Esileht Hobinurk Koerale traksid või kaelarihm?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 128 )

Teema: Koerale traksid või kaelarihm?

Postitas:
Kägu

Kui elamispinnal tõesti mitte mingit muud omaette olemise nurka pole, siis püüan mõista, kuidi vaevalt, et sellisel juhul see puur aitab omaette olla. Seda enam, et koera instinkt on oma peremehe lähedal olla…

Sul puudub kogemus puuriga. Puur toas ongi peremehe lähedal. Koerad, kel on puur kasutavadki seda tihti kuudina – oma turvakohana (neile meeldib teadmine, et igas küljest piiratud ja üks pool vaba). Puuriuks lahti ja keegi ei sunni neid ise puuri minema, vaid nad ise võivad valida, kus iganes on, aga ikka lähevad puuri ja kuulda on, et magavad sügavalt.

Mul majas läheb koer tihti üksi teise tuppa magama. Kui ma liigun siis ikka kuulab (ehk avan külmkapi või välisukse), aga igasugu liikumine ja muu heli ei pane minu juurde tulema kui tal uneaeg ja tahab nt jahedamat nurka.

just. meil on puuril kate ka peal, ongi esikus nagu väike kuut, kust vaade elutuppa. Vahel läheb päeval hoopis kabinetti või jahedasse magamistuppa, aga öösel alati puuris.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elamispinnal tõesti mitte mingit muud omaette olemise nurka pole, siis püüan mõista, kuidi vaevalt, et sellisel juhul see puur aitab omaette olla. Seda enam, et koera instinkt on oma peremehe lähedal olla…

Sul puudub kogemus puuriga. Puur toas ongi peremehe lähedal. Koerad, kel on puur kasutavadki seda tihti kuudina – oma turvakohana (neile meeldib teadmine, et igas küljest piiratud ja üks pool vaba). Puuriuks lahti ja keegi ei sunni neid ise puuri minema, vaid nad ise võivad valida, kus iganes on, aga ikka lähevad puuri ja kuulda on, et magavad sügavalt.

Mul majas läheb koer tihti üksi teise tuppa magama. Kui ma liigun siis ikka kuulab (ehk avan külmkapi või välisukse), aga igasugu liikumine ja muu heli ei pane minu juurde tulema kui tal uneaeg ja tahab nt jahedamat nurka.

Arusaamad on erinevad, iial ei tekitaks koju puuri. Mu koeral on selleks pesa(d).

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaelarihm. Mina kaalun umbes 43 kilo, koerad vahemikus 55-75 kilo. Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. See jutt, et traksid on kuidagi inimlikum, on lollus. Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Se on sama inimrühm, kes peab koerapuuri elutoas loomapiinamiseks, ka juhul, kui koer seda ise rahulikult olemiseks pesana kasutab, uks lahti.

Jah, siinkohal lähevad küll arvamused lahku, ei näe küll mingit põhjust miks koer peaks oma kodus puuris olema (pigem sellega seonduvalt tekib küsimus, kui hästi/halvasti siis koer kasvatatud on, et on põhjust teda puuri suunata? või siis, et milleks võtta koer, kui on vaja teda ajuti jalust ära saata?)

Koer tahab puhata ka. Kui majas on palju lapsi, siis näiteks kutsikas vajab oma turvanurka, kus keegi teda ei näpi. Lastel on rangelt keelatud koera seal torkida. See on koera “oma tuba”. Kas sul on vaja aegajalt omaette olla? Nii ka koeral. Kas sa oma lastel lubad taanduda nende tuppa, kui nad tahavad veidi omaette olla? Käsutad keset tuba, sest kui sa juba lapse said, miks ta peaks tahtma ise aegajalt omaette olla, eks?

Seda esiteks. Teiseks on olukordi, mil ONGI vaja koer eraldada. Näiteks tuleb külaline, kes kardab koeri. Või tehakse mingit suuremat kodutööd (näiteks poonitakse põrandaid). Või on koer haige ja tuleb tema liikumist piirata.

Minu koer on alati kasvatatud ja puur on tema turvapaik, päris tema enda koht. Enamasti on uks lahti. Kinni on siis, kui näiteks on koerakartlikke sugulasi külas. Või käputavaid lapsi, kellel peaks muidu kogu aeg silma peal hoidma, et koerale näppe ei läheks ninna toppima.

