Esileht Hobinurk Koera võtmine. Palun abi.

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Koera võtmine. Palun abi.

Postitas:

Aktiivsuse mõttes soovitaksin dobermanni,pitbulli,amstaffi ja ka sakslast.

Kuuletuvad hästi kui saavad piisavalt ajutegevust ja kooli. Sõbralikud on ka ja ära kuula nende inimeste arvamust, kes on midagi kuulnud, aga pole kunagi nende tõugudega isiklikult kokku puutunud.

Koer on oma omaniku peegeldus, kui sa tahad koos koeraga kasvada, siis edu!

Kas sa lugesid ka teemaalgataja kriteeriume? Dobermann ja saksa lambakoer on suured koerad. Lisaks on nad, vahemalt saksa lambakoer, ysnagi haukumislembene. Sellised koerad pole kindlasti korterikoerad.

Jah, lugesin. Nooo ma ei ütleks et suured, vb dobermann pigem jah, aga saklane mitte nii väga. Suured koerad ikka ju mastiff, corso, berhardiin… Ja mina isiklikult pole kohanud veel haukumislembelist sakslast.

Ja siin vahepealsetele kommentaaridele, et amstaff vajab karva hooldust? Mis ajast?

Mine vaata, kes naaberkonna hoovides need suurimad haukujad on. Suure tõenäosusega leiad eest sakslased. ???? Sakslased on viimase 20a aretusega nii ära rikutud, et ei ole neil tervis hea ja närvikava veel vähem. Viimasel ajal kuuleb üha rohkem, et on labiilse närvikavaga. Tuttav koertejuuksur keeldub sakslastega tegelemast kui omanik juures pole. Nii palju on rünnanud. Ütles ka, et see on viimaste aastate teema.

Kui ma ütlen, et mina isiklikult pole ühtegi haukuvat sakslast kohanud(erinevaid kokku 6), siis miks sa palud mul minna rajooni uudistama, millised koerad seal hauguvad? Millest sa aru ei saanud? Miks sa üldse arvad et minu naabruskonnas ülde koeri on?
Siiski siiski, mõned on. Labrador, taks ja KAKS sakslast. Ei ole kuulnud haukumisi. Ka siis on sakslased vait kui ma enda koeraga nende aiast möödun.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 15:42; 06.09 21:09; 06.09 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Basenji on kift koer, natuke keerulise karakteriga, ei haugu, ei pea kammima, aktiivne. Iseloomu tasub muidugi uurida nendelt, kellel ta kodus on. Võibolla ma eksin, aga mulle tundub, et koer.ee lehel on kõik tõud kuidagi lihtsaks kirjutatud.
Siin oli puuridest juttu, minul näiteks läks oma koeraga nii, et algul oli ilusti puuris, ise läks sinna. Aga siis mõne aja möödudes, enne aastaseks saamist, ta enam sinna minna ei tahtnud. Nii et sai siis vabaduse olla majas lahti, õnneks juhtmeid ei närinud, aga Säästukast toodud pappkaste kulus küll üksjagu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:53; 10.09 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktiivsuse mõttes soovitaksin dobermanni,pitbulli,amstaffi ja ka sakslast.

Kuuletuvad hästi kui saavad piisavalt ajutegevust ja kooli. Sõbralikud on ka ja ära kuula nende inimeste arvamust, kes on midagi kuulnud, aga pole kunagi nende tõugudega isiklikult kokku puutunud.

Koer on oma omaniku peegeldus, kui sa tahad koos koeraga kasvada, siis edu!

Kas sa lugesid ka teemaalgataja kriteeriume? Dobermann ja saksa lambakoer on suured koerad. Lisaks on nad, vahemalt saksa lambakoer, ysnagi haukumislembene. Sellised koerad pole kindlasti korterikoerad.

Jah, lugesin. Nooo ma ei ütleks et suured, vb dobermann pigem jah, aga saklane mitte nii väga. Suured koerad ikka ju mastiff, corso, berhardiin… Ja mina isiklikult pole kohanud veel haukumislembelist sakslast.

Ja siin vahepealsetele kommentaaridele, et amstaff vajab karva hooldust? Mis ajast?

