Esileht Kodunurk Koera harjutamine mitte kogu aeg voodis magama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Koera harjutamine mitte kogu aeg voodis magama

Postitas:

Kas kellelgi on ideed kuidas harjutada või õpetada koera nii, et kodus ta saab voodisse, aga külas mitte???? 6-kuune chihuahua kutsikas ja on algusest peale harjunud voodis magama, kodus on lai voodi ja tal on oma trepp millega voodisse ja maha käib, aga külas olles nüüd probleem, et tahab ikka voodisse, aga ei julge võtta, kõrge voodi ja ei maga üksinda ja tulemus on see, et jonnib terve öö ja ei lase magada. Koer on muidu ka hullult memmekas ja tahab kogu aeg inimese vastas olla.

0
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei saa nii. Tulebki kohe harjutada, et mitte kunagi ei saa voodisse, koeral on oma voodi ja ta ei nori kunagi sinna. Mul pole mitte ükski koer voodis maganud ja neile pole see ausalt öeldes pähegi tulnud. Paar korda on teismelisena proovinud, aga ei ole saanud ja pärast pole tahtnudki. Sama lugu on laua ääres norimisega ja muu halva käitumisega. Ka pisike nunnu koer võiks käituda osata.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on ideed kuidas harjutada või õpetada koera nii, et kodus ta saab voodisse, aga külas mitte???? 6-kuune chihuahua kutsikas ja on algusest peale harjunud voodis magama, kodus on lai voodi ja tal on oma trepp millega voodisse ja maha käib, aga külas olles nüüd probleem, et tahab ikka voodisse, aga ei julge võtta, kõrge voodi ja ei maga üksinda ja tulemus on see, et jonnib terve öö ja ei lase magada. Koer on muidu ka hullult memmekas ja tahab kogu aeg inimese vastas olla.

Koeral ei ole tahet, koeral on harjumused. Nii et kui oled ta selliseks harjutanud, siis ei ole sinu loodud harjumus koera tahe, vaid sinu enda tahe ja soov.  Tuleb koer ümberharjutada ja pead arvestama, kui lubad peab koer saama seda kogu aeg ja kui ei luba, siis sellel erandeid pole. Koer ei oma tahet,  ära mõtle koera inimeseks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on koer, kes oma kodus magab põrandal oma pesas, maal vanaema juures aga voodis. Väga hästi teeb vahet, kummal pool mis reeglid on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee külas ka talle voodis magamine võimalikuks.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koer peab ise “leidma” külas endale koha, kus magada? Sellisteks puhkudeks on hea kui koeral on olemas enda lõhnaga kaasaskantav pesa – nt millega autos sõidab, kus kodus päevaaeg põrandal magab vmt. Kasvõi transpordipuur + pesa/tekk, mis siis mujal olles tema magamisasemeks on.

Kui veel pole siis tekitada, harjutada koera päevaaeg seal magama, näidata, et tegu on tema jaoks turvalise kohaga (anda maiust nt). Õpetada talle sellega nt kodus käsklus “pesa” selgeks, seejärel edaspidi saate külas olles ka teda sinna pessa suunata, nii, et aru saab, mis temast tahetakse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka koer magab kodus voodis. Tavaliselt minu ja mehe vahel. Külla minnes aga ei ole õnneks probleemi olnud. Saab aru, et ei tohi voodisse tulla.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu mind, sillutad teed palju suurematele käitumisprobleemidele. Kui ta on memmekas, siis tuleb tasapisi teda harjutada ka üksi olema, poole tunni kaupa kasvõi. Ei ole vaja iga niutsatuse peale kohale tormata.Kui ta ei saa voodisse ja jonnib, siis tõsta ta oma pessa ja öeldagi pesa.  Distsiplineerima peab ka, vali sulle sobiv meetod -kas eraldad ta teise tuppa, lihtsalt verbaalne ei. Kasvatamata sülekoerad on üsna tülikad, tigedad nähvitsad.  Inimese lähedust tahab iga koer, aga jällegi, see peab karjajuhi tingimustel olema, mitte siis kui koer heaks  arvab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil koerad voodis ei käi, ei suured ega väikesed. Milleks.

