Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koer tappis lapse

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 201 )

Teema: Koer tappis lapse

Postitas:
perkool

Täiskasvanute poolt sulaselge hoolimatus, mis lõppes fataalselt. Seaduse järgi vastutavad mõlemad, sest nii ei saa, et andeks, juhtus sedasi, aga tegelikult ei soovinud ohvreid.

Sügavalt kurb, kui suurte lolluste pärast hukkuvad pisemad.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
egerta

Koer oli Ameerika Staffordshire terjer.

Täiesti kohutav lugu. Ei kujuta ette kuidas asjaosalised edasi suudavad elada.

+31
-4
Please wait...

Postitas:
Pilveke1

Kus te kõik seda infot loete, et mis koeraga oli tegu ja, et tegu just uue mehe koeraga?

Mul kahju vaid lapsest, sest viimased minutid tunda sellist valu ja kannatust on õudne. Kujutate ette mida see 4aastane laps viimased 10min oma elust läbi pidi elama. Kui palju kurbust, valu ja hirmu….

+38
-9
Please wait...

Postitas:
monic77

Tegelikult on kurb, et inimesed sellise info netti panevad. Rääkige sõbrannadega ärge pange foorumisse või delfisse.

+12
-38
Please wait...

Postitas:
mii

Täiskasvanute poolt sulaselge hoolimatus, mis lõppes fataalselt. Seaduse järgi vastutavad mõlemad, sest nii ei saa, et andeks, juhtus sedasi, aga tegelikult ei soovinud ohvreid.

Sügavalt kurb, kui suurte lolluste pärast hukkuvad pisemad.

Mis see hukkamõistmine siin enam aitab. Lapse kaotus on suurim võimalik karistus, mille kõrval ükski kohtuotsus enam midagi ei tähenda. Last tagasi aga ei too ei koera mahalaskmine, täiskasvanute vangipanek ega kibe kahetsemine.

+32
-9
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Tegelikult on kurb, et inimesed sellise info netti panevad. Rääkige sõbrannadega ärge pange foorumisse või delfisse.

Just. Piinlik peaks olema käia ja targutada oma “siseinfot” niivõrd traagilise sündmuse puhul. Aga mida iganes tehakse, et end kord elus tähtsana tunda. Klatšimoor, kes midagi pühaks ei pea.

+15
-30
Please wait...

Postitas:
Lady_Red

See on nii kurb, täiesti kohutav lihtsalt. Vaene väike laps 🙁

Kuidas on nii, et keegi ei tegele koerapidamise reeglite karmistamisega. Seadusi oleks lausa vaja muuta, hetkel on koer eseme staatusega seaduse mõttes ja omandiõigus on Eestis erilise kaitse all nagu me teame. Jälgin väga palju igasuguseid loomadega seotud uudiseid ja gruppe ja seal on pidevalt lugusid vabakäigu ja kasvatamatutest koertest, kes ei allu peremehele või jooksevad lihtsalt kodust pidevalt minema selleks, et rünnata kedagi, enamasti küll teisi loomi, aga ka inimesi. Ja kahjuks võib loomale alati ette jääda ka väike laps (ka kodustes tingimustes nagu näha). Kui ründamise instinkt on sees ja sellel lastud välja areneda, siis vanasti kutsuti seda “vere maitse suus”, kui koer hakkas näiteks järjepidealt kodukanu vms maha murdma majapidamises. Sellised koerad hukati. Kahjuks on ka isiklik ründava koera kogemus kodukandist, kus lihtsalt üks koer kuude kaupa terroriseerib tervet piirkonda. Ja tuleb välja, et väga midagi teha ei saagi! Loomaomamik on nagu püha lehm, politsei laiutab käsi, tuleb iga kord loomapüüdjatega kohale hulkuvat lõukoera otsima. Karistada saab omanik ainult siis, kui koer on põhjustanud tõsiseid vigastusi kellelegi. See väga ei loe, kui on kriimustused või muljumissinikad jalgadel kätel, hingeline trauma ja hirm. Ja looma politsei omanikult ära võtta ei tohi (et leida sobivamaid tingimusi talle elamiseks), magama koera politsei otsusega panna ei saa. Saabki ainult karistada omanikku ja probleem jätkub, koer kodus edasi, läheb ja ründab järgmist inimest. Selleks, et koeraga midagi ette võtta, on vaja, et KOV läheks kohtusse omaniku vastu ja põllumajandus- ja toiduamet menetleks. Ja enne, kui reaalselt nende sammudeni jõutakse, on ikkagi vaja mitut rünnakut koera poolt ja tõestamine on ainult ohvrite asi. Ebanormaalne. Ennetusega oleks vaja tegeleda rohkem, mitte tagajärgedega.