Mine vaata, kes naaberkonna hoovides need suurimad haukujad on. Suure tõenäosusega leiad eest sakslased. ???? Sakslased on viimase 20a aretusega nii ära rikutud, et ei ole neil tervis hea ja närvikava veel vähem. Viimasel ajal kuuleb üha rohkem, et on labiilse närvikavaga. Tuttav koertejuuksur keeldub sakslastega tegelemast kui omanik juures pole. Nii palju on rünnanud. Ütles ka, et see on viimaste aastate teema.

Kui ma ütlen, et mina isiklikult pole ühtegi haukuvat sakslast kohanud(erinevaid kokku 6), siis miks sa palud mul minna rajooni uudistama, millised koerad seal hauguvad? Millest sa aru ei saanud? Miks sa üldse arvad et minu naabruskonnas ülde koeri on?

Siiski siiski, mõned on. Labrador, taks ja KAKS sakslast. Ei ole kuulnud haukumisi. Ka siis on sakslased vait kui ma enda koeraga nende aiast möödun.

Ja minu naabruses ainult sakslased lärmavadki. Kui mõnd tõukirjeldust loed, siis on seal ka kirjas, et hauguvad keskmiselt rohkem

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 16:42; 07.09 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktiivsuse mõttes soovitaksin dobermanni,pitbulli,amstaffi ja ka sakslast.

Kuuletuvad hästi kui saavad piisavalt ajutegevust ja kooli. Sõbralikud on ka ja ära kuula nende inimeste arvamust, kes on midagi kuulnud, aga pole kunagi nende tõugudega isiklikult kokku puutunud.

Koer on oma omaniku peegeldus, kui sa tahad koos koeraga kasvada, siis edu!

Kas sa lugesid ka teemaalgataja kriteeriume? Dobermann ja saksa lambakoer on suured koerad. Lisaks on nad, vahemalt saksa lambakoer, ysnagi haukumislembene. Sellised koerad pole kindlasti korterikoerad.

Jah, lugesin. Nooo ma ei ütleks et suured, vb dobermann pigem jah, aga saklane mitte nii väga. Suured koerad ikka ju mastiff, corso, berhardiin… Ja mina isiklikult pole kohanud veel haukumislembelist sakslast.

Ja siin vahepealsetele kommentaaridele, et amstaff vajab karva hooldust? Mis ajast?

Mine vaata, kes naaberkonna hoovides need suurimad haukujad on. Suure tõenäosusega leiad eest sakslased. ???? Sakslased on viimase 20a aretusega nii ära rikutud, et ei ole neil tervis hea ja närvikava veel vähem. Viimasel ajal kuuleb üha rohkem, et on labiilse närvikavaga. Tuttav koertejuuksur keeldub sakslastega tegelemast kui omanik juures pole. Nii palju on rünnanud. Ütles ka, et see on viimaste aastate teema.

Kui ma ütlen, et mina isiklikult pole ühtegi haukuvat sakslast kohanud(erinevaid kokku 6), siis miks sa palud mul minna rajooni uudistama, millised koerad seal hauguvad? Millest sa aru ei saanud? Miks sa üldse arvad et minu naabruskonnas ülde koeri on?

Siiski siiski, mõned on. Labrador, taks ja KAKS sakslast. Ei ole kuulnud haukumisi. Ka siis on sakslased vait kui ma enda koeraga nende aiast möödun.

Ja minu naabruses ainult sakslased lärmavadki. Kui mõnd tõukirjeldust loed, siis on seal ka kirjas, et hauguvad keskmiselt rohkem

Sama. Ämmal naabrid kasvatavad neid. Terve küla on marus, kuidas nad lärmavad. Endal elab vastasmaja hoovis üks ja samuti ööd-päevad lärmab. See pole halb omadus, nad ongi selliseks aretatud. Aga korterikoeraks sakslane küll ei sobi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 16:33; 06.09 16:58; 06.09 19:53; 06.09 22:16; 07.09 00:10; 07.09 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2948448228712751&set=a.1374392136118376&type=3&theater Venemaalt otsib kodu üks koer, kes on kurt ja ei haugu. Mingi kodutu tahtis teda ära süüa, aga saadi enne seda kätte.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 16:33; 06.09 16:58; 06.09 19:53; 06.09 22:16; 07.09 00:10; 07.09 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene spanjel, puudel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil on shetlandi lambakoeraga kogemusi? Elame korteris, laps tahab väga just seda tõugu, kuigi mina oleks nõus ka krantsiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

