kui ta peale ESIMEST kolakat mehe juurest minema ei lähe. Kui naine saab esimest korda peksa, siis tal ei saa veel olla mehe poolt väga tugevat süü ja hirmu tunnet sisendatud. Sellel momendil ei ole veel naise ajud mehe poolt ära komposteeritud.
Peale aastaid kestnud vaimset ja füüsilist vägivalda on loomulikult naine mehe poolt nii tümaks tehtud, et ta polegi võimeline enam sellest ringist välja tulema.

Kas sa tõesti ei suuda eristada kahte täiesti erinevat asja? Loomulikult on mees süüdi peksmises ja mees on süüdi iga kord, kui ta lööb. Aga mina räägin sellest, et naine on süüdi selles, et tema ei suutnud peale esimest lööki ära minna. Asi pole üldse selles, et ta oleks peksu ära teeninud. Loomulikult mitte, aga ta on süüdi selles, et ta ei suutnud peale esimest vägivallaaktsiooni lahkuda mehe juurest.
Need on kaks täiesti erinevat teemat, aga ilmselt lihtsakoelise mõttemaailmaga inimene ei suuda nii keerulisest mõttekäigust ka peale pikka ja põhjalikku selgitust aru saada.

Juba mitmendas kommentaaris tahad sa mulle omistada sõnu ja mõtteid, mida mina tegelikult öelnud ega mõelnud pole. Miks?[/tsitaat]

iga juhtum on erinev. kas sina tead, millal ja mismoodi igas suhtes see löömine täpselt alguse saab? minul näiteks tuli kõik hiilivalt ja tasapisi. mees isoleeris mind märkamatult mu perest ja sõpradest. sellel hetkel, kui tuli esimene löömine, olin ma juba täiesti tema mõju all, ilma tugivõrgustikuta. ma võin ju tagantjärgi tark olla ja mitte aru saada, mismoodi see võimalik oli, aga näed oli.
mina suutsin õnneks lõpuks ikka leida endas nii palju jõudu, et sellest välja rabeleda, aga mitte kunagi ei süüdista ma teisi, kui nemad seda jõudu endas ei leia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 08:28; 16.03 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses teemaga meenub vähe radikaalsem situatsioon aastakümnete tagant.Tegu siis nõuka-aegse keskealise paariga,kus naine pidi aastaid mehepoolset füüsilist vägivalda taluma, eriti kui härra purjus peaga koju tuli…Naisel s iis viskas mingi hetks väga üle,sidus magava mehe kinni ja andis selle Riga pesumasina voolikuga hea keretäie tappa.Väidetavalt siis kummivoolik jälgi ei jätnud.Peale seda jätkus nende kooselu suurimas üksmeeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 11:16; 12.03 11:41; 16.03 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma soovitan seda, et teinekord, kui midagi loed, siis katsu ka kaasa mõelda.

Mina sain selle kommenteerija juba esimesest kommentaarist aru, mida ta oma jutuga öelda tahtis. Hämmastav on see, et sina ei suuda ka peale korduvat selgitamist aru saada.

P.S. Ma kommenteerin siin teemas esimest korda, ehkki ip näitab muud.
[/tsitaat]

mitte, et ma ei saaks aru, mida ta öelda tahtis, vaid ma ei ole sellega nõus.

ma jään enda juurde, et ohver ei ole süüdi. süüdi on ainult ja ainult vägivallatseja.
see, kes süüdisab ohvrit, toetab vägivalda.
olen püüdnud seda talle viiel erineval moel selgitada aga ilmselt tulemusteta.
paraku