Ise passin isegi enda sõbralikele kodukassidele kullipilguga peale, kui keegi külla tuleb (eriti lapsed). Pai teevad ainult koos minuga kiisudele. Sest olgu, mis on, aga kiskja on kiskja. Ja kiskja võib olla ettearvamatu. Ja mida suurem ta on, seda suurem on tõenäosus, et asi lõpeb nõrgema osapoole (lapse) jaoks väga  õnnetult.. Nii peaks iga normaalne loomaomanik mõtlema, aga millegipärast kuulen väga tihti lauset, aga ta on ju sõbralik ja ei hammusta jne. Ausalt öeldes ma vihkan sellist juttu, sest see on loll ja naiivne. Aga ju siis arvas antud loo peakangelane (looma omanik) samamoodi.

Veelkord, südamepõhjast kurb on, nii mõttetult kaotatud lapse elu….

+22
-17
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

No ja millisel lapse surmal see sügavam mõte siis on?! Kas basseinis uppumisel või lasteaias liiva alla jäämisel on rohkem mõtet sinu jaoks?

+28
-13
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Lapse ära tapmiseks polegi mingit marukoera vaja, piisab kui mõni lontu mänguhoos lapse pikali jookseb, see kukub peaga vastu kapiserva ja ongi olemas.

+13
-16
Please wait...

Postitas:
billa

Koer oli Ameerika Staffordshire terjer.

Guugeldasin just pilte ja see koer on ju murdjaks aretatudki. Ma ei lubaks oma lapsi tema vahetusse lähedusse ka siis kui ise kõrval oleksin.

+36
-13
Please wait...

Postitas:
RahutuHing

Kus te kõik seda infot loete, et mis koeraga oli tegu ja, et tegu just uue mehe koeraga?

Mul kahju vaid lapsest, sest viimased minutid tunda sellist valu ja kannatust on õudne. Kujutate ette mida see 4aastane laps viimased 10min oma elust läbi pidi elama. Kui palju kurbust, valu ja hirmu….

Hakkan nutma kui sellele mõtlen. Hing on haige selle 4 aastase tüdruku tõttu eilsest saati, kui see uudis tuli. Mul on veidi vanem tütar ja ei taha mõelda ka. Lugesin, et tuba oli verd täis kui koju mindi. Liiga haige lihtsalt, et üldse tahta ette kujutadagi. Mina ei tunne sellele emale kaasa, veel vähem tema mehele. Loodetavasti pannakse nad trellide taha ja enam never ühtki last ei tee. Mida lapse isa küll tunda võib, vanaemad, vanaisad jne. Lapsest on kohutavalt kahju. Nii kohutavat surma on valus üldse ettegi kujutada.

+25
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
PiretTP

Koer oli Ameerika Staffordshire terjer.

Guugeldasin just pilte ja see koer on ju murdjaks aretatudki. Ma ei lubaks oma lapsi tema vahetusse lähedusse ka siis kui ise kõrval oleksin.

Kusjuures paljudes riikides on seda sorti koerte pidamine üldse keelatud.

+23
-8
Please wait...

