Esileht Hobinurk Koeratõug Pomeranian

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Koeratõug Pomeranian

Postitas:

Kellel on, siis mis on selle tõu plussid ja miinused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju, kui mina tean, siis kääbustõugude seas on nad suhteliselt terved. Jällegi, nii palju, kui mina tean, on neil suhteliselt tugev, aga samas tasakaalukas iseloom. Nad ei ole mingid värisevad olevused. Tean niipalju, kui olen ühe kasvataja käest kuulnud. Kuna tegelen ise hoopis teise tõuga, siis ilmselt ta mulle reklaamjuttu ei ajanud.
Silmaga vaadates on näha, et karvahooldus nõuab omajagu tegelemist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesiste silmadega on vist aeg-ajalt probleeme. Ja tõesti, karvahooldusega peab regulaarselt tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui neid kohanud olen, on nad jubedad klähvijad ja agressiivsed kipuvad samuti olema. Teistele kõrri hüppama, saamata aru enda suurusest. Tean kahte pomeraniani, kes viimase 1.5a jooksul niimoodi hukka on saanud.
Koertetrennides olen neid kohanud palju ja omanikud on hädas olnud. See on üleüldse kääbuskoerte probleem, et närvikava on labiilne. Lisaks on nad haprad st et normaalset koeraelu nad elada ei saa – diivanilt maha hüppaminegi põhjustab luumurru ja selle kokku lappimine on abikaasa sõnul kellassepa töö, mitte veterinaari. Niivõrd täpne ja läbi luubi. Abikaasa on veterinaar ja neid traumasid tuleb väga tihti ette ning raviarved on tuhandetes.
Spitse on ka suuremaid kui selline välimus meeldib.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 16:48; 14.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe õel on see tõug. No ma ei tea, minu jaoks tundub täiesti selline närvihaige tegelane, kes ei suuda rahus püsida. Pidevalt on vaja sahmida ja klähvida ning ega ta eriti taibukas ka pole. Kas temaga ei tegeletud piisavalt või ei õpetatud, aga igal juhul pissib-kakab ikka sinna, kuhu parasjagu juhtub, ise on juba 4-aastane koer.
Ma ehk kirjeldan teda liiga negatiivselt, armas on ta muidugi, aga ma pole nagunii eriline kääbuskoerte austaja ning eks ta selline karvane aksessuaar on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval 2 pomeraniani, päris eakas ja kutsikas. Vanem väga kuulekas ja tasakaalukas. Kutsikas (mõni kuu vana) enam tuppa ei tee, sõna kuulab suht hästi. Energiliselt ja innukalt sahmerdab küll, tahab sülle ja mängida, aga keelamisel rahuneb. Neid on muidugi ka algusest peale järjekindlalt õpetatud. Luumurde pole esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbrannal on ja kui sõbranna reisib, käib koer minu juures hoius. Sellel koeral ei ole üldse iseloomu, ta on sisuliselt nagu karvane mönguasi. Tõstad ta diivanile, jääb sinna pooleks päevaks. Kui hommikul unisena üle vaiba kõnnid ja ta seal ees passib, siis laseb omale peale astuda, eest ära ei liigu. Selles mõttes peab väga ettevaatlik olema, et pimedas peale ei astuks. Häda ei tee enne kui päriselt vaja on. Hommikul välja minnes pissib alati, siis on põis täis. Aga kui pärastlõunal viia, siis võib tund aega kõndida ilma pissimata. Jõuame koju tagasi ja 5 min hiljem on loik põrandal, sest lõpuks tuli häda. Ei söö normaalselt, võib päevade kaupa toidust keelduda (sõbranna enda juures sama, ei ole sellest, et hoius on). Pole sellist instinkti, et eluspüsimiseks peaks sööma. Lõpuks siis söödad näpuvahelt riivitud juustu ühe riba kaupa, et üldse midagi sööks. See ei pruugi ka alati toimida, vabalt keeldub nii juustust kui lihast.