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 08:18; 13.03 13:40; 13.03 15:59; 13.03 16:21; 14.03 08:45; 15.03 08:44; 16.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ütlen igaks juhuks ära, et ma ei ole see Kägu, keda sa tsiteerisid, aga küsimus: mis moodi saab mees märkamatult isoleerida? kas naine lihtsalt teebki kõike, mida mees ette ütleb, ei pea kummaliseks, kui mehele ei sobi tema perekond või sõbrad? mitte ükski neist? see peab ikka räme alaväärsuskompleks vms olema, et naine on nii õnnelik, et keegi talle tähelepanu pöörab, et lambastub hetkega. aga märkamatu see ikka ei ole, naine on nõus oma lähedastest loobuma mehe heaks.[/tsitaat]

ma olin noor ja armunud. kindlasti ka madala enesehinnaguga. vanemad said kohe aru, et see mees pole just kõige toredam ja hoidsid ise ka veidi eemale. sest ega ma ju ei kuulanud. sellised mehed oskavad alguses ennast väga heast küljest näidata. mehe sõbrad pidasid teda lahedaks kaaslaseks ja kõiki alati kõiges abistavaks jne. seda on väga keeruline seletada ja ega ma ausat öeldes ise ka ei mõista, mismoodi see võimalik oli. aga see oli mulle kogemus, tulin sellest välja teadmisega, et enam ei murra mind miski ja absoluutselt kõigest on väljapääs. sellest on möödas 15 aastat ja minu edasine elu on olnud täpselt selline nagu ma olen tahtnud. kuigi esimesed paar aastat olid kohutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 08:28; 16.03 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

ma olin noor ja armunud. kindlasti ka madala enesehinnaguga. vanemad said kohe aru, et see mees pole just kõige toredam ja hoidsid ise ka veidi eemale. sest ega ma ju ei kuulanud. sellised mehed oskavad alguses ennast väga heast küljest näidata. mehe sõbrad pidasid teda lahedaks kaaslaseks ja kõiki alati kõiges abistavaks jne. seda on väga keeruline seletada ja ega ma ausat öeldes ise ka ei mõista, mismoodi see võimalik oli. aga see oli mulle kogemus, tulin sellest välja teadmisega, et enam ei murra mind miski ja absoluutselt kõigest on väljapääs. sellest on möödas 15 aastat ja minu edasine elu on olnud täpselt selline nagu ma olen tahtnud. kuigi esimesed paar aastat olid kohutavad.[/tsitaat]

Täiesti nõus selle kirjeldusega. See tuleb väga hiilivalt ja ainult tagantjärgi suudad näha, et nii juhtus. Ja ega siis teine sind sihiteadlikult ei isoleeri – see on osa kogu selle suhte dünaamikast. Manipuleeriv, mõjukas ja jõuline mees lihtsalt elab oma elu (ning elukaaslase elu) selliseks, et teine on lõpuks isolatsioonis.

Mitte keegi ei astu suhtesse teisega selle mõttega, et seda inimest on hea peksta/alandada. Keegi ei taha otseselt kedagi peksta. Lihtsalt vägivaldne inimene ei oska stresse ja probleeme muud moodi lahendada. Tema on oma lapsepõlvekodus nii õppinud ja rakendab seda (alateadlikult) ka paarisuhtes. Ma usun, et iga vägivallatseja tõesti siiralt on häiritud sellest, et teine jälle haiget sai ja olukord selliseks keeras. Ta ei oska lihtsalt teistmoodi! Ta ägestub, tunneb, et muu enam ei aita ja… Ta vabandab, toob lilled, annab lubadusi ja seda tõesti südamest. Aga järgmiste probleemide (või ka vanade, miks mitte!) kerkides annab jällegi kätele voli. Või alandab sõnadega.

Need on kasvatusdefektid. Mõni inimene suudab sellest teadlikult kõrvale astuda – näiteks nagu alkohoolikute absoluutselt karsked täiskasvanud lapsed. Ka vägivallatseva isa täiskasvanud poeg võib teadlikult tülide puhul sügelevad käed taskusse peita. Aga nii nagu väga paljude alkohoolikute vanemate lastestki saavad alkohoolikud, saavad paljude vägivallatsejate lastest vägivallatsejad. Paratamatus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et vägagi sageli saavad määravaks ka majanduslikud põhjused.

