Esileht Ajaviite- ja muud jutud koerad rihma otsas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: koerad rihma otsas

Postitas:
Kägu

kas kõik koerad peavad avalikus kohas olema rihma otsas või pisematele koertele see ei kehti?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei sõltu koera suurusest.
Piirkonniti erinev. Loe

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas kõik koerad peavad avalikus kohas olema rihma otsas või pisematele koertele see ei kehti?

valget värvi koerad ei pea olema. olgu suur või väike.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

need pisemad ongi ju kõige agressiivsemad…

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus su loogika on? Kas pisem koer ei hammustagi näiteks talle lähenevat last? Või kui minu lõvi on ilusti rihma otsas, aga sinu pisikene otsanunnukene tuleb liiga lähedale ja ta pureda saab, siis kes süüdi on?
Lahtiselt jalutavad koerad on häirivad! Kopp on ees, kui ma näen inimesi oma pisikesi kori lahtiselt jalutamas…eriti kui neid on näiteks 3. Kui 3 koerahakatist peaks korraga lähenema inimesele, kelle koer on rihma otsas, siis mõtle ise, mis sellest olukorrast saab.

Niiet-jah, peab olema igasugune koer rihma otsas.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kes plont üldse sellise küsimuse peale tuleb? Loomulikult peavad avalikus kohas koerad olema rihmas!

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes plont üldse sellise küsimuse peale tuleb? Loomulikult peavad avalikus kohas koerad olema rihmas!

ise oled plont, igal KOV-l omad reeglid ja nt tartu lubab koeri ka ilma rihmata jalutada

Riigikogus ei ole sätestatud ühest seadust, mis nõuaks koeraomanikel enda lemmiku rihmastamist avalikus ruumis. Linnad on aga eriarvamusel. Kui näiteks Tallinn ja Valga nõuavad tänaval koeral suukorvi ja lühikest rihma, siis Tartu linn näeb ette, et koer oleks rihmas vastavalt vajadusele. https://lemmik.postimees.ee/6712469/kas-koer-peab-olema-rihmas

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga paunapenid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti sa ei paneks oma koera rihma otsa kuna mingi linnavalitsus arvab, et ei pea? Et kui kästud pole, siis nagu pohh? Nii ebaloogiline mõtlemine.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti sa ei paneks oma koera rihma otsa kuna mingi linnavalitsus arvab, et ei pea?

Aga mis see sulle halba teeb, kui minu pisike pussakas üritab sind suurest esmakohtumise rõõmust surnuks lakkuda?
Enamus inimesi siiski, vaatan, on väga rahul sellise tema matsliku käitumisega. Kipuvad pikemalt juttugi vestma.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas tõesti sa ei paneks oma koera rihma otsa kuna mingi linnavalitsus arvab, et ei pea? Et kui kästud pole, siis nagu pohh? Nii ebaloogiline mõtlemine.

Prahas võivad näiteks koerad olla lahtiselt, ka Edinburghis. Kui sinna satuksin, julgeksin oma koeraga ka lahtiselt jalutada, sest usaldan teda ja teisi koeri. Neis arenenud koerasõbralikes riikides on muidugi koerte käitumine ja kasvatus hoopis teine tase meie omaga võrreldes. Eestis see hetkel veel ei toimiks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestis see hetkel veel ei toimiks.

Aga me oleme sinnapoole juba tõsiselt teel.

Praegu, jalutad ilma rihmata istuvast hundist või boxerist mööda, ta korraks vaatab meid, aga teeb näo nagu Ei NÄEKS.
Lihtsalt vaatab sust läbi. Ja haigutab.