Kokkuvõttes ütleksin, et nunnu on ta muidugi, aga kuidagi nii mõttetu. Toimibki ainult diivanikaunistusena. Aga sel juhul võiks juba pehme mänguasja sinna panna, kelle loike ei peaks koristama ja keda ei peaks terahaaval söötma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe õel on see tõug. No ma ei tea, minu jaoks tundub täiesti selline närvihaige tegelane, kes ei suuda rahus püsida. Pidevalt on vaja sahmida ja klähvida ning ega ta eriti taibukas ka pole. Kas temaga ei tegeletud piisavalt või ei õpetatud, aga igal juhul pissib-kakab ikka sinna, kuhu parasjagu juhtub, ise on juba 4-aastane koer.

Ma ehk kirjeldan teda liiga negatiivselt, armas on ta muidugi, aga ma pole nagunii eriline kääbuskoerte austaja ning eks ta selline karvane aksessuaar on.

Mul ühel tuttaval on ka sama asi. Pealegi ei taha ta üksi olla ja peab teda igale poole kaasa vedama, muidu hakkab kodus klähvima ja hävitustööd tegema. Parajad memmekad(ja kurjad) sülekoerad on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna käib kogu aeg temaga arstide vahet – seedehäired, analüüsid saadetakse Saksamaale laborisse. Pärakumäärmed? on alatasa umbes, jälle arsti juurde.
Käisid koeraga reisil ja suutis hotellitoa voodi alt mingi tableti nahka panna, vaakus elu ja surma vahel. Koer kindlustatud, kindlustus maksab arstiarved. Sööb arsti soovitatud eritoitu.
Klähvib, uriseb, naksab. Lakub kõigi varbaid.
Muidu armas tegelane. Peab korrapäraselt käima salongis pesemas-kammimas-trimmimas, siis on kasukas ilus kohev.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pomeranianist vastupidavam, tasakaalukam ja tugevam (igas mõttes) on väikesed, keskmised, suured spitsid (nt vene, saksa). Välimuselt on sarnased (no ilmselgelt on suurusevahe), vaevalt et iga pomeraniani imetleja neil üldse vahet teeb. Pomeranian = karvane chiuaua, suur spits on ikka koera moodi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel kujutab küll ette, et on lõvi, kuigi on pigem võtmehoidja.

????????????

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 16:48; 14.08 20:31;
To report this post you need to login first.

Naabritel on, suht tüütu klähviv nähvits. Kena vaadata, aga iseloom olevat (naabrinaise jutu järgi) halb – hammustab, pissib, klähvib, agressiivne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik saab alguse kasvatusest-inimesed ei saa aru et ka sellist pisikest pallikest on vaja kasvatada nagu tavalist koera! Spits on väga arukas ja sõnakuulelik, tark. Aga kui lastakse ja lausa antakse võim talle-kohe kasutab ära. Vaadake kes tavaliselt on kahjuks pommide omanikud- koer ostetakse aksessuaariks 🙁 Surutakse aktiivne koer kotti, hädale tuppa nurka-mida head siis sellest oodata? Jube nunnu ju kui see kilone karvapall kutsikana “ülbitseb”-närib ja ryndab (nii inimesi kui teisi koeri)-no nii nunnu juu, mis ta pisike ikka kahju teeb….aga kas nt kaukaaslasekutsikale sellist käitumist lubatakse??? Koer on koer. Kasvatage oma pomme nagu “suuri” koeri, jalutage ja tegelega temaga -ja te saate omale suurepärase kaaslase. Karvahooldus eriti kutsikana nõuab palju tegelemist, suuremana (kui õige karvaga ja ei pügata masinaga poolkiilaks) on juba lihtsam. Väikeste lastega on raske nendega-kohmakas nt käimaõppiv laps võib ta lihtsalt laiaks kukkuda 🙁