Samas ma tean mõnda peret, kus koer on harjutatud mingi vaibakese või pesaga, mis on siis kas voodis oma kodus või voodi kõrval. Näiteks külas või hotellis. Ja koer on õpetatud käsklusega “Koht!” või analoogiga. Ka voodis lebab ta ainult oma vaibakesel/pesas, ja ei tatsu mööda voodit ringi. Kui pererahvas paneb pesa maha, siis järelikult see koer magab öö maas, oma pesas. Ehk siis puhke- ja uneharjumused on seotud pesaga, ükskõik, kus see pererahva äranägemisel sel päeval on.

Väga paljud teevad selle vea, et arvavad, et kääbustõuge ei peagi koolitama. Muidugi peab ja veel kuidas. Ei tohi, siia, istu, koht, tasa (vait), anna, oota, ka seisa ja lama – no need elementaarsed asjad lausa peab selgeks saama. Ja see on omaniku KOHUSTUS need asjad koerale, on see siis väike või suur, selgeks teha. See on kohustus. Ja loomulikult peab õpetama koera maast madalast ka üksi olema.

Koer peab alluma keelule ja tulema esimese kutse peale inimese juurde. Käsklused seis! ja siia! on surmvajalikud näiteks siis, kui koer peaks pääsema rihmast lahti ja suunduma näiteks autotee või imeõrna jääga veekogu poole. Ei tohi! siis kui näiteks püüab maast mingit jama üles korjata. Ja Anna! või Pane maha! juhul, kui see juba on ta suus. Ei hakka ju koera lõugu lahti kangutama, vähemalt oleks kena.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koeraga on tõesti nii, et kui on mingi koht, kus ta käia ei tohi, siis ei tohi ja ongi kõik.

Mu koer võis diivanil olla oma kattega koha peal, voodisse ma teda ei lubanud kunagi. sai väga hästi aru. Külas olles võtsin selle koera katte kaasa ja panin sinna, kus koer võis olla, kui selleks eraldati mõni tugitool, siis seal ta oligi. Eks tal oli mitu katet, vahepeal sai neid ikka pesta, aga ta sai väga hästi aru, et see on tema koht, kui talle öelda käsklus KOHT.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külas olles nüüd probleem, et tahab ikka voodisse, aga ei julge võtta, kõrge voodi ja ei maga üksinda ja tulemus on see, et jonnib terve öö ja ei lase magada.

Ah see on probleem? Äkki võõrustajatele ka ei sobi, et mingi koer voodisse võetakse.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kääbik teadis väga hästi, et voodisse ei tohi tulla, tema oli oma aedik koos pesaga, kus magas (aedik oli u 2m läbimõõtu), kui väike oli – siis oli hea teda seal üksi olema harjutada, seal oli juua, mänguasjad, ajalehed, kui piss peaks tulema. Hakkasime ära käima, alguses natuke aega, siis rohkem. Hiljem enam väravat kinni ei pannud, aga see oli ikkagi koerale kindel koht. Hommikul tuli voodi ette ja jäi ärkamist ootama, nii kui silmad lahti tegin- kargas voodi najale püsti ja kukkus suurest õnnest haukuma. Siis oligi magamine läbi.

Seega nagu eelpool öeldud, kääbustõuge tuleb õpetada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koer ei ole laps, kes saab aru, et igas kodus omad reeglid.  Nii et otsusta ära kumba Sa tahad ja treeni vastavalt.

Kui hätta jääd, siis elukutselised treenerid aitavad leida lahendusi, kuidas koera treenida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see ropp – koer ei pese oma tagumikku, lisaks levivad parasiidid.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lisaks levivad parasiidid.

Mis parasiidid, lemmikloomad võtavad ju ussirohtu ja puugi- ja kirburohtu. Inimesed reeglina seda ei tee ja hoopis neil võivad parasiidid olla. Minu koerad küll voodis ei käi, aga mitte parasiitide pärast.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu mind, sillutad teed palju suurematele käitumisprobleemidele. Kui ta on memmekas, siis tuleb tasapisi teda harjutada ka üksi olema, poole tunni kaupa kasvõi. Ei ole vaja iga niutsatuse peale kohale tormata.Kui ta ei saa voodisse ja jonnib, siis tõsta ta oma pessa ja öeldagi pesa. Distsiplineerima peab ka, vali sulle sobiv meetod -kas eraldad ta teise tuppa, lihtsalt verbaalne ei. Kasvatamata sülekoerad on üsna tülikad, tigedad nähvitsad. Inimese lähedust tahab iga koer, aga jällegi, see peab karjajuhi tingimustel olema, mitte siis kui koer heaks arvab.