Kui elamispinnal tõesti mitte mingit muud omaette olemise nurka pole, siis püüan mõista, kuidi vaevalt, et sellisel juhul see puur aitab omaette olla. Seda enam, et koera instinkt on oma peremehe lähedal olla…

Nagu sa ise ütled, koer tahab oma pererahva juures olla. Seepärast on ka tema puur elutoas vms ruum perel see suurim kogunemiskoht on, mitte nt keldris 🙂 Kui ta tahab omaette olla, siis läheb puuri ja mitte keegi, rõhutan – mitte keegi, ei torgi teda seal, ei kutsu mängima vms. Samas saab koer vaadata, mida pere seal toimetab ja olla pererahva juures. Saab puurist välja tulla, kui on jälle valmis suhtlema. Ka siis, kui puuri uks on kinni (nt ehitusmehed majas või põrandapesu pooleli), ei ole koer omaette kuskil kamorkas. Puur on asetatud nii, et ta ei jää jalgu, aga koer saab sealt jälgida pere tegemisi. Mõistagi on puur nii suur, et koer mahub seal vabalt seisma, istuma ja ümber keerama.
Ma ikka imestan neid inimesi, kes kurdavad, et kutsikas majas, sõi ära paar juhet, kinga ja pool taburetti, kuni pererahvas tööl oli. Ja pahandamine ei aita, juba neljas kord. Minu silmis on nad sadistid. Esmalt peab iga kodu olema 100% kutsikakindel, kui koer majja tuuakse – st kõik kemikaalid, kingad, juhtmed, telekapuldid jne on raudselt ära pandud. Teiseks – mis mõnu neile inimestele pakub koeraga pidev pahandamine? Milleks? Paned lahkudes kutsika puuri, alguses kaheks minutiks, siis viieks, ülejärgmisel päeval seitsmeks jne jne jne ja sa ei pea MITTE KUNAGI kutsikaga pahandama, et ta midagi ära sõi vms.
Meie peres ei ole loomapiinamine kombeks. Seetõttu pole meie pere pidanud ühegi koeraga pahandama, kui ise ei oska asju ära panna ja koera turvalise puuriga harjutada. Mitte kordagi! Korraldusi andma, seda küll.
PS puurile saab peale panna katte, kui lapsed/külalised nii kasvatamatud on, et lähevad koera sinna siiski torkima. Muidugi ka sellega peab koera harjutama – meie nt seda ei kasuta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema oli tegelikult traksidest. 🙂

kui ainsad õiged on Y traksid ja teised on liigeste normaalsele liikuvusele halvad, siis miks teisi üldse müüakse?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema oli tegelikult traksidest. ????

kui ainsad õiged on Y traksid ja teised on liigeste normaalsele liikuvusele halvad, siis miks teisi üldse müüakse?

Raha. Täpselt samamoodi on ju müügil ka lastele ja beebidele mitteergonoomilised tooted. Täiskasvanud võivad osta tervistkahjustavat alkoholi ja suitsu jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaelarihm. Mina kaalun umbes 43 kilo, koerad vahemikus 55-75 kilo. Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. See jutt, et traksid on kuidagi inimlikum, on lollus. Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Se on sama inimrühm, kes peab koerapuuri elutoas loomapiinamiseks, ka juhul, kui koer seda ise rahulikult olemiseks pesana kasutab, uks lahti.

Räägid ju iseendale vastu.

* Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. 

Ja siis

* Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Nende äkktõmmetega vigastab koer kaela rohkem kui järjepideva ühtlase tirimisega.

PS! Minu koertel alati puurid olnud, aga ei kunagi kaelarihma. Neli koera, 60-65kg. Magavad öösiti lahtistes puurides, päeval puhkavad seal ja üks koertest ka sööb puuris.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema oli tegelikult traksidest. ????

kui ainsad õiged on Y traksid ja teised on liigeste normaalsele liikuvusele halvad, siis miks teisi üldse müüakse?

Raha. Täpselt samamoodi on ju müügil ka lastele ja beebidele mitteergonoomilised tooted. Täiskasvanud võivad osta tervistkahjustavat alkoholi ja suitsu jne.

Ei tundu tõenäoline – Y rihm pole teistest kallim, pigem võib kohata vastupidist v samaväärset hinnaskaalat.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema oli tegelikult traksidest. ????

kui ainsad õiged on Y traksid ja teised on liigeste normaalsele liikuvusele halvad, siis miks teisi üldse müüakse?