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon vana postituse esile, mida sattusin esiti lugema kui veel palju aimu polnud sellest tõust ja teiste kogemusi veel netist otsisin. Nüüd on kuts olemas juba mõnda aega ja jagaksin teistmoodi kogemust. Minu meelest hirmujutte on kirjeldatud eelnevalt. Ei tea aga mina pole veel näinud ntx arutult klähvivat pomerianit, ka teiste koeri nähes. Eks kõik koerad vahel hauguvad. Kääbusspits on hea väike koer korteris pidamiseks, hea stressimaandaja. Võtab kiiresti õppust (kui järjepidev olla), erinevalt bulldogidest nad ei ilasta kõike täis, armastavad tervislikke näkse, mis on väga naljakas, ei karda külma. Söömisega pole probleemi, liha ikka lemmiktoit. Õrnad on kõik loomapojad alguses ja peab ette vaatama et peale ei astu, juba kutsikast peale toitma kvaliteetse toiduga, see annab aluse tugevatele luudele. väljaskäimist tuleb harjutada ja selle poole pealt võib teha vahel  ühekordsele linale aga kassid teevad ainult tuppa.  Vot nii siis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju, kui kokkupuuteid on olnud, siis agressiivsed klähvitsad. Eks nad rohkem iluasjad ole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikse koera puhul tuleb tema  kasvatamisele rohkem aega kulutada, kui suurema – nende aju on väike. Miks nii palju negatiivset tagasisidet – nagu eelpool öeldud – koera ei kasvatata.  Töökaaslane võttis – nii nummi ja armas, aga nüüdseks on kuri, pidevalt haukuv koer.  Ja kui selline vastu tuleb – palun ärge hakake ilma peremee loata paitama – väga kiiresti võib hambad kätte lüüa.

Olen ise pidanud erinevat tõugu koeri ja ka tuttavatel on – kui ikka ei viitsita koera järjepidevalt koolitada ja kasvatada – siis parem mitte võtta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>”aga nüüdseks on kuri, pidevalt haukuv koer.  Ja kui selline vastu tuleb – palun ärge hakake ilma peremee loata paitama – väga kiiresti võib hambad kätte lüüa.”</span>

 

Oi kui rumal jutt . Kõik sõltub kasvatusest, ju siis tunnete väga kummalisi ja mitte just väga sõbralikke inimesi, sest nagu peremees nii ka koer. Mul on samuti kogemusi teiste (suuremate) koeratõugude kasvatamisel ja olin üllatunud kääbusspitsi intelligentsuses. Tõsiselt ainsaid hirmujutte selle tõu kohta kuulsingi siit ja olin hämmingus mis (negativistide) seltskond koos saab olla. Lugege kuidas antud tõug aretatud on- seltskonnakoer, läbi aegade. Kas seltskonnakoeraks saab nimetada agressiivset isendit? Aga teadupärast pole mõtet perekoolis vaidlema hakata sest siin on tarkade klubi koos.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pomeranidega on selline lugu, et need on/ on olnud/ väga populaarsed ja kuna korralikud kennelid ei suutnud nõudlust rahuldada, siis iga hinna eest kotikoera ihaldavad tibinad soodustasid paberiteta tõusarnaste koerte vorpimist. Lisaks toodi neid sisse Venemaalt, kahtlastest liinidest, kus on iseloomuprobleeme ja pomerani tõul on ka raske karvahaigus, mis on just Venemaal levinud. Seetõttu on pomerane igasuguseid ja neil kontrollimata päritoluga koertel on ka palju probleeme, nii iseloomu kui karvaga.

Kõik tõud, mis on mingil hetkel väga populaarsed, käivad paraku alla. Hea koerakasvataja õudusunenägu on see, et tema tõug on kennelliidu aasta enim registreeritud tõugude TOP 10-s.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie sõpradel on. Ilmselt ei panustanud nad väga koera sotsialiseerimisse kui ta kutsikas oli- kui neile keegi külla tuleb, haugub koer lakkamatult esimesed tunnid, ise lauajala vms taha varjudes. Kardab rihmas jalutamist seega lasevadki ainult oma aeda pissile, jalutamas käia ei saa. Jätab väga labiilse klähvitsa mulje.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kohanud naist, kellel nii saksa suur spits kui ka väike spits. Ütleski, et muud häda nendega pole kui see karvahooldus, märjal ajal pesed ta puhtaks,siis kammi ja föönita teda. Kahtlemata nunnu välimus, aga jätab pigem iluasja mulje.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ja korralikult koolitatud koer, ka näitustel käinud.

Ei haugu, kui juhtub haukuma, vot siis tasub tõesti vaadata, et väljas keegi kahtlane liigub, niisama ei klähvi iial.

