Esileht Hobinurk Koeraomanike päevakava

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Koeraomanike päevakava

Postitas:

Puhtusepidamine sõltub tõust päris palju. Minu koer näiteks karvu üldse ei aja, elamine on 100% karvavaba, käpad peseme peale iga jalutuskäiku (koer ootab porimatil, kuni jalutaja üleriided seljast võtab) ja toitu on lubatud süüa vaid oma pesas. Meie kodus ei viita mitte miski koera olemasolule, kui tema mänguasjad ja pesa välja arvata.

Koer peab sööma oma pesas? Mis mõttes nagu? Ise sööte ka ainult voodis või?

Hmmm. Mina pole küll see, kellelt sa küsid, aga ka meil peavad kõik koerad sööma oma kindlas piirkonnas. Õues siis. Keegi ei tohi vedada oma lehmamagu teise koera söögipiirkonda.

Toas seda enam. Toas elavad koerad, kes mul on olnud, on pidanud alati sööma ühes kindlas kohas. On see siis kööginurk või esik, aga koonutäie seamaksaga nad igatahes korteris ringi küll ei jooksnud. Alati oli söögipiirkond pesa (puuri vms) vahetus naabruses.

Või mis sind täpselt selle juures segas, et teise inimese koer sööb ühes kindlas ettenähtud piirkonnas? Muidugi tean peresid, kus koeral on lubatud pool verist seapead risti läbi kahekorruselise elamu vedada, sest “koerakene otsib, kus tal mugavam süüa on, tule siia emme juurde diivanile, tee nämma-nämma”. Mina nimetan seda kasvatamatuseks.

Küsimus ei olnud kindlas piirkonnas, vaid just selles, et koer peab sööma pesas. Pesa on ju koera magamiskoht, kuidas ta seal siis sööb – see on mulle täiesti arusaamatu. Normaalne oleks, et koeral (ja me räägime toakoerast ju) on köögis oma nurk, kus on tema joogianum ja ka söögianum. Ja seal ta ka sööb. Selles kindlas kohas. Kas siis antud juhul pannakse koerale krõbinad kausiga pessa või lausa kausike hakklihaga või, nagu siin vaimutseti, verine seapea vms?

No sa saad ju isegi aru, et pesa all mõeldi seda piirkonda, kus on pesa, selle lähedusel asuv veekauss jms. Ehk siis koera kohta. Koera piirkonda, kus on tema tubase elu pidepunktid – koht, vesi, söök.

Ja verisel seapeal pole vaimutsemisega midagi pistmist, puhas tõsiasi, toortoitu võiksid ka ise koerale aegajalt anda. Kas just seapead, ku sul väike koer on, aga kõri, maksa, kopsu, neeru, kuidas sa iganes menüü koostad.

(Vaadates praegu aknast, kuidas üks mu koertest poolikut seapead järab)

Kuule, jälgi oma tooni veidi. Koerapidamise põhimõtted on erinevad.
Just nimelt ei saanud ma aru, et koera pesa saaks olla midagi muud, kui koera ase=voodi=magamiskoht.
Sama moodi ei suuda ma aru saada, miks peaks hoidma koera oma majas/korteris=kodus puuris? Selgita seda fenomeni, palun.
Minu jaoks on koer pereliige, kes liigub vabalt ringi terves elamises, olles sealjuures nii hästi kasvatatud, et oma toitu sööb köögis oma toidunurgas.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.10 13:22; 04.10 13:31; 04.10 13:36; 04.10 13:47; 04.10 15:16; 15.04 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama moodi ei suuda ma aru saada, miks peaks hoidma koera oma majas/korteris=kodus puuris? Selgita seda fenomeni, palun.

Tead, see on pikk jutt. Väga lühidalt võtan kokku: kui majas on uus kutsikas, siis turvalisem nii talle kui elektrisüsteemile kui ka pererahvale on, kui kutsikas on sel ajal, kui pererahvas on mõne tunni eemal, suures turvalises puuris. Suures. Kus ta mahub ilusasti seisma, keerama jms.

