Esileht Hobinurk Koer toas piiratud alale

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koer toas piiratud alale

Postitas:

Palun kõigi koerainimeste arvamust. Võtsin hiljuti suure koera kutsika. Selline koer, kes on paksu kasukaga ja magab parema meelega lumehanges kui pehmetel diivanipatjadel. Elan aiaga majas ja ses mõttes on teda siin ideaalne pidada. Küll aga on tegemist tõuga, kes armastab väga inimese lähedust ja tahab seltskonnas olla, mistõttu lasen teda ikka tuppa ka. Probleem aga selles, et ta siseruumides eriti olla ei kannata, hakkab ähkima ja sebima, tunneb end silmnähtavalt ebamugavalt. Eelistab päeval alati õues magada, öösel loomulikult tudub sees, aga siis pean ka teda tuppa meelitama või tagumikust tõukama :)Kuna ta on paras liivapuistur ja mina puhtusefriik, siis mõtlengi, et ehk peaks talle tekitama majas piiratud ala, kus ta saab olla ja mujale mitte lubama? Tuppa tulles teeb ta tiiru elutoas ja köögis, seejärel lähebki koridori jaheda kivipõranda peale, kus ülejäänud tubase aja veedab. Vahepeal tuleb lõõtsutama ja vihjama mulle tuppa, et tahaks pigem õue, aga seda naljalt pole, et ta toas minu lähedal pikutaks või mõnuleks. Ikka oma kohale koridori tagasi.
Selle kõige tulemusena on mul kodu liivane nagu Pärnu rand ja koera praktiliselt toas ikka ei olegi. Käib saputab oma sodi maha ja suundub koridori. Mõtlengi, et ehk oleks arukas teda harjutada sees olles vaid oma koridori alal viibima? Sealt on lihtsam koristada ja tal endal niikuinii seal parem olla. Ei taha mingi pirtsutaja olla, sest tean, et koeraga kaasnevad karvad ja pori, aga kui ta ise ka seda tubast elu ei näi nautivat, siis pole ju väga hull, kui saab ainult oma piirkonnas viibida? Kuuleb ju ikka meie melu ja on lähedal, pealegi oleme niikuinii väga palju temaga õues ning võtame teda igale poole kaasa ning jalutame. Kuidas teie arvamused ja kogemused on? Ei tahaks kutsale liiga teha, aga samas võiks enda elu lihtsamaks teha võimalusel.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.04 13:47; 02.05 09:12; 04.05 11:51; 05.05 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta “loomulikult toas tudub”.
Tee/ehita välja koerale ööbimiseks sobiv koht.
Kumb teist peremees on, jäi segaseks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 16:03; 02.05 09:30; 05.05 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru miks sunnid koera toas magama?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 19:49; 02.05 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjuta teda siis ainut kivipõranda peal olema. Enda koera harjutasin ainult alumisel korrusel olema, et ta teisele korrusele samuti liiva ja karvu ei ajaks. Võid tema jooginõu ka panna tema nn alale ja siis pole tal ka otsest põhjust mujale kondama minna. Aga ole kindel oma reeglites, kui tahad enne magamaminekut koera paitada, siis tee seda tema alal mitte ära kutsu “korraks” endale lähemale, kus teoreetiliselt muidu olla ei tohiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle tõu puhul rõhutatakse, et tegu ei ole õuekoeraga, kuigi kasuka poolest sobiks ta selleks ideaalselt. Ei taha, et ta end üksildasena tunneks, kui tõepoolest inimestega koos tahab olla. Mul pole mingit probleemi reeglite kehtestamises ja koera õpetamises, ses suhtes pähe endale istuda ei luba, aga enne koera harjutamist pean endas ikka kindel olema, et õigesti teen. Sellepärast uuringi, et kuidas teised olukorda lahendanud on, kellel ka sellised memmekad suured karvakerad kodus. Või ehk ei olgi nii memmekad kui algselt tõukirjeldusest lubatakse? Kas koer solvub, kui pererahvaga elutoas ei tohi olla?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.04 13:47; 02.05 09:12; 04.05 11:51; 05.05 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tõug see on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 16:03; 02.05 09:30; 05.05 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta robottolmuimeja, paned selle tööle, kui koer on toas ära käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerad ka ühe tõu piires on üsna erinevad siiski iseloomult- kes memmekam, kes ülbem, kes aktiivsem kes vaiksem. Minu meelest on väga ok kui koer on toas seltsiks, aga magamise ajaks õue.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 19:49; 02.05 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle tõu puhul rõhutatakse, et tegu ei ole õuekoeraga, kuigi kasuka poolest sobiks ta selleks ideaalselt. Ei taha, et ta end üksildasena tunneks, kui tõepoolest inimestega koos tahab olla. Mul pole mingit probleemi reeglite kehtestamises ja koera õpetamises, ses suhtes pähe endale istuda ei luba, aga enne koera harjutamist pean endas ikka kindel olema, et õigesti teen. Sellepärast uuringi, et kuidas teised olukorda lahendanud on, kellel ka sellised memmekad suured karvakerad kodus. Või ehk ei olgi nii memmekad kui algselt tõukirjeldusest lubatakse? Kas koer solvub, kui pererahvaga elutoas ei tohi olla?

kasvatajaga ei ole mõelnud konsulteerida? mõne tõupõhise grupiga? väga raske on ju kellelgi midagi öelda, kui isegi tõugu ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist njuufaga, kelle kohta räägitakse ja kirjutatakse igal pool, et tahavad ikka pererahvaga koos olla, isegi tule paistel kamina ees oma paksu kasukaga. Minu kutsikas küll muutub toas rahutuks, aga kohe, kui õue saab, viskab rahulikult pikali ja silmnähtavalt mõnuleb. Viimastel päevadel olen lasknud tal päevauned ka õues teha, ainult ööseks toon koridori magama. Iseenesest oleme kogu aeg kodus temaga olnud ja palju seltsi pakkunud, aga ikkagi on mul natuke süümekad, kui ta vahepeal üksi aias on ja mina toas toimetan.