Müüakse ka elektrišokki andvat kaelarihma, mille kohta enamik teadlikke treenereid teavad et need rikuvad looma närvikava ja põhjustavad agressiooni. Samuti müüakse Chappy ja Darlingu toitu, mille asemel võiks koerale saepuru pisukese puljongiga sööta jne. Kuniks on inimesi kes ostavad, nii kaua toodetakse ja müüakse. Mõne arvates on võibolla ilusamad, K9 brändi ostetakse kuna see justkui loob karmima ja treenitud mulje koerast, kannavad ju teenistuskoerad sama tekstiga trakse jne. Kaelarihmadega ju ka paljud ei tea millist osta ja ostetakse ainult välimuse järgi. Tegelikult võib suvaline kaelarihm koerale ohtlikuks osutuda kui see tal koguaeg kaelas on ja ta näiteks hoovis on või jooksu pääseb. Kui see pole iseavaneva mehhanismiga, siis kinni jäädes koer lämbub ära või sureb janusse/nälga kui keegi teda õigeaegselt ei leia. Lapsepõlves leidsin ühe sellise koera metsast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see pole iseavaneva mehhanismiga, siis kinni jäädes koer lämbub ära või sureb janusse/nälga kui keegi teda õigeaegselt ei leia.

Mina leidsin alles eelmisel sügisel traksidega koera luukere. Oli võsasemas kohas mitmest kohast puu külge kinni jäänud, seal ju palju rohkem kohti, millega takerduda. Tõsi, süvenemata võisin öelda, et ilmselt isetehtud traksid. Aga ega ma katsuma ka ei läinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägid ju iseendale vastu.

* Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. 

Ja siis

* Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Nende äkktõmmetega vigastab koer kaela rohkem kui järjepideva ühtlase tirimisega.

Jah, aga päästan näiteks selle inimese koerahammustusest, kes pimedas nurga tagant välja variseb. Kas kuna on purjus, teeb öösel kell 3 jooksuringi või on niisama ootamatus kohas pimedas ootamatult vaikselt ja siis liigutab äkki. Koer ehmatab, peab seda rünnakuks, sekundimurdosa ja…!!!

Kui koer oleks traksides, siis jah, koera kael ei saaks kannatada, aga inimene küll. Seepärast ei ole mu koerad kunagi traksides. Paar korda pika elu ja paljude koerte jooksul on tulnud ette, et tänan pärast taevast. Kuigi mul on väga treenitud koerad, siis keelav käsklus ei jõua suust nii kiiresti välja, kui hädavajadusel (ja AINUT siis) tehtud kiire tõmme. Juhtub koeraga ehk kaks korda tema eluea jooksul. Näiteks ükskord jalutasime päise päeva ajal kl 17 paiku talvel, ehk siis oli suht pime. Park, pikalt, ikka 200 meetrit ette näha, et kedagi pole. Mul karjavalvekoer poolteisemeetrise rihma otsas (jah, ta valvab muul ajal karja, kui sa nüüd tahad küsida, miks üldse selliseid koeri peetakse). Järsku kahelt poolt suurte puude tagant kargavad välja kas sellist 11-12-aastast karjudes, kätega vehkides ja üks viskas mind kiviga näkku. Neil lõbu laialt kutsut ehmatada ja mind. Kui oleksid traksid olnud, siis oleks kahest lapsest saanud umbes 4 lihakäntsakat.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema oli tegelikult traksidest. ????

kui ainsad õiged on Y traksid ja teised on liigeste normaalsele liikuvusele halvad, siis miks teisi üldse müüakse?

Raha. Täpselt samamoodi on ju müügil ka lastele ja beebidele mitteergonoomilised tooted. Täiskasvanud võivad osta tervistkahjustavat alkoholi ja suitsu jne.

Ei tundu tõenäoline – Y rihm pole teistest kallim, pigem võib kohata vastupidist v samaväärset hinnaskaalat.

Ei ei. Asju müüakse raha pärast, st äri, et ostetakse ja firma teeniks. Leitakse asju, mis müüb. Ehk osadel asjadel on reaalne ergonoomika ja ohutus firmale vähemtähtsamad kui disain ja müüdavus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see pole iseavaneva mehhanismiga, siis kinni jäädes koer lämbub ära või sureb janusse/nälga kui keegi teda õigeaegselt ei leia.

Mina leidsin alles eelmisel sügisel traksidega koera luukere. Oli võsasemas kohas mitmest kohast puu külge kinni jäänud, seal ju palju rohkem kohti, millega takerduda. Tõsi, süvenemata võisin öelda, et ilmselt isetehtud traksid. Aga ega ma katsuma ka ei läinud.

