Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koera fleksirihmal sibavad mikroskoopilised valged putukad või vastsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Koera fleksirihmal sibavad mikroskoopilised valged putukad või vastsed

Postitas:
Kägu

Mis need on? Suvel on tekkinud, eks rihm on märjaks saanud, vette kukkunud paar korda ja nüüd on seal elu. Mis tegema peaks? Kuidas neist lahti saaks? Olen püüdnud rihma tuulutada ja ära kuivatada, et nad kaoks, aga ei midagi. Loputan nad minema veega, tõmban rihma max välja, panen kuivama – teisel päeval on putukad tagasi ja rohkem kui enne. Mingi alkoholiga peaks üle kallama? Sügavkülma? On kellelgi kogemust või aimu, mis elu see on seal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis need on? Suvel on tekkinud, eks rihm on märjaks saanud, vette kukkunud paar korda ja nüüd on seal elu. Mis tegema peaks? Kuidas neist lahti saaks? Olen püüdnud rihma tuulutada ja ära kuivatada, et nad kaoks, aga ei midagi. Loputan nad minema veega, tõmban rihma max välja, panen kuivama – teisel päeval on putukad tagasi ja rohkem kui enne. Mingi alkoholiga peaks üle kallama? Sügavkülma? On kellelgi kogemust või aimu, mis elu see on seal?

Väikeloomakliinikud koos õppinud veterinaaridega on meil tegevused lõpetanud? Igas maakonnas? Kurat, just plaanisin täna kassile ussirohtu ostma minna 😡 Tuleb siis rahvameditsiini kasutada: täiskuu keskööl kuus sammu loode suunas, esimese kuivanud puu juures “ahoi!” hüüda ning neli ussilaka marja igasse ilmakaarde loopida. Marjad korjata kaduneljapäeval paganausuliste surnuaia värava tagant. Vähemalt ussidest pidi kahti saama. Koera villatäidest või kellest iganes muidugi nii lihtsalt ei pääse.

+3
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sibavad mikroskoopilised valged putukad või vastsed

Kuna sul on kodus mikroskoop olemas, siis ilmselt tead ka mida nende silmale nähtamatute elukatega peale hakata.

P.S. Huvi pärast võid iseenda kolm päeva kasutatud voodilina kah mikroskoobi all vaadata – seal käib veel kirevam elu, kui koera rihmal.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
talent

Mis mõttes “suvel on tekkinud”? Praegu on ju suvi? Või kui suvi tähendab kellegi meelest vaid juulikuud ja +30 kraadi, siis sellist ilma pole vist sel aastal olnudki ning pean õudusega vaese kutsa peale mõtlema, kes nii kaua parasiitide käes on vaevelnud 🙁
Miks sa, ininene, ometi loomaarstilt nõu ei küsi? Mis kloppimine ja alkohol?

+1
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veits teemast välja, aga kust võiks leida ühe paganausuliste surnuaia?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Veits teemast välja, aga kust võiks leida ühe paganausuliste surnuaia?

Novat, pihta said!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegid vähemalt ühe tänuväärse teema, kus õeluskotid saavad end välja elada.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks õeluskotid? Inimene on laisk ja loll, loom kannatab – kas selle eest peaks kiitma?

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks õeluskotid? Inimene on laisk ja loll, loom kannatab – kas selle eest peaks kiitma?

Äkki annaksid siis mingit adekvaaset nõu, kui süda selle hullu moodi kannatava looma pärast nii väga valutab. Või kuidas su klähvimine midagi paremaks peaks tegema?

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu rihmaga? No ilmselt on sellel nööril miskit kasvama läinud. Pane äädikavette likku ja siis loputa korraks tulikuumas vees puhtaks. Kuivata õues fleksirihm täiesti välja võetuna päikese käes ära. Paha ei tee ka loom igaks juhuks veti juurde ülevaatusele viia. Võib-olla elab su rihmal üsna süütu loodus, aga võib-olla ka mitte.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Äkki annaksid siis mingit adekvaaset nõu, kui süda selle hullu moodi kannatava looma pärast nii väga valutab. Või kuidas su klähvimine midagi paremaks peaks tegema?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Kommentaar eemaldatud.

