Esileht Kodunurk Koduvein

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Koduvein

Postitas:

Kas siin liigub kedagi kes on koduveini teinud? Plaanis on esimest korda elus teha (õuna-aroonia). Lugesin läbi erinevad artiklikd ja koduveini aabitsa, kuid endiselt on paar küsimust, millele vastust ei leia.
Tahan teha kultuurpärmiga kääritamise, ostsin õunaveini pärmi komplekti, kus on kõik pärm ja selitajad jms pakid komplektis olemas.
juhend ütleb
“Marjadel/puuviljadel tuleks lasta 4-7 päeva liguneda veinivirdes. Marjamass kerkib veinivirde pinnale, mistõttu tuleks seda ca 2 korda päevas segada ja alla poole suruda, et pinnale kerkiv toorainemass ei kuivaks ega saastuks. Ca 4-5ndal päeval võib täheldada, kuidas marja/viljakestad on muutunud heledaks, justkui oleks nad endast kõik värv- ja maitseained veinivirdele andnud. Siis on õige aeg marjakestad välja kurnata. kraadi. Lisada tuleks veel vett, et nõu oleks täidetud 25 liitri veinivirdega….
Olenevalt pärmist, suhkru kogusest ja temperatuurist käärib vein kokku 3-8 nädalat”
Siin ma ei saagi aru, kas peale arooniate väljakurnamist panen lihtsalt uuesti vett ja kaane peale ja lasen sellel käärida. Kas see 3-8 nädalat käärimist toimub ka ikkagi mulksutajaga?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paned kaane peale ja lased käärida. Igaks juhuks loe, kas pead veel mingi pakikese lisama – ma ise ei tee, mees teeb. Jah, nõus käärib vein veel 3-8 nädalat koos mulksutajaga, soovitavalt võiks toatemperatuur olla 20-25 kraadi juures, muidu lõpetab liiga vara ära – külm hakkab pärmil.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paned kaane peale ja lased käärida. Igaks juhuks loe, kas pead veel mingi pakikese lisama – ma ise ei tee, mees teeb. Jah, nõus käärib vein veel 3-8 nädalat koos mulksutajaga, soovitavalt võiks toatemperatuur olla 20-25 kraadi juures, muidu lõpetab liiga vara ära – külm hakkab pärmil.

Mul tegid vanemad koduveini ja nemad hoidsid mulksutamise ajal pudelit ahju kõrval. Olevat hea rüübe olnud. Otsi natuke netist, mul tuttavad on rääkinud mingist koduveini tegemise seltsist vms. Sealt saad nõuandeid. Koduveini tegemise kohta on eesti keeles mitu raamatut ilmunud.
https://www.raamatuvahetus.ee/et/_empty.searchbook.html?search=koduvein

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembriseijooks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembriseijooks.

ära muretse, see vein ei saa septembri lõpuks veel valmis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Koduvein

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.