basenji

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiibeti mastif on tore koer. http://www.mastifid.ee/toud/tiibeti-mastif-do-khyi/
Minu oma muidugi erineb palju tavalisest tõuesindajast. Ta on nagu Duracelli jänes, kohutavalt sõbralik ja armastab kõiki. Tavaline tiibetlane on tõsisem, ei taha pidevalt ringikihutada, aga liikuda armastab. Ei luba kõiki oma valdustes vabalt kolada ilma peremehe/naise loata ja loomulikult vajab koolitust. Lisaks on nad väga ilusad, vähemalt minu arvates. Jube lahe on see tema vestlus pererahvaga, kui esimest korda kuuled naerad pisted kõhtu. Tsiteerin: “Huvitav on ka tema jutukas urin, mida inimesed sageli peavad ähvarduseks, tegelikult ta aga vestleb sinuga või kutsub sügava uratusega mängima. Sinna lisandub ka tavaliselt vaimustav kehakeel.”

Kui oleme kusagil kaua ära olnud saame alati noomida, tükk aega toriseb ja mõriseb.
Muide ka see tuleb enne kindlasti äraotsustada kas tahad emast või isast koera. Mõlemaga on oma vead ja head.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 12:00; 10.09 15:28; 11.09 14:23; 11.09 18:13;
To report this post you need to login first.

Tiibeti mastif on tore koer. http://www.mastifid.ee/toud/tiibeti-mastif-do-khyi/

Minu oma muidugi erineb palju tavalisest tõuesindajast. Ta on nagu Duracelli jänes, kohutavalt sõbralik ja armastab kõiki. Tavaline tiibetlane on tõsisem, ei taha pidevalt ringikihutada, aga liikuda armastab. Ei luba kõiki oma valdustes vabalt kolada ilma peremehe/naise loata
.

Meil on veidi teistsugune mastif – laisk, mugav, flegmaatiline, armastab pikutada. Talub kõike – paned mütsi talle pähe, siis käibki sellega kuni ära võetakse… Laseb kondi suust ära võtta. Armastab seltskonda, ülisõbralik. Ei hüppa kunagi (väga kiiduväärne omadus). Suur, karvane, aiakoer. On jube solvunud, kui pererahvas paar päeva ära on – demonstratiivselt ignoreerib. Tükk meelitamist, et taas jutule võtaks. Nutab häälekalt, kui väravast välja läheme.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 15:06; 11.09 09:20; 11.09 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiibeti mastif on tore koer. http://www.mastifid.ee/toud/tiibeti-mastif-do-khyi/
Minu oma muidugi erineb palju tavalisest tõuesindajast. Ta on nagu Duracelli jänes, kohutavalt sõbralik ja armastab kõiki. Tavaline tiibetlane on tõsisem, ei taha pidevalt ringikihutada, aga liikuda armastab. Ei luba kõiki oma valdustes vabalt kolada ilma peremehe/naise loata

Meil on veidi teistsugune mastif – laisk, mugav, flegmaatiline, armastab pikutada. Talub kõike – paned mütsi talle pähe, siis käibki sellega kuni ära võetakse… Laseb kondi suust ära võtta. Armastab seltskonda, ülisõbralik. Ei hüppa kunagi (väga kiiduväärne omadus). Suur, karvane, aiakoer. On jube solvunud, kui pererahvas paar päeva ära on – demonstratiivselt ignoreerib. Tükk meelitamist, et taas jutule võtaks. Nutab häälekalt, kui väravast välja läheme

Meie oma küll mütsi pähe panna ei luba, laseb kiirelt jalga kui ainult proovidki. Nooremana solvus hirmsasti ja samamoodi ei võtnud jutule, vanemana on rahumeelsemalt suhtuma hakanud. Karvahooldus on tal tegelikult lihtne, meie oma käib toa ja õue vahet mõlemas olukorda kontrollimas. Vajadusel on leplikult ka toas.
Iseloomult on meil sinuga kaks äärmust, tavalisem on nende kahe vahepealne. Sõltub vanusest samuti. Vanemana lähevad kõik koerad rahulikumaks, eriti kui steriliseeritud või kastreeritud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 12:00; 10.09 15:28; 11.09 14:23; 11.09 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tiibetlane siis sobib korterisse? Ma mõtlesin, et nemad tahavad iga ilmaga pigem õues olla, sellised mägede koerad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:53; 10.09 20:39;
To report this post you need to login first.

