Esileht Veebikonstaabel koera teemal küsimus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: koera teemal küsimus

Postitas:
Kägu

Mida teha selliste külaelanikuga, kes oma koera kinni ei pane? Mul 11aastane poeg läheb hommikul nuttes bussijaama, sest kardab lahtiolevat koera, kes taga kõndides haugub.Käisin ka inimesega rääkimas, et pangu vähemalt selleks ajaks koer ketti, kui buss läheb hommikul…oli nõus ja ka seda tegi vaid üks kord.
Kõige hullem on see, kui koer peaks last ründama…siis on juba hilja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

RE: koera teemal küsimus

Esmalt tutvuge oma valla kasside ja koerte pidamise eeskirjaga. Enamasti on seal nõue, et koera omanik peab välistama koera lahti pääsemise.
Peale seda pöörduge kas oma valla heakorra ametniku või piirkonnapolitseiniku poole.

Please wait...
Postitas:
lillemore

Ammu tutvutud, loomulikult näeb iga valla vastav seadus ette, et koerad olgu ketis, aga see heakorraametnik vastab \”väärikalt\”, et ega keegi midagi teha ei saa, kui inimene oma koera tahab lahtiselt ringi joosta lasta…..tuletad talle seadust meelde, ütleb tema, et mis teha. Nii et las hammustavad, las junnivad aia taha,las lõugavad ööd läbi, keelav seadus on olemas ja ametnik on kah olemas, istub ja tunneb ennast hästi.

Please wait...
Postitas:
hall kass

Üks variant on see, et püüad leida mõne täiskasvanud mehe, kes last saadaks.
Samuti võid külainimesed kokku kutsuda, kamba peale varustate end pipragaasiballoonidega ja lihtsalt sussutate seda peni, kus iganes teda märkate. Kui omanik ülbama tuleb, saate seda tõlgendada rünnakuna ja enesekaitseks gaasi ka tema peal kasutada. Võibolla siis saate koera nii taltsaks, et ta ei luusi jultunult ringi.

Please wait...
Postitas:
andero-

[small]lillemore kirjutas:[/small]
[tsitaat]heakorraametnik vastab \”väärikalt\”, et ega keegi midagi teha ei saa, kui inimene oma koera tahab lahtiselt ringi joosta lasta…..tuletad talle seadust meelde, ütleb tema, et mis teha. [/tsitaat]

Esitage haekorraametnikule kirjalik avaldus. Enne seda tutuvge siin teemas minu viimase vastusega: http://www.perekool.ee/index.php?id=151892&class=forum_schnell&action=view_post&post=8829791

Selles vastuses olen punktide kaupa välja toonud, miks on õigus menetluse alustamiseks ja kellel on õigus alsutada menetlust. Põhjendage ka oma avalduses vasvalt Teie KOV eeskirja järgi miks soovite väärteomeneltuse alustamist. Sellisel juhul on ametnik kohustatud Teie kirjale vastama ja ära põhjendama seaduslikult ka selle, kui tema otsustab, et ei vii menetlust läbi.

Please wait...
Postitas:
lillemore

Tänan põhjaliku vastuse eest, on edaspidiseks järgimiseks.
Mul on küsimus ka. Naaber laseb oma maja ees töötava mootoriga suurel veoautol müriseda ja saastada õhku,ja seda tihti ja pikka aega järjest, kopsib ja taob, elu nagu autobaasis. Kas ma peaksin sellega leppima? Olen teinud märkuse. Vastus oli, et kõik on euronormides. See ei ole lubatud elurajoonis, on minu arvamus. Või kuidas?

Please wait...
Postitas:
andero-

Auto remontimist keelata ei saa, seega kopsimist ja tagumist päevasel ajal peaks kannatama kuna vaevalt autojuht igavusest kopsib. Võimalik, et kõrvaldatav rike näiteks ei võimaldaks liikluses osalemist.

Mis puutub töötava mootoriga seismisesse siis Liiklusseadusest:
§ 13. Keskkonnakaitsenõuded
(5) Õuealal ja lähemal kui kümme meetrit elamust ei tohi peatatud või pargitud sõidukil mootor töötada kauem kui kaks minutit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsin korra enesekaitse kohta lahtiste koerte vastu-nimelt kardan paaniliselt lahtiseid võõraid koeri, hoolimata sellest, et ka ise koeraomanik olen. Sain lapsena kahelt suurelt koeralt hammustada ja siiani hirm sees. Sooviksingi teada, et kui võõras koer mulle läheneb, kas on mul üldse õigus end kaitsta, koer eemale peletada või pean ootama, kuni mingi intsident minuga või minu enda koeraga juhtub? Nt.pipragaasiga(mainin igaks juhuks, et ei poolda kuidagi loomade kallal vägivalla kasutamist, sest süüdi pole ju koer, vaid tema omanik aga mis mul üle jääb, jalaga peksma ka ei hakka ju).
Ka siis kardan meeletult, kui näen, et koer mind ilmselt purema ei tule, vaid niisama nuusib. Kust see piir jookseb? Olen omanikele korduvalt öelnud, et koer PEAB avalikus kohas olema rihma otsas ja ka enda koera lasen vabalt liikuma vaid enda maakohas aia sees, aga no ei aita see ju..igaühte jälitama ka ei saa hakata, et näha, kus inimene elab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

Koeraomanikuna oskate Te ilmselt ka ise mingil määral hinnata mis plaanidega võõras koer läheneb. Kui Te tunnetate ohtu ja kasutate enesekaitseks pipragaasi siis ei saa Teile midagi ette heita. Seega jah, Teil on õigus võõras koer eemale peletada.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Veebikonstaabel koera teemal küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.