Pissib koeravetsu, ehk et restiga lapile, väga korralik on.

Karva vaja rohkem hooldada kevadel ja sügisel karvavahetuse ajal. Muul ajal väga mugav – korra nädalas kammida on täitsa OK. Kerge pügamine kahe nädala tagant vormi, mida teen ise.

Rihma asemel on peenike jalutusnöörike, koer ei tiri iial ja käib ilusti kõrval.

Sotsialiseeritud – ei ründa ühtki inimest ega looma.

Samast pesakonnast teine koer on suur haukuja ja pahanduste tegija.

Ehk et kõik sõltub ikka kasvatusest ja iga koera iseloomust kah.

Mul palju väikseid koeri olnud ja pomeranian on kõige rahulikum nendest ja vähem karvahooldust vajavam kui näiteks yorki.

Tutvusringkonnas on veel mitu pomeraniani ja kui ikka kutsikakoolitus on jäetud tegemata, ongi koer kuri või pissib tuppa suvalisse kohta või haugub kogu aeg.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>”aga nüüdseks on kuri, pidevalt haukuv koer. Ja kui selline vastu tuleb – palun ärge hakake ilma peremee loata paitama – väga kiiresti võib hambad kätte lüüa.”</span>

Oi kui rumal jutt . Kõik sõltub kasvatusest, ju siis tunnete väga kummalisi ja mitte just väga sõbralikke inimesi, sest nagu peremees nii ka koer. Mul on samuti kogemusi teiste (suuremate) koeratõugude kasvatamisel ja olin üllatunud kääbusspitsi intelligentsuses. Tõsiselt ainsaid hirmujutte selle tõu kohta kuulsingi siit ja olin hämmingus mis (negativistide) seltskond koos saab olla. Lugege kuidas antud tõug aretatud on- seltskonnakoer, läbi aegade. Kas seltskonnakoeraks saab nimetada agressiivset isendit? Aga teadupärast pole mõtet perekoolis vaidlema hakata sest siin on tarkade klubi koos.

Sa ei saa vist loetust  aru – ei saa võtta koera iluasjaks ja loota, et jääbki selliseks. Antud koer jäeti sotsialiseerimata, ei saanud kasvatust – tulemuseks on pidevalt haukuv ja hammustav  koer.  Ka  väga hea tõukoera annab p–sse keerata, kui temaga õigel ajal ei tegeleta.  Olen selle koeraga kokku puutunud algusest peale ja ütlen ausalt – ei ole kordagi temale pai julgenud teha.  Peremees hoidus koera süles ja rääkis juttu – tuttav mõtles, et teeb pai, hea et jõudis koeraga eemale tõmmata, juba hambad plaksatasid. Loomulikult ei tohi ühtegi koera paitada ilma peremehelt luba küsimata, sest sa ei tea, mis iseloom koeral on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei saa võtta koera iluasjaks ja loota, et jääbki selliseks.

Jumala eest tõesti. Mina küll nii pole mõelnud ja kahtlen, et enamik üldse nõnda mõtleb, Paha ja võõras kuulata. Minu jutu tuum seisneb selles, et see mida siin foorumis  teema all on räägitud tundub hirmujutuna. Väga negatiivsed kirjeldused, palju asju mida kirjeldati eelnvalt oleks võinud üldse ütlemata jätta, näiteks kui öösel astud ja rumal loom ei viitsi sinu sammude eest ära karata… no hallo.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sugulane võttis isase chihuahua ja tekkis küsimus, et kas pisikesi koeri ka vaja kastreerida, ta ise muidugi arvas, et mittemingil juhul, aga netist lugesin, er USAs vist ikka kõiki lõigatakse. On teil kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pomeranidega on selline lugu, et need on/ on olnud/ väga populaarsed ja kuna korralikud kennelid ei suutnud nõudlust rahuldada, siis iga hinna eest kotikoera ihaldavad tibinad soodustasid paberiteta tõusarnaste koerte vorpimist. Lisaks toodi neid sisse Venemaalt, kahtlastest liinidest, kus on iseloomuprobleeme ja pomerani tõul on ka raske karvahaigus, mis on just Venemaal levinud. Seetõttu on pomerane igasuguseid ja neil kontrollimata päritoluga koertel on ka palju probleeme, nii iseloomu kui karvaga.