Kas tiibetlane siis sobib korterisse? Ma mõtlesin, et nemad tahavad iga ilmaga pigem õues olla, sellised mägede koerad.

ei sobi korterisse. Ta tahab ikka õues olla, ka -20 kraadiga. Toas käib vahel, aga kipub peagi välja. Nüüd vanema koerana on toas rohkem, eriti vihmase ilmaga – põõnab esikus, barrikadeerides täielikult WC-ukse. Millegipärast tuppa ei tule, kuigi pole tegelikult keelatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 15:06; 11.09 09:20; 11.09 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tiibetlane siis sobib korterisse? Ma mõtlesin, et nemad tahavad iga ilmaga pigem õues olla, sellised mägede koerad.

Täpselt oleneb kuidas teda harjutada. Kui on kutsikast peale vabal käpal ainult õues elanud, siis muidugi ei taha toas elada nagu eelpool flegma tiibetlase puhul. Ja vastupidi kui on pidev toaelanik, siis hakkab peale jalutuskäiku tuppa puhkama kippuma. Minul on päeval õues, ööseks toas ja õhtul oma kellaajal annab märku, et kuulge teie seal, tuppa tahan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 12:00; 10.09 15:28; 11.09 14:23; 11.09 18:13;
To report this post you need to login first.

see oma kellaaeg on nii naljakas – iga õhtu samal ajal kopsib rõdu uksele – andke mu õhtune koeraküpsis!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 15:06; 11.09 09:20; 11.09 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oma kellaaeg on nii naljakas – iga õhtu samal ajal kopsib rõdu uksele – andke mu õhtune koeraküpsis!

Jaa, koerad tunnevad üllatavalt hästi kella kui natuke harjutada, muidugi mitte minutipealt. Nad õpivad ära palju ootamatuid asju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 12:00; 10.09 15:28; 11.09 14:23; 11.09 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kodus vaikne ja rahulik isane beagle. Kodus diivanil on nö. välja lülitatud, õues rahmeldab, kraabib ja ajab jälgi. Koer on juba pea kahene, aga mööbel on terve :D. Kui on kiire aeg, siis käingi väljas temaga 3x20min päevas. Kui rohkem aega, siis saab ühe jalutuskäigu ka tunnise. Nii palju segastest beagle’itest

Pikakarvalistel koertel on tegelikult oma hea külg ka. Minu lühikarvalise beagle tõttu on korter igapäevasest koristamisest hoolimata pidevalt karvane. Pikakarvalistel ei lange kasukast karvu suvaliselt vaid pigem kammitakse need tortidena välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud mitu koera – taks, krants, Inglise bullterjer. Neist on kõige vaiksem olnud bullikas, haukus harva, oli ülisõbralik loom. Vihmase ilmaga piirdus ise väikese pissiringiga. Esimestel aastatel oli ta muidugi ülienergiline ning harjutasime nii, et kui meid polnud kodus, siis oli puuris ja öösel magas puuris. See on loomale ok, see on tema pesa. Vanemana juba jätsime lahti, sai vabalt valida, kus on.
Meie oma ja nt ka mõned sama ema pojad ja ka ema olid kõige parema iseloomuga koerad, keda tean. Ka arstil lasi teha kõike, mis vaja, ka nt maost sondiga proovi võtta ilma mingi rahusti või uinutita. Samas olid nahaprobleemid.
Iga kell võtaks uuesti bullika, aga hetk pole aega koeraga tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Jack Russellit. Meil on ta just nii aktiivne nagu parasjagu vaja, kui ma teen tööd siis tema magab rahulikult, kõige õnnelikum on siis kui saab metsas vabalt ringi joosta ja mullas kaevata. Pole lärmakas, armastab lähedust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikakarvalistel koertel on tegelikult oma hea külg ka. Minu lühikarvalise beagle tõttu on korter igapäevasest koristamisest hoolimata pidevalt karvane. Pikakarvalistel ei lange kasukast karvu suvaliselt vaid pigem kammitakse need tortidena välja.