Võib-olla hakkab naine enne mehepoolset otsest löömist tõepoolest ohumärke nägema, aga talle tundub, et mehest lahkudes (kuni see veel emotsionaalselt võimalik on) teeb ta lastele hoopis karuteene, kistes nad ära kodust, rahast, pealtnäha enamasti ikkagi toimivast perekonnast, isapoolsetest sugulastest ja üldse igapäevasest elust. Enamasti on selliste meeste naised rahalises mõttes mehest sõltuvad, ei käi tööl või igatahes ei teeni suuri summasid, mis võimaldaks normaalset pere ülalpidamist.

Muidugi ei kaalu tegelikult majanduslik heaolu üles seda, mida ema ja lapsed peavad vägivaldse mehe puhul taluma. Aga seda on kõrvaltseisjal hea lihtne osatada ja hüüda, et koli või kuuse alla, koli kaugele, mine varjupaika, ära ainult lase end lüüa. Kui omada piisavalt empaatiat, et end selle naise olukorda panna – kui lihtne see tegelikult oleks? Kista ennast ja lapsi lahti KÕIGEST, mis on tuttav, kõigest, mis toimib? Kolida sõna otseses mõttes kuuse alla või kellegi teise toanurka ja alustada isegi mitte nullist, vaid tõenäoliselt miinusseisust? Olles ise seejuures tõenäoliselt mitte kõige enesekindlam ja edukam ja tugevama natuuriga inimene (sest millegipärast tõmbuvad just sellised paarid – vägivaldne mees otsibki tema külge klammerduvat naist)?

Ma ei õigusta seda, et naine ei lahku, arvan samuti, et ainuõige ongi kasvõi kuuse alla kolida oma kompsudega, aga ma annan endale aru, et see on kohutavalt, tohutult raske samm. Võib-olla veel raskem, kui aeg-ajalt peksu taluda. Aga erinevus on selles, et peks taob lõpuks naise maa sisse, kuni tal kaob viimnegi eneseaustus, seevastu lahkumine, kuitahes jubedatesse tingimustesse, tõenäoliselt lõpuks kasvatab naist isksusena.

Minu meelest on siin küll suur süü ka ühiskondlikul suhtumisel ja kasvõi politsei jm asutuste toimimises: oleks elementaarne, et lahkub see, kes lööb, mitte see, keda lüüakse. Oleks elementaarne, et ohvrit ja tema lapsi kaitstakse, mitte ei sunnita jubedat kohtu- vm kadalippu läbima, mis lõppeb tõenäoliselt mingisuguse naeruväärse trahvi või tingimisi karistusega ja mingit REAALSET kaitset naine vägivallatseja eest ei saa ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]————

Minu meelest on siin küll suur süü ka ühiskondlikul suhtumisel ja kasvõi politsei jm asutuste toimimises: oleks elementaarne, et lahkub see, kes lööb, mitte see, keda lüüakse. Oleks elementaarne, et ohvrit ja tema lapsi kaitstakse, mitte ei sunnita jubedat kohtu- vm kadalippu läbima, mis lõppeb tõenäoliselt mingisuguse naeruväärse trahvi või tingimisi karistusega ja mingit REAALSET kaitset naine vägivallatseja eest ei saa ikkagi.[/tsitaat]
kõige muu sinu kommentaariga olen nõus, aga kui me tahame elada õigusriigis, siis 1) kui kinnisvara on vägivallatseja omand või ühisvara, pole mitte kellelgi õigust takistada isikul enda vara kasutamast.
2) ohvrit ja lapsi kaitstakse, kui mees pokri pannakse, aga nii politseinikud kui arstid laulavad kui ühest suust, et naine võib ka regulaarselt kolki saada ja politsei välja kutsuda, kuid isegi kui ta avalduse esitab krimasja algatamiseks, võetakse 80% avaldustest tagasi. siin võib spekuleerida palju, mis on sellise käitumise ajendid (sõltuvus, hirm mehe vabanemise ees jne), aga fakt on see, et ilma avalduseta on politsei käed seotud. vabas ühiskonnas võib inimene lasta ennast peksta, kui tahab. kui ei taha, esitab avalduse politseisse.
3) karistused on ebaproportsionaalsed jah, võõra inimese lambist peksmise eest saab suuremaid karistusi. oma pere kolkimise puhul oleks nagu vabanduseks asjaolu, et oma inimesed. siin mängib minu arvates rolli just seesama täiskasvanud inimese võimalus hulludest oludest lahkuda. selleks on loodud turvakodud ja varjupaigad. kui inimene ISE ei taha/suuda vabaneda või selleks samme astuda, ei saa neid keegi teine tema eest teha.

