Esileht Hobinurk Koera jooksuaeg

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Koera jooksuaeg

Postitas:

Elame eramajade piirkonnas. Meil kodus 12a isane taks, kastreerimata. Nüüd ideeliselt võiks, sest tõuaretusega enam ei tegele. Pean muidugi lepingu läbi lugema.
Probleem aga selles, et naabrid võtsid emase koera ja tollel nüüd jooksuaeg. Ja taksi käitumine on õudne. Toas vingub ja haugub, õues haugub. Öösel hakkab ka haukuma. Nädal kestnud ja kõik magamata, miski ei aita. Koer ei söö ja on 1,5kg kaalust kaotanud. Sellist olukorda pole 12a jooksul olnud, sest pole emase lähedust saanud. Naabrite koer on 24/7 õues. Palun mingitki soovitust, veeprits ei toimi…

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lase õue, küll sinna naabri aeda ka saab. Ise võid ju kodust ära minna natukeseks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobinurga teema, tõsta palun sinna.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame eramajade piirkonnas. Meil kodus 12a isane taks, kastreerimata. Nüüd ideeliselt võiks, sest tõuaretusega enam ei tegele. Pean muidugi lepingu läbi lugema.

Probleem aga selles, et naabrid võtsid emase koera ja tollel nüüd jooksuaeg. Ja taksi käitumine on õudne. Toas vingub ja haugub, õues haugub. Öösel hakkab ka haukuma. Nädal kestnud ja kõik magamata, miski ei aita. Koer ei söö ja on 1,5kg kaalust kaotanud. Sellist olukorda pole 12a jooksul olnud, sest pole emase lähedust saanud. Naabrite koer on 24/7 õues. Palun mingitki soovitust, veeprits ei toimi…

mjah, keeruline ja tunnen kaasa. Üks kolleeg kunagi rääkis, et samasuguses olukorras panid oma isase koera ajutiselt ketti, aga läks koos kuudiga, st vedas ketiga selle aia äärde. Mine loomaarsti juurde, ka loomadele on rahustavaid vahendeid. Ei võta kastreerimine kõigilt seda instinkti ära ja loom läheb segaseks ikka. Seda enam, et teab milles asi.
Emase koera omanikuna lohutuseks võin öelda, et max. 2 nädalat kestab veel, kokku on jooksuaeg 3 nädalat.
Edit: huvitav miks miinus, mina oma koera jooksuajal vabalt liikuda ei lase, ainult rihmas. Peale jalutamist kohe tuppa tagasi ja aed on meil korralik, sealt alt läbi ega üle ei pääse.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:28; 01.09 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii vana koera ei julgeks enam kastreerida. Võibolla tõesti mingeid rahusteid küsida vet-lt. Paraku emasel koeral on kaks korda aastas jooksukas. Ja olukord hakkab korduma, paratamatult.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobinurga teema, tõsta palun sinna.

Mis krdi hobi?!

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 03:57; 01.09 03:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii vana koera ei julgeks enam kastreerida. Võibolla tõesti mingeid rahusteid küsida vet-lt. Paraku emasel koeral on kaks korda aastas jooksukas. Ja olukord hakkab korduma, paratamatult.

Kuule, isase kastreerimine on lihtne operatsioon, naks ja valmis. Vanasti tõmmati koerale kasukakäis pähe, et hammustada ei saaks, ja kaksati munad ära. Praegusel ajal nii sadistlikult ei käi asi, aga ilmselt on seda võimalik teha ilma üldnarkoosita ka, kui koeral on tervisehädad.

Pärast kastreerimist ei maksa muidugi oodata, et kui koer toibub, on isase instinktid kohe kadunud. Eks hormoonide ärakadumine võtab aega ja kui on olnud võimumängud, nt kipub kargama inimesi vmt, kes/mis ei ole indlev emane, siis see ei pruugi üle minna.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 03:57; 01.09 03:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naabrid võtsid emase koera ja tollel nüüd jooksuaeg. Ja taksi käitumine on õudne.

Ilmselt meelega võeti emane?
Teadsid ju küll, mis juhtuma hakkab…

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 06:19; 01.09 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naabrid võtsid emase koera ja tollel nüüd jooksuaeg. Ja taksi käitumine on õudne.

Ilmselt meelega võeti emane?

Teadsid ju küll, mis juhtuma hakkab…

Pigem üldse ei mõtelnud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naabrid võtsid emase koera ja tollel nüüd jooksuaeg. Ja taksi käitumine on õudne.

Ilmselt meelega võeti emane?