Meil praegu toakoera pole, aga kui oli, siis tema “pesa” oligi puur. Uks lahti, pehme ase sees. Seee oli tema turvakoht. Külalistel oli keelatud teda seal näppida, lastel keelatud teda sealt tirida. Mitte keegi ei tülitanud koera, kui koer oli otsustanud oma pessa minna. Puur oli tema oma tuba, kus ta sai segamatult puhata. Uks käis inimeste soovil kinni vaid neiks tundideks, mil meid kedagi (7-liikmeline pere) polnud kodus. Kutsikana seepärast, et säästa elektrijuhtmeid – meil on ühekorruseline suur peamiselt usteta maja – ja laste mänguasju ja muid tuhandeid koduseid asju, mille hävitamise pärast oleksime pidanud muidu temaga pahandama. Täiskasvanuna ta lihtsalt suhtus puuri kui minu pojad oma tubadesse. Keegi ei torgi. Koera oma turvapaik. Kujuta ette oma tuba, kuhu keegi sisse ei tallu ja keegi sind sinna laapama ei tule, kui sa ei taha. Koera viis anda märku, et “lähen oma tuppa ja soovin olla omaette” oli see, et läks oma puuri.

Täiskasvanuna hakkas ta vinguma, kui soovis, et puuriuks kinni pandaks. Tema lemmikpoos magamiseks oli selg vastu ust ja kui ta tahtis ööunne jääda, hakkas undama, et uks pandaks kinni.

Üldiselt on see pikem teema. Alati pole kõige mõistlikum, kui kaheaastane väikelaps pääseb tervesse majja ja igasse stepslisse ja igasse kappi. Me piirame tema käike. Sama lugu kutsikaga. Loodan, et see loogika on sulle adutav.

Ei ole tegelikult adutav. Mis elamine see on, kus elektrijuhtmed on koerale saadaval, olgu see kutsikas v suur koer? Kui võtta koer, siis tulekski elamine muuta koerale turvaliseks – see on minu seisukoht. See on kunstlikult tekitatud olukord, kus koer pannakse arvama, et tal on kusagil trellide taga “kodu” ja turvaline olla. Tegelikult näitab see seda, et koer ei tunne end teie kodus kodus olevat.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.10 13:22; 04.10 13:31; 04.10 13:36; 04.10 13:47; 04.10 15:16; 15.04 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tegelikult adutav. Mis elamine see on, kus elektrijuhtmed on koerale saadaval, olgu see kutsikas v suur koer? Kui võtta koer, siis tulekski elamine muuta koerale turvaliseks – see on minu seisukoht. See on kunstlikult tekitatud olukord, kus koer pannakse arvama, et tal on kusagil trellide taga “kodu” ja turvaline olla. Tegelikult näitab see seda, et koer ei tunne end teie kodus kodus olevat.

Iga koerakasvataja soovitab siiski koerale puur hankida. Ma arvan, et sa omistad koerale inimese mõtlemist ning tundeid.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 23:56; 01.10 18:49; 04.10 15:27; 04.10 22:59; 05.10 00:06; 05.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil karvu ajab, veega ka lödistab ja mänguasju jõhverdab tükkideks. Meie magamistoas, kus tema pesa, on ka koerahaisu tunda, kui pole mõni päev tuulutanud. Aga ka meil on käpapuhastus iga kord tuppa tulles. Samamoodi, porivaibalt ta enne edasi tulla ei tohi, kui lubatakse. Maha lödistatud vee kuivatame kohe kokku, magamistoast joogikausi juurest ta enne ära tulla ei tohi, kui on raputanud. Niiviisi ei raputa ta ennast teleka/arvutite juures. Söögiga ka teda kuskile ei luba. Üldiselt saab söögi kätte õues, toas saab üldiselt ainult kuivtoitu. Isegi kui saab midagi toorest toas, siis toas sööb ta ainult vannitoas. Seda varianti, et kondiga kuskile vaiba peale jookseb, ei ole üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 23:15; 04.10 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen koerakasvataja ja ma ei soovita igale koerale puuri hankida. Pole ka kuulnud, et kohe iga kasvataja soovitaks? See on küll väljamõeldis.
Kui on toas, või osaliselt toas elav koer, siis väikese kutsikana võib olla turvalisem nii kutsikale kui majapidamisele, et inimeste äraolekul on koer piiratud territooriumil. See ei pea olema puur. Võib olla köök või vannituba. Need kaks ruumi sobivad seetõttu, et tõenäolisemalt on just neis plaaditud põrandad ja kutsika piss ei riku põrandat. Selliselt piiratud territooriumilt saab kõik ohtlikud ja ahvatlevad asjad ära korjata.
Kui pole võimalik sellist piiratud territooriumi korraldada ja ei taheta kutsikat lahtiselt jätta, siis jah võib hankida suure puuri. Aga kindlasti ei tähenda see, et kohe igal koeral peab puur olema. Muide võib olla ka aedik.
Mul loomulikult on puurid kodus olemas, nii metallist kui tekstiilist. Puuridega käin näitustel, aga ka hotellis ööbimiseks olen koerale puuri kaasa võtnud. Ega nad täiskasvanutena mul enam midagi katki ei näri, aga endal on süda rahulikum, kui koer on hotellitoas puuris, mitte toas lahtiselt.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 09:23; 04.10 22:07; 05.10 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen koerakasvataja ja ma ei soovita igale koerale puuri hankida.