igasugused kiired ja jõulised vahelesekkumised (mees pokri, lähenemiskeeld jne) loovad soodsa pinnase süsteemi kuritarvitusteks, sest asjad ei ole alati nii üheselt mustvalged.

nii tore oleks minna teiste elu korraldama oma äranägemist mööda, aga ei saa. ei seaduse silmis ega tegelikult ka ühiskonna silmis. elame, kuidas elame, see on meie asi ja sina ära topi oma nina- selline on valdav mõtteviis. suures osas peab see ju paika, eksole? kellegi asi pole ütelda, kui tihti pead sa põrandat pesema või kas lastele tohib selga laduda kodutööde tegemist. kui asi puudutab isikuvastast vägivalda ükskõik kas naise või laste aadressil, siis kõrvalseisja ainus võimalus on kutsuda politsei ja peatada otseselt sellel hetkel toimuv vägivald, olla politseile tunnistajaks ja pakkuda naisele vaimset tuge. kui ta seda viimast vastu ei võta, ükskõik siis kas hirmust, lootusetusetundest või ükskõiksusest toimuva vastu, no siis ei saagi aidata. ainult lapsi saad reaalselt aidata, sest nemad võetakse lõpuks ära riigi hoole alla, kui ema neid ei kaitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen nõus, et kui kinnisvara on mehe nimel, et saa teda sellest välja puksida, sageli on aga sellised paarid ju abielus (usun, et üsna sama sageli kui lihtsas kooselus, minu meelest soovib nii tugeva omanikuinstinktiga mees enamasti naist ka õiguslikult enda külge siduda) või on kodu lihtsalt ühiselt soetatud ja sellisel puhul on lood ju pisut teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mitte, et ma ei saaks aru, mida ta öelda tahtis, vaid ma ei ole sellega nõus.

ma jään enda juurde, et ohver ei ole süüdi. süüdi on ainult ja ainult vägivallatseja.
see, kes süüdisab ohvrit, toetab vägivalda.
olen püüdnud seda talle viiel erineval moel selgitada aga ilmselt tulemusteta.
paraku

[/tsitaat]Ei, sa küll loed mu kirjutatut, aga ei saa üldse aru mida ma öelda tahtsin!

Loe hästi rahulikult ja aeglaselt:

Lööv mees on ALATI süüdi! ALATI! Peale esimest löömist ei ole naine süüdi, küll aga peale edaspidiseid löömiseid. Ja seda mitte sellepärast, et ta oli kuidagi neid löömiseid ära teeninud – EI, TA EI OLNUD SEDA MITTE MILLEGAGI ÄRA TEENINUD!, vaid sellepärast, et ta ei läinud selle mehe juurest peale esimest löömist minema.

Mees, kes korra on löönud, lööb ka edaspidi! Vaidled sellele vastu??? Ütle ausalt!
Ja seda peaks iga täiskasvanud naine teadma, et löömine ja vägivald jätkub. Veel hullem! Reeglina vägivald hoopis süveneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et vägagi sageli saavad määravaks ka majanduslikud põhjused.

Võib-olla hakkab naine enne mehepoolset otsest löömist tõepoolest ohumärke nägema, aga talle tundub, et mehest lahkudes (kuni see veel emotsionaalselt võimalik on) teeb ta lastele hoopis karuteene, kistes nad ära kodust, rahast, pealtnäha enamasti ikkagi toimivast perekonnast, isapoolsetest sugulastest ja üldse igapäevasest elust. Enamasti on selliste meeste naised rahalises mõttes mehest sõltuvad, ei käi tööl või igatahes ei teeni suuri summasid, mis võimaldaks normaalset pere ülalpidamist.