Postitas:
plixi

See on nii kurb, täiesti kohutav lihtsalt. Vaene väike laps 🙁

Kuidas on nii, et keegi ei tegele koerapidamise reeglite karmistamisega. Seadusi oleks lausa vaja muuta, hetkel on koer eseme staatusega seaduse mõttes ja omandiõigus on Eestis erilise kaitse all nagu me teame. Jälgin väga palju igasuguseid loomadega seotud uudiseid ja gruppe ja seal on pidevalt lugusid vabakäigu ja kasvatamatutest koertest, kes ei allu peremehele või jooksevad lihtsalt kodust pidevalt minema selleks, et rünnata kedagi, enamasti küll teisi loomi, aga ka inimesi. Ja kahjuks võib loomale alati ette jääda ka väike laps (ka kodustes tingimustes nagu näha). Kui ründamise instinkt on sees ja sellel lastud välja areneda, siis vanasti kutsuti seda “vere maitse suus”, kui koer hakkas näiteks järjepidealt kodukanu vms maha murdma majapidamises. Sellised koerad hukati. Kahjuks on ka isiklik ründava koera kogemus kodukandist, kus lihtsalt üks koer kuude kaupa terroriseerib tervet piirkonda. Ja tuleb välja, et väga midagi teha ei saagi! Loomaomamik on nagu püha lehm, politsei laiutab käsi, tuleb iga kord loomapüüdjatega kohale hulkuvat lõukoera otsima. Karistada saab omanik ainult siis, kui koer on põhjustanud tõsiseid vigastusi kellelegi. See väga ei loe, kui on kriimustused või muljumissinikad jalgadel kätel, hingeline trauma ja hirm. Ja looma politsei omanikult ära võtta ei tohi (et leida sobivamaid tingimusi talle elamiseks), magama koera politsei otsusega panna ei saa. Saabki ainult karistada omanikku ja probleem jätkub, koer kodus edasi, läheb ja ründab järgmist inimest. Selleks, et koeraga midagi ette võtta, on vaja, et KOV läheks kohtusse omaniku vastu ja põllumajandus- ja toiduamet menetleks. Ja enne, kui reaalselt nende sammudeni jõutakse, on ikkagi vaja mitut rünnakut koera poolt ja tõestamine on ainult ohvrite asi. Ebanormaalne. Ennetusega oleks vaja tegeleda rohkem, mitte tagajärgedega.

Ise passin isegi enda sõbralikele kodukassidele kullipilguga peale, kui keegi külla tuleb (eriti lapsed). Pai teevad ainult koos minuga kiisudele. Sest olgu, mis on, aga kiskja on kiskja. Ja kiskja võib olla ettearvamatu. Ja mida suurem ta on, seda suurem on tõenäosus, et asi lõpeb nõrgema osapoole (lapse) jaoks väga õnnetult.. Nii peaks iga normaalne loomaomanik mõtlema, aga millegipärast kuulen väga tihti lauset, aga ta on ju sõbralik ja ei hammusta jne. Ausalt öeldes ma vihkan sellist juttu, sest see on loll ja naiivne. Aga ju siis arvas antud loo peakangelane (looma omanik) samamoodi.

Nii on, mind pures kortermaja välisukse ees naabrite koer kõrvalt trepikojast. Tõmbas peremehe käe ukse vahele välja tulles ja peremees lasi rihmast lahti. Soovis rünnata minu toona 1a 8k last aga jõudsin lapse autokatusele tõsta ja siis pures mind jalast. Sõitsin ise kohe šokis emosse õmblema. Politsei ei saa mitte midagi teha, korduvalt seal käinud. Pererahvas keeldub koera ära andmast või magama panemast.

+32
-3
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Kust te loete ja võtate kõiki neid asju, et tuba verd täis ja mehe koer ja mis tõugu ja et üksi kodus jne??? Postimehes oli, et politsei ei avalda üksikasju, isegi tõugu mitte. Ja ometi perekool teab kõike.