See on huvitav, kas sa oled koerakasvataja, kes käib mujal tööl ning tegeleb oma koeraga kord päevas, jalutades? Minuteada koerakasvatajad siiski kasvatavad koeri, mitte ei käi päevatööl. Ja neil on harilikult rohkem kui üks koer. Oled ikka kindel, et koerakasvataja oled? Lihtsalt imestan.
Aa, või mida sa mõtled koerakasvataja all? Mina ei mõelnud lihtsalt inimest, kes koera kasvatab, vaid inimest, kellel on kennel või kes tegeleb aretusega, kellel on pesakonnad.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 23:56; 01.10 18:49; 04.10 15:27; 04.10 22:59; 05.10 00:06; 05.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks hoidma koera oma majas/korteris=kodus puuris

Mul oli aastaid puur, millel ei olnud ust eest – koer tahtis ise sinna minna ja seetõttu oli see ka üleval. Ta ei pidanud seal olema, aga teinekord tahtis olla täiesti rahus ja sinna keegi talle järgi ei läinud – ei teine koer, ei kass, ei lapsed.
Muus osas sai juba vastatud.

koerakasvatajad siiski kasvatavad koeri, mitte ei käi päevatööl.

No selleks, et koerakasvatamisest nii ära elada, et saaks tööl mitte käia, peaks kutsikaid pidevalt “tootma.” Meil on ehk pesakond korra paari aasta järel, aga ikka oleme kasvatajad (= see kodu, kus kutsikad üles kasvatakse loovutusajani) ja me kõik käime tööl, st teeme palgatööd. Koerakasvatus on eelkõige hobitegevus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ehk pesakond korra paari aasta järel, aga ikka oleme kasvatajad (= see kodu, kus kutsikad üles kasvatakse loovutusajani) ja me kõik käime tööl, st teeme palgatööd. Koerakasvatus on eelkõige hobitegevus.

Minu senised 2 kokkupuudet koerakasvatajatega on olnud teistsugused – inimesed, kelle kogu tegevus ongi koerte kasvatus, trennid, kutsikad.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 23:56; 01.10 18:49; 04.10 15:27; 04.10 22:59; 05.10 00:06; 05.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen koerakasvataja ja ma ei soovita igale koerale puuri hankida.

See on huvitav, kas sa oled koerakasvataja, kes käib mujal tööl ning tegeleb oma koeraga kord päevas, jalutades? Minuteada koerakasvatajad siiski kasvatavad koeri, mitte ei käi päevatööl. Ja neil on harilikult rohkem kui üks koer. Oled ikka kindel, et koerakasvataja oled? Lihtsalt imestan.

Aa, või mida sa mõtled koerakasvataja all? Mina ei mõelnud lihtsalt inimest, kes koera kasvatab, vaid inimest, kellel on kennel või kes tegeleb aretusega, kellel on pesakonnad.