Täna näiteks üritasin teda hommikupoole koridori magama saada – selleks pidin ta tuppa tõstma, isegi maiusega ei tahtnud tulla. Puhkamise asemel pööras veekausi ümber ja kümbles seal loigus, seejärel tiirutas toas ja köögis paar ringi, ähkis ja lõõtsustas. Magaja nägu ei olnud. Lasin siis õue tagasi – keeras kohe rahulikult pikali ja silm vajus kinni. Kõik märgid justkui näitavad, et tal toas hea ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.04 13:47; 02.05 09:12; 04.05 11:51; 05.05 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval kaks njuufat, üks elab õues (st ei tahagi tuppa, kuigi lubatud) ja teine elab toas omal soovil. Emane vajab rohkem tähelepanu, kohe tuleb külalisele ligi,topib pea sülle et süga mind nüüd. Isane seevastu energilisem, näksab,jookseb lapse pikali -noor koer ja ei tunneta oma jõudu, mänguhimuline,vaja kasvatada. Njuufad üldiselt on sõbralikud, rahulikud, niisama ei haugu, kui siis, asja pärast, valvekoera neist pole.

Teine asi mis pähe torkas -miks sa teda tuppa tõstad, kui ta ilmselgelt tahaks õues olla? Kui kutsikas on õues rahul, kõik vajadused rahuldatud, saab piisavalt inimese lähedust, siis ma ei näe põhjust, miks ta ei võiks seal õues elada. Koer ei solvu, kui ei saa elutoas olla -sina kui karjajuht paned piirid paika.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele, eks mul ongi vaja kuulda-lugeda, et koerad võivad ka erinevad olla. Ma tõesti tahan, et koer end õnnelikuna tunneks ja ei ürita teda elamisest välja puksida ega ka vägisi tuppa sundida. Lihtsalt soovin talle piisavalt lähedust pakkuda ja muretsen, et kui ta ainult öösiti koridoris magamas käib, võib tunda end kõrvalejäetuna. Samas, praegu tundub ta õues mütates ja põõsa varjus tukkudes vägagi rahulolev. Eks pean ise selle mõttega harjuma. Mul pole kunagi õuekoera olnud ja see tundub mulle pisut võõras.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.04 13:47; 02.05 09:12; 04.05 11:51; 05.05 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt soovin talle piisavalt lähedust pakkuda ja muretsen, et kui ta ainult öösiti koridoris magamas käib, võib tunda end kõrvalejäetuna

Koer ei ole inimene. Tal on teistsugused vajadused ja tunded.
Ära “meelita” teda tuppa kui ta ilmselgelt soovib õues olla.
Toas käimise ajaks siiski, peate ka reeglid üle vaatama ja kehtestama, hetkel neid vist väga pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 16:03; 02.05 09:30; 05.05 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on njuufa siiski väga seltsiv ja talle väga meeldib olla koos oma karjaga. Kas õues või toas sõltub kuidas teda on harjutatud. Kui ta saab õues eluaeg palju seltsi pole tal eriti häda midagi, aga kas te ikka viitsite kehvemate ilmadega temaga õues koos olla? Vihm ei sega neid absoluutselt, nad jumaldavad vett ja igal kujul. Meie oleme oma koeri tuppa lubanud, eks pärast koristab. Juba nii harjunud asi, et ei oska isegi häirivaks pidada. Igast karvast hüsteeriat kah ei saa. Lausporiga üldiselt mitte, aga kui kasukas ja käpad kuivad siis pole probleemi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

talle sõber kaaslaseks, kui sul pole midagi kahe koera vastu ja las elavad rahulikult õues. Njufal hea kasukas, mis tast toas kiusata. Tee ilus majake neile ja kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjelduse põhjal oleks samojeedi arvanud. See on õige, et ka õuekoeral on vaja lasta õhtul tunnike, paar olla toas koos perega. Kui kõik on kodus, vaadatakse koos telekat, siis võib ka koer diivani ees lesida ja muude tegemiste kõrvalt saate teda kõrva tagant sügada. Aga kui kedagi niikuinii kodus pole (tööpäeval) või kui kõik niikuinii magavad (öösel), siis pole küll vajadust, et koer peaks toas olema. Kellegagi suhelda tal ju seal ei ole. Selleks ajaks jätke koer õue. Talle sinna oma majake, vajadusel oma aedik ka. Aedik sel juhul, kui teie piirdeaed ei ole päris koerakindel, või kui teiseks hobiks on iluaiandus ja koeral on ka aedniku kalduvusi 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njuufale seltsiks robottolmuimeja 🙂 praegu õues ilusad ilmad, aga sügisel märja ja pimedaga toas mõnusam koera patsutada. Köök, elutuba, esik lubaks koerale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Hobinurk Koer toas piiratud alale