Esileht Hobinurk Koerale allergia vastu immuunravi

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Koerale allergia vastu immuunravi

Postitas:

Kas keegi on sellist asja proovinud? Minu koer on väga allergiline, proovinud on igasugust ravi, mõjub, aga mitte niiväga hästi. Natuke ikka nahaprobleemid ja närib käppasid kogu aeg, ma ei saa magada sellepärast. Nüüd arst ütles, et võiks proovida immuunravi, et võetakse proovid, saadetakse Saksamaale, siis tehakse mingi süst, mis peaks pool aastat mõjuma, põhimõtteliselt inimestele tehakse vist ka sama ravi. Aga see kupatus kokku on väga kallis ja mõju on kolmest koerast kahele, ühele kolmest ei aita üldse. Mis paneb mind kahtlema, sest minu koer on alati nende hulgas, kellele midagi ei mõju. Nende eelmiste ravidega sama lugu. Samas arst ütles, et ta on alles kahe aastane ja need väga suured doosid allergiaravimit, mis ta praegu saab, tõstavad vähiriski, seega peaks ikka proovima. Nüüd ma ei teagi, mida teha, kogu aeg maksa ja maksa, aga abi ei saa. Mõni kuu olen tema ravile 500 eurot kulutanud, 200 on miinimum. Näiteks hakatakse nahaprobleemi antiobiootikumidega ravima, koer siis oksendab ja tunneb ennast halvasti 20 päeva, siis tuleb kõrva seen, hakkame seda ravima ja nii kogu aeg midagi ravime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan dr Belova juurde aeg kinni panna, Billy loomakliinikus Õismäel. Järjekorrad tema juurde on küll pikad, aga ravitulemused head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kallis? Tegin seda sama asja hobusele, ei olnud midagi nii kallis. Aga hobusele ei toiminud kahjuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kallis? Tegin seda sama asja hobusele, ei olnud midagi nii kallis. Aga hobusele ei toiminud kahjuks.

600-700 eurot öeldi mulle. Hobuse kohta see võib-olla pole nii kallis, aga minu jaoks on ikka kallis küll, kui pole teada, kas toimib üldse ja see on alles esialgne summa. Kui aitaks, võiks muidugi maksta, kui asja korda saaks, sest praegu ju muudkui ravin ja ravin, aga kontrolli all ei ole. Aga kui lihtsalt mahavisatud raha jälle, siis on kahju.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tulebki kaaluda, kas suudad kogu koera eluea tema raviarveid maksta ja mis elukvaliteet tal pikemas perspektiivis oleks. Ükski veterinaar ei ütle sulle, et parem eutaneerige, lihtsam on proovida edasi ravida, surnud ring.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tulebki kaaluda, kas suudad kogu koera eluea tema raviarveid maksta ja mis elukvaliteet tal pikemas perspektiivis oleks. Ükski veterinaar ei ütle sulle, et parem eutaneerige, lihtsam on proovida edasi ravida, surnud ring.

Mina ei küsinud eutaneerimise kohta, küsisin immuunravi kohta. Et mõned tuntud koerakasvatajad niimoodi koeri paljundavad ja midagi selle vastu teha ei saa, on teine teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille kohta sa siis küsisid? Otse jah mitte, aga kui kulutus ebaoluline oleks, siis ju ei küsiks. Võtaks seda eksperimendina. Antud juhul on nagu loterii ostmine – võidad edaspidistelt ravikuludelt või jääd piletirahast ilma.
Loomad on pereliikmed jne., aga mingil hetkel tuleb krooniliselt haige looma puhul enamikul omanikest majanduslikel põhjustel otsustada kui kaua on mõtet ravida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:42; 03.05 08:09; 03.05 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomad on pereliikmed jne., aga mingil hetkel tuleb krooniliselt haige looma puhul enamikul omanikest majanduslikel põhjustel otsustada kui kaua on mõtet ravida.

Ei ole mingit eutaneerimist kaalunud ega selle kohta midagi küsinud. Samas on väike vahe, kas paned magama või lihtsalt ei soovi raha niisama tuulde loopida ja küsid ravivõimaluste kohta teiste kogemusi. Seega ei saa aru, miks siin osad soovivad väga magamapaneku osas targutama hakata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millele ta allergiline on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei targuta magama panemise osas, see on alati kõige keerulisem otsus. Aga krooniliselt haige looma puhul peab arvestama ka omanik oma majanduslikku suutlikkust ravimisel. Ja sellel, kas ravi lõpuks teeb looma terveks/ vähem ravimist vajavaks.
Kas on nii:

1. Allergia vajab praegu igakuist ravimist 200-500€ ulatuses.

2. Ilma ravimata koer närib käppasid ja ei lase omanikul magada? Ehk koera enesetunne on vaidlemata kehv.

3. Praegune raviskeem on noorele koerale muud moodi halb – vähkitekitava soodumusega.
4. Eksperimentaalravi võib pooleks aastaks praegust ravi asendada, kui toimib.
5. Eksperimentaalravi maksab 600-700€ 6 kuu kohta (nii 100+ on jahatuna kuu kulu).
6. Eksperimentaalravi tulemused ei ole garantiid.
7. Sel juhul poole aasta raviarved on pigem keskmiselt 315-615€ kuus (ilma eksperimentaalravita 200-500€ kuus).
8. Aastane ravikulu praeguse ravimise puhul keskmiselt üle 3000€. Kas sul on võimalik nii jätkata veel järgmised 10+ aastat?
9. Kas teise veterinaari arvamust on küsitud?
10. Kas on teada allergia põhjus?
11. Mis tõuga on tegemist (kas on tõu iseärasus) ja kas kasvataja ka teab?

