Esileht Kodunurk Koeral oli sadu puuke

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Koeral oli sadu puuke

Postitas:
Kägu

Käime koeraga igapäevaselt metsas jalutamas. Puuke ikka leiame ta pealt, aga täpilahus on peal ja kõik kontrolli all. Täna aga avastasime paar tundi peale jalutuskäiku sadu puuke ta pealt. Korjasin neid paar tundi ära, siis käis pesus ja kammisime hoolikalt läbi, kuid siiani aegajalt mõni ilmub ikka välja. Õnneks hele koer, muidu oleks ikka päris jama.

Kas selline asi nagu puugipesa on olemas? Kust ta võis sellise koguse neid saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sama siin. me korjame ka neid puuke kümnete kaupa korraga (majapidamispaberi sisse, nutsakuks ja siis pliidi alla kremeerimisele). täpilahust sel kevadel juba 2x saanud, aga puuke on hullult. ja mitte ainult koera küljes, vaid neid kukub tema küljest ka mujale: alles üleeile  korjasin elutoa vaiba pealt korraga 3 täissöönud ja koera küljest lahti tulnud puuki kokku.
koer liigub koduaias, jalutuskäikudel rihma otsas ka kaugemal, aga kõik tallinna kesklinna piires,

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie omalt pudises samuti 5 tükki korraga maha peale üht kõrges rohus tuhnimist. Täpilahust pole pannud seni, niitsime õue selle peale kõrgemast rohust puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puugid pole ainult kõrges rohus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohepööre, kulu ja sodi enam põletada ei või, talved ka leebed.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohepööre, kulu ja sodi enam põletada ei või, talved ka leebed.

Misasja sa ajad? Peaks kõik rohealad paljaks põletama või? Või sinu meelest puugid eksiteerivad ainult kulhunnikutes ja sodi sees?

 

Minu koer sai borrelioosi Tallinna kesklinnast ja siiamaani ravime, hetkel bravecto peal ja vaatan ka alati peale õueskäiku, kas uut puuki pole tulnud. Neid lihtsalt on palju ja mingi rohepööre pole asjas süüdi.  Betoneerime ära kõik, siis pole enam probleemi? Või siis ehk  tulevad muud probleemid?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käime koeraga igapäevaselt metsas jalutamas. Puuke ikka leiame ta pealt, aga täpilahus on peal ja kõik kontrolli all. Täna aga avastasime paar tundi peale jalutuskäiku sadu puuke ta pealt. Korjasin neid paar tundi ära, siis käis pesus ja kammisime hoolikalt läbi, kuid siiani aegajalt mõni ilmub ikka välja. Õnneks hele koer, muidu oleks ikka päris jama.

Kas selline asi nagu puugipesa on olemas? Kust ta võis sellise koguse neid saada?

Pange ometi Foresto kaela ja terve hooaeg muretu. Mis mänguravim on täpilahus?

 

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kandis? Raplamaal on küll praegu nii nagu alati. On, aga mitte sellises koguses 2h

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kassil ka piigirihm ja ei mingit muret. See täpilahus vähendas puukide arvu, aga ikka tõi puuke tuppa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käime koeraga igapäevaselt metsas jalutamas. Puuke ikka leiame ta pealt, aga täpilahus on peal ja kõik kontrolli all. Täna aga avastasime paar tundi peale jalutuskäiku sadu puuke ta pealt. Korjasin neid paar tundi ära, siis käis pesus ja kammisime hoolikalt läbi, kuid siiani aegajalt mõni ilmub ikka välja. Õnneks hele koer, muidu oleks ikka päris jama.

Kas selline asi nagu puugipesa on olemas? Kust ta võis sellise koguse neid saada?

Pange ometi Foresto kaela ja terve hooaeg muretu. Mis mänguravim on täpilahus?

Ei ole TA, aga meil teist aastat Foresto ja korjan ikka käega puuke ära peale jalutuskäike u 10 puuki on keskmiselt. Ma ei tea, kas see ongi siis Foresto mõju, aga kinni pole tõesti ükski võtnud, lihtsalt ronivad peal. Ning huvitav on see, et linnas sees kergliiklusteedel on koeral alati rohkem puuke kui metsas jalutades. Enne Forestot proovisime ka täpilahust ja sellega polnud alguses ühtegi puuki isegi peal, aga mõju kadus kiiresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kassil ka piigirihm ja ei mingit muret. See täpilahus vähendas puukide arvu, aga ikka tõi puuke tuppa.

