Esileht Kodunurk Koera peletamine ühest aia nurgast

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Koera peletamine ühest aia nurgast

Postitas:
Kägu

Tegu ei ole minu koeraga, aga sooviks, et ta ei käiks minu aiamaa osas, aeda ette ehitada ei ole mõistlik. Kas selline UH’l töötav koerapeleti töötab? Eelmine suvi ei olnud probleemi,  aga nüüd on koer hakanud jalga tõstma ja ka minu peenrakastide vastu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegu ei ole minu koeraga, aga sooviks, et ta ei käiks minu aiamaa osas, aeda ette ehitada ei ole mõistlik. Kas selline UH’l töötav koerapeleti töötab? Eelmine suvi ei olnud probleemi, aga nüüd on koer hakanud jalga tõstma ja ka minu peenrakastide vastu.

Kuidas aeda ehitada ei ole mõistlik? See just kõige mõistlikum olekski.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovin siiski soovitusi selle koerapeleti kohta, jätaks aia teema kõrvale. Mida arvate sellest – http://agroshop.ee/kahjurite-torje/925-peletaja.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühine aed ja naabrite koeral on vaba voli käia ja oma häda ajada igale poole?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma suurt numbrit ei teeks, loputa oma aiasaadused enne söömist üle. Koer on tühiasi võrreldes varblastega, situvad kõik kohad täis ja pistavad kõik nahka, mis valmib.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiksin rahulikult selle koera omanikuga ja ütleksin talle otse, et mulle ei meeldi, et koer minu peenrakastidele jalga tõstmas käib. Ei tõmbaks mingit tüli üles, lihtsalt seisaksin oma õiguste eest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiksin rahulikult selle koera omanikuga ja ütleksin talle otse, et mulle ei meeldi, et koer minu peenrakastidele jalga tõstmas käib.

Tavaliselt sellised inimesed, kes oma looma naabrite maa peale “jalga tõstma lasevad” probleemist aru ei saa.

Mul on küll aed ja koerad minu maa peale ei pääse, aga see et nende kassid mu lillepeenrad segi kraabivad, ei ole naabrite meelest probleem. Eriti kevadel kui lilled alles tärkavad või kui tahaks midagi istutada, no mis teha ta nii trügib õue on maksimum, mis nende käest kuuleb. Või siis lihtsalt vaatavad viltu ja enam eriti ei suhtle. Teine probleem on mustsõstrad, nende lõhn meelitab ka kasse põõsa peale sirtsutama, peaks vist põõsaste asemel mustsõstrapuud kasvatama, et puhtaid marju suhu pista?

Teemaalgatajale head nõu anda ei oska, aga koera peletab vähemalt aedki. Ma vist teeks peenrakastide ümber aia, kui kogu territooriumi aiaga ümbritseda mõistlik ei tundu. Süüdimatut loomaomanikku ümber kasvatada tundub raskem kui mitte võimatu, no ja ega loom ka tegelikult selles süüdi pole, et talle omanikuks teistega mittearvestav isik sattus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA, naabrid rääkisid meiega läbi enne, aga selle peale ei tulnud, et isane koer kipub jalga tõstma. Kakamisega probleemi ei ole, käivad kohe hommikul jalutamas ja kui aeda teeb – korjatakse ära. Aga pissimisega on keerulisem, ma ei kujutaks ette, kuidas seda siis õpetama peaks?  Koer on ka suur, seega aed peaks olema kõrge, aga see ei sobi kuidagi. Seega on naaber ka päri et sellise tõrjevahendi võiks üles  panna. Aed on ka parasjagu suur ja sopiline, et siis ei saa koera saba passida, kuhu ta jalga tõstab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiksin rahulikult selle koera omanikuga ja ütleksin talle otse, et mulle ei meeldi, et koer minu peenrakastidele jalga tõstmas käib.

Tavaliselt sellised inimesed, kes oma looma naabrite maa peale “jalga tõstma lasevad” probleemist aru ei saa.

Mul on küll aed ja koerad minu maa peale ei pääse, aga see et nende kassid mu lillepeenrad segi kraabivad, ei ole naabrite meelest probleem. Eriti kevadel kui lilled alles tärkavad või kui tahaks midagi istutada, no mis teha ta nii trügib õue on maksimum, mis nende käest kuuleb. Või siis lihtsalt vaatavad viltu ja enam eriti ei suhtle. Teine probleem on mustsõstrad, nende lõhn meelitab ka kasse põõsa peale sirtsutama, peaks vist põõsaste asemel mustsõstrapuud kasvatama, et puhtaid marju suhu pista?

Teemaalgatajale head nõu anda ei oska, aga koera peletab vähemalt aedki. Ma vist teeks peenrakastide ümber aia, kui kogu territooriumi aiaga ümbritseda mõistlik ei tundu. Süüdimatut loomaomanikku ümber kasvatada tundub raskem kui mitte võimatu, no ja ega loom ka tegelikult selles süüdi pole, et talle omanikuks teistega mittearvestav isik sattus.

See ei pruugi sulle sobida, aga koer on looduslik kassipeleti. Muidugi ei ole koer ka kogu aeg õues ja kui sulle loomad ei meeldi, siis kindlasti ei tohiks ainult sel põhjusel koera võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isane või emane koer?

isasele koerale ette mingid postid, mida saab märgistamas käia.
emase koera jaoks peab aias olema kuskil kaugemas aianurgas mingi niitmata lapp, mitte väga kõrge umbrohuga, no nii 20-30cm, siis ta valib pissimiseks selle paiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei pruugi sulle sobida, aga koer on looduslik kassipeleti. Muidugi ei ole koer ka kogu aeg õues ja kui sulle loomad ei meeldi, siis kindlasti ei tohiks ainult sel põhjusel koera võtta.

Miks sa arvad, et mulle loomad ei meeldi? Vägagi meeldivad, nii kassid kui ka koerad ja mul on endal ka koduloom. Kassi ma linnas õue ei laseks, nii sel põhjusel, et ta võib tänavale minna ja auto alla jääda kui ka sel põhjusel, et ta võib naabrite juures käia pahandust tegemas (kui mulle see ei meeldi, ei pruugi ka kõigile naabritele meeldida, ega kõik neist kassipidajad ka pole).  Maal kus maantee on kaugel ja naabrid ka kaugel, oleks teine asi. Koer tahab väga palju tegelemist ja selleks mul praegu aega pole,  võib-olla kui pensionile jään ja tervis veel piisavalt hea on, siis võtan sellise pensionärile sobiliku koera, “looduslikuks kassipeletiks” koera võtta pean väga valeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isane või emane koer?

Kas sa teemat enne vastamist üldse ei loe? Teemaalgatuses oli kohe juttu jalatõstmisest (jah, seda teevad ka emased vahel), aga paar kommentaari enne su vastust kirjutas TA ka täpselt, mis soost koeraga tegu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovin siiski soovitusi selle koerapeleti kohta, jätaks aia teema kõrvale. Mida arvate sellest – http://agroshop.ee/kahjurite-torje/925-peletaja.html

Sa võid selle ju osta oma lõbuks. Paar nädalat võib toimida ka. Rohkem mitte.

Sellised asjad on mõeldud võõraste koerte tõrjeks. See, kes pidevalt elab seal – sellele ei mõju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Koera peletamine ühest aia nurgast