Mul on kennel ja mitu koera. Osa koeri elavad ka kaasomandiperedes. Aastas kasvatan üks-kaks pesakonda. Enamus koerakasvatajaid siiski teevad palgatööd. Koerakasvatus on rohkem hobi. Kes ainult koeri kasvatavad, neil on kas rikkad abikaasad või muud sissetulekud, mis rantjee-elu võimaldavad. Paljud teevad tööd, mida saab kodus teha. Raamatupidajad, tõlgid. Muidugi kui sina tuled oma koeraga oma kasvataja juurde, siis ta on kodus. Eeldatavalt on teil ju kokku lepitud, seepärast ta kodus ongi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 09:23; 04.10 22:07; 05.10 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööpäevadel ärkan kell 7.30, et lapsed kooli saata, aga meie taks siis küll välja minna ei taha kohe. Olen kodune ja kui ta ukse juures haugatab, saan ta alati aeda lasta. Krõbinad on tal pidevalt kausis, kui näen, et hakkab tühjaks saama, kallan jälle täis. Joogivesi samuti kogu aeg täis. Spetsiaalselt jalutamas pole me koeraga kunagi käinud, ise jookseb aias ringi ja kaevab mutte välja. Suvel on vahel mitu tundi jutti õues, nüüd eelistab vaid kiiruga pissil käia ja siis tagasi tuppa, diivanile, teki alla pugeda. Üksinda kodus on ta siis kui mina kuhugi lähen. Kõige kauem 5 tundi järjest ehk, aga seda juhtub harva.. kuna talle meeldib autoga sõita, siis võimalusel võtan ta hoopis kaasa. Õigemini ta ise lipsab kohe autosse kui uks avada. Mürada ta enam ammu ei viitsi, saab juba 9 aastaseks.

Minu meelest võiks koeraga ikka jalutamas käia. Kujuta ette, et ise oled aias, kust elu jooksul kunagi välja ei saa, nagu puuriloom.

Ja samas peetakse normaalseks, kui kass elab ainult toas… Ometi on kass palju iseseisvama loomuga loom.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ehk pesakond korra paari aasta järel, aga ikka oleme kasvatajad (= see kodu, kus kutsikad üles kasvatakse loovutusajani) ja me kõik käime tööl, st teeme palgatööd. Koerakasvatus on eelkõige hobitegevus.

Minu senised 2 kokkupuudet koerakasvatajatega on olnud teistsugused – inimesed, kelle kogu tegevus ongi koerte kasvatus, trennid, kutsikad.

Need on üksikud erandid, tõenäoliselt teevad nemadki tööd kas kodus või ei käi iga päev. Koerakasvataja ja lasteaiakasvataja ei ole võrdsed tööd. Koerakasvatajal puudub vajadus vahetpidamata koertega tegeleda ja neil pidevalt silma peal hoida ja arendada. Pesakondade müük ei kata kulusid. Ainult kõrvalt vaadates näib, et kennelite omanikel peaks pappi kottidega nurgas olema. Reaalsed kulud on väga palju suuremad kui arvata võiks. Kutsikavabrik e. miller pole koerakasvataja.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 16:15; 05.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesakondade müük ei kata kulusid. Ainult kõrvalt vaadates näib, et kennelite omanikel peaks pappi kottidega nurgas olema. Reaalsed kulud on väga palju suuremad kui arvata võiks. Kutsikavabrik e. miller pole koerakasvataja.

Mina pole kusagil arvanud, et koerakasvatajatel pappi kotiga nurgas on. Edastasin lihtsalt oma kogemused – kaks koerakasvatajat, kellega kokku olen puutunud, tegelevad puhtalt koertega ning nende jutust olen aru saanud, et ega muuks ka aega jääks.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 23:56; 01.10 18:49; 04.10 15:27; 04.10 22:59; 05.10 00:06; 05.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhtusepidamine sõltub tõust päris palju. Minu koer näiteks karvu üldse ei aja, elamine on 100% karvavaba, käpad peseme peale iga jalutuskäiku (koer ootab porimatil, kuni jalutaja üleriided seljast võtab) ja toitu on lubatud süüa vaid oma pesas. Meie kodus ei viita mitte miski koera olemasolule, kui tema mänguasjad ja pesa välja arvata.

Koer peab sööma oma pesas? Mis mõttes nagu? Ise sööte ka ainult voodis või?