Mina ei julge kassidele puugirihma panna. Äkki jäävad okste taha kinni. Pole ka kindel, et lasevad kaela panna. Enne korjan puuke kui riskin kassi eluga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul laps pani titena käpuli puugipesast läbi, niimoodi mustas puukidest, et torkasin ta voolava vee alla

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lühikarvaline 7aastane koer. Panin esimesel aastal puugirohtu, sest kõik ju panevad ja võitlesime puukidega.  Teisel aastal kuidagi ununes ja koeral kevadest-sügiseni oli ainult paar puuki. Kolmandal jne aastal pole ka enam pannud, no tõesti maks 5 puuki suvejooksul äraa võtnud. Elukoht maal.  Mu koera vennale pannakse koguaeg puugirohtu ja nad ei jõua neid puuke ära korjata. See lihtsalt minu tähelepanek.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll rohkem puuke linnas seetõttu, et haljasalasid nii palju vähem niidetakse. Ei ole halba ilma heata ja vastupidi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lühikarvaline 7aastane koer. Panin esimesel aastal puugirohtu, sest kõik ju panevad ja võitlesime puukidega. Teisel aastal kuidagi ununes ja koeral kevadest-sügiseni oli ainult paar puuki. Kolmandal jne aastal pole ka enam pannud, no tõesti maks 5 puuki suvejooksul äraa võtnud. Elukoht maal. Mu koera vennale pannakse koguaeg puugirohtu ja nad ei jõua neid puuke ära korjata. See lihtsalt minu tähelepanek.

Minu kogemus on siiski, et kui on tilk peal, siis puuke minimaalselt, kui tilga mõju kadunud – siis kohe puugid küljes ka.

Ilmselt oleneb puukide rohkus palju ka konkreetsest asukohast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See aasta ongi vist väga puugirohke. Mul 2 kassi käivad pisut väljas (tõesti pisut, iga päev ainult minuga koos ja põhiliselt oma aias tunnike-paar) ja juba lühikese ajaga saavad hullult puuke. Ühelt kassilt korjasin eile 3 ja teiselt 5. Täna pole veel käinud väljas. Muide, enda pealt sain oma aias 2 tükki rohimise ajal kätte. Õudne lihtsalt! Ja mina ei kultiveeri enda aias mingisugust heinamaad ega rohepööret. Muru niidab robot ja peenrad on rohitud. Mesimummud lendlevad lillepeenras ja amplites. Aga ikka toimub puugiinvasioon.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puugid pole ainult kõrges rohus.

Ei ole, aga seal on neid oluliselt rohkem. Seepärast ma mingit “liigirikkust” ja “lillemuru” ei kasvatagi. Häirin rahumeeli iganädalaselt naabreid ja niidan muru kõige madalamal astmel.
Ise oleme igaastaselt vaktsineerinud, loomadel (kassid) on puugirihmad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puugid pole ainult kõrges rohus.

Ei ole, aga seal on neid oluliselt rohkem. Seepärast ma mingit “liigirikkust” ja “lillemuru” ei kasvatagi. Häirin rahumeeli iganädalaselt naabreid ja niidan muru kõige madalamal astmel.

Ise oleme igaastaselt vaktsineerinud, loomadel (kassid) on puugirihmad.

Niidame ka muru iganädalaselt, aga meie põhimure on rästikud. Juba kaks isendit hoovile ära eksinud. Viimati oli neid palju 10-12a tagasi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asun kahe “asustamata” elamukrundi vahel ja oma hoovil võin käia ise ja koeraga ja puuke pole. Nii kui koer pea naabrite rohu sisse pistab või paar hüpet sinna rohu sisse teeb võin kindel olla, et toas vähemalt 1+ puuki temalt ka saan.
Seega peab paika küll see, et kõrgemas rohus on neid ikka rohkem. Käin ka erinevatel suurematel muruplatsidel, mida niidetakse, ja sealt isegi tunniselt käigult tulles pole puuke saanud.

Kuid näiteks koerte puugirihmad on mürgised kassidele (nt kel kassid koeraga müravad) ja väikelastele, samuti kokkupuutel ka turjatilk (oli vist isegi 3 nädalat). Seega nt meil peres kahjuks pealepandavad tilgad-rihmad välistatud.

Saab seespidist rohtu – vähemalt puugid, kes hammustavad surevad juba pmts esimese korraga ära (ei jõua täis imeda) ja saab välja tõmmata. Kahjuks siiski haiguste oht nii suurem kui sellega, et üldse peale ei tuleks. Samas õnneks umbes iga 30 ärakorjatava puugi kohta on hetkel olnud 1, kes jõudnud külge end haakida. Positiivne ka see, et täisimenud puugid ei kuku kuskile maha ja ideaalis selle esimese sisse imamise ja suremisega ehk ei jõua ka haigusi levitada – kuigi tihti pole palju vaja.

Seega igasugune koera vaatlus, kammimine ja sügamine on sel perioodil kohustuslik, et varakult jaole saada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lühikarvaline 7aastane koer. Panin esimesel aastal puugirohtu, sest kõik ju panevad ja võitlesime puukidega. Teisel aastal kuidagi ununes ja koeral kevadest-sügiseni oli ainult paar puuki. Kolmandal jne aastal pole ka enam pannud, no tõesti maks 5 puuki suvejooksul äraa võtnud. Elukoht maal. Mu koera vennale pannakse koguaeg puugirohtu ja nad ei jõua neid puuke ära korjata. See lihtsalt minu tähelepanek.