Traksid ei poo koera. Kaelarihmaga metsa minek on nagu võtaks nööri kaela ja hakkaks sobivat puud otsima. Eriti hullud on need poovad ja poolpoovad, mis paljudel koguaeg kaelas ripuvad, seal pole koeral võimalustki end kuidagi välja rabeleda. Samas on surm kiirem ehk. Traksidega on lootus, et ehk keegi leiab hääle peale enne kui koer janust või näljast otsa lõppeb. Omanikud ju ikka otsivad ja trakse enamasti niisama peal ei hoita ka, et koer a’la hoovist hommikul plehku pani ja alles õhtul avastatakse. Minu koertel on traksid peal ainult jalutuskäigu ajal, hoovis mitte ja jalutuskäigult tulles on seina peal konksud, kuhu need riputan.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan koonurihma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis kus ma käin soovitati trakse ja neid kasutan ka oma tiibetlasel. Ei ütleks et väga tirib nendega. Saame rahulikult jalutatud ja probleeme kinni hoidmisel pole kuigi olen ise 158cm ja 48kg ehk siis koer kaalub minust rohkem. Kutsikana sai korralikult harjutatud ka, et koer ei laperdaks rihma otsas. Siis oli tal alguses kaelarihm ja hiljem traksid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutame tavaliselt klõpsuga Rukka kaelarihma. Seda on kõige lihtsam ja kiirem panna kaela, trakside panemine on aeganõudvam. Ja kuigi sai proovitud ka erinevaid trakse, siis kõik hakkasid kuidagi koera karva kulutama esijalgade juurest. Kaelarihma üle pea ta on tõmmanud ei ole. Koer on väiksemat sorti e alla 10kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elamispinnal tõesti mitte mingit muud omaette olemise nurka pole, siis püüan mõista, kuidi vaevalt, et sellisel juhul see puur aitab omaette olla. Seda enam, et koera instinkt on oma peremehe lähedal olla…

Sul puudub kogemus puuriga. Puur toas ongi peremehe lähedal. Koerad, kel on puur kasutavadki seda tihti kuudina – oma turvakohana (neile meeldib teadmine, et igas küljest piiratud ja üks pool vaba). Puuriuks lahti ja keegi ei sunni neid ise puuri minema, vaid nad ise võivad valida, kus iganes on, aga ikka lähevad puuri ja kuulda on, et magavad sügavalt.

Mul majas läheb koer tihti üksi teise tuppa magama. Kui ma liigun siis ikka kuulab (ehk avan külmkapi või välisukse), aga igasugu liikumine ja muu heli ei pane minu juurde tulema kui tal uneaeg ja tahab nt jahedamat nurka.

Ilmselt veidi kohatu võrdlus, aga mul puudub ka kogemus heroiiniga, see ei tähenda, et peaksin midagi oma peas ümber mõtlema.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see ikka sõltub koera tõust ehk siis kehakujust ka millised traksid, või kas üldse traksid, talle sobivad. Kui nt on väike lühikeste jalgadega koer, kes ei tiri, siis needsamad siin kritiseerirud Norra traksid võivad täiesti sobida. Sest sellisel juhul ilmselt ei ole see rihmaosa liigese peal.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks ükskord jalutasime päise päeva ajal kl 17 paiku talvel, ehk siis oli suht pime. Park, pikalt, ikka 200 meetrit ette näha, et kedagi pole. Mul karjavalvekoer poolteisemeetrise rihma otsas (jah, ta valvab muul ajal karja, kui sa nüüd tahad küsida, miks üldse selliseid koeri peetakse). Järsku kahelt poolt suurte puude tagant kargavad välja kas sellist 11-12-aastast karjudes, kätega vehkides ja üks viskas mind kiviga näkku. Neil lõbu laialt kutsut ehmatada ja mind. Kui oleksid traksid olnud, siis oleks kahest lapsest saanud umbes 4 lihakäntsakat.

Selliste päästmiseks on vaja oma koera pooma hakata? Inimesele kiviga näkku. Moslemid olid, et kividega loobivad?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu vanematel veel (suur) koer oli, kasutasin mõlemat korraga. Pikk rihm oli trakside küljas, aga ohtuse mõttes oli poomisrihm ka kaelas – kui nt hakkas end mõne teise koera suunas vihaselt tirima, siis haarasin sellest kinni. Või noh, tglt valmistusin kohe, kui eemalt märkasin teist jalutajat – alati ta ei kiskunud, aga ettevaatlik tuli olla.