Pole mõtet juttu kontekstist välja rebida. Jutt käis liigutatavast toidust, nagu kont vm närimismaius. Neid ei ole tal lubatud mööda elamist laiali vedada. Kas parem variant oleks, kui ta seda diivani peal teeks? Tavapärane söömine toimub muidugi kausist.
Magamiseks on tal ka mitu muud kohta olemas. Köögis on spetsiaalne koht ehk “pesa” maiuste järamiseks. Võrdlus inimese voodis söömisega on lihtsalt rumal. Kas sul sööb koer köögilaua taga v?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 03:34; 04.10 05:27; 06.10 05:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oleks loogiline arvata, et koer annaks märku kui tahab õue minna oma asju ajama? Minu koer ei anna sellest kunagi nimelt märku. Ei hommkkul, päeval ega õhtul. Mida sellest järeldada? Et tal pole veel häda v ta kannatab ja hoiab kinni? Ja nii juba mitu aastat? Vahest vabal päeval läheme
esimesele tiirule alles kell 13 v 14 … Eelmisel õhtul väljas viimati kell 22. Seega vahe lausa ligi 15 h kohati. Hakkasin lihtsalt muretsema, et ega koer sellest mingit terviseprobleemi saa? Ma olen ikka olnud arvamusel, et kui tahaks hädale, siis annab märku v lausa teeks tuppa. Aga ta et tee kumbagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.10 13:22; 04.10 13:31; 04.10 13:36; 04.10 13:47; 04.10 15:16; 15.04 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oleks loogiline arvata, et koer annaks märku kui tahab õue minna oma asju ajama? Minu koer ei anna sellest kunagi nimelt märku. Ei hommkkul, päeval ega õhtul. Mida sellest järeldada? Et tal pole veel häda v ta kannatab ja hoiab kinni? Ja nii juba mitu aastat? Vahest vabal päeval läheme

esimesele tiirule alles kell 13 v 14 … Eelmisel õhtul väljas viimati kell 22. Seega vahe lausa ligi 15 h kohati. Hakkasin lihtsalt muretsema, et ega koer sellest mingit terviseprobleemi saa? Ma olen ikka olnud arvamusel, et kui tahaks hädale, siis annab märku v lausa teeks tuppa. Aga ta et tee kumbagi.

Meie koer ka ei anna märku, et tahaks õue. Elame korteris. Küll aga annab ta märku, et tahaks süüa ja istub selle kapi ees, kus tema söök peidus on. Süüa saab hommikul ja õhtul.
Aga ma üldiselt käin koeraga hommikul õues. Mõnikord lausa kell 10. Siis järgmine kord kell 4 ja siis kell 9 või 10 õhtul. Mõnikord õhtul koer on juba pärast sööki sättinud end magama ja siis ei liigutagi end oma asemelt. Ma olen teda lausa pooleldi tirinud pesast välja, et oleks aeg õue minna. Ta on koer, kes kunagi eriliselt ei rõõmusta selle üle, et nüüd saab õue. Ja kui veel vihma sajab, siis kähku teeb oma hädad ära ja kohe suundub tuppa tagasi. Tegu bokseriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll koeraomanikud on tublid!
Tahaks ka koera, aga ma ei ole suuteline nii palju ainult loomale pühenduma. Lapsed kodust väljas, aeg-ajalt pole kodus kedagi 12 tundi.
Kassiga on praegu hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks allapõlve koera, üsna aktiivsed muidu, korterikoerad, elame maapiirkonnas.
Siis kui oli töö kontoris, oli äratus tavaliselt kella 7 paiku. Kohvi ja võileib, koertele süüa ja siis enne äraminekut koertega pissiring, umbes 1 km. Selle aja jooksul teevad ära kõik oma hädad ja vaatavad ümbriskonna üle.
Koerad jäid koju umbes 8 tunniks, puuri ei lukustanud (puur on küll olemas). Vahetevahel käisid koerad ka kontoris kaasas, seal nad üldjuhul magasid rahulikult terve päeva oma pesas.
Peale kojutulekut kohe samasugune pissiring, seejärel kella 7 paiku õhtusöök ja õhtul hiljem pikem ring õues / metsas. Nädalavahetused maal, metsas jne.

Praegu, kui töö käib kodust, on äratus siis, kui on ärkamine. Ehk mina käin koertega õues, siis kuskil 9 paiku äratus, koerad venivad voodi alt välja kuskil 11 paiku, söövad oma söögid ja jäävad ukse juurde õueminekut ootama.
1 km pissiring, seejärel tagasi tuppa ja magavad hambad laiali või möllavad kassiga.