Minu meelest on ainus seletus, et kusagil keegi rikub räigelt oma ametieetikat. Meditsiin, korrakaitse, sotsiaalvaldkond, kus te, käod, töötate?

See on lihtsalt kõik kokku nii halb…

+16
-29
Please wait...

Postitas:
Agathe

Koerapidamine on üks tore “hobi” küll. Kellegi “lemmik” tappis lapse. 🙁

https://www.delfi.ee/artikkel/120069740/tallinnas-hukkus-koerarunnaku-tagajarjel-laps

Kohutav lugu, masendav ja meeletult kurb, aga vastan teemaalgatajale, kes sõitleb hobi ja lemmikuid. Vaatame nüüd asja lähemalt.

Ainuüksi USAs tapetakse igal aastal umbes 450 last…oma vanemate või ühe vanema poolt. Muu arenenud maailm sinna juurde, näiteks 94 tk Ühendkuningriikides aastal 2019. Ja need on ainult mõrvad.

Lisaks veel ravimata jäetud, näljutatud jne laste surmad. UNICEF ütles aastal 2014 oma raportis, et vanemate käe läbi või vanemate otsesel süül sureb maailmas aastas 19 000 last. Siin sees ei ole õnnetused. Pole muidugi lootust, et keegi teaks kõiki kuskil venemaa avarustes toimunud mõrvu, rääkimata mingitest muudest vaesematest riikidest.

USAs tapavad koerad keskmiselt 19 last aastas. Paneme siia uuesti numbri, palju lapsi tapavad vanemad – 450. 61% kõigist nendest tapetud lastest, kes olid vanuses alla viie aasta (FBI andmed), tapavad oma vanemad. Siis sugulased ja õed-vennad, peretuttavad ja siis alles võõrad. Vanemate pidamine on üks jube “hobi”. Kas pole.

Muidugi pole see mingi õigustus ÜLDSE, aga paneme asjad ikka proportsiooni. Kõiki koeri halvustada ja puhuda üles viha kõigi koerte vastu ei ole siiski asjakohane. Loodan, et mulle ainult tundus TA tekst selline. Isegi rongid tapavad rohkem lapsi, USAs 75 tk aastas.

Erinevalt mõrvar-vanematest pole koer süüdi. Koer ei teinud teadvalt seda otsust. Süüdi on tema omanik ja võimalik, et ka kasvataja. Ei taha samas kuuldagi loomakaitsjate algavat kisa, et koer peab ellu jääma ja küll ta ümber kasvatatakse. Aga kui ei kasvatata?

Õnnetus on kohutav ja koerapidamisega seonduvat peab ühiskonnas paremini jälgima. Koeri valitakse kahjuks sageli uurimata nende sugupuud ega omaaegseid aretuseesmärke. Koerapidamiskultuur on madal, omanikud selles küsimuses sageli harimatud ega peagi vajalikuks harida ei end ega kasvatada koera. Nüüd on selleks selles peres liiga hilja 🙁 Koerad ei kasvata ennast ise. See on inimese töö!

+28
-21
Please wait...

Postitas:
RahutuHing

Kust te loete ja võtate kõiki neid asju, et tuba verd täis ja mehe koer ja mis tõugu ja et üksi kodus jne??? Postimehes oli, et politsei ei avalda üksikasju, isegi tõugu mitte. Ja ometi perekool teab kõike.

Minu meelest on ainus seletus, et kusagil keegi rikub räigelt oma ametieetikat. Meditsiin, korrakaitse, sotsiaalvaldkond, kus te, käod, töötate?

No omast peast välja ei mõtle. Fb delfi, postimees kommentaariumist.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Selline info peakski avalik olema, et teised teaks hoiduda.

Ehk oleks ka see laps elus kui oleks osatud ohtu karta.