Jah, koerasõbralik peab olema, aga turvalisus ennekõike. Keskmise inimese jõud ei käi üle suurest vihasest koerast.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaelarihm. Mina kaalun umbes 43 kilo, koerad vahemikus 55-75 kilo. Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. See jutt, et traksid on kuidagi inimlikum, on lollus. Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Se on sama inimrühm, kes peab koerapuuri elutoas loomapiinamiseks, ka juhul, kui koer seda ise rahulikult olemiseks pesana kasutab, uks lahti.

Jah, siinkohal lähevad küll arvamused lahku, ei näe küll mingit põhjust miks koer peaks oma kodus puuris olema (pigem sellega seonduvalt tekib küsimus, kui hästi/halvasti siis koer kasvatatud on, et on põhjust teda puuri suunata? või siis, et milleks võtta koer, kui on vaja teda ajuti jalust ära saata?)

Koer tahab puhata ka. Kui majas on palju lapsi, siis näiteks kutsikas vajab oma turvanurka, kus keegi teda ei näpi. Lastel on rangelt keelatud koera seal torkida. See on koera “oma tuba”. Kas sul on vaja aegajalt omaette olla? Nii ka koeral. Kas sa oma lastel lubad taanduda nende tuppa, kui nad tahavad veidi omaette olla? Käsutad keset tuba, sest kui sa juba lapse said, miks ta peaks tahtma ise aegajalt omaette olla, eks?

Seda esiteks. Teiseks on olukordi, mil ONGI vaja koer eraldada. Näiteks tuleb külaline, kes kardab koeri. Või tehakse mingit suuremat kodutööd (näiteks poonitakse põrandaid). Või on koer haige ja tuleb tema liikumist piirata.

Minu koer on alati kasvatatud ja puur on tema turvapaik, päris tema enda koht. Enamasti on uks lahti. Kinni on siis, kui näiteks on koerakartlikke sugulasi külas. Või käputavaid lapsi, kellel peaks muidu kogu aeg silma peal hoidma, et koerale näppe ei läheks ninna toppima.

olen sinu jutuga nõus, aga lapstele tuleks selgeks teha, et koera ei torgita ka väljas pool puuri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu vanematel veel (suur) koer oli, kasutasin mõlemat korraga. Pikk rihm oli trakside küljas, aga ohtuse mõttes oli poomisrihm ka kaelas – kui nt hakkas end mõne teise koera suunas vihaselt tirima, siis haarasin sellest kinni. Või noh, tglt valmistusin kohe, kui eemalt märkasin teist jalutajat – alati ta ei kiskunud, aga ettevaatlik tuli olla.

Jah, koerasõbralik peab olema, aga turvalisus ennekõike. Keskmise inimese jõud ei käi üle suurest vihasest koerast.

poomisrihm… no tore

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen sinu jutuga nõus, aga lapstele tuleks selgeks teha, et koera ei torgita ka väljas pool puuri.

küsimus polegi otseselt torkimises, kui selles et väikelapse mängud on koerale suht ohtlikud, joostakse otsa ja võib millegagi pihta saada. Koer on tark, teab et puuril on seinad ning lagi ja ta on kaitstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaelarihm. Mina kaalun umbes 43 kilo, koerad vahemikus 55-75 kilo. Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. See jutt, et traksid on kuidagi inimlikum, on lollus. Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Se on sama inimrühm, kes peab koerapuuri elutoas loomapiinamiseks, ka juhul, kui koer seda ise rahulikult olemiseks pesana kasutab, uks lahti.

Jah, siinkohal lähevad küll arvamused lahku, ei näe küll mingit põhjust miks koer peaks oma kodus puuris olema (pigem sellega seonduvalt tekib küsimus, kui hästi/halvasti siis koer kasvatatud on, et on põhjust teda puuri suunata? või siis, et milleks võtta koer, kui on vaja teda ajuti jalust ära saata?)

Mõistad sa, et puuri uks on lahti, koer käib vabalt sisse ja välja oma soovi kohaselt? Seal on üks tema mõnusatest pesafest, katus kaetud pleediga, nagu majake. Tal on lahtiselt teisi pesasidveel, elutoas.

Kui ta tahab minna omaette puhkama, läheb vabatahtlikult oma puuri. Ta ei teeks seda ju, kui see oleks talle vastumeelne, saad aru?

Turvaline eraldatus puhkehetkeks. Ja veelkord – puuri uks on lahti!

Ja olen samuti see koeraomanik, kes trakse ei soovita. Traksid on kelgukoertele töötamise ajaks.