Mul oli talvel kassiga probleem, 18 aastat vana ja sõi jube kehvasti, tahket toitu üldse ei söönud. Käisine veterinaaril, esimesed uuringud eale vastavate tulemustega, midagi otseselt silma ei torganud, milles põhjus võiks olla. (Arve u 300€ + toidulisandid ja igemepastad jne veel oma 100€ ja 0 kasutust). Jäi variant veel teha narkoosis invasiivsemaid uuringuid, kuid oli teadmata, kas narkoosigi üle elab. (Min. 1200€). Ja kui nüüd mõelda, et toit alla ei lähe, mis siis sellest uuringust enam, et kinnitada söögitoru kasvajat täis. Otsustasin, et sellel piinamisel ei ole loomaarmastuse ega ratsionaalsusega mungit pistmist. Ainuke kergendus omanikule oleks olnud, et ei ela narkoosi üle, st ei pea ise eutaneerimise otsust tegema. Selgitasin veterinaarile, et jääb praegu nii, uusi uuringuid ei tee ja kui tundub, et loomal on kehv, tuleb eutaneerida. Vot selle pealt ei oleks kokku hoidnud, oleks koju tellinud.
No ja kui ma selle otsuse ära olin teinud, kondist kassi tunnikese ise ulgudes silitanud, otsustas mu muti terveks hakata. No mitte nüüd sekundi pealt. Õhtul koperdas maas teise kassi maiustuste otsa, täitsa kõva/tahke kraam oli ja sõi need ära. Kass, kelle puhul oli tõenäoline, et neelamine on takistatud! No ja praeguseks, mingi paar kuud hiljem, ei ole söömisega probleeme, on ise palju reipam, norib nooremaga riidu. Kõhn on ikka.

Pikk jutt selgitamaks, et ei olnud kuidagi soovi suunata eutaneerimise poole, vaid öelda, et lootusetutes olukordades tuleb ka seda kaaluda. Ja kaaluda ratsionaalsest küljest. Väga hea, kui majanduslik olukord ei sunni eutaneerimist kaaluma. Hullem oleks asi, kui lõpuks ei jaksa seda igakuist raviraha ka maksta ja siis loom kannatab.
Loomulikult oleks parem, kui ei peaks kunagi selliseid otsuseid tegema, aga kahjuks kuuluvad ka valusad otsused loomapidaja ellu.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:42; 03.05 08:09; 03.05 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesi ei panda ju allergia pärast magama, see pole nii lootusetu olukord, seega ma ei saa aru, miks seda siin muudkui arutatakse ja mulle topitakse. Ma ei ole selle kohta midagi küsinud ega seda palunud arutada. Kui millegi peale pahane olen, siis kasvataja peale, kes selliseid koeri paljundab. Muidugi on ta teadlik, aga ütleb, et esimest korda näeb sellist asja. Samas loomaarstid ütlevad, et selle tõu puhul on neid allergilisi koeri ülipalju, pigem on täiesti korras nahaga koer erand. Tõug on Westie. Kasvataja müüb aga kutsikaid edasi. Samas mingit eutaneerimist ei kaalu ja kui kaaluks, ei sooviks seda arutada Perekoolis. Minu küsimus oli kogemuse kohta immuunraviga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesi ei panda jah allergia pärast magama, vajadusel Haigekassa aitab ravida. Looma ravi tuleb omanikul maksta ning ülejäänud peret seepärast näljanuudlidiedile ei ole ka õiglane määrata.
Kui finantsid ei ole koera ravimisel teemaks, siis on ju väga hästi. Lihtsalt teema algatuses olid ravikulude suurusjärgud välja toodud ja see ajendas neid ka arvesse võtma.
Milles praegune ravi seisneb? Sümptomite allasurumises (et ei tunneks sügelust) või saab koera naha heaks midagi teha ka? Kas mõjud on pigem keskkonnast (temperatuur, õhuniiskus) või toidust tingitud? Kas teise veti arvamust oled küsinud? Välismaa vastava tõu foorumitest abi/kogemusi otsinud?
Tõuloomadega on tihti jah jama, mul BSH ja tal ibd (lõplikult kinnitamata diagnoos). Samas maanteekraavikass (kui nüüd see talvine simuleerimine välja arvata) on kobeda tervisega vanur ja suvel saab 19! aastat vanaks.

