Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: Koduvägivald

Postitas:
Kägu

RE: Koduvägivald

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et vägagi sageli saavad määravaks ka majanduslikud põhjused.

Võib-olla hakkab naine enne mehepoolset otsest löömist tõepoolest ohumärke nägema, aga talle tundub, et mehest lahkudes (kuni see veel emotsionaalselt võimalik on) teeb ta lastele hoopis karuteene, kistes nad ära kodust, rahast, pealtnäha enamasti ikkagi toimivast perekonnast, isapoolsetest sugulastest ja üldse igapäevasest elust. Enamasti on selliste meeste naised rahalises mõttes mehest sõltuvad, ei käi tööl või igatahes ei teeni suuri summasid, mis võimaldaks normaalset pere ülalpidamist.

Muidugi ei kaalu tegelikult majanduslik heaolu üles seda, mida ema ja lapsed peavad vägivaldse mehe puhul taluma. Aga seda on kõrvaltseisjal hea lihtne osatada ja hüüda, et koli või kuuse alla, koli kaugele, mine varjupaika, ära ainult lase end lüüa. Kui omada piisavalt empaatiat, et end selle naise olukorda panna – kui lihtne see tegelikult oleks? Kista ennast ja lapsi lahti KÕIGEST, mis on tuttav, kõigest, mis toimib? Kolida sõna otseses mõttes kuuse alla või kellegi teise toanurka ja alustada isegi mitte nullist, vaid tõenäoliselt miinusseisust? Olles ise seejuures tõenäoliselt mitte kõige enesekindlam ja edukam ja tugevama natuuriga inimene (sest millegipärast tõmbuvad just sellised paarid – vägivaldne mees otsibki tema külge klammerduvat naist)?

Ma ei õigusta seda, et naine ei lahku, arvan samuti, et ainuõige ongi kasvõi kuuse alla kolida oma kompsudega, aga ma annan endale aru, et see on kohutavalt, tohutult raske samm. Võib-olla veel raskem, kui aeg-ajalt peksu taluda. Aga erinevus on selles, et peks taob lõpuks naise maa sisse, kuni tal kaob viimnegi eneseaustus, seevastu lahkumine, kuitahes jubedatesse tingimustesse, tõenäoliselt lõpuks kasvatab naist isksusena.

Minu meelest on siin küll suur süü ka ühiskondlikul suhtumisel ja kasvõi politsei jm asutuste toimimises: oleks elementaarne, et lahkub see, kes lööb, mitte see, keda lüüakse. Oleks elementaarne, et ohvrit ja tema lapsi kaitstakse, mitte ei sunnita jubedat kohtu- vm kadalippu läbima, mis lõppeb tõenäoliselt mingisuguse naeruväärse trahvi või tingimisi karistusega ja mingit REAALSET kaitset naine vägivallatseja eest ei saa ikkagi.
[/tsitaat]Jah, tegelikult naisel väga suuri võimalusi pole. Erit kui vägivald on vaimne. Füüsilise vägivalla korral saab politseilt abi, vaimset vägivalda pole võimalik tõestada. Lisaks on vaimselt vägivaldsed meed enamasti ka väga head psühholoogilised manipulaatorid, rääkides musta valgeks ja valge mustaks. Lõpuks jääb kõikidele mulje, et naine on tegelikult see, kes rahulikult elatud ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin on palju põhjusi välja toodud, miks naine vägivaldse mehe juurest ei lahku, aga mainimata on üks oluline põhjus ja see on seks. Võib hurjutada, aga midagi ei ole teha, looduse vastu ei saa. Võibolla on selline seksuaalkäitumine inimesel liigina välja kujunenud, ma ei tea, kas seda on uuritud.
Aga üksikisiku seisukohast muidugi pean õigeks vägivaldsete suhete lõpetamist ja päris paljud naised saavad sellega hakkama, samuti päris paljude juurest läheb mees minema. See teeb kokkuvõttes sama välja, naisele on see ainult hea, sest siis ei jää enam valikut ja tuleb hakkama saada.

Please wait...
Postitas:
Agne74

Ju siis on hea seks, kui on peks !!! Leppimine ja tülitsemine kirglikul viisil!

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Koduvägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.