Kõik tõud, mis on mingil hetkel väga populaarsed, käivad paraku alla. Hea koerakasvataja õudusunenägu on see, et tema tõug on kennelliidu aasta enim registreeritud tõugude TOP 10-s.

Ei saaks rohkem nõus olla. Koroonaga on seis eriti hulluks läinud, kuna nõudlus populaarsetele tõugudele on üüratu ja ebaeetilised koerakasvatajad kasutavad seda täiel rinnal ära. Ei pea silmas paberiteta koerte paljundajaid ehk millerdajaid, vaid ametlikke aretajaid, isegi neid, kes aastakümneid tegutsenud. Kui varem tuli kennelist üks pesakond aastas või kahe aasta jooksul, siis nüüd ei jõua üks pesakond veel koju minna kui uus pesakond platsis. See ei anna võimalust teha korralikku taustauuringut, terviseteste, aretusse võetakse käib-kah koeri jne. Juba enne koroonat oli näha, kuidas muidu väga sõbralik tõug amstaff on oma populaarsuse tõttu jõudnud sinnani, kus paljude kennelite kasvandikud järjest lõpetavad agressiivsuse, ressursivalvamise või reaktiivsuse tõttu eratreeningutel ja on eluks ajaks omanikul koormaks kaelas. Seda olenemata sellest, et neid oli oma kodus sotsialiseeritud, treenitud jne. Koerte närvikava oli nõrk ja varases kutsikaeas poldud nendega ilmselt tegeletud kasvataja poolt. Sama muster näiteks rottweileritega olnud, saksa lambakoertest üldse ei räägi, kuna nendega olnud probleeme aastaid. Väikestest koertest on pomeranian üks normaalsemaid, kõige probleemsem on chihuahua. Kui aus olla, siis ilma tõsiste probleemideta chihuauat polegi vist elus kohanud, aga selle võib neile andeks anda. Kui ise nii väike oleks, oleksin ka koguaeg närvivapustuse äärel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sugulane võttis isase chihuahua ja tekkis küsimus, et kas pisikesi koeri ka vaja kastreerida, ta ise muidugi arvas, et mittemingil juhul, aga netist lugesin, er USAs vist ikka kõiki lõigatakse. On teil kogemusi?

Ikka võib. USA’s enamik kenneleid ei müügi ilma erilise kokkuleppeta kutsikat/kassipoega ilma neutraliseerimata, kusjuures nad teevad seda palju varem kui meil harjutud tegema. Ka Eestis ei ole koera suurusel vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe õel on see tõug. No ma ei tea, minu jaoks tundub täiesti selline närvihaige tegelane, kes ei suuda rahus püsida. Pidevalt on vaja sahmida ja klähvida ning ega ta eriti taibukas ka pole. Kas temaga ei tegeletud piisavalt või ei õpetatud, aga igal juhul pissib-kakab ikka sinna, kuhu parasjagu juhtub, ise on juba 4-aastane koer.

Ma ehk kirjeldan teda liiga negatiivselt, armas on ta muidugi, aga ma pole nagunii eriline kääbuskoerte austaja ning eks ta selline karvane aksessuaar on.

Mul ühel tuttaval on ka sama asi. Pealegi ei taha ta üksi olla ja peab teda igale poole kaasa vedama, muidu hakkab kodus klähvima ja hävitustööd tegema. Parajad memmekad(ja kurjad) sülekoerad on.

Kõik kääbuskoerad on kompleksides ja kurjad btw:) Kõige suuremad õiendajad ja klähvijad igal pool. Suurel päriskoeral pole põhjust ärrituda ja kommenteerida iga mööduva harja peale.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ja korralikult koolitatud koer, ka näitustel käinud.

Ei haugu, kui juhtub haukuma, vot siis tasub tõesti vaadata, et väljas keegi kahtlane liigub, niisama ei klähvi iial.

Pissib koeravetsu, ehk et restiga lapile, väga korralik on.