Jaksu ja vastupidamist!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:42; 03.05 08:09; 03.05 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koeral on eluaeg nahaprobleemid olnud ja ükski arst ei ole kindel olnud, millest. Kratsib ja siis tekib põletik ja on vaja antibiootikume jne. Mõni arst arvab, et allergia, teine väitis, et tal on lihtsalt aktiivsed rasunäärmed. Me ei ela Eestis, nii et ma ei ole kindel, kas immuunravi on sama asi kui süst nimega Cytopoint, igatahes see meie koerale ei mõjunud, proovisime kolm korda. Ainuke asi, mis on aidanud, on kord nädalas kloorheksidiini sisaldava šampooniga pesta. Tean, et ei soovitata nii tihti pesta, aga siis ta vähemalt ei kratsi kogu aeg. Ja arvan, et see on parem variant kui vähkitekitavad ravimid. Aga sinu koerale ei pruugi mõjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ela Eestis, nii et ma ei ole kindel, kas immuunravi on sama asi kui süst nimega Cytopoint, igatahes see meie koerale ei mõjunud, proovisime kolm korda. Ainuke asi, mis on aidanud, on kord nädalas kloorheksidiini sisaldava šampooniga pesta. Tean, et ei soovitata nii tihti pesta, aga siis ta vähemalt ei kratsi kogu aeg. Ja arvan, et see on parem variant kui vähkitekitavad ravimid. Aga sinu koerale ei pruugi mõjuda.

Immuunravi ei ole sama asi kui see süst, seda on ka proovitud, ei mõjunud ja asi läks sellega päris hulluks, pool karva kukkus maha, seda ravisime pärast pool aastat välja. Ravišampoonid on meil kogu aeg kasutusel, kloorheksidiiniga ja niisutav allergilise naha šampoon vaheldumisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Immuunravi annab häid tulemusi kui allergeen on väliskeskkonnas – tolmulestad, õietolm jms. Toiduallergia puhul see reeglina tulemusi ei anna. Seega enne ravi otsuse tegemist võiks siiski pingutada, et teada saada millele su koer allergiline on. Oled teinud välistamisdieeti, pidanud allergiapäevikut? Allergiatestid unusta ära, need ei pruugi mitte midagi näidata, kõige kindlam on loomkatsed. Toidad kaks nädalat koerale ainult sealiha ja riisi, mitte ühtegi maiust, mitte midagi muud. Või kasvõi ainult riisi. Või kõrvitsat ja riisi. Iga päev hindad koera olukorda, kirjutad üles. Kui kahe nädalaga muutust ei ole, siis vahetad toitu, sealiha asemel annad kana ja niimoodi järgmised kaks nädalat. Oluline on ka see, et liha päritolu oleks teada ja kontrollitav – kui neile sigadele või kanadele on söödetud näiteks kalajahu, on tulemused kohe kaheldavad. Kui paremaks läheb, siis hakkad ühekaupa toiduaineid lisama. Iga toiduaine puhul kaks nädalat jälgimist, kui läheb paremaks, siis saad uue toidu lisada, kui halvemaks, siis võtad selle toiduaine välja. Kui olukord ei muutu ka kogu selle toiduga mängimisega, siis on tegemist väliskeskkonnast põhjustatud allergiaga ja imuunravi on tõenäoliselt parim valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega enne ravi otsuse tegemist võiks siiski pingutada, et teada saada millele su koer allergiline on. Oled teinud välistamisdieeti, pidanud allergiapäevikut? Allergiatestid unusta ära, need ei pruugi mitte midagi näidata, kõige kindlam on loomkatsed. Toidad kaks nädalat koerale ainult sealiha ja riisi, mitte ühtegi maiust, mitte midagi muud. Või kasvõi ainult riisi. Või kõrvitsat ja riisi. Iga päev hindad koera olukorda, kirjutad üles.

Seda kõike olen juba teinud ja ta on söönud tükk aega ainult allergiavaba kuivtoitu, kus olevat proteiin nii töödeldud, et see ei saa allergiat tekitada. Olen proovinud erinevaid toite, selles osas on asi klaar, saab süüa lõhet ja tatart, ühte kuivtoitu, muu kõik teeb seisundi hullemaks. Samas ei ole see ainuke tegur, ilmselgelt on ka keskkonnas midagi, mis allergiat tekitab. Mul on kodus palju tolmu, olen viinud ajutiselt hoida kohta, kus tolmu praktiliselt pole, sest majas elab inimesest tolmuallergik, neil ei ole ühtki tekstiili, imevad kolm korda päevas tolmu spetsiaalse tolmuimejaga, ei läinud paremaks. Olen jälginud aastaaegu, et kas talvel on parem, kui midagi ei õitse või on niiske ilmaga hullem või hoopis suvel, ei saa midagi aru. Ma pole ravi osas otsustanud, aga lasin võtta proovid, need läksid nuud Hollandisse analüüsimiseks. Siis vaatan edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 30.04 23:36; 01.05 22:19; 02.05 16:41; 03.05 11:52; 12.05 09:16; 12.05 17:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Koerale allergia vastu immuunravi