Ma nii nous sinuga. Ausalt öeldes taskukoerad eesotsas chihuahuadega on kõik yhed tylikad tigedad nähvitsad. Nad nagu polegi koerad.

Ja ega nemad pole syydi, ikka inimesed, kes neid võtavad ja mingeid piire ei sea. Iseloomupäraselt tuleb kaasa Hitleri-kompleks ja ongi vastik tige kompleksides nähvits valmis. Mismõttes teemaalgataja ei suuda oma reeglitele allutada 5+ kilo koera, kui 30-40+ kg koerte omanikud seda lambist suudavad?!

Ise olen suurte koerte omanik ja teemaalgatajale (kui juba selline raske ja ebameeldiva tou esindaja on võetud), soovitan kasvatada teda kui tervet tavalist õppimisvõimelist KOERA. Minu pitbullid magavad ka meie kodus mu jalgade juures voodis, aga vaid minu loa peale. Kylas või hotellis, kus vastavat luba nad oma huumanilt ei saa, magavad pesas, vaibal või kus iganes huuman Pesa! koha määrab. Elementaarne koolitus ja elementaarne kuulekus, mida yks koer, ka chihuahua, peaks olema võimeline omandama.

Pesa!

Nyyd võib!

Ei! Jäta!

Jne.

Alusta oma chihuahua koolitamisest, teemaalgataja.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kääbik teadis väga hästi, et voodisse ei tohi tulla, tema oli oma aedik koos pesaga, kus magas (aedik oli u 2m läbimõõtu), kui väike oli – siis oli hea teda seal üksi olema harjutada, seal oli juua, mänguasjad, ajalehed, kui piss peaks tulema. Hakkasime ära käima, alguses natuke aega, siis rohkem. Hiljem enam väravat kinni ei pannud, aga see oli ikkagi koerale kindel koht. Hommikul tuli voodi ette ja jäi ärkamist ootama, nii kui silmad lahti tegin- kargas voodi najale püsti ja kukkus suurest õnnest haukuma. Siis oligi magamine läbi.

Seega nagu eelpool öeldud, kääbustõuge tuleb õpetada.

Muidu väga nous, aga ega ikka koer kyll ei lõpeta minu magamist:) Olgu mul silmad lahti või kinni.

Kasvatatud koer ei hakka elus yles kargama ja haukuma, kui ma silmad avan.

Sel juhul on ta ju kasvatamata koer.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseloomupäraselt tuleb kaasa Hitleri-kompleks ja ongi vastik tige kompleksides nähvits valmis.

Mis on Hitleri-kompleks? Napoleoni mõtled?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseloomupäraselt tuleb kaasa Hitleri-kompleks ja ongi vastik tige kompleksides nähvits valmis.

Mis on Hitleri-kompleks? Napoleoni mõtled?

See tähendab, et kääbustõud peavad end suurteks. Arvavad, et on lõvid, aga tegelikult võtmehoidjad 🙂

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseloomupäraselt tuleb kaasa Hitleri-kompleks ja ongi vastik tige kompleksides nähvits valmis.

Mis on Hitleri-kompleks? Napoleoni mõtled?

See tähendab, et kääbustõud peavad end suurteks. Arvavad, et on lõvid, aga tegelikult võtmehoidjad ????