20a tagasi sellist asja ei olnud.
Koerad, just suuremad, on Eestis samuti ülirahulikuks muutunud. Kas on peremehed muutunud või mis, aga nii ju on.
Pussakate kohta see ei kehti, need keksivad ikka endiselt igaühe ees oma siirusega.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koer peab avalikus kohas rihmas olema ikka mitte ainult ümbritsevate, vaid ka iseenda turvalisuse huvides. Mitte väga kaua aega tagasi jäi Tallinnas ühes magalarajoonis auto alla koer, keda perenaine hoolimata korduvatest vihjetest, palvetest ja krõbedamatest sõnadest järjepidevalt ainult rihmata jalutas. Ja nii jooksiski loom ühel hetkel tagurdava auto rataste alla ja oligi kõik.
Ja oi kui vihane oli see omanik siis autojuhi peale, aga mida sa vihastad? Koera koht on rihma otsas ja autojuht ei saa midagi teha, kui poole rehvi kõrgune koer parkivate autode vahelt talle tagumise ratta alla jookseb. Ta lihtsalt ei saa teda mitte kuidagi märgata.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja nii jooksiski loom ühel hetkel tagurdava auto rataste alla ja oligi kõik.

Sa võid seda saunajuttu rääkida, aga see on siiski erand. Ei jookse ükski pitsu su aeglaselt tagurdava auto ratta alla. Kui jookseb, siis pole miskit teha.

Aga endiselt: su jutt on mingi kõlakas ja mitte keegi ei tagurda kuskil nii, et ümbritsevad, nii inimesed, kui koerad, sellest aru ei saaks.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti sa ei paneks oma koera rihma otsa kuna mingi linnavalitsus arvab, et ei pea?

Aga mis see sulle halba teeb, kui minu pisike pussakas üritab sind suurest esmakohtumise rõõmust surnuks lakkuda?

Enamus inimesi siiski, vaatan, on väga rahul sellise tema matsliku käitumisega. Kipuvad pikemalt juttugi vestma.

Liiga familiaarsed koerad meeldivad mulle sama vähe, kui liiga familiaarsed inimesed.
Aga koer pole süüdi, et ta on ogaraks aretatud. Seevastu omanik võiks mõista, et kui tema pitsu ei suuda hoiduda võõraste inimeste säärtega paaritumise imiteerimisest, siis tuleb ta ikkagi rihma otsas hoida.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seevastu omanik võiks mõista, et kui tema pitsu ei suuda hoiduda võõraste inimeste säärtega paaritumise imiteerimisest, siis tuleb ta ikkagi rihma otsas hoida.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa võid seda saunajuttu rääkida, aga see on siiski erand. Ei jookse ükski pitsu su aeglaselt tagurdava auto ratta alla. Kui jookseb, siis pole miskit teha.

Aga endiselt: su jutt on mingi kõlakas ja mitte keegi ei tagurda kuskil nii, et ümbritsevad, nii inimesed, kui koerad, sellest aru ei saaks.

Ma ise nägin seda pealt, mida sa taidled 🙂

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seevastu omanik võiks mõista, et kui tema pitsu ei suuda hoiduda võõraste inimeste säärtega paaritumise imiteerimisest, siis tuleb ta ikkagi rihma otsas hoida.

Kommentaar eemaldatud.

Ja sa ise? Kui sa koera sugu alles praegu mainid. .
Ka emased teevad mõnikord paaritumisliigutusi. Ka lakkumine on liigne familiaarsus. Palun arvesta, et sugugi kõik ei pruugi fännata sinu koera süljega kokkupuudet – ja mida sa siis teed? Sunnid teist inimest seda taluma, sest enamusele ju meeldib?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

alun arvesta, et sugugi kõik ei pruugi fännata sinu koera süljega kokkupuudet – ja mida sa siis teed? Sunnid teist inimest seda taluma, sest enamusele ju meeldib?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

alun arvesta, et sugugi kõik ei pruugi fännata sinu koera süljega kokkupuudet – ja mida sa siis teed? Sunnid teist inimest seda taluma, sest enamusele ju meeldib?

Kommentaar eemaldatud.