Karva vaja rohkem hooldada kevadel ja sügisel karvavahetuse ajal. Muul ajal väga mugav – korra nädalas kammida on täitsa OK. Kerge pügamine kahe nädala tagant vormi, mida teen ise.

Rihma asemel on peenike jalutusnöörike, koer ei tiri iial ja käib ilusti kõrval.

Sotsialiseeritud – ei ründa ühtki inimest ega looma.

Samast pesakonnast teine koer on suur haukuja ja pahanduste tegija.

Ehk et kõik sõltub ikka kasvatusest ja iga koera iseloomust kah.

Mul palju väikseid koeri olnud ja pomeranian on kõige rahulikum nendest ja vähem karvahooldust vajavam kui näiteks yorki.

Tutvusringkonnas on veel mitu pomeraniani ja kui ikka kutsikakoolitus on jäetud tegemata, ongi koer kuri või pissib tuppa suvalisse kohta või haugub kogu aeg.

Vabandust, et ma su kiidulaulu peale küsin, et mis krdi restiga lapid sul seal majapidamises on ja miks sa kiidad koera “korralikuks”, kui ta pissib elamises sees kuhugile lapile???

Koer käib õues. Käib jalutustel, metsas asjatamas, jooksmas, oma inimesega koos. Elamises ei ole lappe ega reste ega muud sellist. Koer ei pissi ega kaka tuppa. Elementaarne.

Lappe ja pissianumaid vajav koer pole korralik koer:)))

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lappe ja pissianumaid vajav koer pole korralik koer:)))

<span style=”text-align: center;”>[  </span>

<span style=”text-align: center;”>quote quote=3857257]mis krdi restiga lapid sul seal majapidamises on[/quote]</span>

 

Jagub alles mürki ja negatiivsust.. siin on kõige “targemad” need kes ise antud looma ei pea…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ja korralikult koolitatud koer, ka näitustel käinud.

Ei haugu, kui juhtub haukuma, vot siis tasub tõesti vaadata, et väljas keegi kahtlane liigub, niisama ei klähvi iial.

Pissib koeravetsu, ehk et restiga lapile, väga korralik on.

Karva vaja rohkem hooldada kevadel ja sügisel karvavahetuse ajal. Muul ajal väga mugav – korra nädalas kammida on täitsa OK. Kerge pügamine kahe nädala tagant vormi, mida teen ise.

Rihma asemel on peenike jalutusnöörike, koer ei tiri iial ja käib ilusti kõrval.

Sotsialiseeritud – ei ründa ühtki inimest ega looma.

Samast pesakonnast teine koer on suur haukuja ja pahanduste tegija.

Ehk et kõik sõltub ikka kasvatusest ja iga koera iseloomust kah.

Mul palju väikseid koeri olnud ja pomeranian on kõige rahulikum nendest ja vähem karvahooldust vajavam kui näiteks yorki.

Tutvusringkonnas on veel mitu pomeraniani ja kui ikka kutsikakoolitus on jäetud tegemata, ongi koer kuri või pissib tuppa suvalisse kohta või haugub kogu aeg.

Vabandust, et ma su kiidulaulu peale küsin, et mis krdi restiga lapid sul seal majapidamises on ja miks sa kiidad koera “korralikuks”, kui ta pissib elamises sees kuhugile lapile???

Koer käib õues. Käib jalutustel, metsas asjatamas, jooksmas, oma inimesega koos. Elamises ei ole lappe ega reste ega muud sellist. Koer ei pissi ega kaka tuppa. Elementaarne.

Lappe ja pissianumaid vajav koer pole korralik koer:)))

8 Different Types of Dog Toilets - Home Stratosphere

Olen 9 h tööl ja mu koer ei pea kannatama põie lõhkedes, kuni koju saabun.

Saab ilusti koeratualetti kasutada pissimiseks. Koolitamine võttis omajagu aega, aga tõeliselt loomasõbralik asjandus on see tualett. Pealmine rest käib lahti ja seal on kilealusel koeralapp, mis imab pissi endasse ja ei haise.  Õues käib ta  nagunii.

Kassid ka ju käivad oma kassitualetis, kas need siis ka pole korralikud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Hobinurk Koeratõug Pomeranian