Muidugi ei kaalu tegelikult majanduslik heaolu üles seda, mida ema ja lapsed peavad vägivaldse mehe puhul taluma. Aga seda on kõrvaltseisjal hea lihtne osatada ja hüüda, et koli või kuuse alla, koli kaugele, mine varjupaika, ära ainult lase end lüüa. Kui omada piisavalt empaatiat, et end selle naise olukorda panna – kui lihtne see tegelikult oleks? Kista ennast ja lapsi lahti KÕIGEST, mis on tuttav, kõigest, mis toimib? Kolida sõna otseses mõttes kuuse alla või kellegi teise toanurka ja alustada isegi mitte nullist, vaid tõenäoliselt miinusseisust? Olles ise seejuures tõenäoliselt mitte kõige enesekindlam ja edukam ja tugevama natuuriga inimene (sest millegipärast tõmbuvad just sellised paarid – vägivaldne mees otsibki tema külge klammerduvat naist)?

Ma ei õigusta seda, et naine ei lahku, arvan samuti, et ainuõige ongi kasvõi kuuse alla kolida oma kompsudega, aga ma annan endale aru, et see on kohutavalt, tohutult raske samm. Võib-olla veel raskem, kui aeg-ajalt peksu taluda. Aga erinevus on selles, et peks taob lõpuks naise maa sisse, kuni tal kaob viimnegi eneseaustus, seevastu lahkumine, kuitahes jubedatesse tingimustesse, tõenäoliselt lõpuks kasvatab naist isksusena.

Minu meelest on siin küll suur süü ka ühiskondlikul suhtumisel ja kasvõi politsei jm asutuste toimimises: oleks elementaarne, et lahkub see, kes lööb, mitte see, keda lüüakse. Oleks elementaarne, et ohvrit ja tema lapsi kaitstakse, mitte ei sunnita jubedat kohtu- vm kadalippu läbima, mis lõppeb tõenäoliselt mingisuguse naeruväärse trahvi või tingimisi karistusega ja mingit REAALSET kaitset naine vägivallatseja eest ei saa ikkagi.

[/tsitaat]Olen sinu jutuga nõus, aga tunnistan, et mina isiklikult austan tohutult neid naisi, kes suudavad oma nn. teatavast mugavustsoonist (maj. heaolu jmt.) välja astuda.

Eelkõige peab mõtlema oma LASTE peale. Nagu keegi siin juba ilusti välja tõi, siis see on täpselt see peremudel ja muster, mille lapsed oma täiskasvanu ellu kaasa võtavad. Sellises peres kasvanud lastest saavad täpselt samasugused inimesed, kui olid nende vanemad – poistest saavad vägivallatsejad ning tütardest õnnetud ohvrid, kes justnimelt leiavadki endale elukaaslaseks vägivaldse mehe. Eelkõige just oma laste pärast peaks naine leidma endas jõudu ja kainet mõistust astumaks välja sellest suhtest. Mitte ükski raha ega majanduslik heaolu ei kaalu seda üles, et lastest saaksid vaimsed invaliidid, kes oma täiskasvanuelus täpselt sama peremudelit järgivad.
Nõus sellega, et sellisest suhtest välja astuda on tohutult, tohutult raske, aga siiski kindlasti võimalik ning olen ka kindel, et sellistele naistele ulatatakse alati abikäsi, kui ta vähegi ise on valmis seda vastu võtma.