Kaelarihm. Parim siiski peenike stopperiga kõrvade taga olev rihm.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaelarihm. Mina kaalun umbes 43 kilo, koerad vahemikus 55-75 kilo. Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi. See jutt, et traksid on kuidagi inimlikum, on lollus. Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Se on sama inimrühm, kes peab koerapuuri elutoas loomapiinamiseks, ka juhul, kui koer seda ise rahulikult olemiseks pesana kasutab, uks lahti.

Jah, siinkohal lähevad küll arvamused lahku, ei näe küll mingit põhjust miks koer peaks oma kodus puuris olema (pigem sellega seonduvalt tekib küsimus, kui hästi/halvasti siis koer kasvatatud on, et on põhjust teda puuri suunata? või siis, et milleks võtta koer, kui on vaja teda ajuti jalust ära saata?)

Koer tahab puhata ka. Kui majas on palju lapsi, siis näiteks kutsikas vajab oma turvanurka, kus keegi teda ei näpi. Lastel on rangelt keelatud koera seal torkida. See on koera “oma tuba”. Kas sul on vaja aegajalt omaette olla? Nii ka koeral. Kas sa oma lastel lubad taanduda nende tuppa, kui nad tahavad veidi omaette olla? Käsutad keset tuba, sest kui sa juba lapse said, miks ta peaks tahtma ise aegajalt omaette olla, eks?

Seda esiteks. Teiseks on olukordi, mil ONGI vaja koer eraldada. Näiteks tuleb külaline, kes kardab koeri. Või tehakse mingit suuremat kodutööd (näiteks poonitakse põrandaid). Või on koer haige ja tuleb tema liikumist piirata.

Minu koer on alati kasvatatud ja puur on tema turvapaik, päris tema enda koht. Enamasti on uks lahti. Kinni on siis, kui näiteks on koerakartlikke sugulasi külas. Või käputavaid lapsi, kellel peaks muidu kogu aeg silma peal hoidma, et koerale näppe ei läheks ninna toppima.

Muidu nõus, aga mina ei kutsu koju külalisi, kellele mu koer ei sobi. Külaliste ajaks ei saadeta koera kuhugi eraldi ega panda kinni. Koeral on õigus olla oma kodus, kuidas soovib ja minu juures.

Väga lihtne, koera jaoks on see kodu, kus ta kõnnib ringi. Teised on külalised. Kui ei sobi koer, ei ole vaja tulla.

Koolitatud rahulik suur koer.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägid ju iseendale vastu.

* Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi.

Ja siis

* Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Nende äkktõmmetega vigastab koer kaela rohkem kui järjepideva ühtlase tirimisega.

Jah, aga päästan näiteks selle inimese koerahammustusest, kes pimedas nurga tagant välja variseb. Kas kuna on purjus, teeb öösel kell 3 jooksuringi või on niisama ootamatus kohas pimedas ootamatult vaikselt ja siis liigutab äkki. Koer ehmatab, peab seda rünnakuks, sekundimurdosa ja…!!!

Kui koer oleks traksides, siis jah, koera kael ei saaks kannatada, aga inimene küll. Seepärast ei ole mu koerad kunagi traksides. Paar korda pika elu ja paljude koerte jooksul on tulnud ette, et tänan pärast taevast. Kuigi mul on väga treenitud koerad, siis keelav käsklus ei jõua suust nii kiiresti välja, kui hädavajadusel (ja AINUT siis) tehtud kiire tõmme. Juhtub koeraga ehk kaks korda tema eluea jooksul. Näiteks ükskord jalutasime päise päeva ajal kl 17 paiku talvel, ehk siis oli suht pime. Park, pikalt, ikka 200 meetrit ette näha, et kedagi pole. Mul karjavalvekoer poolteisemeetrise rihma otsas (jah, ta valvab muul ajal karja, kui sa nüüd tahad küsida, miks üldse selliseid koeri peetakse). Järsku kahelt poolt suurte puude tagant kargavad välja kas sellist 11-12-aastast karjudes, kätega vehkides ja üks viskas mind kiviga näkku. Neil lõbu laialt kutsut ehmatada ja mind. Kui oleksid traksid olnud, siis oleks kahest lapsest saanud umbes 4 lihakäntsakat.

Sellises olukorras ongi koera kohus kaitsta oma perenaist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see pole iseavaneva mehhanismiga, siis kinni jäädes koer lämbub ära või sureb janusse/nälga kui keegi teda õigeaegselt ei leia.

Mina leidsin alles eelmisel sügisel traksidega koera luukere. Oli võsasemas kohas mitmest kohast puu külge kinni jäänud, seal ju palju rohkem kohti, millega takerduda. Tõsi, süvenemata võisin öelda, et ilmselt isetehtud traksid. Aga ega ma katsuma ka ei läinud.