Samasugune kogemus. Elan maal ja neli koera. Natuke alla 1ha on piiratud hoov, kus nad jooksevad, lisaks käime paaril korral nädalas kohaliku järve ääres. Kuna üks koer sai paar aastat tagasi mürgistuse, loobusin kõigil kasutamisest ja puuke leian nelja peale kokku ehk nädala peale paar tk. Sadu polnud neid varem ka, isegi mitte kõigi peale kokku. Ei kujutagi ette kuidas nii palju saab olla. Mul kõik suured koerad, toa-õue vahet käivad luugist nii kuis süda lustib ja hoovist pool on teadlikult niitmata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käime koeraga igapäevaselt metsas jalutamas. Puuke ikka leiame ta pealt, aga täpilahus on peal ja kõik kontrolli all. Täna aga avastasime paar tundi peale jalutuskäiku sadu puuke ta pealt. Korjasin neid paar tundi ära, siis käis pesus ja kammisime hoolikalt läbi, kuid siiani aegajalt mõni ilmub ikka välja. Õnneks hele koer, muidu oleks ikka päris jama.

Kas selline asi nagu puugipesa on olemas? Kust ta võis sellise koguse neid saada?

Pange ometi Foresto kaela ja terve hooaeg muretu. Mis mänguravim on täpilahus?

Mina ostsin ka üks aasta selle palju kiidetud Foresto. Mu koeral üldjuhul ei ole elu jooksul palju puuke olnud, aga sellel aastal, kui see Foresto rihm kaelas oli, oli tal rohkem puuke kui varasema elu jooksul kokku on olnud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käime koeraga igapäevaselt metsas jalutamas. Puuke ikka leiame ta pealt, aga täpilahus on peal ja kõik kontrolli all. Täna aga avastasime paar tundi peale jalutuskäiku sadu puuke ta pealt. Korjasin neid paar tundi ära, siis käis pesus ja kammisime hoolikalt läbi, kuid siiani aegajalt mõni ilmub ikka välja. Õnneks hele koer, muidu oleks ikka päris jama.

Kas selline asi nagu puugipesa on olemas? Kust ta võis sellise koguse neid saada?

Pange ometi Foresto kaela ja terve hooaeg muretu. Mis mänguravim on täpilahus?

Mina ostsin ka üks aasta selle palju kiidetud Foresto. Mu koeral üldjuhul ei ole elu jooksul palju puuke olnud, aga sellel aastal, kui see Foresto rihm kaelas oli, oli tal rohkem puuke kui varasema elu jooksul kokku on olnud.

Ju siis mõjubki erinevalt. Minul suur lühikarvaline koer, aprillis Foresto kaela ja ma ei liialda, null puuki hakkab külge. Enne talve võtan rihma ära. Oma maja, askeldab vabalt aias ja igapäevaselt paar tundi metsas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge tänavu on igatsugu kahjureid nii et mustab. Söövad puud, põõsad ja taimed aias ära. Kõrb on tulemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niidame ka muru iganädalaselt, aga meie põhimure on rästikud. Juba kaks isendit hoovile ära eksinud. Viimati oli neid palju 10-12a tagasi.

Väga rõve. Müüksin selle maja maha ja koliksin mujale.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olid hästi väikesed, siis koer astus puugipessa, puuk muneb korraga ca 2-3000 muna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olid hästi väikesed, siis koer astus puugipessa, puuk muneb korraga ca 2-3000 muna

Kuulge, lõpetage selle puugipesa muinasjutu levitamine. Puukidel pole pesa ning kui puuk on munenud ning vastsed koorunud, siis need vastsed on 0.1 mm pikad ja nende jaoks pole koer ega ka kass sobivad peremehed, ammugi ei karga nad korraga saja kaupa ühele peremehele – ja kui ka kargaks, siis ei näeks neid palja silmaga, mõne üksiku ehk leiaks kogemata üles.

Selles kohas oli lihtsalt palju puuke, kus koer jalutas. Ikka juhtub. Aga et neid sadu oli peale ühte jalutuskäiku, seda võite ka oma vanavanaemale rääkida, äkki usub. Palju võis neid ju olla, aga mitte sadu. Paarisajast puugist saab väikese ämbri juba täis.

Täpilahus koera puhul küll on aidanud, aga selle toime kaob ju kuu ajaga, tuleb uus panna. Kassi täpilahus tundus mõttetu olema, vist ühe nädala oli puugivaba, edasi on puuke olnud tavapärases koguses. Kaelarihma ei ole ma tahtnud osta, kassile ei ostaks üldse rihma ja koeralgi võib see mürkidega immutatud rihm korralikke allergiaid tekitada, ma ei soovi riskida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah puugipesa pole olemas, aga kuivuse tõttu on puuke, lehetäisid ja kahjureid tänavu metsikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Koeral oli sadu puuke