Vähemalt on sul naljasoonega kõik korras, su ülihumoorikas ‘tagurpidipsühholoogia’ pani vatsa naerupahvakust vabisema.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vala tulikuuma veega üle mõlemalt poolt, peaksid ära kaduma.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Vähemalt on sul naljasoonega kõik korras, su ülihumoorikas ‘tagurpidipsühholoogia’ pani vatsa naerupahvakust vabisema.

No täitsa oma asi kas naersid või mitte, eks ju. Mina naljaga ei mõelnud, pigem nördimuse ja pahameelega, et inimene “suvest saati” teeb mingeid kummalisi liigutusi, selmet arsti poole pöörduda.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

No täitsa oma asi kas naersid või mitte, eks ju. Mina naljaga ei mõelnud, pigem nördimuse ja pahameelega, et inimene “suvest saati” teeb mingeid kummalisi liigutusi, selmet arsti poole pöörduda.

A sa ikka muidu aru said, et jutt käib koera jalutusrihmast? Millega ta sinna arsti poole pöördub? Koera rihmaga või?

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

A sa ikka muidu aru said, et jutt käib koera jalutusrihmast? Millega ta sinna arsti poole pöördub? Koera rihmaga või?

Väheke loogilist mõtlemist ja peaks aru saama, et inimene mõtles seda, et kui kõiki lahendusi on justkui proovitud, aga tulevad rihmale tagasi on võimalus, et need mutukad tulevad koeralt. Teine variant on see, kui mutukad on rihmal võivad need vastupidi koerale edasi kanduda ja karva all pesitseda.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Väheke loogilist mõtlemist ja peaks aru saama, et inimene mõtles seda, et kui kõiki lahendusi on justkui proovitud, aga tulevad rihmale tagasi on võimalus, et need mutukad tulevad koeralt. Teine variant on see, kui mutukad on rihmal võivad need vastupidi koerale edasi kanduda ja karva all pesitseda.

Küsin veel kord, et kas sa ikka saad aru, misasi on flexi rihm? Koeralt flexirihmale ja vastupidi küll mingit putukate rännet ei saa toimuda. Nii et vähem möla ja rohkem soovitusi teema- algatajale palun.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ostaks uue rihma ja asi vask.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Loe nüüd rahulikult, rahulikult, rahulikult teema uuesti üle. Natuke tore ei oleks, kui ma läheks koera jalutusrihmaga loomakliinikusse, et palun ravige mu rihma 😀 ?
Nii tore teema sai. Üks (vähemalt) hull sai margi korralikult täis.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Küsin veel kord, et kas sa ikka saad aru, misasi on flexi rihm? Koeralt flexirihmale ja vastupidi küll mingit putukate rännet ei saa toimuda. Nii et vähem möla ja rohkem soovitusi teema- algatajale palun.

Kuidas EI saa. Putukad-mutukad saavad levida isegi muude asjade kaudu edasi, kui kõik koeraasjad näiteks ühes koos on. Aga seda, miks satikas ei saa üle metallklambri, mööda rihma (ei pea olema alati miski 5m välja tõmmatud) jne. Kuskil pole juttu, mis tõuga tegu on – ehk on koeral veel lisaks kampsun, mis pannakse kuskile rippu/kasti, flexi sinna samasse ja saabki uus kandumine toimuda või mis iganes. Samuti piisab kui koer ees seisab puutub ka flexi nööri/lindiosa koera karvastikuga kokku (kui just minikoer pole).
Kuskilt peavad need putukad ju tulema. Jah, võimalik on plastikest täitsa lahti võtta ja sinna sisse vaadata, kuuma veega likku jätta või uus rihm osta. See aga ei välista seda, et igaks juhuks võiks siiski koera üle vaadata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe nüüd rahulikult, rahulikult, rahulikult teema uuesti üle. Natuke tore ei oleks, kui ma läheks koera jalutusrihmaga loomakliinikusse, et palun ravige mu rihma 😀 ?

Ise tegid enda margi korralikult täis. Loomakliinikusse minnakse ikka loomaga, et vajadusel parasiiditõrjet teha. Kui on rihmal, võib olla ka koeral. Imelik on mingi rihma pärast muretseda aga koera tervise pärast pole nagu mingit muret.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

koera tervise pärast pole nagu mingit muret.