Teadsid ju küll, mis juhtuma hakkab…

Kuulge halloo, kas ma peaks sellepärast võtma isase koera või koera võtmata jätma, et naabril isane koer?
Mul ka kodus emane koer ja kui veel sterrimata oli, siis jooksuajal oli toas, ainult hädale sai korraks õue.
Kui teemaalgataja naabri emane on terve jooksuaeg õues, siis võib kindel olla, et neid isaseid hakkab seal rohkem tiirlema, parem soovitagu naabril koer jooksuka ajaks tuppa võtta.
Isaste jaoks on olemas loomaarstil mingid rohud, mis mõnel isasel koeral võtab tuure vähemaks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 06:57; 01.09 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kindlasti võeti koer just sel eesmärgil, et kiusata 12-aastase taksi omanikku. On alles arusaam.
Meile toodi mõned aastad tagasi tuttavate poolt paariks nädalaks hoidu emane koer. Päeval jooksis õues, õhtul panime sauna eestuppa magama (mul on allergia, ei saa koera toas pidada). Ühel hommikul avastasin- issand, mis pillerkaar hoovis – igat masti ja suuruses karvaseid kosilasi hoov täis, keeled erutusest ripakil ja ootavad, millal pruut pestud-kustud-kammitult saunast välja astub. Õnneks saabusid omanikud järgmise päeva hommikul ja olid väga üllatunud, kuna jooksuaeg pidi hiljem hakkama.
Seega on emase jooksuaeg signaaliks igale isasele, kelle veel jalg tatsub, et tuleb kohale minna, äkki saab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veeprits? Karistus koera instinktide eest? kindasti saab ta ka pahandada palju ja on ka ise täielikus segaduses.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see esimene jooksuaeg tuleb naabritel lihtsalt üle elada, sest osad veterinaarkliinikud enne 1.jooksuaega emast nagunii ei steriliseeri.
võid rahulikult lasta oma taksi aiaääres pööast mängida, samas võid anda naabrile lähimate heade kliinikute kontaktid, et sa saaks oma emase juba opi järjekorda panna.

meil mitu emast koera olnud, vaid kaukaaslasel õnnestus opp enne 1.jooksuaega ära teha, teistel, väiksematel, jõudis 1.jooksuaeg enne peale, kui koer nii vana oli, et opile võeti.

suurematel kortel võib jooksuaeg alata ka 6-7 kuuselt, väiksematel tõugudel nooremana. oppi ei tehta enne, kui koer juba nö teismeliseikka jõuab.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see esimene jooksuaeg tuleb naabritel lihtsalt üle elada, sest osad veterinaarkliinikud enne 1.jooksuaega emast nagunii ei steriliseeri.
võid rahulikult lasta oma taksi aiaääres pööast mängida, samas võid anda naabrile lähimate heade kliinikute kontaktid, et sa saaks oma emase juba opi järjekorda panna.

meil mitu emast koera olnud, vaid kaukaaslasel õnnestus opp enne 1.jooksuaega ära teha, teistel, väiksematel, jõudis 1.jooksuaeg enne peale, kui koer nii vana oli, et opile võeti.

suurematel kortel võib jooksuaeg alata ka 6-7 kuuselt, väiksematel tõugudel nooremana. oppi ei tehta enne, kui koer juba nö teismeliseikka jõuab.

Kõik ei taha oma emaseid steriliseerida. Ma oleks ikka väga imestunud, kui naaber mulle mingeid kliinikute andmeid hakkab andma. Kui soovin oma koera steriliseerida, küll leian need kliinikud isegi üles.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 09:28; 01.09 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see esimene jooksuaeg tuleb naabritel lihtsalt üle elada, sest osad veterinaarkliinikud enne 1.jooksuaega emast nagunii ei steriliseeri.

Emasest pole ju mõtet jahuda.
Nagu aru saada, siis naabrite vaheline igasugune sõbralik suhtlemine puudub.
Ja need saadavad TA lihtsalt kuu peale, vaadaku ise, kuidas oma isasega hakkama saab.
Ja emasel jooksuajal mingeid suuri vaevuseid pole ju.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 06:19; 01.09 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see esimene jooksuaeg tuleb naabritel lihtsalt üle elada, sest osad veterinaarkliinikud enne 1.jooksuaega emast nagunii ei steriliseeri.

Emasest pole ju mõtet jahuda.

Nagu aru saada, siis naabrite vaheline igasugune sõbralik suhtlemine puudub.

Ja need saadavad TA lihtsalt kuu peale, vaadaku ise, kuidas oma isasega hakkama saab.

Ja emasel jooksuajal mingeid suuri vaevuseid pole ju.