+27
-7
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Koerapidamiskultuur on madal, omanikud selles küsimuses sageli harimatud ega peagi vajalikuks harida ei end ega kasvatada koera. Nüüd on selleks selles peres liiga hilja 🙁 Koerad ei kasvata ennast ise. See on inimese töö!

On ikka vahe küll, kas inimesed peavad kodus jõhkrat verekoera või toredat puudlit. Ootaks huviga põhjendust, et miks verekoerad on vajalikud tavalise inimese jaoks meil Eestis. Tänapäeval on koer kõigile lemmikloomaks.

+38
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Agathe

Koerapidamiskultuur on madal, omanikud selles küsimuses sageli harimatud ega peagi vajalikuks harida ei end ega kasvatada koera. Nüüd on selleks selles peres liiga hilja 🙁 Koerad ei kasvata ennast ise. See on inimese töö!

On ikka vahe küll, kas inimesed peavad kodus jõhkrat verekoera või toredat puudlit. Ootaks huviga põhjendust, et miks verekoerad on vajalikud tavalise inimese jaoks meil Eestis. Tänapäeval on koer kõigile lemmikloomaks.

Just seda räägingi, et koerapidamise kultuur on madal. Ei tutvuta algsete aretuseesmärkide ega koera algupärase otstarbega ega sugupuuga.
Mis puudutab toredat puudlit, siis njahhhh. Need kaks korda, kui mind on hammustanud koer, olid mõlemad “toredad puudlid”. Ehk siis üks bernhardiin ja üks spanjel, lihtsalt. Möödaminnes. Ükski kaukaaasia lambakoer pole isegi pikema pilguga vaadanud.
See on suur mõtteviisi viga (mitte sul, ühiskonnal laiemalt), et “tore puudel” või “nunnu toyterjer” või “imearmas chihuahua” – selle looma võib jätta koolitamata. EI või! Nende omanike jaoks oli see tapjakoer ka “tore puudel”. Ja vaata, milline kohutav-kohutav tagajärg.

+26
-10
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Inimestel on sõbrad, sugulased, naabrid, kolleegid. Alati on keegi, kes latrama kukub.

+29
-2
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ma ei suuda uskuda, et nelja aastane jäeti  üksi sellise elukaga. Mul on kodus labrador ja ma ei julgeks tedagi üksi lapsega jätta. Jah, ta ei ole mitte kunagi agressiivne olnud, aga ma ei saa olla kindel, et kunagi ei teki sellist olukorda.

Täiesti uskumatu hooletus!

+26
-2
Please wait...

Postitas:
piret005

Ma ei suuda uskuda, et nelja aastane jäeti  üksi sellise elukaga.

Ma ei suuda uskuda, et neljane üldse üksi jäeti. Ta võib ju maja põlema panna, ronides kukkuda või jumal teab mida teha. Teistes riikides saaks juba ainult selle eest kriminaalkaristuse kaela. Võõra võitluskoeraga veel seda enam.

+37
-3
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ma ei suuda uskuda, et nelja aastane jäeti üksi sellise elukaga.

Ma ei suuda uskuda, et neljane üldse üksi jäeti. Ta võib ju maja põlema panna, ronides kukkuda või jumal teab mida teha. Teistes riikides saaks juba ainult selle eest kriminaalkaristuse kaela. Võõra võitluskoeraga veel seda enam.

Jah, seda loomulikult.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kateriine

Selline koeratõug tuleks kõikjal keelustada. Eelmisel aastal Austraalias sarnane juhtum, ohvriks oma pere vastsündinu.

https://www.independent.co.uk/news/world/american-staffy-dog-baby-australia-b1884509.html?amp

Tead keda on vaja keelustada? Inimesed on vaja keelustada, sest inimesed tapavad planeedil Maa kõige rohkem. Rohkem kui koerad, hundid, karud jt elukad kokku.
Teemasse-4 aastast last ei jäeta üksinda koju. Ei koos poolvõõra koeraga ega ilma koerata.