Kuskil kella 15 paiku uuesti pissiring ja umbes kella 17 paiku lähen koertega metsatiirule. Tavaliselt kummagi koeraga eraldi, saavad joosta 5-6 km. Igapäevaselt ka sügamist, mängimist, natuke kammimist ja muud hooldust paar korda kuus. (pesu-karvahooldus, küüntelõikus)

Korra-kaks nädalas mõlemale koerale jäljetrenn, sügis-talv saavad nädalalõppudel olla pikalt ja palju väljas (maal, metsas jne). Kutsikana sai nendega ka kuulekuse trennides käidud, aegajalt eksin nendega ära ka näitustele.

Tundub, et koerad on rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul taks. Magab nii kaua kuni mina. Kui liiga vara ärkan ja jalutama tahan minna, siis teeskleb, et tema magab sügavalt. Enne kella 11 tema välja minna ei taha. Väga harva kui soovib õue enne 11. Siis annab ise märku, et tahab õue. Tavaliselt jalutame 5km ringi. Koju jõudes saab süüa. Toitu ette talle kunagi ei jäta. Isegi krõbinaid ei saa jätta, sööks ennast lihtsalt lõhki. Vesi on alati olemas. Siis puhkab või mängib kassiga või minuga. Üldiselt on ta suur laiskvorst kodus. Koguaeg magab. Kui mul vaja kuskile minna siis enamus ajast on koer minuga kaasas. Väiksest saati nii olnud. Õhtul peale 21 lähme jalutama. Ka tuleb 5km ring. Peale seda saab süüa.Kui ilm kole, näiteks sajab vihma, siis keeldub jalutama minemisest ja teeb kähku kodu juures oma hädad ära. Kui päeval ilus ilm ja ma kodune siis lisaks hommiku ja õhtu 5km ringidele, käime jalutamas rohkem kui 5km. Käppade pesu ka iga kord kui jalutamas saab ära käidud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie päevakava koeraga? Mis kell ärkate, mida siis teete, millal väljas käite, kui tihti süüa annate, kui palju mürate koeraga jne? Kui palju koer üksi on, kui palju päevas aktiivset liikumist saab? Eramajades elavad koeraomanikud (kelle koera põhielukoht ei ole õues) – palju sellist aega on, mil koer üksi õues on?

Lisage palun ka koera tõug ja vanus.