Traksid ei poo koera. Kaelarihmaga metsa minek on nagu võtaks nööri kaela ja hakkaks sobivat puud otsima. Eriti hullud on need poovad ja poolpoovad, mis paljudel koguaeg kaelas ripuvad, seal pole koeral võimalustki end kuidagi välja rabeleda. Samas on surm kiirem ehk. Traksidega on lootus, et ehk keegi leiab hääle peale enne kui koer janust või näljast otsa lõppeb. Omanikud ju ikka otsivad ja trakse enamasti niisama peal ei hoita ka, et koer a’la hoovist hommikul plehku pani ja alles õhtul avastatakse. Minu koertel on traksid peal ainult jalutuskäigu ajal, hoovis mitte ja jalutuskäigult tulles on seina peal konksud, kuhu need riputan.

Su koerad käivad siis lahtiselt ilma järelvalveta jalutamas metsas?

Ka huvitav.

Minul ei käi. Oma kinnises aias pole mingit rihma kaelas. Aiast väljudes on poolpoovad peenikesed üleval kõrvade taga. Nad on kogu aeg minuga, ehkki koerad on lahtiselt, näen ja kontrollin neid kogu aeg.

Et kui üks jääb kaduma ja ei tule esimese kutse peale, ma ei lähe kontrollima?! Ilmselt tuleks siis teine koer juba abi kutsuma minu käest.

Sellised õnnetused saavad juhtuda ikka ainult inimese hoolimatusest kahjuks, vahet pole, mis rihm või traksid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see pole iseavaneva mehhanismiga, siis kinni jäädes koer lämbub ära või sureb janusse/nälga kui keegi teda õigeaegselt ei leia.

Mina leidsin alles eelmisel sügisel traksidega koera luukere. Oli võsasemas kohas mitmest kohast puu külge kinni jäänud, seal ju palju rohkem kohti, millega takerduda. Tõsi, süvenemata võisin öelda, et ilmselt isetehtud traksid. Aga ega ma katsuma ka ei läinud.

Traksid ei poo koera. Kaelarihmaga metsa minek on nagu võtaks nööri kaela ja hakkaks sobivat puud otsima. Eriti hullud on need poovad ja poolpoovad, mis paljudel koguaeg kaelas ripuvad, seal pole koeral võimalustki end kuidagi välja rabeleda. Samas on surm kiirem ehk. Traksidega on lootus, et ehk keegi leiab hääle peale enne kui koer janust või näljast otsa lõppeb. Omanikud ju ikka otsivad ja trakse enamasti niisama peal ei hoita ka, et koer a’la hoovist hommikul plehku pani ja alles õhtul avastatakse. Minu koertel on traksid peal ainult jalutuskäigu ajal, hoovis mitte ja jalutuskäigult tulles on seina peal konksud, kuhu need riputan.

Su koerad käivad siis lahtiselt ilma järelvalveta jalutamas metsas?

Ka huvitav.

Minul ei käi. Oma kinnises aias pole mingit rihma kaelas. Aiast väljudes on poolpoovad peenikesed üleval kõrvade taga. Nad on kogu aeg minuga, ehkki koerad on lahtiselt, näen ja kontrollin neid kogu aeg.

Et kui üks jääb kaduma ja ei tule esimese kutse peale, ma ei lähe kontrollima?! Ilmselt tuleks siis teine koer juba abi kutsuma minu käest.

Sellised õnnetused saavad juhtuda ikka ainult inimese hoolimatusest kahjuks, vahet pole, mis rihm või traksid.

Vastupidi. Ma ei lase oma koeri kunagi lahti, nad on vähemalt 15m jäljerihma otsas. Aga kunagi ei saa 100% garanteerida, et nt mõni kinnitus üles ei ütle, rihm ei purune, koer autost välja tulles ei näe midagi mis teda väga ehmatab või saaki vms. Mida iganes võib juhtuda.

Seda, et kontrollid oma koeri koguaeg, võid oma emale rääkida. Olen kokku puutunud ühe väga eduka IPO koeraga, kelle omanik ka ise treener on. Ometigi see koer, kõndides lahtiselt omaniku kõrval, arvas ühel hetkel et talle teine koer ei meeldi ja jooksis talle platsi teise otsa kallale. Ei aidanud omaniku keelud ega karjumised enam. Liiga enesekindel omanik on igale koerale ja ka ühiskonnale kõige ohtlikum.