+36
-11
Please wait...

Postitas:
angie

See on suur mõtteviisi viga (mitte sul, ühiskonnal laiemalt), et “tore puudel” või “nunnu toyterjer” või “imearmas chihuahua” – selle looma võib jätta koolitamata. EI või!

Koolitus siin küll midagi päästnud poleks. See ongi agressiivne ja ettearvamatu tõug juba loomult.

+12
-18
Please wait...

Postitas:
mull

Selline info levib veel, et neid Ameerika Staffordshire terjereid oli seal lausa 2 tk.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
saskia2

Samas mina nii koerteomanikuna kui ka laste emana soovin küll infot, mis asjaoludel nii kohutav tragoodia võimalikuks sai. Et sellest õppida ja tulevikus osata neid vigu vältida.

Tõsi küll, 4-aastase järelvalveta jätmise peale ma ei tuleks isegi ilma suure võimsa koerata.

Ma ei taha nimesid ega detaile või teada, kus ja kes nad on, aga õnnetuse mehhanismi peaksid inimesed teadma, et õppida sellest.

Ja tegelikult ei pruukinud toimida mingit hullu puremist, lihtsalt totaalne ebaonn, kuhu koer hammustama juhtus. Kiskjalised kalduvad rundama kaela, kõrri ja mõelge kui pisike ja õrnake on nii väikese lapse kael:( Vigastas kihvaga suurt arterit näiteks ja hmm,hmm, kuna täiskasvanuid juures polnud, et abi koheselt kutsuda, sellest ilmselgelt piisabki…

Mul on siiralt kahju nii lapse kui koera kohutavast-kohutavast saatusest, aga nad kumbki pole süüdi. Süüdi on koera omanik ja lapse ema.

+31
-7
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Samas mina nii koerteomanikuna kui ka laste emana soovin küll infot, mis asjaoludel nii kohutav tragoodia võimalikuks sai. Et sellest õppida ja tulevikus osata neid vigu vältida.

Tõsi küll, 4-aastase järelvalveta jätmise peale ma ei tuleks isegi ilma suure võimsa koerata.

Ma ei taha nimesid ega detaile või teada, kus ja kes nad on, aga õnnetuse mehhanismi peaksid inimesed teadma, et õppida sellest.

Ja tegelikult ei pruukinud toimida mingit hullu puremist, lihtsalt totaalne ebaonn, kuhu koer hammustama juhtus. Kiskjalised kalduvad rundama kaela, kõrri ja mõelge kui pisike ja õrnake on nii väikese lapse kael:( Vigastas kihvaga suurt arterit näiteks ja hmm,hmm, kuna täiskasvanuid juures polnud, et abi koheselt kutsuda, sellest ilmselgelt piisabki…

Mul on siiralt kahju nii lapse kui koera kohutavast-kohutavast saatusest, aga nad kumbki pole süüdi. Süüdi on koera omanik ja lapse ema.

Mida normaalsel inimesel siit õppida on, mille peale varem ei tulnud? Kas ilma nende latatarade klatšita ei tuleks selle peale, et 4a last koeraga järelvalveta ei jäta? Isegi mitte teise ruumi minnes ja olgu mis tahes tõugu koer.

Mis puudutab “toredaid puudleid” jne siis puudleid on mitmes erinevas suuruses ja väikesed suurused on vägagi altid hammustama. Suured veidi stabiilsema närvikavaga, aga ka nemad väga tugevalt kaitsvad. Minu ema kasvatas kunagi just suuri valgeid puudleid, aga väikestega oli ka kokkupuuteid. Veel on olnud “nunnu saksa lambakoer” kes oligi nunnu tänu koolitusele jne. Amstaffidega kokkupuude siiani ainult positiivne, paljudel tuttavatel on nad peres, tean ka kasvatajaid. Lastega peredes ülikannatlikud lastega, minu praegune krants kaotab palju enne kannatuse kui need amstaffid keda tean. Nad nagu ei tunnekski kui keegi neile selga kukub või saba peale astub. Mingid tapjakoerad nad selles mõttes küll pole, et oleksid sündinud agressiivsetena. Lolli omaniku teadlikult agressiivsusele suunava koolitusega on kurjad (mingid ossid teevad nii) ja kuna sel koeral on tõesti tõuomadusena palju jõudu, on tema hammustused ilmselt statistiliselt rohkem fataalselt kui noh ütleme nt puudli hammustused. Lõualuu ehitus on juba teine.