Koeri on kolm. Kaks Kesk-Aasia lambakoera ja üks Kaukaasia lambakoer. Kõik magavad majas, sest vastasel korral nad patrulliksid öö otsa mööda territooriumi ja keegi ikka mõnd põtra või kitse eemalt silmaks, kelle peale hakata haukuma. Koerad magavad öösiti esikutes, kaks idapoolses suuremas, üks põhjapoolses väiksemas.
Talvel pole probleemi, aga suvel kuumaga peab keegi meist minema ja idapoolsest esikust koerad välja laskma, sest sellel on suur klaaspind ja juba kell 8 võib seal muidu väga palav olla, ehkki aken on alati kevadest sügiseni seal lahti. Seega suvel esimene tegelemine nendega on ca kell 6.
Koerad lähevad õue muidu siis kui ärkame, millalgi 7 ja 10 vahel ja kohe ka kõik saavad süüa. Minu jaoks on see esimene töö hommikuti.
Päevad veedavad nad lahtiselt, meil on territoorium hektareid, aga neil on väiksem nähtamatu piir, millest nad läbi ei lähe. See ala, kus koerad liiguvad vabalt, on umbes poolteist hektarit. Sellest välja liiguvad nad ainult mõne pereliikmega koos ja käsu peale.
Jalutamas käime mitte päris iga päev, olenevalt ilmast. Keskmiselt 3-4 päeval nädalas ja siis teeme 9000 – 12 000 sammuse tiiru.
Mängida pole nendega midagi, mingid pallid ja pulgad ei huvita neid kohe üldse pärast umbes 4. elukuud. Nemad tahavad patrullida ja valvata, see on nende lõbu. Sügada ja silitada saavad nad aga kõik päevas mitu korda, sest kui õues keegi on, on koerad ka kohal. Omavahel ilma inimeseta on nad karantiinivabal ajal tööpäeviti õues omaette mingi 9,5 tundi. Puhkepäevadel olenevalt aastaajast 2-30 tundi. 30 siis, kui teinekord pikemalt ära käime, pulmas või kuskil.
Kui väljas pole väga porine, st suvel ja talvel saavad kõik paar korda nädalas ka pikemaks olemiseks elutuppa, aga nad ei naudi seda üle tunni, siis muutuvad rahutuks ja hakkavad ukse poole nhkuma – õues töö ju ootab, valvata tahaks.
Õhtuti korjame nad esikutesse ca kell 22-23. Enne seda, kl 20 paiku, saavad kõik veel mingi väiksema ampsu, näiteks kalkunisaba või -kaela või toore muna või tüki maksa.
Vanused on neil 5, 7 ja 3 aastat. Kaks isast ja üks emane. Kutsikaid ei ole, pole olnud, ei tule ja ei taha, kuigi kõik on loomulikult tõutunnistusega koerad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Labrador 10k, hommikul ärkame 6.30-7.30 esimese asjana koeraga pissile, meil on küll oma hoov, aga koer on selline, et üksinda pissile ei lähe, istub ukse taga niikaua kuni inimene välja tuleb. Peale seda kohe söök, kuna ta on väga ablas, siis käib toitmine grammi ja kellaaja pealt. Lõunasöögi saab 14.00 paiku, vastavalt tujule, ilmale, muudele tegevustele teeme enne või peale lõunasööki pikema ringi-2h 5-10 km. Õhtusöök on kell 21.00 tund peale seda käime temaga veel õues pissil. Need on nagu kindlad asjad, mis igapäevaselt paigas on, kuid olenevalt päevast ja ajast, võtame ta kaasa kui on vaja poodi minna,läheme niisama jalutama või toimetame aias.
Öösel ja kui me läheme kodust ära läheb koer puuri, see on tema enda huvides. Lahtiselt toas kipub ta närima ja ribastama kõike, mis kätte saab- diivanipadjad, laua ja toolijalad, laste tubadest õpikud-vihikud, lisaks on meil kõrge, lahtine, libe ja järsk trepp üles teisele korrusele, ülesminekuga pole probleem, aga alla tulles on ta paar korda koledasti libisenud ja kukkunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 verekoera (bloodhound). 5-6-7 aastased.
Ärkame kuskil 7 paiku… Lasen koerad aeda, et saavad oma hommikuhädad tehtud. Ise töötan kodust kella 8-15ni. Töö ajal võtan kaks pausi, et nendega jalutama minna. Ehk siis nemad jalutavad mind pigem 😀 Koerad muud ajal mängivad aias või sees/vaatavad aknast välja/magavad.
Peale tööd lähme kogu perega suuremale (kuskil tunni ajasele) tiirule. Elame suht vaikses piirkonnas ning seega inimesi palju liikvel pole.
Süüa saavad kell 5 õhtul. 1 kord päevas. Oleme algusest peale harjutanud, et toit on väljas kuskil 30 minutit ja siis võtame ära. Nad on sellega ilusti harjunud, ning söövad ilusti kausid tühjaks. Söögiks saavad üldiselt kuivtoitu ja vahel ka meie toidülejääke sisse segatuna.
Õhtul enne magamaminekut lasen nad uuesti aeda ning siis lähme koos magama. Selline mõnus magamamineku rutiin. Ootavad mind trepi juures kuskil kell 23.00 ja siis lähme kõik üles magamistuppa. Neil on meie magamistoas oma korvid, kuid vahepeal poeb 1 ka salaja teki alla. See on lõbus, kuna tegu ju ikka väga suure tõuga 🙂

Enne koroonat käisime nädalavahetustel kodust veidi eemal olevas metsas – seal said koerad ilma rihmata ringi nuuskida. Praegu on seal aga veidi rahvarohke.

