Esileht Ilu ja tervis Koerahammustus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koerahammustus

Postitas:

Sain paar nädalat tagasi naabri koera käest säärde hammustada. Koer lõi hambad säärde ja järas mu jalga, kuni omanik ta lahti kiskus. Algul tundus, et haav paraneb ja kõik korras. Nüüd aga hakkas haav uuesti veritsema ja tuli mäda. Jalg valutab (mitte haav) ja lööb valu labajalga ja vahel kuni põlveni. Käisin ka EMOs jalaga , kui hammustada sain, aga seal puhastati haav ja kõik. Mingeid süste mulle ei tehtud. Koer vaktsineeritud ei olnud, küll aga käis koeraomanik pärast arsti juures ja seal tunnistati koer terveks. Kas keegi on veel koera käest hammustada saanud ja kuidas on haav paranenud?
Lihtsalt infoks, et koer ründas täiesti ootamatult, isegi ei hakunud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:02; 22.07 17:46; 26.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerahammustus paraneb aeglaselt. Pöördu perearsti poole. Enne kui hullemaks võib minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koerahammustus läheb pea alati mädanema. koera hammastel on miljon pisikut ja kui ta kihvad sügavalt säärde lööb, siis on neil seal hea paljuneda ja mäda toota.
mu lapsel lõi kunagi suur koer hambad säärde. peale vaadates nagu polnudki miskit hullu, 4 pisikest auku, aga kui need hiljem mädanema hakkasid, siis alles selgus asja tõsidus. Haavad olid sügavad ja kitsad, säärelihases oli neli suurt mädakollet. Käisime lapsega ülepäeva haiglas sidumas ja seal loputati iga kord neid haavu süstlaotsast antibiootikumiga, mis oli megavalus ja jube protseduur. ilma nõelata süstal topiti sealt kihvaaugust sisse ja vajutati terve kolvitäis lahust otse mädakolletesse.
3 nädalat keset suve oli sisuliselt lamaja haige, ei saanud hammustatud jalale toetadagi. säärelihas sai korraliku trauma sellest asjast.
me lasime igaks juhuks marutaudi vaktsiinikuuri ka lapsele teha, see oli aastaid tagasi juba. tänapäeval vaevalt marutaudi pärast muretsema peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas EMO-s antibiootikumikuur ka määrati? Kui ei, siis peaks seda kindalsti nüüd tegema. Pöördu perearstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänud abi eest. Perearsti juures käidud, antibiootikumi kuur määratud. Ootan paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:02; 22.07 17:46; 26.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõsi see on, koera hammustust ei õmmeldagi just sel põhjusel, et kipub mädanema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sain paar nädalat tagasi naabri koera käest säärde hammustada. Koer lõi hambad säärde ja järas mu jalga, kuni omanik ta lahti kiskus. Algul tundus, et haav paraneb ja kõik korras. Nüüd aga hakkas haav uuesti veritsema ja tuli mäda. Jalg valutab (mitte haav) ja lööb valu labajalga ja vahel kuni põlveni. Käisin ka EMOs jalaga , kui hammustada sain, aga seal puhastati haav ja kõik. Mingeid süste mulle ei tehtud. Koer vaktsineeritud ei olnud, küll aga käis koeraomanik pärast arsti juures ja seal tunnistati koer terveks. Kas keegi on veel koera käest hammustada saanud ja kuidas on haav paranenud?
Lihtsalt infoks, et koer ründas täiesti ootamatult, isegi ei hakunud!

Nii tore, et meil on nii “targad” loomaarstid. Koer tunnistati terveks? Vaatamata faktile, et marutõvega on 30 päeva inkubatsiooniperioodi?
AINUS ja AINUS, kuidas saab kindel olla, et koeral polnud marutõbe, on see, et koeral võetakse pea maha ning uuritakse tema aju. Vot tak. Nii et kui see koer veel oma peaga ringi kõnnib, siis järelikult garatiid ei ole.
Oleksid pidanud minema nakkuskeskusesse ja saama marutõve vaktsiini/ig.
Kuigi jah, teoreetiliselt võttes ei ole suur shanss, et koeral oli marutõbi, kuid kuna tegemist oli vaktsineerimata loomaga, siis on pisike protsent, et ta kuiagi oli saanud nakkuse.
Marutõvega on suremus 100%, nii et palun loe nüüd 30x meieisa palvet ja looda, et sa seda selle koera käest üles ei korjanud. Mina igatahes sellist vene ruletti ei mängiks oma eluga.
Anyway, that said: anna instantsidesse samuti teada, et selline vaktsineerimata koer, kellel kalduvus hambad sääre lüüa, elab sinu naabruses. Marutaudi vaktsiin on EV- s kohustuslik. Ko- hu- stu- slik! Las see loll koeraomanik saab trahvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 08:47; 26.07 08:51;
To report this post you need to login first.

Lugemist:
http://www.vet.agri.ee/static/artiklid/123.Marutaudi%20infovoldik.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 08:47; 26.07 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marutõvega on suremus 100%, nii et palun loe nüüd 30x meieisa palvet ja looda, et sa seda selle koera käest üles ei korjanud. Mina igatahes sellist vene ruletti ei mängiks oma eluga.
Anyway, that said: anna instantsidesse samuti teada, et selline vaktsineerimata koer, kellel kalduvus hambad sääre lüüa, elab sinu naabruses. Marutaudi vaktsiin on EV- s kohustuslik. Ko- hu- stu- slik! Las see loll koeraomanik saab trahvi.

Teemaalgataja ajaks selle aja peale juba vahtu suust välja. Enne kui oma tarkusi jagama kukud, õpi silbitama, hüsteerik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemalagataja. Jalg paraneb. Haav on ka kenasti kokku kasvanud, mäda enam ei tule. Kui jalg millegi vastu läheb , siis on valus. Suust vahtu veel ei aja, ehk läheb rulett minust mööda. Naaber käib süüdasliku näoga ringi ja küsib, kuidas mu tervis on. Koer on ka elus ja elab oma kodus kenasti edasi. Aga koera ei hoita enam lahtiselt, kui on õues, siis naabriga koos, nööri otsas.
Tunnen, et füüsiliselt pole häda midagi, aga trauma mõjus vist hoopis närvidele. Käsime mehega ühel vabaõhuürtitusel ja siis hakkas äkki üks koer meie kõrval haukuma. Ma ehmatasin nii, et tundsin, et hakkan hirmust nutma. Kui preagu mõtlen, mis tunne mind valdab seoses koertega, siis on ikka hirm küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:02; 22.07 17:46; 26.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvistele mädanevatele haavadele on parim vahend käsimüügis https://apteek.apotheka.ee/product/314/braunovidon-salv-100mg-g-100g kisub mäda välja ja võtab põletiku ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõe huvides tuleb mainida, et teemaalgataja hirmutamine marutaudiga ei ole ilus, sest Eesti on juba mitu aastat ametlikult MARUTAUDIVABA riik. Ja kui ta just Läti piiri lähedal ei ela, kus see hammustanud koer mõne kahtlase Läti rebasega eelnevalt kokku võis puutuda, siis võib ta üsna rahulik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Koerahammustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.