Ei ole tõesti koera tervise pärast muret. Kui koeral on parasiidid, siis koer sügab ennast metsikult. Minu koer ei süga. Järelikult pole koera pärast tõesti muret.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sinu poolt.

Aga tegelikult soovitaksin ka mina minna loomakliinikusse. Kuna keegi siin ei osanud sulle kohe püssist öelda et “ah minul oli ka, (arst ütles et) need on … xxx, tee nii ja nii”, siis oleks targem need ikkagi loomaarstile ette näidata, sest nad VÕIVAD olla kuidagi ikkagi koera tervisega seotud. Kui ei ole, siis ei ole, aga enne kui hävitama hakata, näitaksin ma need ikka arstile ette – tema oskab sulle kindla peale öelda. Kui ei ole, siis võid rahuliku südamega proovida ülalpooltoodud soovitusi järgida.

Ja kliinikusse võta ikka koer ka kaasa, mitte ainult rihm. 🙂 Võibolla on neil vaja ka temalt mingeid nahaproove võtta, või isegi kohe kuidagi ravida.

Teine võimalus, tee teema mingis lemmikloomafoorumis. Seal on rohkem potentsiaalseid teadjaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Fleksirihm on ju see pikendatava plastikust nö karbiga? Seal karbi see on ilmselgelt hallitus ja niiskus ja seega ka mingid elu endale pesa teinud. Viska ära ja osta uus. Arstile ma ei hakkaks selle rihmaga pöörduma. Neid on poes vabalt saada ja ei maksa nii palju. Arstiarve võib suurem tull lõpuks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole ju võimalik nii rumal olla!? Päriselt küsid?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sinu poolt.

Aga tegelikult soovitaksin ka mina minna loomakliinikusse. Kuna keegi siin ei osanud sulle kohe püssist öelda et “ah minul oli ka, (arst ütles et) need on … xxx, tee nii ja nii”, siis oleks targem need ikkagi loomaarstile ette näidata, sest nad VÕIVAD olla kuidagi ikkagi koera tervisega seotud. Kui ei ole, siis ei ole, aga enne kui hävitama hakata, näitaksin ma need ikka arstile ette – tema oskab sulle kindla peale öelda, kas on koeraga seotud. Kui ei ole, siis võid rahuliku südamega proovida ülalpooltoodud soovitusi järgida.

Teine võimalus, tee teema mingis lemmikloomafoorumis. Seal on rohkem potentsiaalseid teadjaid.

Ma nüüd kallasin rihmale keevat vett ja hoidsin selles vees natuke aega. Siis tõmbasin rihma välja ja panin kuivama. Ei usu, et rihma sisse enam elu sai jääda. Kui nüüd ka tagasi tulevad, siis lähen arstile näitama. Aga üldiselt ma ei usu, et need koeraga seotud on, sest esiteks tõesti koer ei süga end ja teiseks leidsin ma putukaid ainult karbi pealt, rihma peal ei paistnud olema (kuigi no mingi võimalus on, et sealt ei paista lihtsalt välja).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole tõesti koera tervise pärast muret. Kui koeral on parasiidid, siis koer sügab ennast metsikult. Minu koer ei süga. Järelikult pole koera pärast tõesti muret.

Kõik parasiidid ei põhjusta sügelemist. Kui nii kategooriliselt keeldud veti külastamast, siis lihtsalt viska see vana rihm minema ja osta uus. Kui uuel tekib sama asi, siis ongi asi koeras või tood rihmaga jalutuskäikudelt kaasa ka rohus, vees jne elutsevaid eluvorme.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

lisaks rihma “ravimisele” soovitaks igaks juhuks profülaktika mõttes töödelda ka koera kiiresti mingi võimalikult laia spektriga täpilahusega (puugid+kirbud+ja muud satikad)

mina oleks sellises olukorras sinna rihma karbi sisse esimese hooga pudeli domestost kallanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

lisaks rihma “ravimisele” soovitaks igaks juhuks profülaktiga mõttes töödelda ka koera kiiresti mingi võimalikult laia spektriga täpilahusega (puugid+kirbud+ja muud satikad)

mina oleks sellises olukorras sinna rihma karbi sisse esimese hooga pudeli domestost kallanud.

Ma oleks minema visanud ja poodi uue järgi läinud.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koera fleksirihmal sibavad mikroskoopilised valged putukad või vastsed