Kodus on nad tavaliselt maksimum 5 tundi (enne koroonat) – siis kui mina ja mu mees tööl olime. Proovisime alguses neid aeda jätta – kuid tundus, et pigem eelistavad sees magada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan eramajas aiaga. Koer saab kohe ärgates pissile ning peale seda kuskil 2 tunni pärast läheme jalutama. Koju tulles ta tavaliselt magab veidi ja siis mängime hoovis või toas, teeme trikke ja muud sellist. Peale seda käime veel jalutamas ning päevas jalutame kokku kuskil 12-13km. Kuna tegemist pirtsaka koeraga, siis sööb korra päevas.
Koeraks husky.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 11:49; 15.04 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Labradori retriiver 3-aastane ja kirjutan praeguse päevakava. Ärkab kella 8 paiku, mees laseb ta välja ja läheb ise aeda pissile, siis ootab millal üks lastest ärkab, tavaliselt 9-10 paiku ja laps läheb koeraga metsa umbes pooleks kuni kolmveerand tunniks. Tulevad tuppa, koer sööb ja joob, magab mõned tunnid või käib vahepeal õues ringi jalutamas. Kui päike paistab, siis magab terrassil käpad taeva poole ja linnud on temaga nii harjunud, et käivad terrassil nokkimas, koer ei tee väljagi. Teisel lapsel lõppevad tunnid 13 – 14 paiku, siis läheb koeraga jalutama, umbes pool tunnike jalutavad ja siis mängivad koeraga väljas, tavaliselt jalkat, mänguasjade äratoomist ja jooksevad ümber maja. Teine laps tavalisel mängib sel ajal korvpalli, siis jooksevad õues veel ringi ja kolme- nelja paiku tulevad tuppa ja koer saab süüa. Minu mehel ja minul lõppeb kodukontori töö 17 paiku, siis sööme ja lähme koeraga 18.30 paiku pooleteiseks tunniks jalutama. Lapsed pesevad koera puhtaks ja koer läheb magama, et kell 22 paiku veel korraks käib õues pissil ja magab hommikuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen kohe ära, et mina sain ikka śoki, kui palju hoolt koerapidamine vajab. Lapsena oli meil alati koer, aga mida laps koera eest hoolitsemisest teab. Nüüd sain teada, omal nahal 🙂
Harjumiseks läks aasta. Nüüd muidugi kõik nunnupunnu.
Koer 5 a vene spanjel- üle keskmise aktiivne, kiire õppija.
Päevakava:
6.30 jalutus 30 min, enamuse ajast jookseb sel ajal vabalt, elukoht võimaldab.
7.30- 13.30 üksi kodus, magab nagu sitikas elutoas, kaameraga tõestatud. Kutsikana oli titeväravaga kindlustatud köögis koos mänguasjade ja närimispulkadega.
13.30 – 17.00 on oma aias palju tahab, kodusolijad lasevad õue. Ilusa ilmaga on palju. Vihmaga käib ainult hädal.
17- 18 jalutus u 4 km, üle poole ajast lahtiselt. Selleks meil omad rajad, kus see on võimalik.
Õhtul toas ikka saab pai ja kõhusügamist, lapsed natuke madistavad temaga. Kutsikana sai talle trikke õpetatud, neid ka kasutatakse mängus: too, otsi, rulli jne.
On koguaeg pere juures.
22 magama, magab esikus oma pesas, ise läheb.
Esimene eluaasta oli kord nädalas koerakool, kuulekus ja agility. Mina käisin.
Kui minul pikem tööpäev, teeb õhtuse jalutuse mees või vanem laps, aga alati rihmas.
Hommikusöök 7 paiku ja õhtusöök 18. 30 paiku

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh, kuidas tuli igatsus oma koera järgi, kes läks 2 aastat tagasi üle vikerkaaresilla.
Mind äratas hommikul tungivalt otsa vaatav koerapilk – ärka nüüd, tahaks süüa, pissile ja kallistusi – ükskõik millises järjekorras. Voodisse tulla ei lubatus sp. valvas voodi ees.
Kui juba silmad lahti, siis katsu sa selga keerata – kui voodi najale kargas rõõmupall, kellele oli see märguandeks – et perenaine on ärganud.
Hommikupiss tehti aeda, siis järgnes söök, patustused ja kallistused.
Pere läks tööle ja kõige varem saabus koju perepoeg – kes siis läks jalutama või kui kiire, siis mölla niisama hoovis.
Õhtused jalutused olid minu ja koera kvaliteetaeg – olenevalt ilmast 5 minutist kuni 2 tunnini.
Meil oli koer kuni aastani aedikus, et ei näriks juhtmeid ja ei teeks pahandust – seal oli veekauss, mängiasjad, ase – aedik oli kinni kuni koer õppis väljas häda tegema, hiljem läks ta sinna, kui seltskonnast rahu tahtis saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 07:36; 16.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Hobinurk Koeraomanike päevakava

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.