In temperament tests operated by the American Temperament Test Society, pit bulls were rated the second-most tolerant. The most tolerant dog was the Golden Retriever, and the least tolerant was the Chihuahua.

Ehk siis viga pole tõus, vaid omanikes.

+24
-16
Please wait...

Postitas:
Mortal

Ehk siis viga pole tõus, vaid omanikes

Ja kannatajaks jääb ikka lõpuks loom. Nagu alati. Aga kui see jutt siin kõik õige on, siis ma mõtlen, milline ema jätab oma väikelapse kõigest pool aastat tuttava võõra mehe juurde?! Misiganes tähtis käik tal ees oli. Uskumatu ükskõiksus lapse suhtes.

+7
-14
Please wait...

Postitas:
angie

Nad nagu ei tunnekski kui keegi neile selga kukub või saba peale astub. Mingid tapjakoerad nad selles mõttes küll pole, et oleksid sündinud agressiivsetena. Lolli omaniku teadlikult agressiivsusele suunava koolitusega on kurjad (mingid ossid teevad nii) ja kuna sel koeral on tõesti tõuomadusena palju jõudu, on tema hammustused ilmselt statistiliselt rohkem fataalselt kui noh ütleme nt puudli hammustused. Lõualuu ehitus on juba teine. In temperament tests operated by the American Temperament Test Society, pit bulls were rated the second-most tolerant. The most tolerant dog was the Golden Retriever, and the least tolerant was the Chihuahua. Ehk siis viga pole tõus, vaid omanikes.

Viga omanikes niikuinii, aga ka kõige agressiivsem chihuahua ei suuda inimest tappa, isegi, kui ta väga sooviks. Ses mõttes on ikka suur vahe, millise tõuga tegu.

Amstaff on jah nunnu üldjuhul oma pere ringis ja rahulik, aga kohe, kui mängu tulevad teised loomad (koerad-kassid), on ka nende nunnunde esimene reaktsioon kallale söösta ja saak maha murda (kolmel tuttaval amstaffid kodus). Omanikud teavad seda ja väldivad neid olukordi, koertega teistel peredel külas käia ei saa, kus koerad kodus. Ning mitte mingil juhul ei ole neid sellisteks spetsiaalselt kasvatud, on püütud ikka sõbralikku perekoera saada. Kasvata ja koolita palju tahad, seda omadust ei ole võimalik sellest tõust välja saada. Kui kassi kätte saab, hammustab pooleks. Tõenäoliselt ka antud teema koer ei ole varem inimest rünnanud ning tegu oli ootamatu olukorraga. See tõug on põhjusega mitmetes riikides keelatud.

minu praegune krants kaotab palju enne kannatuse kui need amstaffid keda tean. Nad nagu ei tunnekski kui keegi neile selga kukub või saba peale astub. ” – mitte nagu ei tunnekski, vaid nii ongi ja selle põhjuseks on nende aretus. Nad on aretatud võitluskoerteks, vastast võimalikult efektiivselt ja jõuliselt maha murdma. Valu ei tohi tunda, siis võitleb loom ilmselgelt paremini. Seega nende kannatlikkus ei tulene mitte rahulikust loomust, vaid selllest, et neid on lihtsalt füüsiliselt keerulisem häirida, nad ei tunne seda.

+16
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 201 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koer tappis lapse