Emasel on ka jooksuajal vaevused, ei saa aru, mos temaga toimub, isutu ja ootab isaseid. Ei ole see aeg ka emasele kerge.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 06:57; 01.09 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pidanud koeri viisteist aastat, praegu 2. ja 3. emane kodus. Meie koerte jooksuajal ei ole kunagi aia taga kosilasi olnud. Ma muidugi ei tea, mis ümbruskonna isased kodudes teevad? Aga pange siis oma koer selleks ajaks tuppa või kuuri kinni, või mingisse ruumi, mis teil võimalik.
Emane koer peaks jooksuajal olema kinnises ruumis ja käima väljas ainult rihmas ja omaniku valve all.
Kui emase esimesel jooksuaja päeval on juba isased hoovi peal, see on kas a. jama jutt, b. te ei pannud tähele ja tegelikult oli emasel jooksuaeg juba nädal aega olnud c. ümbruskonnas on erakordselt kõrge rumalate isaste kontsentratsioon.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 10:34; 01.09 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emane koer peaks jooksuajal olema kinnises ruumis ja käima väljas ainult rihmas ja omaniku valve all.

Lollus. Minu omal on toas nii palav, et ainult lõõtsutab, ei ole ju mõeldav, et ma temaga nt. talvel koos õues elaksin. Õnneks mul pole isaseid koeri aia taga kunagi jõlkumas käinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 12:15; 01.09 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emane koer peaks jooksuajal olema kinnises ruumis ja käima väljas ainult rihmas ja omaniku valve all.

Lollus. Minu omal on toas nii palav, et ainult lõõtsutab, ei ole ju mõeldav, et ma temaga nt. talvel koos õues elaksin. Õnneks mul pole isaseid koeri aia taga kunagi jõlkumas käinud.

Kas kinnine ruum on ainult toas? Garaaži, kindlat kuuri, majast väljaspool asuvat verandat ei ole? Kui nii, siis peaksite ehitama oma aia sisse koerale veel eraldi aediku, kõrgete seintega ja alt betooni v sokliga.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 10:34; 01.09 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii, siis peaksite ehitama oma aia sisse koerale veel eraldi aediku, kõrgete seintega ja alt betooni v sokliga.

Kas nalja teed? Mul aed ongi selline ja käib lukus ka, milleks veel lisa aedik? Ja kinni panna päevadeks kui loom on harjunud vabalt oma territooriumil liikuma, see jääb küll ära. Ainult ööseks läheb oma majakesse luku taha. Nii on ja jääb.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 12:15; 01.09 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annad koerale L-tryptophani kapsleid (1-2 päevas) ja paned koonule lavendli eeterlikku õli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka steriliseerimata emane. Naaber käis mängukaruga külas. Paitas karuga paar korda meie emast ja viis siis oma koerale “mängida”. Väidetavalt aitas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka steriliseerimata emane. Naaber käis mängukaruga külas. Paitas karuga paar korda meie emast ja viis siis oma koerale “mängida”. Väidetavalt aitas.

See on küll kõige iseäralikum meetod mis ma kuulnud olen, aga täiesti võimalik et aitaski.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:28; 01.09 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seksilelud kiimas isaskoertele – vaat see on alles vist avastamata turunišš, irrw.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seksilelud kiimas isaskoertele – vaat see on alles vist avastamata turunišš, irrw.

Mis erilist lelu siin ikka tarvis, nad ei ole nõudlikud. Kui naabriemase lõhn ninas, kõlbab nii suva padi, kalts, vahet pole mis asi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 09:28; 01.09 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis erilist lelu siin ikka tarvis, nad ei ole nõudlikud. Kui naabriemase lõhn ninas, kõlbab nii suva padi, kalts, vahet pole mis asi.

keegi ei taha teada, mismoodi see karumõmmi pärast “protseduuride” lõppemist välja näeb. ja ilmselt kummikinda või suurte näpitsatega tõstad pesumasinasse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis erilist lelu siin ikka tarvis, nad ei ole nõudlikud. Kui naabriemase lõhn ninas, kõlbab nii suva padi, kalts, vahet pole mis asi.

keegi ei taha teada, mismoodi see karumõmmi pärast “protseduuride” lõppemist välja näeb. ja ilmselt kummikinda või suurte näpitsatega tõstad pesumasinasse.

Minu jaoks isiklikult poleks vahet, kas koera või teise inimese poolt kasutatud sekslelu – ma ei tahaks kummagi eriti paljakäsi näppida ilmselt, nii et mis su point on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Hobinurk Koera jooksuaeg