See ongi napoleoni kompleks, mitte Hitleri.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kääbuse omanik, 3-aastane praegu. Kutsika koju tulles asetasin ühte kindlasse kohta pissilapi, seal siis asjatas esimesed paar kuud (südatalvine aeg). Üllatavalt kiirelt taipas, kuhu minna vaja. Sõi esialgu 4x päevas väikseid koguseid vees leotatud krõbinaid. Kohe said selgeks tehtud käsud ei tohi (meil oli trepi ees värav, üles teda ei lubanud), fuu (kippus laste mänguasju närima), kammima, koht. Kevade saabudes hakkas aias pissil käima, harjutasin juba ka flexiga. Kindlasti vaja seostada sõnaga, meil õue või jalutama (kui rihma otsa panen). Külmal ajal on jope ja kombekas. Olen pannud tähele, et meil kõige tähtsam käsk on kõik (tähendab, et mäng kõik, söök kõik jms). Seda kuuldes läheb oma kohale. Käpapesu, olen õpetanud ükshaaval käppasid tõstma, omal lihtsam. Õuest tuleb, siis ei torma kohe tuppa, vaid ootab kuni pesus käidud. Jah, käib voodis, aga käsu peale läheb minema. Kipub klähvima -käsklus vait. Kõike annab õpetada, kääbused on nutikad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mitu tuttavat, kellel on chihuahua või vene toy või muu pisitõug. Peale ühe on kõik erakordselt kasvatamatud isendid, kes laua all varvastesse hammastega kargavad, keset tuba kusevad, siu najale püsti kargavad ja sukkpükse lõhuvad ning arutult klähvivad. Ja ometi on need õppimisvõimelised koerad! Kontrastiks on mu naabripoisi, kes on umbes 15 aastat vana, Chihuahua. Poolteise aastane ca. Istu, ei tohi, kohale, siia – kõik selged. Ei vingu, et kraabi esikäppadega su säärt, kuulab sõna, utleb kohe kutsumise peale, ei klähvi.
Mul endal oli kunagi vene toy ja õel Chihuahua, seega on mulle täiesti arusaamatu, miks neid ei kasvatata ega õpetata. Targad koerad ju ja endal oleks mugavam.
Hiljem, kui ma sain endale kaukaasia lambakoera, siis koertekoolis samas kutsikate trennigrupis oli kaks Chihuahuat. Neli kuud, kaks korda nädalas. Ja nüüd mingid tibid laovad miinuseid, kui soovitatakse koera koolitada…laiskvorstid, ei muud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lisaks levivad parasiidid.

Mis parasiidid, lemmikloomad võtavad ju ussirohtu ja puugi- ja kirburohtu. Inimesed reeglina seda ei tee ja hoopis neil võivad parasiidid olla. Minu koerad küll voodis ei käi, aga mitte parasiitide pärast.

Kahjuks need ussirohud ei ole tõhusad, mitmed tuttavad ravivad oma lapsi lakkamatult, aga parasiitidest lahti ei saa. Mis siis loomast rääkida, kes neid pidevalt juurde hangib.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lisaks levivad parasiidid.

Mis parasiidid, lemmikloomad võtavad ju ussirohtu ja puugi- ja kirburohtu. Inimesed reeglina seda ei tee ja hoopis neil võivad parasiidid olla. Minu koerad küll voodis ei käi, aga mitte parasiitide pärast.

Ja pesete peale iga väljaskäiku oma koera tagumikku? Pole kuulnud, et keegi seda teeks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale ühe on kõik erakordselt kasvatamatud isendid, kes laua all varvastesse hammastega kargavad, keset tuba kusevad, siu najale püsti kargavad ja sukkpükse lõhuvad ning arutult klähvivad

Päris rõve.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvaliteetset toitu saaval koeral ongi tagumik puhas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvaliteetset toitu saaval koeral ongi tagumik puhas.

Et on siis “puhas”s..t?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvaliteetset toitu saaval koeral ongi tagumik puhas.

Et on siis “puhas”s..t?

Tagumik jääb puhtaks. Või sul on kombeks endale soolte pesu teha? Inimene majandab selle paberiga, sest ta sööb rämpstoitu ja tema seest tuleb välja kleepuv mass.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et on siis “puhas”s..t?

Sa vist koertest midagi eriti ei tea. See on ju visuaalselt näha, kas pepu on must või ei ole. Tavaliselt on täiesti puhas. Pigem tuleb käpad ära pesta, sest tänavatele sülitatakse ja on mustad. Sama hea, kui ise käiksid kogu aeg kingadega toas ja hüppaks voodisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka koer magab kodus voodis. Tavaliselt minu ja mehe vahel. Külla minnes aga ei ole õnneks probleemi olnud. Saab aru, et ei tohi voodisse tulla.

Kui rõve! Kui seksite, siis vaatab pealt?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Koera harjutamine mitte kogu aeg voodis magama