Ei pea paika. Kuldse aluskarv langeb pidevalt. Kui nädala sees ei jõua tolmuimejaga tõmmata, siis reedeks on karvarullid seinte ääres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähedasel on jack russell ja väga lärmakas ja kuri koer. Muidugi ta rahmeldada jaksab. Soovitatud pole veel iiri setterit, kes mul kunagi oli: üldse ei haukunud, kuna on aretatud vaikseks jahikoeraks. Joosta tahab palju, karvu ajas vähe ja oli väga leebe iseloomuga, kergesti õpetatav. Ilus koer ka. Pidi pügama kõrvu, kaelapiirkonda, käppasid. Tegin seda ise, ostes vastavad käärid. Ka näitusepügamist on võimalik ise kodus teha, vähemalt mina sain hakkama ja koeral läks näitustel hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Welshi springerspanjel vastaks just 1:1 teemaalgataja kriteeriumidele ja just on tulemas ka pesakond Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beagle, loe natuke nende kohta ja äkki ehk sobib:)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 13:13; 18.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beagle on ju jahikoer. Kas plaanid hakata temaga jahil käima?

Kui ei plaani, siis ära parem võta seda tõugu.

Korterielu, mis vaheldub aeg-ajalt niisama jalutamas käimisega, on puhas piin sellele loomale. Beagle’i jahiinstinkt on lihtsalt nii tugev, et kui tahad tema tervet närvikava säilitada, siis sa lihtsalt pead sellele tõule omast tööd ja tegevust pakkuma. Või vähemalt peaks tal olema võimalus suurema osa päevast õues/metsas veeta ja ringi joosta ning rebaseid ja mutte taga ajada.

Suhteliselt vale informatsioon. Jah jahikoer on ta küll aga reaalselt rebaseid temaga jahtima minema ei pea. Mul on endal olnud ainult Beagle’d. Nad on aktiivsed, vajavad looduses jalutuskäike ja kõige sõbralikumad koerad üldse. Jahiinstinkt tuleb välja jalutuskäigul, kus neil on nina ainult maas ja nuusivad ringi. Nagu siga, kes otsib trühvleid. Keegi neist pole kunagi midagi kinni püüdnud ega jahile läinud. Nad lihtsalt nuusivad ringi ja tihti kui sa neid rihmast lahti lased, võivad nad end minema nuuskida..:D St et rihmast lahti tuleks nad lasta ainult siis, kui sa oled neid treeninud sind kuulma ja sinu käsu peale tagasi tulema. Muidu suurepärased perekoerad, samuti ka üksikule inimesele. Armastavad suure südamega, hoiavad sind aktiivsena ja norskavad sinu kõrval voodis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 13:13; 18.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pisemate poole vaadata, siis jack russellid on täielikud aktivistid. Keegi eelpool mainis, et tuttaval oli kuri isend – eks koera käitumine tuleneb ikka omaniku tegevusest/tegematusest. Tõsi ta on, et osad tõud lähevad kergemini kurjaks, kui neid valesti kasvatada. Nii palju kui mul tuttavate seas on russelle olnud, siis on nad minu teada ka üsna hea tervisega koerad. Kääbuspinšerid on ka aktiivsed koerad.

Eks tõuge on ju nii tohutult, et tuleb lihtsalt omale see õige leida. Nagu teemaalgataja isegi ütles, siis eks enamus koeri on loomult aktiivsed. Mul endal on chihuahua ja tema võib samamoodi tunde ja kilomeetreid jalutada, kuigi jah, jooksmas ma temaga ei käi ja agility hüppeid ka ei tee (liigesed on neil nõrk koht), tal on niigi parajalt vudimist inimese pikkade sammude kõrval, aga kindlasti ei ole nii, et väike koer ja jalutamas pole vaja käia nagu osad mõtlevad. Tean osasid yorkide ja chihude omanikke, kes talvekuudel üldse oma koeri välja ei vii ja lasevad pissimisalustele häda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Hobinurk Koera võtmine. Palun abi.