Selleks peab ikka väga kummaline inimene olema, et need kaks asja ühele pulgale panna… Aitab kohe paremini mõista, miks sa eeldad, et su koera pealetükkivus kõigile meeldib.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed jäävad ka auto alla, õnnetusi ikka juhtub.
Üldiselt on minu kogemus selline, et koer kuulab 10x paremini sõna kui lapsed.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei no jumala pärast, igaühe oma valik muidugi. Loomadest kahju selliste pohhuistide puhul lihtsalt. Koeral polnud seal võimalustki mingit sõna kuulata, perenaine uitas koerast tagapool nii palju, et ei näinudki, mis olukord tekkis enne, kui koer juba alla oli jäänud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei no jumala pärast, igaühe oma valik muidugi. Loomadest kahju selliste pohhuistide puhul lihtsalt. Koeral polnud seal võimalustki mingit sõna kuulata, perenaine uitas koerast tagapool nii palju, et ei näinudki, mis olukord tekkis enne, kui koer juba alla oli jäänud.

On suur vahe, kas jalutada koeraga koos ilma rihmata või lasta koeral omapäi kuskil ringi tuiata ja isegi mitte omaniku silma all.

Ma arvan, et minusuguse inimese pühendumist oma looma kasvatamisel ja õpetamisel on ilgelt nõme pohhuismiks nimetada. Sa oled ise iga kell kehvem koeraomanik, kui koer sind niipalju ei kuula, et suudaks sinu kõrval sõnakuulelikult jalutada.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte-koeraomanikuna on minu arvates koera avalikus kohas rihma otsas hoidmine lihtsalt viisakus kaaskodanike suhtes. Olgu suur või väike koer, minus näiteks tekitavad lahtised koerad (jah, ka peremehe kõrval kõndivad) pelgust. See pole meeldiv tunne. Seetõttu kuulub minu lugupidamine neile koeraomanikele, kes oma looma rihma otsas jalutavad, olgu see siis objektiivselt vajalik või mitte.

Aastaid tagasi sattusin olukorda, kus kõndisin oma toona 1-aastase lapsega tänaval ja kuskilt eemalt (nii 100-150 m kauguselt) üle mingi platsi hakkas meie poole haukumise ja lõrinaga jooksma üks suurem must koer. Täiesti nö lambist, me ei teinud midagi tema tähelepanu tõmbamiseks. Omanikule see koer ei kuuletunud… Lõpuks, kui omanik juba mitmendat korda röökis: SIIA! TAGASI! siis koer mingi ime läbi lõpuks pööras otsa ümber. Mina seisin sel ajal kangestunult, laps süles ja ei teadnud, mida teha või kuhu minna. Pole vist vaja öelda, et see seik veelgi süvendas minu pelgust lahtiste koerte suhtes. Palun, koeraomanikud, hoidke oma lemmikuid rihma otsas, ükskõik kui sõbralikud ja hästikasvatatud nad ka poleks. Mina ega muu suvaline mööduja seda ei tea.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kassiomanikuna olen samuti tänulik neile, kes oma koera rihma otsa panevad. Minu kass on rihma otsas ja pole teps mitte tore, kui mõni koer minu looma nägemisest pea kaotab ja meie poole traavib.
Käekotimõõtu koertest on mu kassil õnneks suva, suuruste vahe paneb asjad paika.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei teegi suurt midagi, aga minu koer murraks selle ligitikkuva pussaka paari sekundiga maha… Ja kui see pussakas tikub ise ligi ja rihmas ei ole, siis ei saa kuidagi minu koera või mind süüdistada.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei teegi suurt midagi, aga minu koer murraks selle ligitikkuva pussaka paari sekundiga maha… Ja kui see pussakas tikub ise ligi ja rihmas ei ole, siis ei saa kuidagi minu koera või mind süüdistada.

Väga sitasti kasvatatud koer siis.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda me ju kõik siin räägime, et pussakaomanikud ei pea vajalikuks neid kasvatada!

Aga kui teemaalgatusele vastata, siis – ma usun, et pisemat koera võib rihmas jalutamise asemel kanda ka transpordipuuris ja keegi ei pane pahaks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas nii? Ründaja eest peremehe kaitsmine on koeraeetika tippvorm.

+6
0
Please wait...

Postitas:
kirilind2

valget värvi koerad ei pea olema. olgu suur või väike.

tõesti? mina kuulsin, et punakaspruunid ei pea.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud koerad rihma otsas