Minu tutvusringkonnas on palju vägivaldses lapsepõlvekodust tulnud inimesi. Nii meeste kui ka naiste seas ning just täpselt nii ongi, et need mehed on oma naistega vägivaldsed ning naised astuvad suhtesse juba väljakujunenud ohvrihoiakuga ning peavad nii vaimset kui ka füüsilist peresisest vägivalda tavaliseks pereeluks. Kusjuures, tegemist ei ole harimatute ega asotsiaalsete, vaid täiesti tavaliste normaalsete inimestega.
Õnneks olen näinud ka selliseid paare, kus ohvrist naine on leidnud vaatamata sinu poolt kirjeldatud majanduslikult mugavale ja perekondlikult väga tihedalt seotud elule, jõudu sellest välja astuda 2 kätt taskus ning on vaatamata olematule töökogemusele on saanud ruttu jalule ning leidnud ka oma elus õnne.
Seega, kõik on enda tahtmises kinni. Öeda, et see on peaaegu võimatu või, et seda ühel või teisel põhjusel ei teha ei saa, leides erinevaid põhjendusi ja vabandusi on lihtsalt rumal. Keda sa siis lõppude lõpuks kahjustad oma otsustega (õigemini otsustamatusega)? Ainult iseeennast ning nii kahju kui see ka pole, siis oma lapsi. Kahjuks, nagu siitki teemast selgub, siis enamus naisi sellest aru ei saa, et kahjustavad eelkõige oma lapsi sellises elus.
Kui oled vähegi terve, mõistus on korras ning sul on vähegi tahtejõudu, siis oled võimeline sellest välja tulema.
Kui üksi ei saa, siis julgege abi ja nõu küsida ning mitte iialgi ärge mõelge nii, et lastel on koos vägivaldse isaga parem elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma olin noor ja armunud. kindlasti ka madala enesehinnaguga. vanemad said kohe aru, et see mees pole just kõige toredam ja hoidsid ise ka veidi eemale. sest ega ma ju ei kuulanud. sellised mehed oskavad alguses ennast väga heast küljest näidata. mehe sõbrad pidasid teda lahedaks kaaslaseks ja kõiki alati kõiges abistavaks jne. seda on väga keeruline seletada ja ega ma ausat öeldes ise ka ei mõista, mismoodi see võimalik oli. aga see oli mulle kogemus, tulin sellest välja teadmisega, et enam ei murra mind miski ja absoluutselt kõigest on väljapääs. sellest on möödas 15 aastat ja minu edasine elu on olnud täpselt selline nagu ma olen tahtnud. kuigi esimesed paar aastat olid kohutavad.[/tsitaat]Madal enesehinnang? See tuleb kaasa kodust ning üldjuhul on vanemad selles süüdi kui lapse enesehinnang on madal.
Mõtle oma lapsepõlvekodule, mis seal valesti oli, et sa olid oma täiskasvanuelus madala enesehinnanguga. Ehk oli ka sinu kodus vägivalda?
Nagu öeldud, siis lapsed võtavad peremustri kaasa kodust ning just nimelt sel põhjusel ongi vajalik vägivaldsest kodust naisel lapsed ära viia, et lapsed oleks täiskasvanuna terve psüühikaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.03 22:27; 13.03 22:56; 13.03 23:02; 13.03 23:13; 14.03 19:05; 14.03 19:07; 15.03 22:39; 17.03 14:35; 17.03 14:56; 17.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, olen nõus, et kui kinnisvara on mehe nimel, et saa teda sellest välja puksida, sageli on aga sellised paarid ju abielus (usun, et üsna sama sageli kui lihtsas kooselus, minu meelest soovib nii tugeva omanikuinstinktiga mees enamasti naist ka õiguslikult enda külge siduda) või on kodu lihtsalt ühiselt soetatud ja sellisel puhul on lood ju pisut teised.
[/tsitaat]Kui ei ole abielus siis vaatamata sellele, et kodu (mis on mehe nimel) on ühiselt soetatud, siis ikkagi ju ei saa nt väikese lapsega kodus olnud naine tõestada, et kodu ühiselt soetatud on?
Kui tal just ülekandeid ja otseseid maksedokumente pole ette näidata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:40; 21.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et vägagi sageli saavad määravaks ka majanduslikud põhjused.