Ja kõrvade tagant jooksev poolpoov rihm. Mis sajandis me elame. Kui mõistus ei võta, siis aitavad abivahendid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nõus, aga mina ei kutsu koju külalisi, kellele mu koer ei sobi. Külaliste ajaks ei saadeta koera kuhugi eraldi ega panda kinni. Koeral on õigus olla oma kodus, kuidas soovib ja minu juures.

Väga lihtne, koera jaoks on see kodu, kus ta kõnnib ringi. Teised on külalised. Kui ei sobi koer, ei ole vaja tulla.

Koolitatud rahulik suur koer.

Vabandust, aga ma ei mõista sinusuguseid koeraomanikke. Mul on ka koer, kellest hoolime väga, aga me kutsume ikka külalisi edasi, ka siis kui neile ei meeldi koerad/nad kardavad koeri/neil on koerte vastu allergia. Mulle on minu koer armas, aga ma ei eelda, et kõik peavad ted samamoodi nunnuks ka toredaks pidama. Jah, kui koer püsib külalistest eemal, siis mõistan, et pole vaja kinni panna. Aga meie koer, kuigi koolitatud, siis tahab alati kõigi külalistega suhelda ning vahel muutub tüütuks teiste jaoks. Lisaks käib meil külas lapsi, kellel kodus loomi ei ole ning seetõttu paljud kardavad koera. Ma ei hakka siis ometigi ütlema sõpradele, et kuulge ärge oma koerahirmuga last kaasa võtke.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägid ju iseendale vastu.

* Kuigi nad kõik on koolitatud, võib siiski juhtuda olukordi, kus näiteks tuulega möödalendav kilekott või pimedas nurga tagant ootamatult ilmuv inimene võib tekitada koeras äkkliigutuse, mida traksidega ei reguleeri kuidagi.

Ja siis

* Kui koer on koolitatud, siis ei rebi ta kaelarihmaga ja tema kael ka ei saa seega vigastada.

Nende äkktõmmetega vigastab koer kaela rohkem kui järjepideva ühtlase tirimisega.

Jah, aga päästan näiteks selle inimese koerahammustusest, kes pimedas nurga tagant välja variseb. Kas kuna on purjus, teeb öösel kell 3 jooksuringi või on niisama ootamatus kohas pimedas ootamatult vaikselt ja siis liigutab äkki. Koer ehmatab, peab seda rünnakuks, sekundimurdosa ja…!!!

Kui koer oleks traksides, siis jah, koera kael ei saaks kannatada, aga inimene küll. Seepärast ei ole mu koerad kunagi traksides. Paar korda pika elu ja paljude koerte jooksul on tulnud ette, et tänan pärast taevast. Kuigi mul on väga treenitud koerad, siis keelav käsklus ei jõua suust nii kiiresti välja, kui hädavajadusel (ja AINUT siis) tehtud kiire tõmme. Juhtub koeraga ehk kaks korda tema eluea jooksul. Näiteks ükskord jalutasime päise päeva ajal kl 17 paiku talvel, ehk siis oli suht pime. Park, pikalt, ikka 200 meetrit ette näha, et kedagi pole. Mul karjavalvekoer poolteisemeetrise rihma otsas (jah, ta valvab muul ajal karja, kui sa nüüd tahad küsida, miks üldse selliseid koeri peetakse). Järsku kahelt poolt suurte puude tagant kargavad välja kas sellist 11-12-aastast karjudes, kätega vehkides ja üks viskas mind kiviga näkku. Neil lõbu laialt kutsut ehmatada ja mind. Kui oleksid traksid olnud, siis oleks kahest lapsest saanud umbes 4 lihakäntsakat.

Sellises olukorras ongi koera kohus kaitsta oma perenaist.

Vaikimisi võib see tema kohus olla, aga seaduse silmis koerarünnakut välja ei vabanda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nõus, aga mina ei kutsu koju külalisi, kellele mu koer ei sobi. Külaliste ajaks ei saadeta koera kuhugi eraldi ega panda kinni. Koeral on õigus olla oma kodus, kuidas soovib ja minu juures. Väga lihtne, koera jaoks on see kodu, kus ta kõnnib ringi. Teised on külalised. Kui ei sobi koer, ei ole vaja tulla.

su koer määrab, kellega suhtled? Pole ka päris õige nii, aga ise tead.

Ja alati pole küsimus sõprades, vahel käivad sul “külas” torumees, elektrik, töömees, kiirabi. Ka nemad peavad saama turvaliselt, segamatult oma tööd teha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 128 )


Esileht Hobinurk Koerale traksid või kaelarihm?