Võib-olla hakkab naine enne mehepoolset otsest löömist tõepoolest ohumärke nägema, aga talle tundub, et mehest lahkudes (kuni see veel emotsionaalselt võimalik on) teeb ta lastele hoopis karuteene, kistes nad ära kodust, rahast, pealtnäha enamasti ikkagi toimivast perekonnast, isapoolsetest sugulastest ja üldse igapäevasest elust. Enamasti on selliste meeste naised rahalises mõttes mehest sõltuvad, ei käi tööl või igatahes ei teeni suuri summasid, mis võimaldaks normaalset pere ülalpidamist.

Muidugi ei kaalu tegelikult majanduslik heaolu üles seda, mida ema ja lapsed peavad vägivaldse mehe puhul taluma. Aga seda on kõrvaltseisjal hea lihtne osatada ja hüüda, et koli või kuuse alla, koli kaugele, mine varjupaika, ära ainult lase end lüüa. Kui omada piisavalt empaatiat, et end selle naise olukorda panna – kui lihtne see tegelikult oleks? Kista ennast ja lapsi lahti KÕIGEST, mis on tuttav, kõigest, mis toimib? Kolida sõna otseses mõttes kuuse alla või kellegi teise toanurka ja alustada isegi mitte nullist, vaid tõenäoliselt miinusseisust? Olles ise seejuures tõenäoliselt mitte kõige enesekindlam ja edukam ja tugevama natuuriga inimene (sest millegipärast tõmbuvad just sellised paarid – vägivaldne mees otsibki tema külge klammerduvat naist)?

Ma ei õigusta seda, et naine ei lahku, arvan samuti, et ainuõige ongi kasvõi kuuse alla kolida oma kompsudega, aga ma annan endale aru, et see on kohutavalt, tohutult raske samm. Võib-olla veel raskem, kui aeg-ajalt peksu taluda. Aga erinevus on selles, et peks taob lõpuks naise maa sisse, kuni tal kaob viimnegi eneseaustus, seevastu lahkumine, kuitahes jubedatesse tingimustesse, tõenäoliselt lõpuks kasvatab naist isksusena.

Minu meelest on siin küll suur süü ka ühiskondlikul suhtumisel ja kasvõi politsei jm asutuste toimimises: oleks elementaarne, et lahkub see, kes lööb, mitte see, keda lüüakse. Oleks elementaarne, et ohvrit ja tema lapsi kaitstakse, mitte ei sunnita jubedat kohtu- vm kadalippu läbima, mis lõppeb tõenäoliselt mingisuguse naeruväärse trahvi või tingimisi karistusega ja mingit REAALSET kaitset naine vägivallatseja eest ei saa ikkagi.
[/tsitaat]Jah, tegelikult naisel väga suuri võimalusi pole. Erit kui vägivald on vaimne. Füüsilise vägivalla korral saab politseilt abi, vaimset vägivalda pole võimalik tõestada. Lisaks on vaimselt vägivaldsed meed enamasti ka väga head psühholoogilised manipulaatorid, rääkides musta valgeks ja valge mustaks. Lõpuks jääb kõikidele mulje, et naine on tegelikult see, kes rahulikult elatud ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:40; 21.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on palju põhjusi välja toodud, miks naine vägivaldse mehe juurest ei lahku, aga mainimata on üks oluline põhjus ja see on seks. Võib hurjutada, aga midagi ei ole teha, looduse vastu ei saa. Võibolla on selline seksuaalkäitumine inimesel liigina välja kujunenud, ma ei tea, kas seda on uuritud.
Aga üksikisiku seisukohast muidugi pean õigeks vägivaldsete suhete lõpetamist ja päris paljud naised saavad sellega hakkama, samuti päris paljude juurest läheb mees minema. See teeb kokkuvõttes sama välja, naisele on see ainult hea, sest siis ei jää enam valikut ja tuleb hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis on hea seks, kui on peks !!! Leppimine ja tülitsemine kirglikul viisil!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.